TÜP BEBEK SÜRECİNDE BERBAT HİSSETTİREN EŞ

Bu ilk transferiniz mi? Eğer ilk ise bu küçük bı durum değil.
Ben yeri geldi uçakla kendim gittim transfer oldum geldim otelde yanlız kaldım
Doktor değiştirip yakın yere gidince de bazılarında da yanlizdim ama bu onun isteği dışında olan birşeydi veya ortak kararimizdi.
İlk

Çok teşekkür ederim
Hamile biri olarak Rabbim hayırlısını nasip etsin. Allah gönlünüze göre versin. Annesine hayır dese bile “ eşimle işimiz var özel anne ondan izin aldım seni götüremem “ demeliydi. Karakteri böyle demekki. Dua Ettim size Rabbim yolunuzu açık eylesin🙏🏻

İlk transferde insan çok heycanli oluyor ne yapacağını bilmiyor çok başka düşünüyor alınmakta uzulmekte çok haklısınız ama eşiniz yaptığı hic normal değil bunu mutlaka değerlendirin belki şimdi transferden vazgecmezsiniz ama olur da eğer nasip olmaz ise ikinci transferi yapmayın iyi düşünün.

Gidecekmisin bugün kontrole. İlaçları kullanmaya devam edecekmisin

Transferinizi erteleyin falan yorumlari cok yanlis. Tup bebek surecini yasamis bir insanim. Oyle bu randevumu erteleyim gibi bir sey degil. O asamaya gelene kadar bir suru hormon aliyorsunuz. Caniniz isteyince erteleyeceginiz bir sey degil ki. Bence su an sadece sakin olun. Hormonlarin da etkisiyle zaten alinganlik ve hassasiyet had safhada. Esinizle sakince konusun. Onun yaninizda olmasinin ne kadar onemli oldugunu soyeyin. Ama kontrol randevusuna tek gitmenizde sorun yok. Kafaniza takmayin fazla. Transferde tabi ki yaninizda olmak zorunda.

Transferinizi erteleyin falan yorumlari cok yanlis. Tup bebek surecini yasamis bir insanim. Oyle bu randevumu erteleyim gibi bir sey degil. O asamaya gelene kadar bir suru hormon aliyorsunuz. Caniniz isteyince erteleyeceginiz bir sey degil ki. Bence su an sadece sakin olun. Hormonlarin da etkisiyle zaten alinganlik ve hassasiyet had safhada. Esinizle sakince konusun. Onun yaninizda olmasinin ne kadar onemli oldugunu soyeyin. Ama kontrol randevusuna tek gitmenizde sorun yok. Kafaniza takmayin fazla. Transferde tabi ki yaninizda olmak zorunda.
Evet çok hassas bir dönem. Fakat eşim konuşulacak bir insan değil

Ya sizi anlıyorum ama şunu anlamıyorum ben moralim bozuk ve demorilize olmussam o transfere gitmem. Niye biliyormusunuz ben de yaşadım aynı yoldan geçtim bizde gerildik üzüldük bazen birbirimizi anlamadık ama gerçekten istediğimiz ne diye zamana bıraktım en sonunda olması gerekeni kabullendim ve devam ettim ama açıkça oturup konusabildik.
Hiç anlayacak bir insan değilse bu sizi çok aşağı çekecek bu süreçte eğer sürece baslamadiysaniz lütfen daha sakin bir zamanda başlayın daha yuklerinizi arindirdiginiz bı zamanda. Ben böyle zamanlarda gitmicem diyebildim eşime çünkü tek başıma neden bukadar yükü yukleneyim? Kim için daha sora kolayca ben babayim yaa desin diyemi? Şuan kafanız karışık dolu evet ama hiç sağlıklı bı süreç dehil negatif olsa kendinizi ve eşinizi suclayacaksiniz
Hiç konusmassaniz eşiniz sizi nasıl anlayacak içinize mi atiyorsunuz birçok seyi veya konusabilcek insan değilse ilerde hepsi patlama yapmaz mı sizde.bu süreçte moral motive çok önemli.

En fazla boşuna hormon almış olur vücuduna. Böyle bi adamı yapmaktansa.bebeğin sorumluluğunu tek başına üstlenmektense. Zararın neresinden dönsen kârdir misali.
Bende tüp bebek sürecini yaşamış biri olarak böyle düşünüyorum

Bende katılmıyorum 8 kez transfer olmuş biri olarak.. yanlız da gittim geldim sknti o değil ama bu ilk transfer yeni başlanmış bı süreç daha baştan falso vermiş sebeb te annesi evde bilsinmiş? Yani ne kadar gereksiz bı neden evde bilsin yine ama eşiyle gitsin misal ne olacak ona da bı bahane uydurur.

iyi de ama baba olacak adam yok ki, yok gibi bir şey yani, ara ki bulasın

bu arada benim yok çocuğum, evli de değilim. yani tuttum olmayacak birinden çocuk yaptım diye söylemiyorum bunu

kadınlar çocuk istiyor
ama erkekler tırt
e ne yapacaz bu toplumda bu dengesizlikle?

elbette arayıp bulup, denk getirip çok güzel adamlarla çocuk yapacak kadınlar olacaktır ama büyük kısmının o şansı yok, olmayacak. matematik ortada...

Doğru mu okuyorum, bu yazış biçimi ve içerik Ferhans değil mi? :KK8: Ferhans yaza yaza fikirlerini kabul ettirdi, her üye bir gün Ferhans olacak:halay:@Aysenimi

Kontrole tek gidebilirsiniz. Hormon alıyorum duygusalım diye düşündükçe daha çok duygulanırsınız. Transfer sonrası işim içine progesteron girince daha zor olur sizin için. Onun da kendi içinde baş ettiği şeyler vardır.

Allah her şeyi gönlünüze göre versin🙏 lakin eşiniz sizi hak etmiyor bencil duygusuz, karısını sözde espri altında ezen biri.
gidip annene diyelim senin kızın çocuğu olmuyor

Tedavi süreciniz istediğiniz gibi gitse ve hamile kalsanız aynı bencillik ve duygusuzlukta olmaya devam edecek, bebeğinizin adını bile kendisi ve annesi belirleyecek, hamileliğiniz de lohusalığınız da üzülerek geçecek, çok eminim çünkü bir derdim var bölümünde eşinizin benzeri eşler hakkında açılmış bir sürü konu var, hamileliği lohusalığı üzüntüyle geçmiş hemcinslerinizin konularını okuyun ve ne kendinize ne de gelecekteki bebeğinize bunu yapmayın.

Kontrole tek gidebilirsiniz. Hormon alıyorum duygusalım diye düşündükçe daha çok duygulanırsınız. Transfer sonrası işim içine progesteron girince daha zor olur sizin için. Onun da kendi içinde baş ettiği şeyler vardır.
Eşinin mi baş ettiği şeyler var :) tüp bebekte veya tedavi süreçlerinde kadın kadar kimse birşeyle baş etmiyor bu tek gerçek.

Bende katılmıyorum 8 kez transfer olmuş biri olarak.. yanlız da gittim geldim sknti o değil ama bu ilk transfer yeni başlanmış bı süreç daha baştan falso vermiş sebeb te annesi evde bilsinmiş? Yani ne kadar gereksiz bı neden evde bilsin yine ama eşiyle gitsin misal ne olacak ona da bı bahane uydurur.
Haklisiniz. Ama cocuk yapmaya karar verdigi adam sonucta. Bir salaklik yapti diye niye tum tedaviyi yakayim. Sonra basa don. Yine kendi cekecek butun sureci. Eger baska sorunlari varsa en bastan bu tedaviye baslamamali zaten.

Eşinin mi baş ettiği şeyler var :) tüp bebekte veya tedavi süreçlerinde kadın kadar kimse birşeyle baş etmiyor bu tek gerçek.
Evet ya 3 kere tüp bebek yaptırdım eşimin tek yaptığı bir kaba boşalmak oldu o da zevkli birşey zaten eziyet değil. Doktora gittim yanımda geldi, ilacımı takip etti, karnımdan ilacımı fln yaptı işte erkeğin yapacağı başka ne var ki zaten. Onu bile yapmaktan aciz biriyle insan niye bu sürece girer adam gelip eşinin elini tutmaktan bile aciz. Anne olmak istiyorum dersiniz de konu sahibi hamile kaldım aman aldırmayım doğurayım adam bok gibi ama ben çok istiyorum derseniz gene kabul edilebilir. Siz bunu göre göre birsürü çile çekmeyi göze alıyorsunuz tüp bebek çok zor bir süreç.
Ben eşimle tekrar denemeyi düşünmüyorum mesela süreçte bana yapması gereken tüm destekleri yaptı ama tedavi olumsuz olunca ettiği bazı laflardan sonra vazgeçtim ben yaptırmıyorum düşünmüyorum. Ufacık bir durum bile yetiyor eşinizi baba yapıyorsunuz gerekirse sizi sırtında taşıyacak bedava çocuk olmaz öyle.

En fazla boşuna hormon almış olur vücuduna. Böyle bi adamı yapmaktansa.bebeğin sorumluluğunu tek başına üstlenmektense. Zararın neresinden dönsen kârdir misali.
Bende tüp bebek sürecini yaşamış biri olarak böyle düşünüyorum
Baaka sorunlari varsa en bastan tedaviye baslamamaliydi zaten. En fazla bosuna hormon almis olur dediginiz sey de cok basit bir sey degil bu arada. Sonucta cocuk yapmaya karar vermis. Bir salaklik yapti diye tum tedavimi yakmazdim ben. Ama baska falsolari varsa zaten onceden dusunmeliydi konu sahibi.

O zaman yapacak bir sey yok malesef. Cocuk yapmayi goze aliyorsaniz tedavinizi yakmayin. Ama ben bu adamla cocuk buyutemem diyorsaniz iyi dusunun.

X