Tüp bebek tedavisi maliyetiyle nasıl başedilir?

Renkli Balonlar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2020
13
7
38
Herkese merhaba, bu hafta tüp bebek tedavisine başlamak için İzmirde Prof. Dr. Erol Tavmergen tüp bebek kliniğine gideceğiz. Bu klinikte tedavi görenler tecrübelerini paylaşabilir mi? Ayrıca tüp bebek tedavisi bildiğiniz gibi yüksek maliyetli bir tedavi yöntemi. Merak ettiğim bir diğer şey ise şu; eğer tedavi başarısız olursa ücretin tamamı ya da bir kısmı iade ediliyor mu? Tedaviyi tekrar denemek için bu maliyet düzeyiyle nasıl baş ediliyor?

Herkese merhaba, bu hafta tüp bebek tedavisine başlamak için İzmirde Prof. Dr. Erol Tavmergen tüp bebek kliniğine gideceğiz. Bu klinikte tedavi görenler tecrübelerini paylaşabilir mi? Ayrıca tüp bebek tedavisi bildiğiniz gibi yüksek maliyetli bir tedavi yöntemi. Merak ettiğim bir diğer şey ise şu; eğer tedavi başarısız olursa ücretin tamamı ya da bir kısmı iade ediliyor mu? Tedaviyi tekrar denemek için bu maliyet düzeyiyle nasıl baş ediliyor?

Malesef hiç bir yerde iade söz konusu olmuyor. Sorununuz neydi sizin. Izmirde irenbede ümit hanıma gitmenizi tavsiye ederim . Çok ilgili ve işinde başarılı bir doktor

İade olmaz canım , sonuçta sana belli bir işlem uygulanıyor, laboratuvar kullanılıyor, onu yapan kişiler var, ayrıca ilaçlar yüksek tutuyor.
Rapor çıkarabilirsiniz devlet bir kısmını karşılıyor. Rapor için şartları sgk dan okuyabilirsiniz. Her infertilite sebebi için farklı koşulları var. Rapor olursa anlaşmalı merkezlerden bir kısmını karşılatabilirsiniz. Ama ilaç ve iğneler olmuyor. Onlarda zaten 5-6 bin olabiliyor.

Benim adet döngüm uzun , iğneleri 13 gün kullandım. Herkesin farklı oluyor, iğnelerin tanesi 300-500 arası olduğu için değişebilir.
biz transfer öncesinde
4 bin 500 ilaçlara
6 bin yumurta toplama
2 bin 500 transfer ücreti
750 tl embriyo dondurma (tüp başına)

Bunlar transfere kadar olanlar bunun dışında transfer sonrası düşük önleyici iğne ve fitiller aylık 600-700 tl tutuyor. İlk 3 ay kullanı
Arada istenen tahliller, doktor ücreti hariç. Bu fiyatlat merkeze göre değişiyor . Bir de Ocaktan sonra zam gelmiş olabilir.
Devlet raporu alabilirseniz transfer ve toplama işleminin çoğunu karşılıyor. Ama ilaçları karşılamıyor

Üniversite hastanelerinden ,
3 yıllık evli iseniz
Amh düşüklüğü varsa
Erkek infertilitesi azosperm varsa
Tüp bebek öncesi çatlama iğnesi ve 2 aşılama denediyseniz
belli gün sayısında sigortalıysanız
Rapor için başvurup , dr muayenesi ile alabilirsiniz. Amh düşüklüğü ve azospermde 3 yıllık evlilik şartı aranmıyor

Merhaba elimde bu tedavimden kalan 7 adet ovitrelle ve 3 kutu GONAL-F 450 var rapor çıkarmayıp ücretli olarak tüp bebek yaptıracak arkadaşlara yardımcı olmak isterim
Mrblar ben ablam için foruma bakinirken gördüm mesajinizi ablam bu ay tüp bebek tedaviye başlayacak yaştan dolayı rapor çıkmıyor eğer yardımcı olmak isterseniz sevinirim

Merhaba bende Erol Tavmergen e randevu aldım 9 şubata verdiler muayene ücreti 750₺ bu arada bakalım bizi neler bekliyor ilk kez tüp bebek için bi adım atacağız :KK43: hakkımızda hayırlısı eşimde 2 milyon sperm sayısı dr tüp bebek önerdi

X