Tüp bebek tedavisi sonrası spontan gebelik

lusin

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2020
1.699
4.650
36
1.5 yıllık evliyim. Geçirilmiş apendisit ve batın içi apse ve takiben hidrosalpenks sonrası denememize rağmen gebelik olmadı. Eylül’de tüp bebek tedavisi gördüm ve kimyasal gebelik ile sonuçlandı. Yani betahcg11 sonra 22 (48 saat ara ile) ve sonra regl ile megatifleşti. 12 ekimde regl oldum ve diyetime dikkat ettm ve biraz yürüyüş yaptım ve yeni bir merkezde randevu oluşturdum.13 kasım randevu günümdü. Bu arada 2 kasım gibi lekelenmelerim başladı. Abim covid oldu ona çok üzüldüm ondan öne geldi diye düşündüm. Ve öncesindeki hormon tedavim düzeni değiştirdi diye düşündüm. 8-9 gün sürdü sonra azaldı. Bu arada kasımın7-8 i gibi ev taşıdım ve korkunç yükler taşıdım. Aşırı yoruldum. Perde astım mobilya taşıdım sil süpür insani olmayan bir efor sarfettim.
Her neyse kendimde sağlıkçıyım. 12 kasımda kan tahlili vereyim 13ünde randevum var git gel olmasın dedim.
Bakmışken labaratuardaki arkadaşa betahcg de bak dedim doktor ister diye dedim.
Ve betam 43 geldi....ben şoktayım tabi. Hiç gebeliğim olmamış bir defa tüp bebekle 22 olmuş ona da dünya sevinmiştim ah ah...
Neyse 14ünde başka bir yerde yine kan verdim ve 143 geldi :)))
Progestan baktırdım kadın doğumcu arkadaşıma danıştım düşük dedi. Günde 2 defa ovül kullanıyorum şuan kanamam yok çok şükür. Ama şoklardayım. Buna benzer bir deneyimi olan var mı?
Yarın için dualarınızı bekliyorum.
12-11 de 42
14-11de 143
Yarın da artar umarım☺️🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Allah hepimizi yavrularımıza kavuştursun inşallah...Hepinize pozitif enerjiler yolluyorum🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Bende 3 kere tüp bebek denemiş ve hiç pozitif sonuç almamış biriydim. Sonra laparoskopi oldum hidrosalpenks den dolayı sol tüpüm alındı aynı anda histereskopi de olmuştum. Ameliyatımdan 7 ay sonra süpriz bir şekilde doğal yolla hamile olduğumu öğrendim. Çok şükür oğlum şu an 20 aylık ☺️🧿 inşallah siz de sağlıkla kucağınıza alırsınız. Allah 'ol' dedikten sonra her şey mümkün. Şükürler olsun. 🤲

1.5 yıllık evliyim. Geçirilmiş apendisit ve batın içi apse ve takiben hidrosalpenks sonrası denememize rağmen gebelik olmadı. Eylül’de tüp bebek tedavisi gördüm ve kimyasal gebelik ile sonuçlandı. Yani betahcg11 sonra 22 (48 saat ara ile) ve sonra regl ile megatifleşti. 12 ekimde regl oldum ve diyetime dikkat ettm ve biraz yürüyüş yaptım ve yeni bir merkezde randevu oluşturdum.13 kasım randevu günümdü. Bu arada 2 kasım gibi lekelenmelerim başladı. Abim covid oldu ona çok üzüldüm ondan öne geldi diye düşündüm. Ve öncesindeki hormon tedavim düzeni değiştirdi diye düşündüm. 8-9 gün sürdü sonra azaldı. Bu arada kasımın7-8 i gibi ev taşıdım ve korkunç yükler taşıdım. Aşırı yoruldum. Perde astım mobilya taşıdım sil süpür insani olmayan bir efor sarfettim.
Her neyse kendimde sağlıkçıyım. 12 kasımda kan tahlili vereyim 13ünde randevum var git gel olmasın dedim.
Ve betam 43 geldi....ben şoktayım tabi. Hiç gebeliğim olmamış bir defa tüp bebekle 22 olmuş ona da dünya sevinmiştim ah ah...
Progestan baktırdım kadın doğumcu arkadaşıma danıştım düşük dedi. Günde 2 defa ovül kullanıyorum şuan kanamam yok çok şükür. Ama şoklardayım. Buna benzer bir deneyimi olan var mı?
12-11 de 42
14-11de 143
Allah hepimizi yavrularımıza kavuştursun inşallah...Hepinize pozitif enerjiler yolluyorum🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Yaaa maşallah bende 3 aşılama sonrası hep böyle bi haber bekledim malesef olmadı çok güzel bişey hayırlı olsun inşallah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız olmayacağını bile bile her adet de bekliyorum hamile miyim diye adet olunca ne zaman umudumu keserim diye de kendime kızıyorum sebepsiz infertilite şimdi de zaten covid oldum tüp bebeğe bile başlayamam bi kaç ay 😪

12-11 de 42
14-11de 143
Yaaa maşallah bende 3 aşılama sonrası hep böyle bi haber bekledim malesef olmadı çok güzel bişey hayırlı olsun inşallah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız olmayacağını bile bile her adet de bekliyorum hamile miyim diye adet olunca ne zaman umudumu keserim diye de kendime kızıyorum sebepsiz infertilite şimdi de zaten covid oldum tüp bebeğe bile başlayamam bi kaç ay

X