Tup bebek yaptiranlar buraya

Usk istanbul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2017
39
16
39
Tup bebek yaptiran arkadaslar;tedavimizin bastan sona kadar anlatarak birbirimize yardimci olacagimizi dusunuyorum.

Ben acibadem altunizade hastanesinde basladim tedaviye doktorum doc.dr belgin selam
Tup bebek tedavisine baslayan herkesin rutin olarak yaptirmasi gerek testleri yaptirdim ve bi sorun yoktu .(29 adet test isteniyor özelinin hastaneler 1500 tl ye yapıyor)

Ben pkos hastasiyim tedavi baslangicim asilama idi klomen isimli ilaci gunde 50*50=100 mg olrak kullandim pkos olan kisilerin bildiginiz gibi yumurtaliklarindaki yumarta sayisi fazla oldugu icin bukadar kucuk bir tedaviye bile fazla cvp vererek 5 yumurta elde edildi ve tup bebek yontemine gectik.ilaca adetin 2. Gunu baslandi 5 gun ictim yumurta toplama gunune kadar da karnimdan yumurta gelistirici igne oldum 4 adet. 5 yumurtam toplandi 2si 8.9 hucreli iken transfer oldum 1i dollenmedi 2.5.gune gitti ve donduruldu.

Yumurta toplama:hafif bayiltiliyorsunuz yumurtalar toplaniyor yarimsaat kadar hastanede kaliyorsunuz cikmadan bant ve fitil veriliyor bunlari kullanmaniz soyleniyor.

Transfer:eger 2.3. Gun embiriyosu ise 2. Gun yada 3. Gun transfer gerceklesiyor.tipki yumurta toplamada oldugu gibi ameliyat hanede usg esliginde yapiliyor transfer sonrasi bir saat hastanede dinleniyor ve sonrasinda eve gidebiljyorsunuz.

Sonuc:1. Deneme kimyasal gebelik.
2. Denemem bir ay sonra dondurulmuslarimla devam edecegim.

Kan phtilasmasi ve trombofili paneli isimli testleri yaptirdim sonuc bekliyorum ve estrofem isimli ilac verdi.
Bunlara ek olarakta inofolic combi kullaniyorum .
Testlerin sonucu homozigot.
Kan sulandirici igne baslandi gebelik olusurisede devam
Blastokist trasferimin 4. Gunu
Hakkimda hayirli

arkadaslar yaptirmis oldugum kan testlerini de yazmak istiyorum buda sizlere yardimci olacaktır.
kimyasal gebelikte 10. bhcg derim 13 12. gün 48 14-yaptirmadim 15. gün 102 ve sonrasında yavaşça deger dostu ve sifirlandi.

5. gün dondurulmuş olan blastosist transferi sonrası bhcg derim
10. gun 178 11. gun yaptırmadım 12. gün 434 15 gun 1734 oldu

bu sonuctan 6 gün sonra bebeğin kesesini görmeye gıttım ve bebeğin kesesi ve yolk kesesi nı de gordum bebek 5 HAFTA 5 GUNLUKTU. 6hafta 4 günlük ikende kalp atislarini duyduk. (yok sac denen kesenin olmaması boş gebelik anlamı tasiyormus )

bhcg deri nekadar yüksek olursa olsun kaç tane bebek oldugunu ancak ultrasonografide anlaşılıyor yanı hcg deger yanıltıcı oluyor.

suan 9 hafta 4 günlük gebeyim bebeğin gelişimi ile ilgili ilk detaylı bilgiyi 10. haftada detaylı ultrason ile oluyormus yarin insallah giricem usg a mimde bulantısı tiksinme arada göbek altında ağrı sikisiklik hissi ve mimde den sırta vuran şiddetli ağrılar çekiyorum.

Gebelik de kan sekeri tokluk ve aclik olarak bakiliyor ve malesef tokluk kan sekerim yuksek oldugu icin en dusuk doz insulin baslandi bu gunlerde gecer insaallah
insaallah bu yazdıklarım birinize fikir veriri

Tarihler 1 ocagi gösteriyor bugün ve KOCAMAN bir yılın ardından onca badirenin korkunun endişenin zorluğun ardından bebeğim bir aylık oldu bugün. Bu konuyu actigim gün kendime bi söz vermiştim bebeğim dünyaya gelip bu sıkıntılar geride kalınca tekrar yazacağım diye.sukurki nasip oldu bugünü yaşamak

Tedaviye başlandığında ne olursa olacak kadar neyi gösterirse onu yaşayacağım demiştim taki ilk transferin ardından gebelik testi yaptirincaya kadar herşey normal di sonra ogünü atlattık bu kez kese Var mi bebek kesenin içindemi kalbi atıcak mi diye geçen endiseli 3 hafta. sonrası daha endişeli gecicekmis benim için aslında 2li tarama testi(daom senduromu 12. Hafta yapilan test) onu atlattik son detayli usg(bebegin butun organlarina bakiyorlar beyin bobrek kalp vs)bebegin kafasindaki su biraz fazla dendi bobrek biraz digerine gore buyuk) derken derken onuda atlattik."gebelik şekeri,troit,kan sulandırıcı igne gebeligimin son 3 haftasida gebelik kolestazi ortaya cikti ve bir hafta hastanede yattim (ko"yuksek riskli gebelik olmuşum da haberim yokmuş "

Şunu eklemek isterim bebek 3,5 ,4 aydan sonra hissetmeye başlanıyor oynadığını o oynayınca artik daha az endişe ediyor insan kalbi atiyirmu yoksa ters giden birşeyler mi var düşüncesi biti veriyor.bukezde hergun oynamasını beklemek oynamayınca endişe etmek durumu ortaya cikiveriyor:).

5 ve 6.7Aylar gerçekten çok hoş geçiyor mutlu oluyor insan ağrısız rahat sonrası .8.9 aylar malesefki çok ağrılı gecti benim bebek artik buyumus oluyor ve hareketleriniz çok kısıtlanıyor .

Ve sonuç da doğuyor ve aşil ozaman başlıyor maceralar.....:)

Allahtan dilerim kim istiyorsa kim dua ediyorsa lotusların duası kabul olurmuş bebek icin tedaviye başlayan herkese rabbim tez vakte nasip etsin sevgiler

Son düzenleme:
Tedaviniz hayırlı olsun. Ben de ilk tüp bebek denememi yaptırıyorum. 6 gündür günde 225 doz merional iğne kullanıyorum. Dün 7 adet yumurtam 10 mm olmuştu. Çarşambaya kadar iğnelere devam dedi. Yarın yeniden gideceğim kontrole. İnşallah herşey yolunda gider ve güzel sonuçlar alırız.

Gun gectikce umut bitiyo sanirim son gunu beklemek istiyorum sanirim, henuz hazir degilim bunu ogrenmeye

umudun neden bitiyor bitmesin bak benimde ikinci denememde tuttu.umudunu kaybetme daha çok uzun yolun var şimdiden moralini bozmak sana bişey kazandırmaz icini ferah tut.belirti bekleme belirti olmuyor ,eğer umudunu kaybetmene sebep buysa belirtiler 6. haftadan itibaren başlıyor .bhcg yükselecek iki gunde bir ikiye katlayacak sonra kesesi olustumu tedirginliği sonra kese var bebek varma tedirginliği buket bebek var kalbi atıyormu... dediğim gibi daha çok uzun yolun sonra mimde bulantıların mimde ağrın vs.arada kahve rengi akıntın olacak da olacak allah ol dedikten sonra hersey oluyor merak etme hak neylerse güzel eyler cümlemize eli ayağı duygun saglikli sihatlli evlatlar nasip etsin üzülme lütfen

Son düzenleme:
Merhaba arkadaslar ben 24 yasindayim 7 yillik evliyim tüp bebek tedavisine basladim Allahim herkesin duasini kabul etsin bu guzel mubarek gunlerimizde

umudun neden bitiyor bitmesin bak benimde ikinci denememde tuttu.umudunu kaybetme daha çok uzun yolun var şimdiden moralini bozmak sana bişey kazandırmaz icini ferah tut.belirti bekleme belirti olmuyor ,eğer umudunu kaybetmene sebep buysa belirtiler 6. haftadan itibaren başlıyor .bhcg yükselecek iki gunde bir ikiye katlayacak sonra kesesi olustumu tedirginliği sonra kese var bebek varma tedirginliği buket bebek var kalbi atıyormu... dediğim gibi daha çok uzun yolun sonra mimde bulantıların mimde ağrın vs.arada kahve rengi akıntın olacak da olacak allah ol dedikten sonra hersey oluyor merak etme hak neylerse güzel eyler cümlemize eli ayağı duygun saglikli sihatlli evlatlar nasip etsin üzülme lütfen

Iki gun sonra belli olcak bakalim... Hayirlisi diyorum..herzaman. Guzel rabbim insallah yuzumuze guleer

konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum sanırım ben de haziran da başlayacağım 38 yaşındayım şubat ta evliliğimin 2. yılı bitti ama henüz hamile kalamadım klomen + ovitrelle denedik olmadı perşembe günü doktorumu değiştirdim başka bir doktora gittim hormon testi yaptı hepsi çok güzel ama amh yani yumurtalık erzervim çok düşmüş acele etmemiz lazım dedi cumartesi gideceğiz eşime sperm testi yapılacak sonucu alıp gideceğiz ona göre karar verelim dedi kızlar aşılama vakit kaybı olur mu bizim için tüp bebek mi istesem acaba direkt olarak özel hastaneye gidiyorum öyle bir şansım var bana fikir verebilir misiniz

konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum sanırım ben de haziran da başlayacağım 38 yaşındayım şubat ta evliliğimin 2. yılı bitti ama henüz hamile kalamadım klomen + ovitrelle denedik olmadı perşembe günü doktorumu değiştirdim başka bir doktora gittim hormon testi yaptı hepsi çok güzel ama amh yani yumurtalık erzervim çok düşmüş acele etmemiz lazım dedi cumartesi gideceğiz eşime sperm testi yapılacak sonucu alıp gideceğiz ona göre karar verelim dedi kızlar aşılama vakit kaybı olur mu bizim için tüp bebek mi istesem acaba direkt olarak özel hastaneye gidiyorum öyle bir şansım var bana fikir verebilir misiniz
Merhaba asilamada da sansin var ama oyle bi sansin varsa hemen tup bebek yaptir bence yine de siz bilirsiniz allah hayirlisini nasip eder insallah

Yasin ve yumurtalik rezervi azligin nedeniyle asilama ile vakit kaybina neden olabilirsin ayrica %15 lik bir sans icin deger mi okadar strese ?tup bebek derim ben

X