Tüp bebek yaptırıp tutanlara bir sorum olacak acillllllll

bebegem

BEBEĞİMİ VER RABBİM
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2009
900
6
kızlar 2 aşılamamda negatif sonuç verdi..

doktor yumurtlama bozukluğum olduğunu söyledi....

ve şimdi tüp bebek yaptırmamı söylüyor....

ben 23 yaşındayım...

ve sigara içiyorum......

yani sigara içipte tüp bebeği tutan varmı

Rabbim tez zamanda gönlündekini verir inşallah...
Bende 13 sene boyunca sigara içtim. Ama ne zaman ki tüp bebek tedavisine başladım işte o anda sigarayı bıraktım. Ve Allaha şükürler olsun şuanda 10 haftalık gebeyim.
Sana tavsiyem şuan itibari ile sigarayı bırakman. Tedavi esnasında ve sonrasında sigara içiyor olmak durumu elbetteki zorlaştıracak hem senin hemde doğacak bebeğin açısından zarar oluşturacak.
Şuanda sigara içiyor olmam tüp bebek tedavisinde başarısız olacağın anlamına gelmiyor. Sen yeterki en kısa zamanda vazgeç sigara içmekten ve yeni umutlarla tedavine başla....
Bizede güzel haberler vermeyi ihmal etme :eek:lmaz:

canım bencede sigarayı biran önce bırak bende şu an 6 haftalık hamileyim doktorların sorduğu soruların başında geliyor sigara kullanıyormusun sorusu

canım ben tedavi sırasında bırakamadım
3.denememde ki tedavi sırasındada içtim:eek:lmaz:
pozitif sonuç aldık elhamdülillah
doktorum günde 3-4 taneye izin vermişti
ama ne zamanki bebeklerimin kalp atışlarını duydum son oldu benim için
kıyamadım bebeklerime:sinifsinif:
sana tavsiyem içme ama çok stres yapacaksa günde 1-2 tane iç
ben nikotin oranı çok düşük bi marka kullanıyodum
ama unutma canım senin içtiğin sigara yumurta kaliteni etkileyecek:nazar:
su an 19 haftalık hamileyim ve sigaradan da kokusundanda nefret ediyorumalkisalkisalkis
rabbim bebeğini sana versinde sen sigaraya zaten veda ediyosun kaydirigubbakcemile3

çok zor bir bağımlılıktan kurtulmak ama sigara yumurta kalitesini bozuyor. sigara içenler yaşıtlarına göre daha önce menapoza giriyorlarmış. özellikle yumurtaların kalitesizse sigara işi iyice imkansızlaştıracaktır. yumurtanın kalitesini ve tutunma olasılığını düşürüyor. sigara içerken tüp yaptırıp hamile kalmayı başaranlarda sorun eşlerindedir diye düşünüyorum. yani hem yumurta kalitesiz hem sigara çok zor. boşuna para verme. ne yap et önce sigarayı bırak sonra tüp dene.

sigara tup bebegin basarili olma ihtimalini dusurur. basarili olsa bile dusuk ihtimalini arttirir. dusuk olmazsa bebegin sagligini bozar. kendine ve bebegine yapabilecegin en buyuk kotuluk budur. daha buyugu olmaz.

ama daha 23 yasindasin. sorun nedir bilmiyorum ama, bence tup bebek icin cok genc bir yas.

Rabbim tez zamanda gönlündekini verir inşallah...
Bende 13 sene boyunca sigara içtim. Ama ne zaman ki tüp bebek tedavisine başladım işte o anda sigarayı bıraktım. Ve Allaha şükürler olsun şuanda 10 haftalık gebeyim.
Sana tavsiyem şuan itibari ile sigarayı bırakman. Tedavi esnasında ve sonrasında sigara içiyor olmak durumu elbetteki zorlaştıracak hem senin hemde doğacak bebeğin açısından zarar oluşturacak.
Şuanda sigara içiyor olmam tüp bebek tedavisinde başarısız olacağın anlamına gelmiyor. Sen yeterki en kısa zamanda vazgeç sigara içmekten ve yeni umutlarla tedavine başla....
Bizede güzel haberler vermeyi ihmal etme :eek:lmaz:

canım bencede sigarayı biran önce bırak bende şu an 6 haftalık hamileyim doktorların sorduğu soruların başında geliyor sigara kullanıyormusun sorusu

canım ben tedavi sırasında bırakamadım
3.denememde ki tedavi sırasındada içtim:eek:lmaz:
pozitif sonuç aldık elhamdülillah
doktorum günde 3-4 taneye izin vermişti
ama ne zamanki bebeklerimin kalp atışlarını duydum son oldu benim için
kıyamadım bebeklerime:sinifsinif:
sana tavsiyem içme ama çok stres yapacaksa günde 1-2 tane iç
ben nikotin oranı çok düşük bi marka kullanıyodum
ama unutma canım senin içtiğin sigara yumurta kaliteni etkileyecek:nazar:
su an 19 haftalık hamileyim ve sigaradan da kokusundanda nefret ediyorumalkisalkisalkis
rabbim bebeğini sana versinde sen sigaraya zaten veda ediyosun kaydirigubbakcemile3

çok zor bir bağımlılıktan kurtulmak ama sigara yumurta kalitesini bozuyor. sigara içenler yaşıtlarına göre daha önce menapoza giriyorlarmış. özellikle yumurtaların kalitesizse sigara işi iyice imkansızlaştıracaktır. yumurtanın kalitesini ve tutunma olasılığını düşürüyor. sigara içerken tüp yaptırıp hamile kalmayı başaranlarda sorun eşlerindedir diye düşünüyorum. yani hem yumurta kalitesiz hem sigara çok zor. boşuna para verme. ne yap et önce sigarayı bırak sonra tüp dene.

çok sağolun kızlar bugünden itibaren bırakıyorum.....

kesinlikle çünkü çok canım yandı çok...

kızlar bişey daha sorucam 2 aşılamamda tutmadı yani acaba 2 aşılamadan sonra devlet karşılıyormu tüp bebeği
...

canım ben doktora ilk gittiğimde sorulan soru sigara kullanıyormusundu çünkü yumurta kalitesini çok fazla etkiliyo hatta erken menepozun başta gelen ilk sebebi o yüzden bebişin için herşeye değer canım kucağına alıcağın günü düşün o zamn bırakılıyo inan canım biliyorum çok zor alışan için ama bebişlerimiz için herşeye değer:emir_bebek:

çok sağolun kızlar bugünden itibaren bırakıyorum.....

kesinlikle çünkü çok canım yandı çok...

kızlar bişey daha sorucam 2 aşılamamda tutmadı yani acaba 2 aşılamadan sonra devlet karşılıyormu tüp bebeği
...

karşılıyo canım benim karşıladıopuyorumnanaktan

canım ben doktora ilk gittiğimde sorulan soru sigara kullanıyormusundu çünkü yumurta kalitesini çok fazla etkiliyo hatta erken menepozun başta gelen ilk sebebi o yüzden bebişin için herşeye değer canım kucağına alıcağın günü düşün o zamn bırakılıyo inan canım biliyorum çok zor alışan için ama bebişlerimiz için herşeye değer:emir_bebek:

karşılıyo canım benim karşıladıopuyorumnanaktan

ay zeyracım çok sağol ya içime su serptin canım benim...

sende aşılama yaptırmışmıydınn

ay zeyracım çok sağol ya içime su serptin canım benim...

sende aşılama yaptırmışmıydınn

evet canım ben aşılama yaptırmıştım canım sonra tüp bebkle hamiş kaldım canım ilaçlardan falan yaralandık hep bitanemopuyorumnanaktan

transfer günüme kadar içtim ... malesef bırakamadım. çok şükür bebeğim benimle...ama bence içilmemesi çok daha iyi sonuçta yumurta geliştirici iğne kullanıyorsunuz.. sigara yuımurtalarımızı etkiliyor. umarım bırakırsınız...

X