Tüp bebek yumurta toplama,yumurta kalitesi ve prp

papatyayaprak

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2021
14
4
38
Merhaba 4 ay önce tüp bebek için tedavi gördüm ve yumurtalar toplandı.10 yumurtadan 6 sı döllendi. 5.gün sadece tek embriyo kaldı ve benim doktorum 5. Gün 3bb kalitesinde olduğu için transfer yapmak istemedi dondurduk ve havuz sistemine gidelim dedi. Fakat öncesinde prp yapalım dedi. 3 ay önce prp yaptım . Bu ay da tekrar ikinci yumurta toplama işlemi yapıldı. bu sefer 13 yumurta toplandı. Bugün ilk gün aradılar ve 4 tanesi sadece döllenmiş. Bu sefer hem yumurtada hem spermde morfoloji sorunu varmış. Gerçekten anlayamıyorum . Bir sürü multivitaminde kullanıyorum neden böyle oluyor bilmiyorum

Moralinizi bozmamaya çalışın bir tanesi sizin için yeterli destek vitaminlerinizi kullanmaya devam edin bence

Merhaba 4 ay önce tüp bebek için tedavi gördüm ve yumurtalar toplandı.10 yumurtadan 6 sı döllendi. 5.gün sadece tek embriyo kaldı ve benim doktorum 5. Gün 3bb kalitesinde olduğu için transfer yapmak istemedi dondurduk ve havuz sistemine gidelim dedi. Fakat öncesinde prp yapalım dedi. 3 ay önce prp yaptım . Bu ay da tekrar ikinci yumurta toplama işlemi yapıldı. bu sefer 13 yumurta toplandı. Bugün ilk gün aradılar ve 4 tanesi sadece döllenmiş. Bu sefer hem yumurtada hem spermde morfoloji sorunu varmış. Gerçekten anlayamıyorum . Bir sürü multivitaminde Bir tanr yumurta daha döllenmiş toplamda 5 tane olmuş ama 2 tanesinin gelişimi yavaşmış.
Merhaba 4 ay önce tüp bebek için tedavi gördüm ve yumurtalar toplandı.10 yumurtadan 6 sı döllendi. 5.gün sadece tek embriyo kaldı ve benim doktorum 5. Gün 3bb kalitesinde olduğu için transfer yapmak istemedi dondurduk ve havuz sistemine gidelim dedi. Fakat öncesinde prp yapalım dedi. 3 ay önce prp yaptım . Bu ay da tekrar ikinci yumurta toplama işlemi yapıldı. bu sefer 13 yumurta toplandı. Bugün ilk gün aradılar ve 4 tanesi sadece döllenmiş. Bu sefer hem yumurtada hem spermde morfoloji sorunu varmış. Gerçekten anlayamıyorum . Bir sürü multivitaminde kullanıyorum neden böyle oluyor bilmiyorum
Bugün tüp bebek merkezinden aradılar .Bir tane yumurta daha döllenmiş toplamda 5 tane olmuş ama 2 tanesinin gelişimi yavaşmış.

İyi akşamlar;
Ben 27 Temmuz 2021 de tüp bebek tedavisine başladım.Kontrollere gittiğimde 4tane yumurtam olduğu söylendi.Fakat yumurta toplama işlemi sonrasında 1 tane yumurtam olduğu onu döllendireceklerini söylediler,ilk gün aradıklarında yumurtanın döllendiğini canlı olduğunu söylediler.2.aradıklarında yumurtanın hala canlı fakat geriden seyrettiğini söylediler.3.aradıklarında yumurtanın canlılığını yitirdiğini 2 ay sonra tekrardan geri tüp bebek yapılması gerektiğini ilettiler.BEN YUMURTA SAYIMIN VE KALİTEMİN ARTMASI İÇİN NE YAPABİLİRİM???
Yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏

İyi akşamlar;
Ben 27 Temmuz 2021 de tüp bebek tedavisine başladım.Kontrollere gittiğimde 4tane yumurtam olduğu söylendi.Fakat yumurta toplama işlemi sonrasında 1 tane yumurtam olduğu onu döllendireceklerini söylediler,ilk gün aradıklarında yumurtanın döllendiğini canlı olduğunu söylediler.2.aradıklarında yumurtanın hala canlı fakat geriden seyrettiğini söylediler.3.aradıklarında yumurtanın canlılığını yitirdiğini 2 ay sonra tekrardan geri tüp bebek yapılması gerektiğini ilettiler.BEN YUMURTA SAYIMIN VE KALİTEMİN ARTMASI İÇİN NE YAPABİLİRİM???
Yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏
Merhaba ben prp yaptım doktor özellikle sayıyı arttırmaz kaliteyi arttırır dedi. Gerçekten de 4 yumurta döllendi 3 ü donduruldu ve kalitesi bir tık daha arttı. Artık prp etkisi mi bilmiyorum ama prp yaptırdıktan sonra oldu. İlkinde prp yaptırmamıştım altı yumurta döllendi bir tane sadece kalmıştı o da orta kalite diye doktor tekrar prp yaparak deneyelim dedi.ayrıca prowomen kullandım 2-3 ay boyunca.

X