tüp bebekte çok mağdur olacağız!!devlet desteği için koşullar değişmiş

gulensecil

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2021
6
4
37
merhabalar
evlendiğimden beri hamilelikle ilgili her konuda üye olmadan hep gezindim okudum.tüp bebek yapıtık yine o belirti şu belirti diye yazılanları okudum..
yazmak varmış kaderde..devlet destekli tüp bebek yapmak isteyenlere bilgi olsun diye yazmak istedim
yaklaşık iki sene önce iki yıllık evliyken hamile kalamadığım için rahim filmi çektirdiğimde fallop tüplerimin tıkalı olduğunu öğrendim ve maalesef açılmadılar ve laparoskopiyle alındılar. yani tüp bebekten başka annelik şansım yok. iki kere özelde transfer oldum tutunmadılar. malum çok masraf ettik devlet desteği için koşulları her türlü taşıyorken dün öğrendim ki 11 ağustosta şartlar değişmiş(25 temmuzda transferimin negatif olduğunu öğremiştim asla yatişemezmişim zaten). iki farklı hastaneden teyit ettim. ikisi de izmir de biri tepecik tüp bebek merkezi, diğeri yeni devlet desteği için rapor sağlayan özel hastane medical park.
Şartlar şöyle
*40 yaş altı-bu zaten öyleydi
*en az 3 yıl evli olmak
diğerleri tamamsa şu üçünden birinin olması gerekiyormuş
*azospermi(o da 0 olmalıymış)nasıl yani canşı hücre bulurlarsa bulurlar yoksa yok
*kadının en az iki kere aşılama yaptırmış olması tüpün olsun olmasınmış(bu kısmı benim durumumla ilgili çünkü ben hiç aşılama yaptıma durumunda kalmadım.çünkü direkt tüplerimin tıkalı olduğu tanısı koyuldu. laparoskopi öncesi açılmaya çalışıldı aç.ılmadı,harap olmuş hidrosalpenksten işlevi kalmamış.almış doktorum mecburen)
*amh yani yumurta rezervinizin 1 in altında olması gerekiyormuş

tepecik tüp bebek merkezindeki hemşire- bizde inanamıyoruz bu aşılama kısmına dedi. insanlar arıyor.çok haklısınız.bizde şaşkınız dedi.yani devlet bana şunu söylüyormuş hamile kalma şansın %0 aşılamayla ama yine de aşılama olacaksın..BENİM FALLOP TÜPLERİM YOK YOK..bu kararı verenler sağlıkçı değil mi ya? fallop tüpleri olmayan biri niye aşılama yaptırsın hemde iki kez!!!!!benden ala tüp bebek hastası mı olur?tüplerim yok lannn....neyse çok sinirliyim duyduğumdan beri . Hemşireye şunu da sordum yani ben gelsem olmayacağını bile bile 2 aşılama yaptırabilir miyim yaparlar mı?e yönetmeliğe göre yapmak zorunda infertilite kliniği dedi.göz göre göre benim,doktorun,personelin zamanı çalınacak,boşuna ilaç kullancağım..hemşire cimere şikayette bulunmamı söyledi. sizden önce de biri aradı aynı sıkıntıyla,çok haklısınız,cimere şikayet yazın diyebildi.
İnanılır gibi değil gerçekten gerçekten.
amh ım 1,5 sene önce 1,7 civarındaydı..şimdi 1 in altı çıksa da şu aşılama ve süresinden kurtulsam diye dua mı etsem mi ben..sevinilmeyecek şeye sevinmek zorunda bıraktırmak.
cimere yazacağım.aynı heyet raparonu benim şartlarımda almak isteyenlere de önerim cimere yazın. böyle bir saçmalık olamaz..benim tüpüm yok yumurtam geçmiyor rahime aşılama yapmam gerekiyormuş yine de...yıllardır amelşyat o bu şu avaz avaz yeterr diye bağırasım var

Esrakcshn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
2.772
1.662
Benim amh 0.03 maalesef aşılamayı es geçtiler tüp bebeğe yönlendirdiler kısmetse yarın dosyam açılcak bugün egeye gittim covit testi verdim birde şartlarına bu eklenmiş :KK43: başvuru için gidicek arkadaşlar covit negatif testi ile gitmeli

Sandra86

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
341
453
Vallah ben yeni hiç birşey okumadım daha önce de aynı şartları . Ben 35 yaşındayım 5 yıl evliyım sebepsiz infertilite ve 3 sene önce bile biliyorum 2 aşılama şart . 2018 ilk aşılama yaptım klomenle sonra 2 defa iğne ile kimyasal yaşadım. 2021 haziranda tüp bebeğe başvurdum . Yani devlette hep böyle şartları vardı 🤷🏻‍♀️

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 3730 gün geçti.

amabenimadimbalbocegi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2020
5
2
35
Vallah ben yeni hiç birşey okumadım daha önce de aynı şartları . Ben 35 yaşındayım 5 yıl evliyım sebepsiz infertilite ve 3 sene önce bile biliyorum 2 aşılama şart . 2018 ilk aşılama yaptım klomenle sonra 2 defa iğne ile kimyasal yaşadım. 2021 haziranda tüp bebeğe başvurdum . Yani devlette hep böyle şartları vardı 🤷🏻‍♀️
Benim de tüplerim hidrosalpenks sebebiyle alındı. Önceki halinde tüpleri olmayanlarda aşılama şartı aranmadan rapor veriliyordu ki ben o şekilde 1 kez rapor aldım.

amabenimadimbalbocegi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2020
5
2
35
merhabalar
evlendiğimden beri hamilelikle ilgili her konuda üye olmadan hep gezindim okudum.tüp bebek yapıtık yine o belirti şu belirti diye yazılanları okudum..
yazmak varmış kaderde..devlet destekli tüp bebek yapmak isteyenlere bilgi olsun diye yazmak istedim
yaklaşık iki sene önce iki yıllık evliyken hamile kalamadığım için rahim filmi çektirdiğimde fallop tüplerimin tıkalı olduğunu öğrendim ve maalesef açılmadılar ve laparoskopiyle alındılar. yani tüp bebekten başka annelik şansım yok. iki kere özelde transfer oldum tutunmadılar. malum çok masraf ettik devlet desteği için koşulları her türlü taşıyorken dün öğrendim ki 11 ağustosta şartlar değişmiş(25 temmuzda transferimin negatif olduğunu öğremiştim asla yatişemezmişim zaten). iki farklı hastaneden teyit ettim. ikisi de izmir de biri tepecik tüp bebek merkezi, diğeri yeni devlet desteği için rapor sağlayan özel hastane medical park.
Şartlar şöyle
*en az 3 yıl evli olmak
*azospermi(o da 0 olmalıymış)nasıl yani canşı hücre bulurlarsa bulurlar yoksa yok
*kadının en az iki kere aşılama yaptırmış olması tüpün olsun olmasınmış(bu kısmı benim durumumla ilgili çünkü ben hiç aşılama yaptıma durumunda kalmadım.çünkü direkt tüplerimin tıkalı olduğu tanısı koyuldu. laparoskopi öncesi açılmaya çalışıldı aç.ılmadı,harap olmuş hidrosalpenksten işlevi kalmamış.almış doktorum mecburen)

tepecik tüp bebek merkezindeki hemşire- bizde inanamıyoruz bu aşılama kısmına dedi. insanlar arıyor.çok haklısınız.bizde şaşkınız dedi.yani devlet bana şunu söylüyormuş hamile kalma şansın %0 aşılamayla ama yine de aşılama olacaksın..BENİM FALLOP TÜPLERİM YOK YOK..bu kararı verenler sağlıkçı değil mi ya? fallop tüpleri olmayan biri niye aşılama yaptırsın hemde iki kez!!!!!benden ala tüp bebek hastası mı olur?tüplerim yok lannn....neyse çok sinirliyim duyduğumdan beri . Hemşireye şunu da sordum yani ben gelsem olmayacağını bile bile 2 aşılama yaptırabilir miyim yaparlar mı?e yönetmeliğe göre yapmak zorunda infertilite kliniği dedi.göz göre göre benim,doktorun,personelin zamanı çalınacak,boşuna ilaç kullancağım..hemşire cimere şikayette bulunmamı söyledi. sizden önce de biri aradı aynı sıkıntıyla,çok haklısınız,cimere şikayet yazın diyebildi.
amh ım 1,5 sene önce 1,7 civarındaydı..şimdi 1 in altı çıksa da şu aşılama ve süresinden kurtulsam diye dua mı etsem mi ben..sevinilmeyecek şeye sevinmek zorunda bıraktırmak.
cimere yazacağım.aynı heyet raparonu benim şartlarımda almak isteyenlere de önerim cimere yazın. böyle bir saçmalık olamaz..benim tüpüm yok yumurtam geçmiyor rahime aşılama yapmam gerekiyormuş yine de...yıllardır amelşyat o bu şu avaz avaz yeterr diye bağırasım var
Bence burda bi hata var. Akla mantığa aykırı bir durum bu.

gulensecil

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2021
6
4
37
iki aşılama şartı fallop tüplerinizde sıkıntı yoksa evet uygulanıyordu.fallop tüpleri olmayanlar için aşılama şartı yoktu..hemşire dedi ki tüpün olsun olmasın,açık olsun kapalı olsun aşılama istiyor devlet dedi

gulensecil

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2021
6
4
37
Bence burda bi hata var. Akla mantığa aykırı bir durum bu.
aynen öyle.boşu boşuna hem benim,doktorun,hemşirenin zamanı çalınıyor.malzeme israfı..boş yere alınan hormon ilaçları vs... bizde inanamıyoruz,cimere yazın lütfen dedi hemşire..tüpün var yok önemli değil,iki aşılama olacakmışız..infertilite birimi yapacakmış tepeciğe gideceklere bilgi olsun.
cimere yazdım,sağlık bakanlığına iletilmiş şimdilik.resmi kurum o bu demeden dosdoğru yazdım vallahi sinirimden,üzüntümden

gulensecil

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2021
6
4
37
Benim amh 0.03 maalesef aşılamayı es geçtiler tüp bebeğe yönlendirdiler kısmetse yarın dosyam açılcak bugün egeye gittim covit testi verdim birde şartlarına bu eklenmiş :KK43: başvuru için gidicek arkadaşlar covit negatif testi ile gitmeli
siz o üç şarttan birini taşıdığınız için aşılama şartı ortadan kalkmış. amh 1 altında direkt tüp bebek için dosya açılıyormuş..umarım güzel sonuçlar alırsınız :KK200:

gulensecil

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2021
6
4
37
sizin sebepsiz inferliteyse aşılama size elbette şart koşulur..benim sebepsiz değil ki fallop tüplerim yok.kesin tanı :)
ayrıca ben geçen sene tüplerim alındıktan sonra tepeciğe devlet desteği için başvurdum. aşılama şartı yoktu çünkü ameliyatımın epikriz raporunu gösterdim. kan ver o bu şu, eşim sperm verdi.. heyete giremeden pandemi başladı tepecik tüp bebek merkezi hasta alımını durdurdu. dosyam yarım kaldı yani ve aşılama şartı falan yoktu tüplerim olmadığı için..
sizin bahsettiğiniz diğer koşullar zaten kimsenin garipsediği koşullar olmadı

MevsimBahar

Bizden hüznü gideren Allah'a şükürler olsun 💚
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
8 Mart 2020
3.220
7.700
Devlet desteği ve verdikleri öncelikli durumlar bu yolda yürüyenler için daha da güçleşmiş durumda ... Gerçekten yazık . Herkesin durumu özele yetmeyebilir yetse bile tutup tutmayacagi hiç belli değil yani parası olmayan yine sürünsün hesabı . Allah yar ve yardımcınız olsun bu yolda sabırla ,emekle bekleyen herkese ise nasip etsin müjdelerini.

Esrakcshn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
2.772
1.662
siz o üç şarttan birini taşıdığınız için aşılama şartı ortadan kalkmış. amh 1 altında direkt tüp bebek için dosya açılıyormuş..umarım güzel sonuçlar alırsınız :KK200:
Devlette süreç çok yavaş maalesef insan pozitif görene kadar ordan oraya sürükleniyor 😢

Mrannn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2021
22
9
31
Bizde de bende pcos var eşimde canlı sperm ve ileri harekette azlik var birde şekil bozukluğu var denilmişti size direk tüp bebek denildi 9 yıllık evliyim hiç hamilelik oluşmadı sonra denildiki devlet raporu ile olcaksa 2 aşılama olacaksınız birincisini oldum sonuç negatif ve oran düşükte olsa insan ümit bağlıyor olur diye ve sonu hüsran ve kırgınlık afedersin olsa zaten 9 yılda mutlaka bir gebelik olurdu neden benim aşılama ile vaktimi çalıp o kadar emek para verip beni yipratiyorsunuz ki inanın insan yoruluyor arkadaşlar

Nasipp61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2019
2.191
1.784
merhabalar
Şartlar şöyle
*en az 3 yıl evli olmak

Bizde Şubat ayında tüp bebek raporunu çıkarmıştık . Bizden de istenmişti en az 2 aşılama yapılmasını. Geçen sene de başvuru yapmıştık o zamanda bu şart vardı . Yeni bir karar değil bence

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-03-2022

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 139 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde, bebeğinizin bacağı nihai vücut oranına ulaşmış olacak. Bebeğinizi çevreleyen amniyotik sıvı her üç saatte bir sisteminiz tarafından tamamen değişiyor. Bol sıvı içmeniz bu değişime destek olacak ve dokularınızın daha işlevsel çalışmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm.den fazla ve ağırlığı yaklaşık olarak 300-350 gr. arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

nilozgul

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2012
521
329
Merhaba 🌿
Bende bu yasanın kurbanıyım. Raporum var aldım ama geçersiz sayılıyor. Dün gittim ilaçlar için aşk hastanesinden onay almaya. Raporunuz geçersiz dediler. Ama Dr zaten bize aşılama ile tutmayacağını söyledi. Niye 2 kere deneyeyim dedim . Hem raporum var verdiniz Bana dedim o geçersiz artık dediler. Anlamıyorum. Çok saçma ve tabiiki gereken yerlere şikayetimi ilettim dönüş Bekliyorum

nurr_

Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2018
35
13
29
Kızlar selam. Birşey danışmak istiyorum cevap verirseniz sevinirim. Tüp bebek için aşılama şartında "iğneli" aşılama mı olması gerekiyor illa? yoksa hapla da olunca kabul ediliyor mu. Bir yerde sadece iğneli aşılama olursa tüp bebek raporu alınabiliyor diye okudum da. şimdiden teşekkürler