tüp bebekte çok mağdur olacağız!!devlet desteği için koşullar değişmiş

Arkadaşlar öncelikle hepinize bu yolda sabırlar ve kolaylıklar diliyorum.Arkadaşlar bazı bilgilerde eksiklik var.Sağlık uygulama tebliğini açıp okumak gerekiyor.son çıkan güncellemeyi okumanızı ve önceki tebligide okumak anlamak lazım,çünkü bende düşük over yetmezliğinden dolayı hiç aşılama yapılmadan direkt tüp bebeğe geçiş yapıldı.
Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ-11.08.2021

Merhaba kızlar Bazı nedenleri est geçiyorlar dikkat etmek gerekir ünüversite hastanesi olan özel hastahaneler kendi içlerinde çıkartıyor raporu ve yardımcı oluyorlar eğer devletten rapor çıkartmaya çalışırsanız vay halinize derim bende özelde çıkarttım üni hastahane bende sorun yok eşim de varilosel ve 2,5 milton ileri hareketli ne aşılaması bu durumda ileri hareketlisi 5 milyonun altında kadında tüpler tıkalıysa amh düşükse direk aşılama iptal detaylı araştırın medical park bana da size rapor çıkmaz dedi ama yeniden başka yerler araştırın lütfen..

hangi hastanede çıakrdınız acaba ?

Arkadaşlar istanbulda abimlerin doktoru var Bülent traş tüp bebek.doktoru abimlerin 9 yıl oldu olmuyordu ilk denemelerinde tuttu yengem şuan hamile bende iki yıllık evliyim bende tedavi görüyorum vanda doktorum benimde istanbulda ki doktora bağlı doktorum aşılama yapilicak bu ay iğne kullanicam şuan doktorumdan memnunum istanbulda ki doktoru öneriyorum size

arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var .benim Agustosta 17 hsg çekildi ve tüplerim kapalı çıktı sonraki ay laparoskopi yapılmadan hamile kaldım beta hcg değerim 1 ay sonra sıfırlandı.bir umudum olustu doktorlar tekrar hsg çekti yine kapalı çıktı.ben devlet hastanesinde tüp bebek yapmak istiyorum tüplerim laparoskopide kapalı çıksa bile yine iki aşılama yapma zorunlulugu gelmiş bu yüzden ameliyat istemeden 2 aşılama yapacagım ama korkmayada basladım dış gebelik geçirir miyim diye aşılama zor bir işlem mi zaman alan bir işlem mi sınavlarım var çok zaman alır mı

aynen öyle.boşu boşuna hem benim,doktorun,hemşirenin zamanı çalınıyor.malzeme israfı..boş yere alınan hormon ilaçları vs... bizde inanamıyoruz,cimere yazın lütfen dedi hemşire..tüpün var yok önemli değil,iki aşılama olacakmışız..infertilite birimi yapacakmış tepeciğe gideceklere bilgi olsun.
cimere yazdım,sağlık bakanlığına iletilmiş şimdilik.resmi kurum o bu demeden dosdoğru yazdım vallahi sinirimden,üzüntümden
İYİ GÜNLER CEVAP GELDİ Mİ ?BENDE YAZDIM MERAK EDİYORUM

Merhaba ,
Verdikleri rapor sadece kendi hastanelerinde mi geçerli ?
Ordan rapor alıp istediğimiz yerde kullanabiliyor muyuz ?

Benimki de erkek infertilitesi , bosuna aşılama yapıp yorulmak istemiyorum :KK43:
Evet kendileri çıkardıkları rapor sadece kendi hastanelerinde geçerli .

iki aşılama şartı fallop tüplerinizde sıkıntı yoksa evet uygulanıyordu.fallop tüpleri olmayanlar için aşılama şartı yoktu..hemşire dedi ki tüpün olsun olmasın,açık olsun kapalı olsun aşılama istiyor devlet dedi
Benim doktorumda tüpler kapalı ama 3 yıl şartın olması lazım dedi. Aşılamaya yönlendirmedi. Boşuna uğraşmış olursun dedi

Kızlar selam. Birşey danışmak istiyorum cevap verirseniz sevinirim. Tüp bebek için aşılama şartında "iğneli" aşılama mı olması gerekiyor illa? yoksa hapla da olunca kabul ediliyor mu. Bir yerde sadece iğneli aşılama olursa tüp bebek raporu alınabiliyor diye okudum da. şimdiden teşekkürler
Soralı çok olmuş ama cvp vereyim yine evet 2tane iğneli aşılama istiyorlar benim bir iğneli birde femera hapla aşılamam vardı geçen sene kabul etmediler 3.iğneliyi yapacaktık ondada eşimden kaynaklı aşılama günü iptal oldu

Soralı çok olmuş ama cvp vereyim yine evet 2tane iğneli aşılama istiyorlar benim bir iğneli birde femera hapla aşılamam vardı geçen sene kabul etmediler 3.iğneliyi yapacaktık ondada eşimden kaynaklı aşılama günü iptal oldu
Şaşkınım şuan. Devlete gitmeye başladım. Bende pcos olduğu için iğneli yapamayız ne tepki vereceğini bilemiyoruz femerayla 2 ay aşılama deniycez olmazsa tüp bebek yaptırabilirsiniz devlette dedi doktorum. Femera kabul edilmiyorsa neden öyle dedi anlamadım boşuna mı yani yardımcı olur musunuz?

Şaşkınım şuan. Devlete gitmeye başladım. Bende pcos olduğu için iğneli yapamayız ne tepki vereceğini bilemiyoruz femerayla 2 ay aşılama deniycez olmazsa tüp bebek yaptırabilirsiniz devlette dedi doktorum. Femera kabul edilmiyorsa neden öyle dedi anlamadım boşuna mı yani yardımcı olur musunuz?
Bende pko luyum canım ama bana öyle bişey demediler ben ilkini özelde ama sgk desteğiyle yapmıştım o iğneliydi 5-6 sene sonra devlete gittim ilk açıklama yapmadan femerayla tedavi oldum oda tutmadı bende başta 2 aşılama sonrası tüpe geçecekler sandım ama 2 iğneli olması lazım dendi 2.iğneliye başladık aşılama günü eşimin testinde uygun sperm bulunamayınca iptal oldu zaten pandemi zamanıydı 2kez kapanma oldu bende artık zaman kaybetmek istemedim özele gitmeye başladım birincisi kimyasal oldu şimdi 2.tüp bebeğe hazırlanıyorum
Pko da fazla sayıda yumurta geliştiği için sanırım size ondan iğneli yapamayız demiş ama düşük dozla başlayıp deneyebilirler benim yumurtalar dirençliydi iğneye rağmen 1tane anca büyüyodu herhasta aynı olmuyo ezbere söylemişler biras

merhabalar
evlendiğimden beri hamilelikle ilgili her konuda üye olmadan hep gezindim okudum.tüp bebek yapıtık yine o belirti şu belirti diye yazılanları okudum..
yazmak varmış kaderde..devlet destekli tüp bebek yapmak isteyenlere bilgi olsun diye yazmak istedim
yaklaşık iki sene önce iki yıllık evliyken hamile kalamadığım için rahim filmi çektirdiğimde fallop tüplerimin tıkalı olduğunu öğrendim ve maalesef açılmadılar ve laparoskopiyle alındılar. yani tüp bebekten başka annelik şansım yok. iki kere özelde transfer oldum tutunmadılar. malum çok masraf ettik devlet desteği için koşulları her türlü taşıyorken dün öğrendim ki 11 ağustosta şartlar değişmiş(25 temmuzda transferimin negatif olduğunu öğremiştim asla yatişemezmişim zaten). iki farklı hastaneden teyit ettim. ikisi de izmir de biri tepecik tüp bebek merkezi, diğeri yeni devlet desteği için rapor sağlayan özel hastane medical park.
Şartlar şöyle
*40 yaş altı-bu zaten öyleydi
*en az 3 yıl evli olmak
diğerleri tamamsa şu üçünden birinin olması gerekiyormuş
*azospermi(o da 0 olmalıymış)nasıl yani canşı hücre bulurlarsa bulurlar yoksa yok
*kadının en az iki kere aşılama yaptırmış olması tüpün olsun olmasınmış(bu kısmı benim durumumla ilgili çünkü ben hiç aşılama yaptıma durumunda kalmadım.çünkü direkt tüplerimin tıkalı olduğu tanısı koyuldu. laparoskopi öncesi açılmaya çalışıldı aç.ılmadı,harap olmuş hidrosalpenksten işlevi kalmamış.almış doktorum mecburen)
*amh yani yumurta rezervinizin 1 in altında olması gerekiyormuş

tepecik tüp bebek merkezindeki hemşire- bizde inanamıyoruz bu aşılama kısmına dedi. insanlar arıyor.çok haklısınız.bizde şaşkınız dedi.yani devlet bana şunu söylüyormuş hamile kalma şansın %0 aşılamayla ama yine de aşılama olacaksın..BENİM FALLOP TÜPLERİM YOK YOK..bu kararı verenler sağlıkçı değil mi ya? fallop tüpleri olmayan biri niye aşılama yaptırsın hemde iki kez!!!!!benden ala tüp bebek hastası mı olur?tüplerim yok lannn....neyse çok sinirliyim duyduğumdan beri . Hemşireye şunu da sordum yani ben gelsem olmayacağını bile bile 2 aşılama yaptırabilir miyim yaparlar mı?e yönetmeliğe göre yapmak zorunda infertilite kliniği dedi.göz göre göre benim,doktorun,personelin zamanı çalınacak,boşuna ilaç kullancağım..hemşire cimere şikayette bulunmamı söyledi. sizden önce de biri aradı aynı sıkıntıyla,çok haklısınız,cimere şikayet yazın diyebildi.
İnanılır gibi değil gerçekten gerçekten.
amh ım 1,5 sene önce 1,7 civarındaydı..şimdi 1 in altı çıksa da şu aşılama ve süresinden kurtulsam diye dua mı etsem mi ben..sevinilmeyecek şeye sevinmek zorunda bıraktırmak.
cimere yazacağım.aynı heyet raparonu benim şartlarımda almak isteyenlere de önerim cimere yazın. böyle bir saçmalık olamaz..benim tüpüm yok yumurtam geçmiyor rahime aşılama yapmam gerekiyormuş yine de...yıllardır amelşyat o bu şu avaz avaz yeterr diye bağırasım var
bir sene dolaştı devlet hastanesin de , rahim duvarı kalınlşması vardı 6 kere parça aldılar biraz sakıncalı bir yerdeydi, 3 doktor bir araya gelip toplantı yaptılar yanımda bir bayan doktor tüp bebek yapalım dedi ,diğer iki erkek doktor prosedöre uygun değil dedi, aslında kalınlaşma tehlikeli bir yerde olduğu için doktor bir an önce yapmak istemişti,sadece pco var diye aylarca süründüm oralarda ,cimere daha önce başka hastalık için yazmıştım doktorları savunmaktan başka bir şey yapmıyorlar arkadaşım.

Bende pko luyum canım ama bana öyle bişey demediler ben ilkini özelde ama sgk desteğiyle yapmıştım o iğneliydi 5-6 sene sonra devlete gittim ilk açıklama yapmadan femerayla tedavi oldum oda tutmadı bende başta 2 aşılama sonrası tüpe geçecekler sandım ama 2 iğneli olması lazım dendi 2.iğneliye başladık aşılama günü eşimin testinde uygun sperm bulunamayınca iptal oldu zaten pandemi zamanıydı 2kez kapanma oldu bende artık zaman kaybetmek istemedim özele gitmeye başladım birincisi kimyasal oldu şimdi 2.tüp bebeğe hazırlanıyorum
Pko da fazla sayıda yumurta geliştiği için sanırım size ondan iğneli yapamayız demiş ama düşük dozla başlayıp deneyebilirler benim yumurtalar dirençliydi iğneye rağmen 1tane anca büyüyodu herhasta aynı olmuyo ezbere söylemişler biras
Benim daha önce klomenle hemen yumurta oluştu çatladı ama 3.ay da kist oldu devam edemedik iğneye gerek yok femerayla devam edelim dedi ama şimdi olmazsa tüp bebek hakkım olmıycak mı

Ya gerçekten çok saçma işler dönüyor. Aşılamaya uygun olmayan sperm değerleri var ama tüp bebek için aşılama sart diyorlar.
Hekimler bile uygun değil derken mevzuat neden böyle aklım almıyor

Benim daha önce klomenle hemen yumurta oluştu çatladı ama 3.ay da kist oldu devam edemedik iğneye gerek yok femerayla devam edelim dedi ama şimdi olmazsa tüp bebek hakkım olmıycak mı
Valla ben öyle biliyorum sen bence onu tekrar sorup iyice öğren canım bide kaçyıllık evlisin bilmiyorum ama 1-2 senelik evliliklerde böyle biras rahat davranıyo doktorlar gördüğüm kadarıyla

Valla ben öyle biliyorum sen bence onu tekrar sorup iyice öğren canım bide kaçyıllık evlisin bilmiyorum ama 1-2 senelik evliliklerde böyle biras rahat davranıyo doktorlar gördüğüm kadarıyla

Tüp bebek rpaoru için iğneli aşılama şartı var. PCO özelinde birsey var mı bunu en iyi doktorunuz bilir ama olmayabilir.

3 buçuk yıllık evliyim 2 buçuk yıldırda olmuyor canım. Bakalım gidince tekrar soracağım çok sağol 🌼

Tüp bebek rpaoru için iğneli aşılama şartı var. PCO özelinde birsey var mı bunu en iyi doktorunuz bilir ama olmayabilir.
Sağol canım bunu yaşadım gordüm zaten bende o şekilde biliyorum Esramt Esramt arkadaşım için açıklama yaptım pco için extra bi insiyatif yok bazı durumlar dışında her hasta için önce yumurta takibi sırasıylada hapla aşılama iğneyle aşılama enson tüp bebek öneriyo doktorlar en az maliyetli tedaviden başlıyolar

3 buçuk yıllık evliyim 2 buçuk yıldırda olmuyor canım. Bakalım gidince tekrar soracağım çok sağol 🌼
canımm sorabıldın mı bende ılk asılamam klomen ıle oldu kımyasal gecırdım,sonra ben doktora ıgnelı olsun dedım ılerde tup bebek ıcın ıkıncısını klomen +ıkı tane fostımon ıgne ıle kullandım ama sanırım ılk asılmam kabul edılmeyecek ve cok moralım bozuk suan. yarın doktoruma sorcam umarım yardımcı olurlar.

X