Tüp bebekte raporlu ilaçlar

hastanesine sordum vajinismusum var
olarak kullanamadığım için pro

Peki ücretlerde değişiklik fazla oluyor mu?
Sağlık ocağında yazdırıyorum ben hepsini yapıyor doktor folik asidi bile. Raporun faydası ne oluyor beni bilgilendirir misiniz? 🩷
Şimdiye kadar bilmediğim için ilaçları hep ücretli aldım. Burada okuduğumda öğrendim hemen sağlık ocağına yazdırdım. Ama oksaparı 2 adetten fazla yazma yetkileri yok. başka bi hastalık gibi gösterip 5 kutu yazdırabildim. normalde kutusunu 320 tl alıyordum. Bugün 5 tanesini 250 tl gibi bier rakama aldım. aşırı fark var yani. kalp atışı duyulduktan sonra rapor çıkarılabiliyormuş öncesinde olmuyormuş

Şimdiye kadar bilmediğim için ilaçları hep ücretli aldım. Burada okuduğumda öğrendim hemen sağlık ocağına yazdırdım. Ama oksaparı 2 adetten fazla yazma yetkileri yok. başka bi hastalık gibi gösterip 5 kutu yazdırabildim. normalde kutusunu 320 tl alıyordum. Bugün 5 tanesini 250 tl gibi bier rakama aldım. aşırı fark var yani. kalp atışı duyulduktan sonra rapor çıkarılabiliyormuş öncesinde olmuyormuş
Oksapar kan sulandiricimi acaba birde başka hastalik diyerek yazdırdım dediniz acaba hangi hastalik bende ekimde tranfer olucam fiyatina baktım göz ucu 600 den fazla fiyat

Benimde raporum var hatta kadin doğuma yazdırdım ama progestan dexi devlet karşılamıyor. Eczacı da rapor sadece kalçadan vurulanı karşılar dedi.
Rapor olunca direk raporu eczaneye mi goturuyoruz yoksa sağlık ocağına götürüp gösterip oylemi ilaçları alıyoruz aydinlatirsaniz sevinirim

Oksapar kan sulandiricimi acaba birde başka hastalik diyerek yazdırdım dediniz acaba hangi hastalik bende ekimde tranfer olucam fiyatina baktım göz ucu 600 den fazla fiyat
Ben onu yazdırıyorum sağlık ocağından 600 civarı evet ama öyle ödemiyorum haberiniz olsun. İlk tüp bebek zamanı bilgim yoktu merkezde söylemedi ama sonra şansımı denedim yazdırdım yazdı sağlık ocagi

Anlayalamadigim şu, ilaçların yüzdesini ödüyoruz zaten sağlık ocağında yazdırdığımız için ama tabii belli süreleri var

Mesela estrofem günlük tek kullanıyor olarak görünüyor ama günde 2 kullanıyorum yazamayınca hekim parayla alıyorum

Onun dışında acaba insanların dedikleri kan sulandırıcı mı?
Onun raporlu kullanıldığını başka hastalıkları olanlardan duymuştum.

Ya da fitil olarak kullanamadığım için progestan dex 25 mg göbekten yaptığım çok pahalı rapor çıkarsam o indirimli mi oluyor?

Kafam çok karışık lütfen bilen destek versin 🌸
Mrrhaba şoyle bn parayla aldım snra hep arkadaşlarıma rica ettim yazdırdırdılar kendi uzerlerine bir de bişey sormak ıstıyorum orograf 1 mg kullanıyormusunuz

Kızlar selam,

3.defa tüp bebek tedavisine başladım. Sorum su ki, ben hep özelde tedavi oldum.
üniversite hastanesine sordum vajinismusum var bende muayene olamıyorum ve bayılmıyoruz dediler yaptıramam orda o nedenle.
Bize gelirseniz ilaçların bir kısmını karşılıyor devlet demişlerdi.

2 estrofem
1 corasprin
1 oksapar igne (kan sulandırıcı)
2 progestan dex 25 mg igne( fitil kullanamıyorum)
1 progestan 50 mg kalçadan igne
1 folik asit kullanıyorum günlük rutinde

(Ara ara kullandıklarımı yazmadım)

Bunları kullanıyorum ve sağlık ocağı yazıyor bunları fitil yerine kullandığım 580 tl içinde 7 tane var onu karşılamıyor.
Bir yerde denk geldim raporlu ilaç oluyormuş rapor alınıyormuş devlette yapılan tüp bebekte. Deneyimlenen var mı sizler ücretsiz mi ya da çok mu az ödüyorsunuz

Özelde yaptırıp rapor vb çıkarabilen var mı?

Merhaba, ben de hep kendim alıyordum ama artık ilaç fiyatları çok yormaya başladı maddi. Çünkü çok da sık bitiyor tekrar tekrar almak zorunda kalıyoruz :KK43:
Bu nedenle ben kadın doğuma gidip yazdırdım
Son durum şu şekilde:

Estroferm karşılıyor 2 kutu aldım , hepsini karşıladı
Ben ecoprin kullandım ilk 6 hafta bunu da karşılamıştı
Kan sulandırıcı olarak ben enox 0.4 iğne kullanıyorum … bunun 10 adet olan kutusunu karşılıyor ( 20 adet olanı karşılamıyor , ve ya 2 kutu 10 adetlik karşılamıyor, tek seferde 10 adet olanı veriyor, tekrar tekrar bittikçe yazdırmak gerek)
Progestan 25 mg malesef karşılamıyor ki bu en pahalı olanlardan ve hemen bitiyor … sadece 7 adet 3,5 gün gidiyor… sanırım 10. Haftaya kadar devam edecek mecbur özel alacağız
Diğerini ben bilmiyorum , fitil kullanıyorum progestan 200 mg karşılıyor
Folik asit hiç sorgulamadım ama karşılamaz bence ya da belki devletin verdiği markalar var mıdır emin değilim ben folidays kullanıyorum

Tüp bebek maddi manevi çok zor, yorucu bir süreç
Umarım hepimiz bu emek ve fedakarlıkların karşılığını alır ve sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız🙏🏻

Kızlar selam,

3.defa tüp bebek tedavisine başladım. Sorum su ki, ben hep özelde tedavi oldum.
üniversite hastanesine sordum vajinismusum var bende muayene olamıyorum ve bayılmıyoruz dediler yaptıramam orda o nedenle.
Bize gelirseniz ilaçların bir kısmını karşılıyor devlet demişlerdi.

2 estrofem
1 corasprin
1 oksapar igne (kan sulandırıcı)
2 progestan dex 25 mg igne( fitil kullanamıyorum)
1 progestan 50 mg kalçadan igne
1 folik asit kullanıyorum günlük rutinde

(Ara ara kullandıklarımı yazmadım)

Bunları kullanıyorum ve sağlık ocağı yazıyor bunları fitil yerine kullandığım 580 tl içinde 7 tane var onu karşılamıyor.
Bir yerde denk geldim raporlu ilaç oluyormuş rapor alınıyormuş devlette yapılan tüp bebekte. Deneyimlenen var mı sizler ücretsiz mi ya da çok mu az ödüyorsunuz

Özelde yaptırıp rapor vb çıkarabilen var mı?
Tup bebek için ilaç fiyatları ne kadar ortalama

Kadın doğum doktorları yazabiliyor Özel de olsa sigorta karşılıyor oksapar estrofem progestan fitil ama sadece protelux iğne vardı onu karşılamıyor devlet

P
Merhaba, ben de hep kendim alıyordum ama artık ilaç fiyatları çok yormaya başladı maddi. Çünkü çok da sık bitiyor tekrar tekrar almak zorunda kalıyoruz :KK43:
Bu nedenle ben kadın doğuma gidip yazdırdım
Son durum şu şekilde:

Estroferm karşılıyor 2 kutu aldım , hepsini karşıladı
Ben ecoprin kullandım ilk 6 hafta bunu da karşılamıştı
Kan sulandırıcı olarak ben enox 0.4 iğne kullanıyorum … bunun 10 adet olan kutusunu karşılıyor ( 20 adet olanı karşılamıyor , ve ya 2 kutu 10 adetlik karşılamıyor, tek seferde 10 adet olanı veriyor, tekrar tekrar bittikçe yazdırmak gerek)
Progestan 25 mg malesef karşılamıyor ki bu en pahalı olanlardan ve hemen bitiyor … sadece 7 adet 3,5 gün gidiyor… sanırım 10. Haftaya kadar devam edecek mecbur özel alacağız
Diğerini ben bilmiyorum , fitil kullanıyorum progestan 200 mg karşılıyor
Folik asit hiç sorgulamadım ama karşılamaz bence ya da belki devletin verdiği markalar var mıdır emin değilim ben folidays kullanıyorum

Tüp bebek maddi manevi çok zor, yorucu bir süreç
Umarım hepimiz bu emek ve fedakarlıkların karşılığını alır ve sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız🙏🏻
Progestan 25 mgyi kalçadan mi göbekten mi uyguluyorsunuz acaba? Birse kaç ampul olarak kullanıyorsunuz günlük

X