Tüp mide ameliyatı sonrası sütüm kesilir mi

27yasin dayim 154 boy ve 102 kg yim 4aylik bebeğim var emziren anneyim ameliyat sonrası sütüm kesilir mi busekilde opere olmus biri vr mi
4 aylik bebekle boyle buyuk ve aciliyeti olmayan bir ameliyatla cok zorlanmaz misiniz? Bekleseniz seneye olsaniz? Ameliyattan sonra duzgun beslenemeyeceksiniz. O beslenme ile sut uretimi, kalitesi nasil olur acaba. Doktor ne dedi? Eger sagmayi birakmazsaniz sut gelmeye devam edecektir ama devamliligi konusunda emin olamadim.

Doktorum emzirmeye devam edebilirsin dedi psikolojik olarak cok kötüyüm bunalimdayim evden disari cikmiyorum kiloluyum diye

27yasin dayim 154 boy ve 102 kg yim 4aylik bebeğim var emziren anneyim ameliyat sonrası sütüm kesilir mi busekilde opere olmus biri vr mi
4 aylık bebekle binde 1 de olsa ölüm riski olan ve tüm metabolizmanızı değiştirecek ve düzelmesi, takibi aylar alacak böyle bir ameliyata girmemelisiniz. Oluşabilecek bir komplikasyon sizin de çocuğunuzun da tüm hayatını etkiler. Sütünüz kesilmese de inanın kalitesi düşecek. Bir çocuk dünyaya getirmenin ciddi sorumluluğu vardır; çocuğun hakkı olan sütünüzü vermeye ve sevginizi vermeye devam edin, iki yılı tamamlayın. Sonra ameliyat olabilirsiniz.

Doktorum emzirmeye devam edebilirsin dedi psikolojik olarak cok kötüyüm bunalimdayim evden disari cikmiyorum kiloluyum diye
Cikmayin. Cok onemli bir sey degil bence evden cikamamak. Zaten 4 aylik bebek uyudu, emdi, gaz, bez, banyo, kendi yemeginiz, camasir, yerlerin tozu derken cikasiniz olsa da cikamayacaktiniz.
Zamanlamaniz cok kotu diye dusunuyorum. Siz ameliyatliyken bebege kim bakacak?

Daha cok kucuk bebegin 55 kilo olsan da evden pek cikamayacaktin zaten. Bu kadar agir bir ameliyati olmak icin bebeginizin biraz daha buyumesini bekleyin. Haftalarca kendinize gelemeyeceksiniz o bebege yazik gunah degil mi? Doktorlara gore laylaylom o aldigi paraya bakar.

Kesilir. Bariyatrik cerrahiler öyle ameliyata girdim hop zayıfladım ameliyatları değildir. Sonrasında 3 4 aşamalı diyetler var. Ameliyattan sonra çok aç kalacaksınız isteseniz bile yiyemeyeceksiniz vitamin mineral eksiklikleri olacak hepsini dışarıdan verecekler. Öyle bi stres altında vücudunuz bir de süt üretmez.

Bugün 5.günüm tüp mide ameliyatı oldum.3.5 yaşında kızım var ve ilgilenemiyorum.ilk 2 hafta çok zorlu geçiyor.Hiçbirşey yiyemiyorsun.diğer 2 hafta da püre kıvamı olacak ama bu beslenmeyle sütünün olması imkansız ve o hangi doktor ki daha lohusa sayılacak bir kadına emzirebilirsin diyebiliyor.Ameliyat sakın olma demiyorum ol ama bebeğini emzir bunu ona yapmaya hakkın yok ve lütfen başka doktor bul.

X