Gebeliğe Hazırlık Tüp mide ve Hamilelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

NurRy

FREZYA
Kayıtlı Üye
7 Mart 2024
16
7
Merhabalar arkadaşlar. Yıllardır en ufak bir şey de hemen sizlerin yorumlarını, başından geçenleri, süreçlerin nasıl işlediğini anlattığınız konuşmalara girerim. Şimdi de tam anlamıyla tatmin olamadığım bir konu ile yardımlarınızı bekliyorum.
1.64 boyunda 107 kg pcos + insilün direnci olan biriyim. Troid ile de devam ediyorum. Bebek düşünüyorum bir türlü gelemedi :)) Diyet ile bir süre direnip salan biriyim ve yıllarca bununla mücadele ettim. Şimdi ise tüp mide ameliyatı olmaya karar verdim.
Daha önce tüp mide ameliyatı sonrası gebe kalan var mı? Lütfen bu konuda bilgilendirebilir mi :/

Benim bir arkadasim var maalesef bir miktar kilo aldi tekrar henuz de veremedi ama hamile kalamiyordu kesinlikle hamile kalmasi konusunda ise yaradı.

Benim bir arkadasim var maalesef bir miktar kilo aldi tekrar henuz de veremedi ama hamile kalamiyordu kesinlikle hamile kalmasi konusunda ise yaradı.
Bende herşeyi bir kenara bırakıp bebek için şansımı denemek için karar verdim bunu herhangi birine söylemek zor ama bu böyle 🥹

Merhabalar arkadaşlar. Yıllardır en ufak bir şey de hemen sizlerin yorumlarını, başından geçenleri, süreçlerin nasıl işlediğini anlattığınız konuşmalara girerim. Şimdi de tam anlamıyla tatmin olamadığım bir konu ile yardımlarınızı bekliyorum.
1.64 boyunda 107 kg pcos + insilün direnci olan biriyim. Troid ile de devam ediyorum. Bebek düşünüyorum bir türlü gelemedi :)) Diyet ile bir süre direnip salan biriyim ve yıllarca bununla mücadele ettim. Şimdi ise tüp mide ameliyatı olmaya karar verdim.
Daha önce tüp mide ameliyatı sonrası gebe kalan var mı? Lütfen bu konuda bilgilendirebilir mi :/
Benimde eltim kiloluydu tup mide ameliyatı ile zayıfladı. Sonra hamile kalmak için spiralini cikarttirdigi ilk ay hamile kalmış. Ama onda pcos falan var mıydı bilmiyorum. Tüp mide ameliyatı hamile kalmaya engel değil, tam tersine zayıfladıgin için oranın yükselir pcos olduğun için. Ama hamilelik sürecin nasıl ilerler onu bilemiyorum. Fazla bir şey yiyemiyosunuz. Bunu yaptırmak istediğine emin misin ?

Engel değil biliyoruum 🫤Artık o listelerden bıktım ortada sonuç yok çünkü 😓İstiyorum evet

Engel değil biliyoruum 🫤Artık o listelerden bıktım ortada sonuç yok çünkü 😓İstiyorum evet
Ben tüp mide ameliyatı oldum Şuan da hamileyim . Uzun yıllar uğraşıp her yolu denediysen ve artık sağlığını tehdit ediyorsa ol bence. Ben hiç pişman değilim olma nedenlerinden biri bebekti. Ama onun öncesinde iyi ki olmuşum dediğim çok şey var resmen hayatım değişti

Ameliyatı oldum 😅 bugün 9.günüm.Ameliyat sonrasında ne kadar süre geçti gebeliğiniz içinn

Ameliyatı oldum 😅 bugün 9.günüm.Ameliyat sonrasında ne kadar süre geçti gebeliğiniz içinn
Hayırlı uğurlu olsun. Ben ameliyattan sonra 6. Ayd gebe kaldım bu süreci kendim bekledim ama size tavsiyem en kısa 9 ay bekleyin . Hatta bekleme imkanınız varsa bir sene geçmesini bekleyin

Doktor da 1 sene öneriyor da cogu daha erken kalmış ne nasıl olur bilmiyorum 😅 Hayırlı zamanda gelsin gelmek isterse 🥹

Doktor da 1 sene öneriyor da cogu daha erken kalmış ne nasıl olur bilmiyorum 😅 Hayırlı zamanda gelsin gelmek isterse 🥹
Ben yaşamış biri olarak söylüyorum çok erken aylarda hamile kalmak çok zorlu bşr hamilelik süreci demek. Zaten kuş kadar yiyorsun birde hamilelik bulantın olursa günlerce açsın. Tamam çocuk ilk 3 ay anneden besleniyor da annede de birşey yok ki depolar ameliyat nedeniyle boş. Miden acıyor içinin yarası hala taze bebek büyütecek. Em sağlıklısı beklemek ki vücudun toparlansın. Umarım istediğiniz zamanda hayırlısıyla gelsin bebiş 😍

X