Türk vatandaşlarına Hollanda'da skandal müdahale

Şimdi emin olmak için izledim videoyu, benim duyduğum;
-bu nasıl iş ya,hadi gel vur,gel vur vur ,burda da vur hadi
-Abi sus, abi sus bizi de atacaklar içeri
-Nere atacaklar, bura Türkiye'nin toprakları

Senin dediğin gibi burası Türkiye gibi değil ,burada atmazlar demek istemiyor.
Bulunduğu yer (konsolosluk)Türkiye ye ait,burada vuramazlar demek istiyor.
Zaten mantıken senin dediğin gibi demesi saçma değil mi?

canım evlaya yazdığımı sen de oku alıntılamayı unutmuşum

valla canım yazdığını hiç anlamadım, bu yorumu da ben getirmedim zaten her yerde yazıyor, onu kopyaladım, gerçek mi diye haber sitedinden videoya baktım, öyle duydum yani
Her yerde yazıyor olması doğru anlamına gelmiyor.Bir fıkra var onu anlatayım.Bir adamın Erzurumlu idi galiba, evinin önüne çöp koyuyorlar.Adam yazı yazayım da kimse çöp dökmesin diye duvara yazı yazıyor.Fakat yazıdan sonra daha da çok çöp dökülüyor.Adam'ın yazdığı
Buraya çöp dökülüür
Yani hiç buraya çöp dökülür mü demek istiyor ama yazım o anlama çıkıyor.Şive farkı ,konuşma dili farklı olunca farklı anlam çıkabiliyor.

ayrıca zaten adamın böyle söylemesinde sizin için bi sakınca olmamalı sonuçta adam orada yaşıyor ve kuralları biliyor, bilmese polise kafa tutmaz zannımca, yani tanımadığınız bi insanı savunmanız ne kadar mantıklı bilemedim

ayrıca zaten adamın böyle söylemesinde sizin için bi sakınca olmamalı sonuçta adam orada yaşıyor ve kuralları biliyor, bilmese polise kafa tutmaz zannımca, yani tanımadığınız bi insanı savunmanız ne kadar mantıklı bilemedim
Ben adamı savunmadım.Dediğin gibi adamı tanımıyorum,ama bir yanlış var ,onu düzeltmek istedim.

Her yerde yazıyor olması doğru anlamına gelmiyor.Bir fıkra var onu anlatayım.Bir adamın Erzurumlu idi galiba, evinin önüne çöp koyuyorlar.Adam yazı yazayım da kimse çöp dökmesin diye duvara yazı yazıyor.Fakat yazıdan sonra daha da çok çöp dökülüyor.Adam'ın yazdığı
Buraya çöp dökülüür
Yani hiç buraya çöp dökülür mü demek istiyor ama yazım o anlama çıkıyor.Şive farkı ,konuşma dili farklı olunca farklı anlam çıkabiliyor.

canımcım ben o kelimeleri her yerde yazıyor diye kabul edemeyeceğimi ve haber kaynaklı olmayan bişeye de inanmayacağımı söyledim, cümlelerimin tamamını oku lütfen, haber sitesinden videosunu buldum izledim kendi kulağımla da duydum, okuduklarımlada örtüştü yani, onu diyorum

sonuçta siyaset bölümünde iki taraftanda doğru olmayan manipüle amaçlı milyon tane şey çıkıyor sosyal medyada bunu hepimiz biliyoruz artık
zaten burda da haber kaynaklı olmayan hiç bi haber açılmıyor zaten yasak
ben sosyal medyada gördüm doğru mu ya diye haber videosunu izlerken bana doğru geldi
ayrıca bu da adamı kötü biri yapmaz, zaten adamı arkadaşları tutuyor seslerden anlaşılıyor abi napıyosun ya abi sus ya diye
heyecanlı bi arkadaş herhalde
arkadaşları daha mantıklı hareket ediyor adam aksiyon peşinde, protesto edeceksen onunda bi dozu olmalı sanırım, hangi ülkede olursan ol bu şekilde polisten dayak yersin

Türkiyenin alanı diyormus guya. Turkiyenin alanindan bakani sinir disi ettiler bunu bilerek o iddia ettikleri seyi soylemesi de abesle istigal

ayrıca arkadaşlar bana yorumlarımdan dolayı sitem etmenizi de pek anlayamadım benim de burda yorumlarına katılmadığım bi çok arkadaş var ama ben neden bu yorumu yaptın diye kimseye sitem etmek aklımdan geçmez, çünkü herkesin kendi düşüncesi, ve kk siyasette de iki taraftan da ve diğer düşüncelerde olan hiç kimseninde kötü niyetli ya da vatan haini vs vs olduğunu düşünmüyorum, sadece düşünceler farklı bu da gayet normal, en azından benim için gayet normal
keskin hatlarla siyah beyaz olarak ayrılmak zorunda değiliz

ayrıca arkadaşlar bana yorumlarımdan dolayı sitem etmenizi de pek anlayamadım benim de burda yorumlarına katılmadığım bi çok arkadaş var ama ben neden bu yorumu yaptın diye kimseye sitem etmek aklımdan geçmez, çünkü herkesin kendi düşüncesi, ve kk siyasette de iki taraftan da ve diğer düşüncelerde olan hiç kimseninde kötü niyetli ya da vatan haini vs vs olduğunu düşünmüyorum, sadece düşünceler farklı bu da gayet normal, en azından benim için gayet normal
keskin hatlarla siyah beyaz olarak ayrılmak zorunda değiliz
Benim yazdığım mesajı sitem olarak algılama lütfen.Ben seni eleştirme amaçlı yazmadım ,düzeltme yapmak istedim.Senin gibi başkaları da aynı anlarsa diye...

Hollanda polisinin yaptıklarına alkış tutan Türk vatandaşları görüyorum, kanım donuyor zihniyetlerine, bu kadar da düşülmez.

Bu tarz seyler insanlik adina kotu goruntuler dogru gorulemez..ama luten yahu yasadiginiz yerden pay bicin burda da benzer seyler goruyoruz ama karsit gorus oldugu icin kimse nedense ozaman insan haklarindan dem vurmuyor bu dogru mu peki hatta gebersinler bilmem ne diyenleri bile gorduk zamaninda ama simdi onlarin hepsi insan haklarini savunan pitirciklar olmus yanlis buda yanlis egri oturup dogru konusun her anlamda insan hakki savunucusu olun isine geldigi gibi degil

Korkuyorum kıyamet günü Allah'ı kandırmaya çalışacaklar. Teröristle masaya mı oturulur dedik, sonucu geldi. Biz demiştik dedik ,siz sevindiniz dediler . TC tarihinde olmadığı kadar şehit cenazesi gekliyor dedik. Şehit onlr kutsal şehitlere mı laf ediyorsunuz dediler . Baş örtüsü kutsaldır ,dini siyasete alet etmeyin dedik. Bunlar dinsiz olduk. Hollanda istemiyorken ne işiniz var neden çıkıp gelmediniz ,oradaki vatandaşları hiç kimse düşünmüyor mu dedik. Siz polis müdahalesine sevindiniz dediler.
Ben ne gezi olaylarına katıldım ne de bir eyleme. Benim derdim ülkem. Ne geziyle bir şeyleri kyaslarim ne demek burada birilerini aklayacagim diye millete düştünüz vs derim.
Rotterdam belediye başkanı konsolosluk bakan gelmeyecek dedi yalanla kandırmaya çalıştı bizi dedi. Hollanda başbakanı çıktı ne özrü delimisiniz onlar dileyecek özür dedi. Hollandanin en çok satan gazetesi burada patron biziz diye başlık attı. Kimin işine yaradı bu tutum ? Avrupa'da kı irkcilarin işine yaradı. Ben bir TC vatandaşı olarak avrupadaki kardeşlerime siyaseti karıştırmadan üzülüyorum. Bazıları gibi baştan dusunmeyip iş arapsacina dönünce günü kurtaralım hesabı ama siz bunlara seviniyorsunuz bik bik diyemem. İnsanlar üzüntüden ,sitemden diyor ne işiniz vardı giderseniz bunlar olur işte diye.

valla canım yazdığını hiç anlamadım, bu yorumu da ben getirmedim zaten her yerde yazıyor, hatta aynı şekilde kopyala yapıştır her yerde çıkar, onu kopyaladım, gerçek mi diye haber sitesinden videoya baktım, öyle duydum yani, artık yıllardır öğrendim haber sitesi kaynaklı olmayan haberlere inanmıyorum, videoda duyduğum ve konuşmanın gidişatına uygun kelimelerde bunlar
Videoda oyle demiyor ki

Son birkaç gündür yaşanan o kadar çirkin şeyler var ki hayretle izliyorum.

1. İç politikayı ilgilendiren bir mesele hakkında yurtdışında miting yapmak anayasaya zaten aykırı.

2. Eğer bir ülke (ne kadar demokratik bir hareket olmasa da) bir kişiyi oraya sokmak istemiyorsa üzerine gidip, zorla ülkeye girmeye çalışmak yanlış. Oraya gönderilen temsilcilerin yaşayacakları ve karşılacakları muamele malum, neden zorluyorsunuz, bu insanlara kıymet vermiyor musunuz? Bu insanların bir saygınlığı yok mu? Neden onların da imajını kötüleştiriyorsunuz.

3. Öte yandan bir kişinin bir ülkeye girişini böyle sert bir şekilde engellemeye çalışmak yanlış ve demokratik değil.

4. Eğer Türk vatandaşlarla görüşülmek isteniyorsa veya referandum konusunda miting yapılmak isteniyorsa (yurtiçinde) ortalığı AKP bayraklarıyla donatmak yanlış. (Söyleyip duruyoruz, bu bir parti yarışı değildir diyoruz. Evet oyu vermek isteyen diğer partilerden insanlar yok mu da her yer AKP bayrağı anlamıyorum. Evet kendi gözümle gördüm yaşadığım yerde, başbakanın ziyarete geleceği gün her yerde AKP bayrakları vardı.)

5. Türk vatandaşlarımızın yaptığı şiddete yönelik eylemler (Hollanda bayrağı yakmak - bir ülkenin bayrağını yakmak ne demek!? Bizim bayrağımız yakılsa neler hissederiz. Portakal kesmek gibi gülünç eylemler sadece şiddete yol açar.)

6. Hollanda polisinin şiddetli tavrı hiç hoş ve demokratik değil.

7. İki tarafın yöneticilerinin de kavgaya varan söylemleri ve aradaki gerginliği tırmandırmaları yerine diplomatik ve saygın yollardan, siviller zarar görmeden bu işi çözmeleri gerekir.

Benim yorumuım budur.

X