Türkiye de Oy Kullanma Süreci Başladı !

Her partiye derken , her partiye de değil tabii . Belli bir çizgi dahilinde her partiye :KK6:

Adayları göz önüne aldım açıkcası ben , bu şekilde içim çok daha rahat edecek kanısındayım .

Kasetler mi ? Ben de aksine son kasetle daha bir netleştim cadum aman sanırım senin aksi güzergahında .:KK34:

Skandala adı karışmış isim mi benim belediye başkan adayım , hayır . O zaman onun çalışmasını değerlendiririm , vereceksem veririm , vermeyeceksem yine vermem . Milli irade diye lanse edilen seçimleri ben yine yerel seçim gözü ile değerlendireceğim .

Auscum nerede yaşadığını bilmiyorum. Ama zaten her türlü iki seçeneğimiz var mevcut düzende. Ya akp ya da en güçlü muhalefetine vereceksin yaşadığın yerdeki. Hani parti ayrımı kalmadı. Ben akp'nin kazanacağına kesin inanıyorum şu halde İstanbul için. Ama mesela Sarıgülün oylarının yüksk olması bunlarını gözünü korkutur biraz. O nedenle tercihim sargül oldu. Çok tehlikeli bir adam olmakla beraber kendileri, stratejik oy veriyoruz mecburen. Sarıgül alırsa da kazara hoşumuza gitmeyen bir şey olduğunda nası getirdiysek yarın öyle indirirz. Zaten akp iktidarında sarıgül fazla kıpraşamaz daha kontrollü olur.

Mesela Ankaradaysan Yavaş gardaşım diyoruz. Burda çok düşünecek bir durum yok. Ama İstanbul kafa karıştırıcı İstanbuldaysan haklısın. İzmirde de kimin alacağı belli az çok..
dansmarue ye katılıyorum. herkesin fazlasıyla kutuplaştığı şu ortamda belediyecilik fikri ile oy kullanmka fazla polyannacılık gerektiriyo. misal bulunduğum yerde chp aday çıkarmamış. mhp de chp kökenli bir aday göstermiş. amaç akp ye karşı birleşmek. akp eski adayı ile katılıyor. pek bi hizmetini görmedim ama tutup oyumu mhp+chp nin melez adayına vermem mümkün değil. diğer partilerin kazanamayacağı belli onlarda bunun farkında oldukları için ciddi aday çıkarmıyolar zaten. ama ben bu dolduruşu gelip Erdoğanın ipine sarılarak yükselip ,asgarii hizmet ile işi götürenlere katkıda bulunmak da istemyorum. ne olcak benim halim : )))) bi yandan vatandaşlık görevimi de yapmak istiyorum:111:

Son düzenleme:
Auscum nerede yaşadığını bilmiyorum. Ama zaten her türlü iki seçeneğimiz var mevcut düzende. Ya akp ya da en güçlü muhalefetine vereceksin yaşadığın yerdeki. Hani parti ayrımı kalmadı. Ben akp'nin kazanacağına kesin inanıyorum şu halde İstanbul için. Ama mesela Sarıgülün oylarının yüksk olması bunlarını gözünü korkutur biraz. O nedenle tercihim sargül oldu. Çok tehlikeli bir adam olmakla beraber kendileri, stratejik oy veriyoruz mecburen. Sarıgül alırsa da kazara hoşumuza gitmeyen bir şey olduğunda nası getirdiysek yarın öyle indirirz. Zaten akp iktidarında sarıgül fazla kıpraşamaz daha kontrollü olur.

Mesela Ankaradaysan Yavaş gardaşım diyoruz. Burda çok düşünecek bir durum yok. Ama İstanbul kafa karıştırıcı İstanbuldaysan haklısın. İzmirde de kimin alacağı belli az çok..

İstanbulluyum ama 10 senedir Kocaelinde yaşıyorum , Kocaeli Büyük şehirde başkan değişmeyecek gibi seçim öncesi anketlerde ama belli olmaz .

Benim kararsızlığım ilçe başkanlığındaydı , onda da netleştim . İki oyum ayrı partiden üyelere olacak .

İstanbul için 26 senedir orada yaşamış bir vatandaş olarak ve İstanbulun her sokağını karış karış bilen biri olarak , Kadir Topbaşın partisinden ayrı tutularak değerlendirmesinin daha adil olacağı kanaatindeyim .Mustafa Sarıgülü de her zaman çalışkan bir isim olarak tanıdım , belediye adamı diye ama bu son adaylık farklı yüzünü de gösterdi kanımca . Ayrıca alternatif yok diye seçmeni 2 ye mecbur kılmak diğer partilere ve adaylara haksızlık gibi geliyor .

ülkeye hayırlı olması dileğimdir.

Bil mukabele :KK42:

Ülkemiz için hayırlısı ne ise o olsun.. İyi analiz etmek lazım adayları. Yerel seçimler genel seçimlerden farklı. Yaşadığımız il de kim daha fazla hizmet edecekse ona vermeliyiz. Projelerini açıkladılar adaylar, çok iyi projeler var. İnşallah gerçekleştirebilirler projelerini.

Aday projeleri seçimleri tartışırken o kadar gölgede kaldı ki ... Umarım İlimiz ve İlçemiz için hayırlı olanı seçmekte adil davranırız .

Abim az önce geldi eve basmış gelmiş oyu :KK53:

Hayırlı uğurlu olsun .

Oo herkes buradaymış. :KK53: Teşekkürler simon. :KK1:

Ben de kullandım oyumu ülkeme ve milletime hayırlı olur inşallah. En Büyük TÜRKİYE

Hadi bakalım inşaallah.

Kullanıp gelsem oyumu bende artık .

Seçim heyecanını an be an illerde açıklarız burada da :18:

Ben daha kullanmadım :KK53: 3ten sonra kullanıcaz eşimle.
İnşallah ülkemiz için hayırlısı olur. Şu gerginlik de bir an önce son bulur.

Amin yasemin , hepimizin temennisi bu .

ben de adamı antipatik bulmuyorum
iyi biri gibi geliyo bana
o yüzden kararsızım
diğeri çok antipatik çünkü ya cidden içimden ona vermek gelmiyo
parti olarak bakamıyorum şu anda ben adaya göre vericem

Evet evet Sarıgülden bildiğim tiksiniyorum çok tehlikeli buluyorum ama ben de Akp biraz darbe yesin istiyorum. :KK76:

Komşularamı baş vursam bende :)

Eşim polis geç gelir görevli çünkü, okul yakın sora sora adreside bulurumda 10 aylık bebeğim var onla gitmek zor olacak nasıl gidecem bilmiyorum

biz 2-3 gibi gidecekmişiz
iyi oldu hala kararsızım zaten

Canım koy bebek arabasına çık git. Hava çok güzel bugün. Gerçi nerde yaşıyorsun bilmiyorum da hiç yalnız gezmeye gitmiyo musunuz bebekle şaşırdım. :26:

Bugün bizim burası soğuk gecede yağmur yağdı bebekle 1 kere çıktım zar zor hiç alışık değilim nereye gitsem eşim götürüyor,tek izin vermiyor pek, yanımda biri varsa belki verir bakalım komşulardan birini bulurum elbet

İzlenimlerimi anlatayım ben de. 5 gözetmenimizden 4ü kadındı. Çok kibar ve güler yüzlülerdi. Sırayla sınıfa alıp pusulaları verdiler önce oturup uzuuun uzun inceledik mühürleri kontrol ettik. Hatta ben kabine girmeden katladım. :KK1: Girince de bastım geçtim. :KK60:

İstanbulluyum ama 10 senedir Kocaelinde yaşıyorum , Kocaeli Büyük şehirde başkan değişmeyecek gibi seçim öncesi anketlerde ama belli olmaz .

Benim kararsızlığım ilçe başkanlığındaydı , onda da netleştim . İki oyum ayrı partiden üyelere olacak .

İstanbul için 26 senedir orada yaşamış bir vatandaş olarak ve İstanbulun her sokağını karış karış bilen biri olarak , Kadir Topbaşın partisinden ayrı tutularak değerlendirmesinin daha adil olacağı kanaatindeyim .Mustafa Sarıgülü de her zaman çalışkan bir isim olarak tanıdım , belediye adamı diye ama bu son adaylık farklı yüzünü de gösterdi kanımca . Ayrıca alternatif yok diye seçmeni 2 ye mecbur kılmak diğer partilere ve adaylara haksızlık gibi geliyor .

Evet haksızlık ama zaten başa gelemeyecek oy versem de. Güçlü muhalefetten yana kullandım ben de tercihimi söylediğim nedenlerden dolayı. KAdir Topbaş başka partide olsaydı onu kesinlikle partiden ayrı değerlendirirdim bence o da değerli bir insan. Ama akp darbe yesin istiyorum..

İlçe belediyesinde karar vermekte zorlanmadım. Adayımız chpden eski dsp milletvekillerinden thy emeklisi çok kültürlü bir adam olmakla beraber. Hemşeri ve aile dostu kontenjanından oyumu verdim. Ama şansı yok bence :KK1:

Komşularamı baş vursam bende :)

Eşim polis geç gelir görevli çünkü, okul yakın sora sora adreside bulurumda 10 aylık bebeğim var onla gitmek zor olacak nasıl gidecem bilmiyorum

Evde kendisine bakacak kimse olmayan 6.5 aylık minik Yağmur, seçime babası Abdulcabbar Askar’ın kucağında gitti. Aksar, bebeği evde bırakacak kimse olmayınca mecburen kendileri ile birlikte oy kullanmaya getirdiğini söyledi.

Bak bu baba Van da . Bence sende al bebeğini git .

dansmarue ye katılıyorum. herkesin fazlasıyla kutuplaştığı şu ortamda belediyecilik fikri ile oy kullanmka fazla polyannacılık gerektiriyo. misal bulunduğum yerde chp aday çıkarmamış. mhp de chp kökenli bir aday göstermiş. amaç akp ye karşı birleşmek. akp eski adayı ile katılıyor. pek bi hizmetini görmedim ama tutup oyumu mhp+chp nin melez adayına vermem mümkün değil. diğer partilerin kazanamayacağı belli onlarda bunun farkında oldukları için ciddi aday çıkarmıyolar zaten. ama ben bu dolduruşu gelip Erdoğanın ipine sarılarak yükselip ,asgarii hizmet ile işi götürenlere katkıda bulunmak da istemyorum. ne olcak benim halim : )))) bi yandan vatandaşlık görevimi de yapmak istiyorum:111:

Ya işte .

Pollyannacılık olur mu cadu ?

Koltuğa yaslanmış , hatta ne yaslanması yapışmış , artık koltuktan kalkıp icraat yapmaya yapmaya koltukta poposunun izi kalıplaşmış başkan adayına , akp rantı üzerinden oy vermekte benim işime gelmez .

Ha bizim burada kimler kimler birleşti :KK52: mitinglerde neler neler konuşuldu , insan buna da göz yumamıyor seni anlayorum ama ... Ama işte :KK37:

Bugün bizim burası soğuk gecede yağmur yağdı bebekle 1 kere çıktım zar zor hiç alışık değilim nereye gitsem eşim götürüyor,tek izin vermiyor pek, yanımda biri varsa belki verir bakalım komşulardan birini bulurum elbet

Komşular gidiyordur nasıl olsa ya gitmişken beraber gitmek daha mantıklı :KK31:

Evet evet Sarıgülden bildiğim tiksiniyorum çok tehlikeli buluyorum ama ben de Akp biraz darbe yesin istiyorum. :KK76:

kazen sarıgülle ilgili bi yazı paylaşmıştı onu okuyunca da şaşırdım
güvenemiyorum bu adama
ama bi tarafta da senin dediğin durum da var o yüzden kararsız kaldım zaten

ama topbaş ı da severim ben o yüzden ikilemdeyim
yerel seçimde genel gibi verip haksızlık yapmak ta istemem çünkü
bu seçimler beni maffetti ya

bi de kuzenlerim şişliye ne yaptı ki istanbula yapacak diyolar
şişlinin durumunu biliyo musun sen
cidden güzel hizmet etmiş mi
ben bulamadım netten çünkü sitesi açılmadı
yoksa pr ını mı güzel yapıyor

kazen sarıgülle ilgili bi yazı paylaşmıştı onu okuyunca da şaşırdım
güvenemiyorum bu adama
ama bi tarafta da senin dediğin durum da var o yüzden kararsız kaldım zaten

ama topbaş ı da severim ben o yüzden ikilemdeyim
yerel seçimde genel gibi verip haksızlık yapmak ta istemem çünkü
bu seçimler beni maffetti ya

bi de kuzenlerim şişliye ne yaptı ki istanbula yapacak diyolar
şişlinin durumunu biliyo musun sen
cidden güzel hizmet etmiş mi
ben bulamadım netten çünkü sitesi açılmadı
yoksa pr ını mı güzel yapıyor

Eşim evlenmeden önce şişli'de yaşıyordu. Şöyle bir şey var Şişli'de zenginlerin yaşadığı bir kesim var. Evet güzel oraya mükemmel hizmet veriliyor. Zaten orada yaşayanlar bilgili görgülü eğitimli kesim. Daha iyiye götürmek için talepleri oluyor. Başkanın işi kolay Şişli'nin güzel semtlerinde. Ama arka mahalleleri gülbağ, kuş tepe bilmem nereler berbat. Eşimin yaşadığı mahalleyi afedersin ama b.k götürürdü hala da öyle oralar. ORalar görmezden geliniyor.

Bana gelip Nişantaşı'nı adam ettim demesin. Esenleri Bayrampaşayı adam ettim desinler. O nedenle gereksiz buluyorum Sarıgülün zaten sorunsuz olan bir muhitle övünmesini.

Eşim evlenmeden önce şişli'de yaşıyordu. Şöyle bir şey var Şişli'de zenginlerin yaşadığı bir kesim var. Evet güzel oraya mükemmel hizmet veriliyor. Zaten orada yaşayanlar bilgili görgülü eğitimli kesim. Daha iyiye götürmek için talepleri oluyor. Başkanın işi kolay Şişli'nin güzel semtlerinde. Ama arka mahalleleri gülbağ, kuş tepe bilmem nereler berbat. Eşimin yaşadığı mahalleyi afedersin ama b.k götürürdü hala da öyle oralar. ORalar görmezden geliniyor.

Bana gelip Nişantaşı'nı adam ettim demesin. Esenleri Bayrampaşayı adam ettim desinler. O nedenle gereksiz buluyorum Sarıgülün zaten sorunsuz olan bir muhitle övünmesini.

kuzenlerim de bunları söyledi işte
adam tanıtımını güzel yapıyo dediler
hiç güvenmiyoruz ona dediler
ben de biraz araştırınca şaşırdım
o yüzden kararsızım yani
ama koltuğu kaybetmemek adına her türlü hizmete de sarılabilirler o ihtimal de var

ben de çok iyi bi başkan sanıyodum önceden ama seçim sürecinde çok şaşırttı beni
bi de o belediyenin geliri de diğer belediyelere göre iyimiş zaten şirketlerden dolayı
kendisi söylemiş bilemiyorum

ben de gidip kullanayım şu oyu:KK55::KK55: akşam bayağı heyecan olacak:18:

Son düzenleme:
Ben de birazdan gidip kullanacağım..

İlk defa gönlümden geçerek birine oy veriyorum parti vs bakmaksızın.

İnşallah da kazanır diyorum En Büyük TÜRKİYE

pardon da daha neyi düşünüyorsunuz şaşırıyorum arkadaşlar kasetleri geçtim adam tam bi diktatör yahu bırakkın akp yi savunmayı daha ne kadar soymasını bekliyorsunuz bizi

kuzenlerim de bunları söyledi işte
adam tanıtımını güzel yapıyo dediler
hiç güvenmiyoruz ona dediler
ben de biraz araştırınca şaşırdım
o yüzden kararsızım yani
ama koltuğu kaybetmemek adına her türlü hizmete de sarılabilirler o ihtimal de var

ben de çok iyi bi başkan sanıyodum önceden ama seçim sürecinde çok şaşırttı beni
bi de o belediyenin geliri de diğer belediyelere göre iyimiş zaten şirketlerden dolayı
kendisi söylemiş bilemiyorum

Evet Şişli Belediyesi zengin bir belediye. Şanslıydı.

X