Türkiye de Oy Kullanma Süreci Başladı !

papatya falı bak ona göre ver :KK53:

Ben dün 4,5 yaşındaki oğluma adayların fotolarını gösterdim , seç bakalım annecim hangisi dedim . Dikkatle inceledi , sonrasında Genel başkanlarda dahil öyle isabetli seçimler yaptı ki :KK52::KK52::KK52: Hele bir ismin fotosuna , yooooook bu gitsin dedi ki gülmekten koltuktan düşüyordum :KK55::KK55:

Tabii sandıktaki seçimimi etkilemeyecek bu yazdıklarım , bilinçli bir seçmenim ben :KK12:

ben bi de hangi muhtara oy atacağımı da bilmiyorum ki
haksızlık olacak ama önüme gelene basıcam artık
napayım ya herşey olacağına varırmış :KK37:

Muhtar adayında kararım kesin :KK14: Denenmemişi deneceğim :KK1:

ben bi de hangi muhtara oy atacağımı da bilmiyorum ki
haksızlık olacak ama önüme gelene basıcam artık
napayım ya herşey olacağına varırmış :KK37:

geçen iki bayan geldi kapıya. çok sevindim , yaşasın bayan aday diye , meğer kayınpedere istiyolarmış:63:

her partiye oy verme taktiğimi :26:

ben kime verme konusunda değil verip vermeme konusunda kararsızım, kararım son kasete kadar netti ama son kaset fena canımı sıktı. gidip geliyorum:KK19:

Her partiye derken , her partiye de değil tabii . Belli bir çizgi dahilinde her partiye :KK6:

Adayları göz önüne aldım açıkcası ben , bu şekilde içim çok daha rahat edecek kanısındayım .

Kasetler mi ? Ben de aksine son kasetle daha bir netleştim cadum aman sanırım senin aksi güzergahında .:KK34:

Skandala adı karışmış isim mi benim belediye başkan adayım , hayır . O zaman onun çalışmasını değerlendiririm , vereceksem veririm , vermeyeceksem yine vermem . Milli irade diye lanse edilen seçimleri ben yine yerel seçim gözü ile değerlendireceğim .

Ben de kullandım geldim. Profilden az çok hangi partinin alacağı belliydi. Herkes rabia işaretleri falan yapıyor zaten ortamda. Çok tuhaf görüntüler vardı. Başı açık kapalı tüm kadınların eli 4 parmak olmuş bizim burda. Ne çirkin hareketler seçim öncesi. Yasak değil mi böyle şeyler. Halbusi ilçemizin chp adayı çok değerli bir insandı eski dspli milletvekili kaliteli eğitimli görgülü bir insandı. Kahvaltı etkinliği düzenlemişti gitmiştim bayağı da kalabalıktı. Ama anladım ki olmayacak.

Ne biliyim her gün akpye laf eden ses kayıtlarıyla coştukça coşan komşum bile akpye oy vermiş. E niye dedim. Cemaate kızdım ya diyo ya. E biz de kızdık da cemaatle akp nin işi belli mi olur.

He bir de okula yürüyerek gittim havanın güzelliğinden istifade bayağı da uzaktı aslında. Okula yaklaştığım sokağın dönemecine gelmeden bir adam elime broşür tutuşturdu. Hatırlarsınız geçenlerde oy verme diye bir video paylaşmıştım. Ulan bunlar hep beni mi buluyor. Tamam itiraf ediyorum kötü bir semtte oturuyorum. Neyse elime verdikleri broşür ayetlerle dolu elime verirken lütfen yere atmayın. İmha etmek isterseniz yakın diye uyardı. Tamam canım diyip aldım bendeki de merak yok istemem diyebilirdim :KK31:

Broşürümüz diyor ki Şirk nedir diye böyle bayağı uzun anlatmışlar. Hakimiyette nedir, hakimiyette şirk nedir. Yani Allahın hakimiyetine şirk koşmanın ne demek olduğunu ayetlerle açıklıyor. En sonunda da egemenlik kayıtsız şartsız miletindir sözünün nasıl büyük bir günah olduğunu vurgulayarak kapatıyor. Yani oy verme diyor. Bu da mı yasak değil peki? Polise şikayet ederdim de kim takar bunu diyip geçtim gittim. Zaten okulun dibine kadar oy vermeye gelmiş biri onu okuyunca vazgeçer mi komik bunlar..

Ben dün 4,5 yaşındaki oğluma adayların fotolarını gösterdim , seç bakalım annecim hangisi dedim . Dikkatle inceledi , sonrasında Genel başkanlarda dahil öyle isabetli seçimler yaptı ki :KK52::KK52::KK52: Hele bir ismin fotosuna , yooooook bu gitsin dedi ki gülmekten koltuktan düşüyordum :KK55::KK55:

Tabii sandıktaki seçimimi etkilemeyecek bu yazdıklarım , bilinçli bir seçmenim ben :KK12:

haha canlandırdım da kafamda cidden komik olmuş :KK53:

benim de öyle bi antipati duyduğum bi aday var
kararsızım o açıdan içime sinmiyo ona oy vermek
artık gidince basıcam birine yapacak birşey yok

her partiye oy verme taktiğimi :26:

ben kime verme konusunda değil verip vermeme konusunda kararsızım, kararım son kasete kadar netti ama son kaset fena canımı sıktı. gidip geliyorum:KK19:

aslında o kasetten sonra o bahsettiğin partiye atanların oyu iyice netleşmiş bağlanmışlar benim duyduğum
faceten te bakıyorum iyice bağlanmış görünüyolardı yani

ama oy ver bence vatandaşlık görevimiz sonuçta ama sen bilirsin tabi

Muhtar adayında kararım kesin :KK14: Denenmemişi deneceğim :KK1:

Auscum nerede yaşadığını bilmiyorum. Ama zaten her türlü iki seçeneğimiz var mevcut düzende. Ya akp ya da en güçlü muhalefetine vereceksin yaşadığın yerdeki. Hani parti ayrımı kalmadı. Ben akp'nin kazanacağına kesin inanıyorum şu halde İstanbul için. Ama mesela Sarıgülün oylarının yüksk olması bunlarını gözünü korkutur biraz. O nedenle tercihim sargül oldu. Çok tehlikeli bir adam olmakla beraber kendileri, stratejik oy veriyoruz mecburen. Sarıgül alırsa da kazara hoşumuza gitmeyen bir şey olduğunda nası getirdiysek yarın öyle indirirz. Zaten akp iktidarında sarıgül fazla kıpraşamaz daha kontrollü olur.

Mesela Ankaradaysan Yavaş gardaşım diyoruz. Burda çok düşünecek bir durum yok. Ama İstanbul kafa karıştırıcı İstanbuldaysan haklısın. İzmirde de kimin alacağı belli az çok..

Ben de kullandım geldim. Profilden az çok hangi partinin alacağı belliydi. Herkes rabia işaretleri falan yapıyor zaten ortamda. Çok tuhaf görüntüler vardı. Başı açık kapalı tüm kadınların eli 4 parmak olmuş bizim burda. Ne çirkin hareketler seçim öncesi. Yasak değil mi böyle şeyler. Halbusi ilçemizin chp adayı çok değerli bir insandı eski dspli milletvekili kaliteli eğitimli görgülü bir insandı. Kahvaltı etkinliği düzenlemişti gitmiştim bayağı da kalabalıktı. Ama anladım ki olmayacak.

Ne biliyim her gün akpye laf eden ses kayıtlarıyla coştukça coşan komşum bile akpye oy vermiş. E niye dedim. Cemaate kızdım ya diyo ya. E biz de kızdık da cemaatle akp nin işi belli mi olur.

He bir de okula yürüyerek gittim havanın güzelliğinden istifade bayağı da uzaktı aslında. Okula yaklaştığım sokağın dönemecine gelmeden bir adam elime broşür tutuşturdu. Hatırlarsınız geçenlerde oy verme diye bir video paylaşmıştım. Ulan bunlar hep beni mi buluyor. Tamam itiraf ediyorum kötü bir semtte oturuyorum. Neyse elime verdikleri broşür ayetlerle dolu elime verirken lütfen yere atmayın. İmha etmek isterseniz yakın diye uyardı. Tamam canım diyip aldım bendeki de merak yok istemem diyebilirdim :KK31:

Broşürümüz diyor ki Şirk nedir diye böyle bayağı uzun anlatmışlar. Hakimiyette nedir, hakimiyette şirk nedir. Yani Allahın hakimiyetine şirk koşmanın ne demek olduğunu ayetlerle açıklıyor. En sonunda da egemenlik kayıtsız şartsız miletindir sözünün nasıl büyük bir günah olduğunu vurgulayarak kapatıyor. Yani oy verme diyor. Bu da mı yasak değil peki? Polise şikayet ederdim de kim takar bunu diyip geçtim gittim. Zaten okulun dibine kadar oy vermeye gelmiş biri onu okuyunca vazgeçer mi komik bunlar..

ay inanmıyorum seni buldular mı yani o kişiler
nasıl da denk gelmiş :KK53:

valla benim sorduğum herkes topbaş a oy veriyo
sonuçlarda da o çıkacak sanırım

ay inanmıyorum seni buldular mı yani o kişiler
nasıl da denk gelmiş :KK53:

valla benim sorduğum herkes topbaş a oy veriyo
sonuçlarda da o çıkacak sanırım

Ben de kime sorduysam topbaş.. Bilmiyorum çok üzülmem topbaş alırsa. Çok itici bir adam değil bence. Hatta başbakan kumanda etmese kendilerini daha çok sevebiliriz gibime geliyor. ama Sarıgülün oyları yüksek çıksın biraz gözleri korksun istiyorum.

Anlattıkların ilginçmiş gerçekten , ben hep beni bulur böyle şeyler derdim , sende benim gibiymişsin :KK9:

Aslında senin paylaştığın bu bilgi ışığında iki şey rica edeceğim , görüldüğü üzere çevremizdeki küçük örneklerle de örtüştüğü gibi , o veya bu şekilde mevcut hükümete oy veren kişi sayısı çok fazla . Seçim sonucu kaç olur , ne çıkar bilemem ama miting otobüsleri gibi sandıkta da dönecek dolap varsa münferit olayları büyük bir seçmen kitlesini göz ardı etmeden yorumlayalım .

Bir diğeri de lütfen oy verelim .

Benimde bugüne kadar şirke girer korkusu ile hiç oy kullanmadığı halde , bu seçimlerde oy kullanacak tanıdıklarım var . Bir nebze olsun oy vermelerinde katkım varsa ( ki aynı partiye oy vermeyeceğiz) ne mutlu bana dedim.

Ülkemiz için hayırlısı ne ise o olsun.. İyi analiz etmek lazım adayları. Yerel seçimler genel seçimlerden farklı. Yaşadığımız il de kim daha fazla hizmet edecekse ona vermeliyiz. Projelerini açıkladılar adaylar, çok iyi projeler var. İnşallah gerçekleştirebilirler projelerini.

Oo herkes buradaymış. :KK53: Teşekkürler simon. :KK1:

Ben de kullandım oyumu ülkeme ve milletime hayırlı olur inşallah. En Büyük TÜRKİYE

Ben daha kullanmadım :KK53: 3ten sonra kullanıcaz eşimle.
İnşallah ülkemiz için hayırlısı olur. Şu gerginlik de bir an önce son bulur.

ben de komşuları bekliyorum onlar götürecek
ben de bilmiyorum nerde olduğunu

Komşularamı baş vursam bende :)

Okul çok yakındır muhtemelen size , geç gelecekse oyunuzu sakata atmadan gidin kullanın derim ben :KK34:

Eşim polis geç gelir görevli çünkü, okul yakın sora sora adreside bulurumda 10 aylık bebeğim var onla gitmek zor olacak nasıl gidecem bilmiyorum

Komşularamı baş vursam bende :)

Eşim polis geç gelir görevli çünkü, okul yakın sora sora adreside bulurumda 10 aylık bebeğim var onla gitmek zor olacak nasıl gidecem bilmiyorum

Canım koy bebek arabasına çık git. Hava çok güzel bugün. Gerçi nerde yaşıyorsun bilmiyorum da hiç yalnız gezmeye gitmiyo musunuz bebekle şaşırdım. :26:

Ben de kime sorduysam topbaş.. Bilmiyorum çok üzülmem topbaş alırsa. Çok itici bir adam değil bence. Hatta başbakan kumanda etmese kendilerini daha çok sevebiliriz gibime geliyor. ama Sarıgülün oyları yüksek çıksın biraz gözleri korksun istiyorum.

ben de adamı antipatik bulmuyorum
iyi biri gibi geliyo bana
o yüzden kararsızım
diğeri çok antipatik çünkü ya cidden içimden ona vermek gelmiyo
bi de konuşmalarını filan dinledim iyice sinir oldum
parti olarak bakamıyorum şu anda ben adaya göre vericem
çok yanlış bi aday gösterdiler bence topbaş karşısında

Son düzenleme:
X