Türkiye'de Korona Virüs COVID-19

bugün itibari ile modunuz ....

• Ankete Katılan
    1.185
Anneannem yaklaşık 2 hafta önce aşı oldu ve 2 haftadır sürekli bir yerleri ağrıyor, çevrenizde aşıdan sonra 65 yaş üstü olup bu şikayeti olan oldu mu aile hekimine sorduk olabilir öyle dedi ama biz hiç tatmin olmadık :KK43:
geçmiş olsun😞. bu tarz bir şikayet duymadım. yengem allerji oldu sadece.

Anneannem yaklaşık 2 hafta önce aşı oldu ve 2 haftadır sürekli bir yerleri ağrıyor, çevrenizde aşıdan sonra 65 yaş üstü olup bu şikayeti olan oldu mu aile hekimine sorduk olabilir öyle dedi ama biz hiç tatmin olmadık :KK43:
Babaannemde asidan sonraki vucudu sisti halsizlesti doktora gitti sma doktor zaten yasli dedi 10 gun fln iyi degildi bir ay sonra ikinci doz yapildi asidan sonraki gun yine ayni oldu vucudu şisti biraz hayal görmeye halsizlesmeye baslafi yeni duzeldi yasi 96 bence ona geldi cok sukur şuan daha iyi

Babaannemde asidan sonraki vucudu sisti halsizlesti doktora gitti sma doktor zaten yasli dedi 10 gun fln iyi degildi bir ay sonra ikinci doz yapildi asidan sonraki gun yine ayni oldu vucudu şisti biraz hayal görmeye halsizlesmeye baslafi yeni duzeldi yasi 96 bence ona geldi cok sukur şuan daha iyi
Çok geçmiş olsun, maşallah babaannenize umarım tekrarlanmaz 🙏

96 yaşında.Maşallah:)

Arkadaşlar merhaba covid geçirdikten ne zaman sonra bebek düşünmek lazım bilgisi olan var mı?

Günaydın sevgili dostlarım, tüm hastalarımıza acil şifalar, aşı olan yaşlılarımıza sağlıklı ömürler diliyorum. Bugün de morallerimizi yüksek tutabilmek ve güzel bir gün geçirmeniz dileği ile sizlere bir gün doğumu, alaca mor renkte bir yer minesi, kırmızı ve pembe sardunya çiçekleri gönderiyorum. kedim Gözde de saklandığı yerden sizlere günaydın diyor. Sevgiler :KK200:
IMG-20200721-WA0018.jpg
20201201_163738.jpg
20201005_181956.jpg
20200915_180332.jpg
20200925_144127.jpg

kalabalık sevmeyen ben, kalabalıkta gezmeyi özledim.
öyle boş boş kemeraltı'nda falan gezmek istiyorum.
sahile gitmek istiyorum, sevdiğim bir restorana oturmak istiyorum.
otobüse bindiğimde tek derdim boş koltuk bulur muyum acaba olsun istiyorum.
maskeyi çıkarıp havanın, doğanın, caddenin kokusunu içime çekmek istiyorum.
yasaklar gevşedi ama ben bu saydıklarımı hala yapmadım. bir süre daha yapmayacağım.

Arkadaşlar annem karar verdi aşı olmaya ama beni bir korku sardı. Bir yanım olsun ne yaparız bir şey olursa diyorum. Bir yandan çok korkuyorum sıkıntı olur diye.Özel Hastanede var sadece randevu da. Şimdiye kadar izole yaşayabildik çok şükür. Ama içim çok huzursuz. Çevremizde hemen herkes de oldu bir sıkıntı olmadı. Ama işte babamı kaybettiğimden beri üzerine titriyorum. korkuyorum anlayacağınız. çevrenizde olup terslik yaşayan var mı?

Arkadaşlar annem karar verdi aşı olmaya ama beni bir korku sardı. Bir yanım olsun ne yaparız bir şey olursa diyorum. Bir yandan çok korkuyorum sıkıntı olur diye.Özel Hastanede var sadece randevu da. Şimdiye kadar izole yaşayabildik çok şükür. Ama içim çok huzursuz. Çevremizde hemen herkes de oldu bir sıkıntı olmadı. Ama işte babamı kaybettiğimden beri üzerine titriyorum. korkuyorum anlayacağınız. çevrenizde olup terslik yaşayan var mı?
Hep aynı duygular içindeyiz.Bir yanım ol diyor.Diğer yanım olma

Sıkıntı olacağına dair bilgi yok yani çok büyük bir oran sıkıntı yaşamadı

Biz şöyle düşünüyoruz aşı var dura geldi olabilir

Bu aşamada aşı olmaz ve hasta olursa tüh aşı olsaydım düşüncesi dahi kişiyi yıpratır aşı olduğunda elimden geleni yaptım bağışıklığım da var der ve daha rahat geçirir süreci stres çok olumsuz etkiliyor vücudu

Bir diğer ihtimal o karar vermiş bu aşamada sizin karşı çıkmanız da yarınlarda hasta olduğunda yahut allah korusun daha kötü bir ihtimalde sizde ömür boyu geçmeyecek bir yara açar

olsaydı aşısını bunlar olmazdı dersiniz

Kaderci değilimdir ama tüm dünyada olan bir hastalıkta aşı varsa olmam demem ben tedbirimi almak zorundayım

Bu demek değil ki izolasyonu bıraksın diğer tedbirleri hiçe saysın o tedbirleri de alsın şu anda aşı var onu da olsun

Genetiğimiz değişecek kısır kalacağız iddiaları bu aşı için geçerli değil de olsa bile bence belirli bir yaş üstünde sorun değil, annemiz zaten bu yaştan sonra çocuk sahibi olmayacak

Anneniz kesin kararliysa bence mudahil olmayin. Kendi karar versin. Bunun Allah korusun vicdani boyutu var.

X