Türkiye'de Korona Virüs COVID-19

bugün itibari ile modunuz ....

• Ankete Katılan
    1.185
ya yaşayan var mı hiç
ben hastalığı daha 3 gün önce atlattım ve şimdi maalesef eşimin covid olduğunu öğrendik. yine burun akıntısı ve koku kaybı var onun da aynı benimle. şimdi ona benden tekrardan bulaşabilir mi?

Maalesef tekrar bulaşı olma ihtimali var. Virüs mutasyona uğruyor çünkü. Geçmiş olsun hepinize 😔

ya yaşayan var mı hiç
ben hastalığı daha 3 gün önce atlattım ve şimdi maalesef eşimin covid olduğunu öğrendik. yine burun akıntısı ve koku kaybı var onun da aynı benimle. şimdi ona benden tekrardan bulaşabilir mi?
Ben soruyu anlamadım eşiniz zaten covid değil mi?
Sizden ne bulaşacak bu durumda?

ondan bana tekrardan bulaşır mı demek istemiştim
Şimdi oldu.
Böyle bir risk var tabii.
Bununla birlikte sizde antikor oluşmuşsa bulaş olsa bile daha hafif atlatırsınız.
Ne yazık ki ‘geçirdim, kurtuldum, bir daha hastalanmam’ gibi bir durum sözkonusu değil bu hastalıkta.

Şimdi oldu.
Böyle bir risk var tabii.
Bununla birlikte sizde antikor oluşmuşsa bulaş olsa bile daha hafif atlatırsınız.
Ne yazık ki ‘geçirdim, kurtuldum, bir daha hastalanmam’ gibi bir durum sözkonusu değil bu hastalıkta.

ya şimdi öyle düşünmüyorum zaten "ben atlattım asla olmam" falan diye
ama daha dün atlattım bir daha olur mu diye şüphedeyim
neyse eşimi odaya aldık zaten... keşke bir anda olup bitseydik hepimiz böyle tam ben atlattım o oldu...
sonra annem var bir de o olursa 30 gün karantina...
gerçi karantinaya almıyorlar heste daha yeni atlattığın için karantina çıkmıyor ama evdeyiz yine de tabi.

ya şimdi öyle düşünmüyorum zaten "ben atlattım asla olmam" falan diye
ama daha dün atlattım bir daha olur mu diye şüphedeyim
neyse eşimi odaya aldık zaten... keşke bir anda olup bitseydik hepimiz böyle tam ben atlattım o oldu...
sonra annem var bir de o olursa 30 gün karantina...
gerçi karantinaya almıyorlar heste daha yeni atlattığın için karantina çıkmıyor ama evdeyiz yine de tabi.
Sizin negatif gelmiş miydi testiniz? Yoksa gün olarak mi bitti dediniz?

negatif geldi
ama bir daha poz olur mu bilemiyorum
Bence hemen olmaz en azindan bir süre olmamali. Genelde öyle diyolar sizde testi iyi alamdilarsa negatif cikmis olabilir, long covid diye birşey var ya o olabilir belki uzamis covid bilemedim. Bilimsel veri diyemem ama bence hemen olmazsiniz diye düşünüyorum. Ayric ayni ev icinde böyle oluyor herkes hemen ayni anda olmuyor.

Ben virüs başladığından beri hiçbir yere gitmedim ayda bir kere market yaptık eşimle şuan koronayim inanılmaz ağrılarım var emziriyorum ilacida içemiyorum mesajımı gören dua edebilir mi rabbim önce ağır hastanede yatan hastalara şifa versin snra bizlere insallah
Allahım acil şifalar versin inşallah

ya yaşayan var mı hiç
Çok geçmiş olsun.
Allahım acil şifalar versin inşallah.

ya yaşayan var mı hiç
Geçmiş olsun:KK200:

Ben virüs başladığından beri hiçbir yere gitmedim ayda bir kere market yaptık eşimle şuan koronayim inanılmaz ağrılarım var emziriyorum ilacida içemiyorum mesajımı gören dua edebilir mi rabbim önce ağır hastanede yatan hastalara şifa versin snra bizlere insallah

ah canım ya çok geçmiş olsun
birisi c d vitamini ve bağışıklık güçlendirici damlalardan alsın sana
inan iyi geliyor

Arkadaşlar bugün karantinam biteli üç gün oldu ve tekrardan test yaptırdım sonuç yine pozitif. Acaba böyle bir durum yaşayan oldu mu. Sebebi ne olabilir, erken mi test verdim diye düşünüyorum.

çok oldu çok. Ama hepsini 14 15 gün sonra negatife döndü.
hatta bir şey diyim ben 10 gün sonra yaptırdım negatif çıktı
ama daha şu an bugün kalktım ve ilk defa kendimi tam iyi hissettim ki inanın çook hafif atlattım normal bir grip nezle gibi olmama rağmen. Bugün 14. günüm
10 güne indirmemelilerdi raporları kesinlikle. bence bu hastalığın geçmesi net 14 gün o da hafif atlattıysanız yani...

ama daha şu an bugün kalktım ve ilk defa kendimi tam iyi hissettim ki inanın çook hafif atlattım normal bir grip nezle gibi olmama rağmen. Bugün 14. günüm
10 güne indirmemelilerdi raporları kesinlikle. bence bu hastalığın geçmesi net 14 gün o da hafif atlattıysanız yani...
Bence de indirmemelilerdi

Öyle mantıksız bir durum ki. Testim 13 gün sonra yine potizif çıkınca ertesi gün yine sağlık müdürlüğü falan arar diye bekledim.
Baktım ses yok, ben aradım. Bu durumda ne oluyor diye sordum verdikleri cevap; karantinaya alınmıyorsunuz, sizinle temas edenlerin de karantina süreniz bittiği için izole edilmesine gerek yok çünkü 10 gün sonra bulaştırma olmuyor. Ee virüsü hâlâ taşıyorsam nasıl bulaştırma riskim yok.
Dediginiz gibi 10 gün çok az ve bence bu vakaların artması hep bu karantinam bitti diyerek izoleden çikan insanlar yüzünden.
Ben insanları riske atmamak adına tekrar yaptirdim fakat çoğu insanın ya imkani olmuyor ya da umruna olmuyor.

Öyle mantıksız bir durum ki. Testim 13 gün sonra yine potizif çıkınca ertesi gün yine sağlık müdürlüğü falan arar diye bekledim.
Baktım ses yok, ben aradım. Bu durumda ne oluyor diye sordum verdikleri cevap; karantinaya alınmıyorsunuz, sizinle temas edenlerin de karantina süreniz bittiği için izole edilmesine gerek yok çünkü 10 gün sonra bulaştırma olmuyor. Ee virüsü hâlâ taşıyorsam nasıl bulaştırma riskim yok.
Dediginiz gibi 10 gün çok az ve bence bu vakaların artması hep bu karantinam bitti diyerek izoleden çikan insanlar yüzünden.
Ben insanları riske atmamak adına tekrar yaptirdim fakat çoğu insanın ya imkani olmuyor ya da umruna olmuyor.
Bence 10 gün sonra bulaştırma riski yok diye bir şey yok. Karantinanın 9. günü nasıl olsa bulaşıcılığı kalmamıştır diye ailesiyle tekrar bir araya gelip eşine bulaştıran birisini tanıyorum. Adamı tekrar 5 gün karantinaya aldılar.
Almanya’da 14 gün. O da 0 belirti olacak şekilde.

X