Türkiye'de Korona Virüs COVID-19

bugün itibari ile modunuz ....

• Ankete Katılan
    1.185
Bizde oldu kanlı balgam şeklinde. Karantina boyunca da devam etti..

merhaba mesajınızı görünce yazmak istedim bizim öğretmenimiz oyle oldu belirtisi yokken kanlı balgam gelmis gitmis ki ciğerleri çok ağır durumda hastanede yattı hala toparlanamadı aylar geçmesine rağmen sizde doktora görünün geçmiş olsun
Teeekkur edrrim cok sukur biz daha olmadik ama gorumcem agir geciriyor. LezzetliCipetpet LezzetliCipetpet normal mi dendi peki sizin icin daha kotu oldunuz mu peki. Oda aynen balgamla birlikte kan geliyormus

Teeekkur edrrim cok sukur biz daha olmadik ama gorumcem agir geciriyor. LezzetliCipetpet LezzetliCipetpet normal mi dendi peki sizin icin daha kotu oldunuz mu peki. Oda aynen balgamla birlikte kan geliyormus
Çok geçmiş olsun görümcenize. Bizde ciğerler temizdi, o yüzden doktora gitmedik tekrar kanlı balgam geliyor diye. İlaçları içtik, bol bol ıhlamur çayı, d vitamini, c vitamini vs aldık, evde atlattık çok şükür....

Böyle bir bilgi buldum
Siz coraspin kullaniyormusunuz doktorum bana coraspin kullanmam gerektiğini söyledi aksi takdirde bacakta toplardamar pıhtılaşması olurmuş ki bacağımda venöz yetmezlik çıktı canım çok yaniyo sizde bir gorunun derim kalp damar cerrahisi uzmanına
Sizin hangi gende ne sorunu var bnm MTHFR C677T HOMOZİGOT bana coraspirin kullan demedi gebeliklerim hep kayıplar ile sonlandı ondan dolayı öğrendik gebe kaldığım zaman yeniden coraspirin ve iğne kullanacağım. Ama ben geçenlerde kalp ağrısı ile kardiyolog a gittim kalp temiz çıktı bu testimi gösterdim bana göğüs hastaliklarina gitmem gerektiğini şuan hatırlamıyorum bir damarla ilgili sorun olabilcegini akciğerlere uzanan damarlar tikanabilcegini söyledi göğüse git dedi birde bana ilaçlı tomografi çekti bakalım damarlarda tıkanma varmı dedi yok çıktı sonuç çok sukur

Biz de 2 gün önce balkonda çay içtik o esnada daldık 1 saat kadar sogukta oturduk ertesi gün kalktım benim el kol tutmuyor :) boğazda hafif kaşıntı .. ya covid oldum ya üşüttüm dedim.. bugün iyi bir terleyince ağırlarım %80 azaldı.. sanırım üşütmeydi .. her şeyi covide yorar olduk önceden yaşadığımızı unuttuk 🤷🏻‍♀️ Allah hepimize yardım etsin ..
Biz de 2 gün önce balkonda çay içtik o esnada daldık 1 saat kadar sogukta oturduk ertesi gün kalktım benim el kol tutmuyor :) boğazda hafif kaşıntı .. ya covid oldum ya üşüttüm dedim.. bugün iyi bir terleyince ağırlarım %80 azaldı.. sanırım üşütmeydi .. her şeyi covide yorar olduk önceden yaşadığımızı unuttuk 🤷🏻‍♀️ Allah hepimize yardım etsin ..
Ben de terleyince iyi gelmişti, iyileşiyor gibiyim ama dün koku alamadığımı farkedince panikledim.Kendimi izlemedeyim.1 haftam doluyor yarın.
Gebelik kontrollerim de var yarın.Önce test e mi gitsem bilemedim..😔

Artik tat koku kaybı olması gerekmiyor. Yeni vakalarda grip tarzi başlayan cok fazla.burnu akıntısı, grip sesi gibi gibi bizin ailede olanlar öyle
184'ü arayıp bu belirtileri sayınca, (ateş ve tat kaybı dışında hepsi mevcut) 24 saat bekleyin, kendinizi takip edin, farklı bi durum olursa sağlık merkezlerinden birine gidin diyorlar.

Bide arkadaşlar şunu sormak istiyorum: hangi durumlarda eve sağlık ekibi gönderiyorlar?

Sizin hangi gende ne sorunu var bnm MTHFR C677T HOMOZİGOT bana coraspirin kullan demedi gebeliklerim hep kayıplar ile sonlandı ondan dolayı öğrendik gebe kaldığım zaman yeniden coraspirin ve iğne kullanacağım. Ama ben geçenlerde kalp ağrısı ile kardiyolog a gittim kalp temiz çıktı bu testimi gösterdim bana göğüs hastaliklarina gitmem gerektiğini şuan hatırlamıyorum bir damarla ilgili sorun olabilcegini akciğerlere uzanan damarlar tikanabilcegini söyledi göğüse git dedi birde bana ilaçlı tomografi çekti bakalım damarlarda tıkanma varmı dedi yok çıktı sonuç çok sukur
Aynı gende sizinle benimde hemozigot
Ben üç sefer hamile kaldım hepsinde kullandım sulandırıcı iğne şeklinde maalesef kalpleri durdu bebeklerin canlı çocuğum yok
Kullandığım hormon ilaçları yüzünden toplardamar kapakları bozulmuş bacağımda venöz yetmezlik çıktı Dr senin ömür boyu aspirin kullanacaksın dedi pıhtı oluşup akciğere emboli atar dedi şuan kullanıyorum artı damar ilacı kullanıyorum
Siz kalp damar a gidin kardiyoloji uzmanı alanı olmuyor maalesef damarla ilgili
Ben çok önce yaptırdım bu gen testlerini 13 yıl oldu sanırım şu pandemi azalsa tekrar gidicem hemotolojiye pıhtılaşma bozukluğuna tekrar bakılsın
Sizede geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah
İşte bu yüzden korkuyorum korona olursam pıhtı oluşumu oluyormuş ve aşı
Siz korona oldunuzmu

Kızlar bademcik taşlarım var uzun süredir yani beyaz tortular orda dururlar kendiliğinden ya da kulak çubuğuyla düşerler .. boğazım agrıyordu 1/2 gündür aynaya baktım bademcikler kırmızımsı ve bembeyaz .. iltihap olmuş .. bademcik taşlarından kaynaklı bir enfeksiyon mı ya da covid olup bu başına gelen var mı ? Dr yarın gideceğim için fikir almak istedim .

Aynı gende sizinle benimde hemozigot
Ben üç sefer hamile kaldım hepsinde kullandım sulandırıcı iğne şeklinde maalesef kalpleri durdu bebeklerin canlı çocuğum yok
Kullandığım hormon ilaçları yüzünden toplardamar kapakları bozulmuş bacağımda venöz yetmezlik çıktı Dr senin ömür boyu aspirin kullanacaksın dedi pıhtı oluşup akciğere emboli atar dedi şuan kullanıyorum artı damar ilacı kullanıyorum
Siz kalp damar a gidin kardiyoloji uzmanı alanı olmuyor maalesef damarla ilgili
Ben çok önce yaptırdım bu gen testlerini 13 yıl oldu sanırım şu pandemi azalsa tekrar gidicem hemotolojiye pıhtılaşma bozukluğuna tekrar bakılsın
Sizede geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah
İşte bu yüzden korkuyorum korona olursam pıhtı oluşumu oluyormuş ve aşı
Siz korona oldunuzmu
Bende Corona nin başından beri bu kana pıhtı atma olayı ile ilgili korkularım vardı zamanla azaldı daha geçirmedim bana ne zaman bulaşacak diye bekliyorum şu virüs bir bitse ilk göğüs hastalıkları na gideceğim sonra da dediğiniz gibi kalp damara giderim ben hemotoloji bölümüne hiç gitmedim kayiplarda bu teşhis kondu en son gebeligimde kızımı sağlıkla kucagima aldım hap ve iğne ile birlikte insallah sizde sağ salim bir evlat sahibi olursunuz

Bende Corona nin başından beri bu kana pıhtı atma olayı ile ilgili korkularım vardı zamanla azaldı daha geçirmedim bana ne zaman bulaşacak diye bekliyorum şu virüs bir bitse ilk göğüs hastalıkları na gideceğim sonra da dediğiniz gibi kalp damara giderim ben hemotoloji bölümüne hiç gitmedim kayiplarda bu teşhis kondu en son gebeligimde kızımı sağlıkla kucagima aldım hap ve iğne ile birlikte insallah sizde sağ salim bir evlat sahibi olursunuz
Sizden kan alıp o bölüm incelemiş belliki pıhtılaşma çıktığına göre
Acaba PLT değeriniz kaç merak ettim benimki sınırda 450 sanırım en yüksek değer benimki 385
Arada ama yüksek kabul ediliyor bir önceki gün aspirin içmiştim bu degerde

Sizden kan alıp o bölüm incelemiş belliki pıhtılaşma çıktığına göre
Acaba PLT değeriniz kaç merak ettim benimki sınırda 450 sanırım en yüksek değer benimki 385
Arada ama yüksek kabul ediliyor bir önceki gün aspirin içmiştim bu degerde
Benim PLT 468 😒

Sizdedemi var pıhtılaşma geçmiş olsun
Aspirin icmesem benimde değerim sizin gibi olur galiba siz kullaniyormusunuz aspirin
Korona oldunuzmu
Korona cok sukur olmadim. Aspirin kullanmiyorum.
Pihtilasma sorunum olmadigi soylendi ama bu PLT degerim hep yuksek. Zaman zaman 340lara dusuyor. Ama genel olarak hep 450 ustunde.

Korona cok sukur olmadim. Aspirin kullanmiyorum.
Pihtilasma sorunum olmadigi soylendi ama bu PLT degerim hep yuksek. Zaman zaman 340lara dusuyor. Ama genel olarak hep 450 ustunde.
Genetik araştırma yapildimi bu araştırma sonucu ortaya çıkıyor aslında sadece PLT değerine bakıp yorumlamiyor doktorlar
Çocuğunuz varmı varsa gen pıhtılaşmasi yoktur büyük ihtimalle
Aşı oldunuzmu siz

Genetik araştırma yapildimi bu araştırma sonucu ortaya çıkıyor aslında sadece PLT değerine bakıp yorumlamiyor doktorlar
Çocuğunuz varmı varsa gen pıhtılaşmasi yoktur büyük ihtimalle
Aşı oldunuzmu siz
Kansizliktan dolayi yuksek PLT dendi bana.. Genetik arastirma yapilmadi.
Evet cocugum var 4 yasinda bir sorun yasamadim hamilelikle alakali.
Korona aşısı diyorsaniz olmadim. Olma taraftari değilim.

Çok geçmiş olsun görümcenize. Bizde ciğerler temizdi, o yüzden doktora gitmedik tekrar kanlı balgam geliyor diye. İlaçları içtik, bol bol ıhlamur çayı, d vitamini, c vitamini vs aldık, evde atlattık çok şükür....
Tesekkur edrirm sizede gecmis olsun. Bugun daha iyiydi. Biz gecirmeyince neyin ne oldugunu bilemedik

X