Türkiye'de Korona Virüs COVID-19

bugün itibari ile modunuz ....

• Ankete Katılan
    1.185
soru ;

Diyelim ki aşı zorunlu oldu hangi aşıyı olurdunuz? veya oldunuz?

şeklinde ve bu sebeple açıklama yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.

bu arada şu bilgiyi de vereyim ;

Türkiye'de doğumdan sonra bebeğe yapılması gereken zorunlu aşılar ise şunlardır;

• BCG AŞISI. ...

• DİFTERİ‐BOĞMACA‐TETANOZ AŞISI. ...

• HEPATİT B AŞISI. ...

• HEMOFİLUS İNFLUENZA TİP B AŞISI. ...

• KIZAMIK‐KABAKULAK‐KIZAMIKCIK AŞISI. ...

• SUÇİÇEĞİ AŞISI. ...

• PNÖMOKOK AŞISI. ...

• HEPATİT A AŞISI.

yani yapılması zorunlu aşılar vardır ve bu aşılar yapılırken sizin ruhunuz bile duymuyor. Kimi damla, kimi koldan, kimi topuktan.
Bu şekilde soruda insanlar panik yaparlar diye soyledim ki bana bildirim gelmese zaten cevap yazmadım.
bu konu üzerine tüm dünyayı da baz alan derin araştırma yaptım ve 20 aylık oğlum var neden ruhum duymasın yapılan şeyleri. Ki sezeryanla yeni doğum yaptgm halde kulak testine bile indim onunla benden izinsiz asla en ufak bir şey yapılmadı.
aşısiz benim oğlum zorunlu dedginiz aşıları da aileler çocuklarına yaptırmak zorunda değiller, eğer bilmiyorsanız diğer arkadaşların da bilgisi olması anlamında yazdım bunu da.

Biontech aşısı oldum,14 gün oldu,çalıştığım kurumdan dolayı sıra geldi. Vatana millete hayırlı olsun 🤗

soru ;

Türkiye'de doğumdan sonra bebeğe yapılması gereken zorunlu aşılar ise şunlardır;

• BCG AŞISI. ...

• HEPATİT B AŞISI. ...

• SUÇİÇEĞİ AŞISI. ...

• PNÖMOKOK AŞISI. ...

• HEPATİT A AŞISI.

yani yapılması zorunlu aşılar vardır ve bu aşılar yapılırken sizin ruhunuz bile duymuyor. Kimi damla, kimi koldan, kimi topuktan.

Dün sinovac 1. Doz aşımı oldum. Zorunlu olsaydı yine inaktif aşı tercihim olurdu

soru ;

• BCG AŞISI. ...

• HEPATİT B AŞISI. ...

• SUÇİÇEĞİ AŞISI. ...

• PNÖMOKOK AŞISI. ...

• HEPATİT A AŞISI.

Bunu görünce geçen hafta hepatit B aşısının tutmadığını kan sonucumda aile hekimi söyledi bebekken zorunlu bişey ama aşın tutmamış dedi oysaki tüm aşıları yaptırmışlar annemler , heralde şuanki kovid aşılarının bünyeye göre tutup tutmaması gibi 🤷🏻‍♀️

Bu şekilde soruda insanlar panik yaparlar diye soyledim ki bana bildirim gelmese zaten cevap yazmadım.
bu konu üzerine tüm dünyayı da baz alan derin araştırma yaptım ve 20 aylık oğlum var neden ruhum duymasın yapılan şeyleri. Ki sezeryanla yeni doğum yaptgm halde kulak testine bile indim onunla benden izinsiz asla en ufak bir şey yapılmadı.
aşısiz benim oğlum zorunlu dedginiz aşıları da aileler çocuklarına yaptırmak zorunda değiller, eğer bilmiyorsanız diğer arkadaşların da bilgisi olması anlamında yazdım bunu da.

Hanımefendi

"diyelim ki" kelimesi farzedin, öyle olduğunu varsayın vb anlamda kullanılır.

Bebeğiniz doğduğu anda yapılan K ve hepatit aşıları protokol gereği yapılır. Siz imzaladığınız protokolde ben bu aşıların yapılmasını istemiyorum demeyi bir deneyin lütfen.

Neyse özetle varsayım üzerine bir soru sordum aksini anlayanlar için inanın daha fazla yorum yazamam.

Eşimde sinovac aşısı 2 doz oldu. Hiç ağrısı da olmadı. Ben aileme de söyledim hangi aşı varsa vurulacağız. İnaktif aşı her zaman tercihim olur

Bunu görünce geçen hafta hepatit B aşısının tutmadığını kan sonucumda aile hekimi söyledi bebekken zorunlu bişey ama aşın tutmamış dedi oysaki tüm aşıları yaptırmışlar annemler , heralde şuanki kovid aşılarının bünyeye göre tutup tutmaması gibi 🤷🏻‍♀️
O aşı çok önemli🤷🏼‍♀️Kız kardeşiminde öyle aşı tutmamış ya da yapılmamış.7 aylık doğdu 1 ay küvezde kaldı.
Geçen yıl kuaförden olduğunu düşünüyoruz. Hepatit b bulaştı ve tedavisi bile yok.Çok ciddi sorunlar yaşadı.
Hatta bir yeri kanar diye korkuyor ve korkuyoruz.Bulaşıcı çünkü😏
Bende 16 yıl önce geçirdim.Aşılı olduğum için çabuk atlattım.
O sebeple ihmal etmeyin .Tekrar yapılma imkanı varsa yaptırın.

Hanımefendi

"diyelim ki" kelimesi farzedin, öyle olduğunu varsayın vb anlamda kullanılır.

Bebeğiniz doğduğu anda yapılan K ve hepatit aşıları protokol gereği yapılır. Siz imzaladığınız protokolde ben bu aşıların yapılmasını istemiyorum demeyi bir deneyin lütfen.

Neyse özetle varsayım üzerine bir soru sordum aksini anlayanlar için inanın daha fazla yorum yazamam.
protokol gereği aşı yaptırmadım ben doğumda bile,sezeryan sırasında bile unuturlar diye hepatit b istemediğimi tekrardn vurguladim. Ki doğum öncesi bunun için de imza verebilyrsnz kesinlikle aşi istedgnizi belirtrk. ben erken dogum yaptığım icin imza veremedigim halde bu şekilde oldu yaptrmadim.
yine bilmeyen dogum yapacak anneler varsa bu bilgiyi de vereyim Dedim.

Herkese selam annemin aşı sırası geldi, biontech ve sinovac arasında kararsız kaldık.
benim kafama takılan bazı yerlerde Çin aşısı olan kişilerin Avrupa vizesi alamayacağı yazıyor bilen var mı?

Ilk defa duydum covid aşısının tutup tutmamasini ama çok mantıklı geldi bizde hepatit yaptırıp sonra tuttu mu diye baktirmistik hiç lafı geçmiyor böyle bir şeyin ayy düşündükçe olabilir mi diyorum. Ası yaptırıp ölen olanıda duyunca

Ben Alman aşisi olurdum . Çok bildiğimden değil ama yarın bir gün aşi pasaportu diye bir şey gelme ihtimalinin yüksek oldiguna ve çin aşısının henüz AB ülkelerinde tanınmadigina dair yazılar okumuştum. Sırf bunun korkusuna Alman aşisi olurdum heralde, gerçi daha bana çooook sıra var; gencim, öncelikli bir mesleğim yok vs vs... Ama bir gün sıra bana gelirse bu sebepten Alman asisi olurdum, adı bile daha çok güven veriyor. İnsan bisiklet alırken bile alman malı tercih ediyor:)

*Sağlık açısından en ufak bir fikrim yok,kendi görüşüm

X