Saç Rengi ve Saç Boyama Turunculasan saca cila islemi oneri

Vavelya09

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2021
1.553
1.103
Merhaba hanimlar ben sacimi kullu acik sari ve kullu kumral 7.1 boyalari karistirarak boyadim. Sacimda bekledigim gibi hafif cig turuncu koyu sari arasi bir renk oldu. Cok acik bir renk istemiyordum zaten bende. Simdi sacima cila yapacagim fakat 7.1 le mi yoksa 8.1 lemi yapsam karar veremedim 7.1 le yapsam koyu olmasindan korkuyorum fakat 8.1 le yaparsam da turunculuklari kapatmaz diye korkuyorum. Bu konuda onerilerinizi bekliyorum saci komple acip oyle boyamak disinda. Acici istemiyorum kesinlikle. Zaten renginden cok mutsuz degilim turunculuklar bir nebze notrlensin yeter. Bu arada mavi boya da yapamam cunku kisitlama sebebiyle alma sansim yok elimde sadece 8.1 ve 7.1 boya var. Hangisini yapsam acaba?

Bence önce 7. 1 ile boya saçın biraz bu renge alışsın bırak koyu oluyorsa olsun daha sonra aradan 3 4 hafta geçince açmak için 8 1 boyarsın en az 2-3 boyamaya kendine gelir diye düşünüyorum

Tesekkur ederim bakalim hangisine karar verirsem sonucu buraya yazacagim bir iki gune yaparim cila acikcasi internette buldugum orneklerde hep sari saca yada acilmis saca cila yapmislar benimki boyanmis bir turuncumsu koyu sari o yuzden ornek bulamadim

Aslında aynı problemi bende yaşıyorum saçımı boyadım dipler turuncu oldu bi kaç haftaya numleks yapıcam ilk defa videolar var bununla ilgili onlara bak istersen

Simdi 8.1 i uyguladim benimki boya ve cila arasi birsey oldu normal boya ve oksidanini koyduktan sonra bir cay bardagi su ve biraz sac kremi ekledim birazdan yikayinca sonucu yazarim bu sitede genelde herkes sorusunu yaziyor sonra birdaha haber yok sonuc yazan cok az

Aslında aynı problemi bende yaşıyorum saçımı boyadım dipler turuncu oldu bi kaç haftaya numleks yapıcam ilk defa videolar var bununla ilgili onlara bak istersen
Vee sonuc saclarim tam istedigim gibi kullu acik kumral oldu kuaforler acmadan asla olmaz dedikleri sac acmadan cokta guzel oldu. O kadar dogalki sanki boya yokmusta guneste acilmis sarisin gibi internetten sacima yakin fotograf bulabilirsem koyacagim buraya gerci fotograf koymayi bilmiyorum ama deneyeyim

Çok merak ettim lütfen sonucunu fotoğrafını at bende geçen hafta 6 1 loreal le boyadım ama diplerim koyu olduğundan saçımda turunculaşma oldu bende denicem bişeyler inşallah senin gibi tutarrrr🙏🏻😍

Çok merak ettim lütfen sonucunu fotoğrafını at bende geçen hafta 6 1 loreal le boyadım ama diplerim koyu olduğundan saçımda turunculaşma oldu bende denicem bişeyler inşallah senin gibi tutarrrr🙏🏻😍
Tesetturlu oldugum icin malesef sonucu atamiyorum ama soyle anlatayim kendi sac rengim kumraldi hani tatile gidersinde guneste papatya surersin oyle bir sekilde acildi acik kullu kumral oldu ama kendi rengim koyu kestane veya siyaha yakin olsaydi bu rengi elde edemezdim herhalde aslinda yillardir boyarim bir hayli fikir sahibi oldum boya konusunda.8.1 hic kullanmamistim onu da tecrube etmis oldum. Senin ana sac rengin ne ve saclarin ince mi kalin telli mi ona gore boyaman gerekir diye dusunuyorum. Yazim cok uzun olacak gibi ama sunu da ekleyeyim ben ilk olarak 10.1, 12.1 ve 7.1 karistirip dogal saci boyadim hepside kulluydu daha sonra cikan renk hafif turuncu yansimali orta kumraldi daha sonra dedim madem kullu cila yapacagim sacim iyice aksin turnculassin birkac kez birkac gun arayla beyaz sabunla yikadim zeytinyagiyla bakim yapip sardim bunlar sacimdaki boyayi buyuk oranda akitti ve daha acik bir renk oldu uzerinede 8.1 ile cila yaptim bir saate yakin beklettim ama bakir olsaydi kapatmazdi o zaman 7.1 anca kapatirmis gormus oldum benim hafif dorelik olunca kapatti. Hicbir asamada mor sampuan mor boya vs kullanmadim.

Bu arada turuncu olmadan koyu renk istiyorsaniz kahve tonlarindan uzak durun buzlusu tuzlusu hepsi turunculasiyor koyu kumral deneyin benim yillar onceki bal kopugu saclarimi o kapatmisti ilk boyadim gozume koyu geldi ama bir kac yikamada normal kumral yani hic boyamamis gibi oldu

Tesetturlu oldugum icin malesef sonucu atamiyorum ama soyle anlatayim kendi sac rengim kumraldi hani tatile gidersinde guneste papatya surersin oyle bir sekilde acildi acik kullu kumral oldu ama kendi rengim koyu kestane veya siyaha yakin olsaydi bu rengi elde edemezdim herhalde aslinda yillardir boyarim bir hayli fikir sahibi oldum boya konusunda.8.1 hic kullanmamistim onu da tecrube etmis oldum. Senin ana sac rengin ne ve saclarin ince mi kalin telli mi ona gore boyaman gerekir diye dusunuyorum. Yazim cok uzun olacak gibi ama sunu da ekleyeyim ben ilk olarak 10.1, 12.1 ve 7.1 karistirip dogal saci boyadim hepside kulluydu daha sonra cikan renk hafif turuncu yansimali orta kumraldi daha sonra dedim madem kullu cila yapacagim sacim iyice aksin turnculassin birkac kez birkac gun arayla beyaz sabunla yikadim zeytinyagiyla bakim yapip sardim bunlar sacimdaki boyayi buyuk oranda akitti ve daha acik bir renk oldu uzerinede 8.1 ile cila yaptim bir saate yakin beklettim ama bakir olsaydi kapatmazdi o zaman 7.1 anca kapatirmis gormus oldum benim hafif dorelik olunca kapatti. Hicbir asamada mor sampuan mor boya vs kullanmadim.
Yani şöyle söyliyim benim dip rengim koyu kestane galiba turuncu alt tonlu bide bu yüzden turuncu oldu ve ben 40 dk kadar beklettim ayrıca ince tellidir de uçları çok güzel oldu ama tipler turuncu saçımda 2 renk var şu an youtube da videolar da izliyorum cila yapıyorlar ama hepsine cesaret edemiyorum tabi kolay olana kaçıcam numleks tarifi aldım bi arkadaştan 1 hafta sonra denemeyi düşünüyorum mavi boya falan riske atamam açıkçası

Bu arada turuncu olmadan koyu renk istiyorsaniz kahve tonlarindan uzak durun buzlusu tuzlusu hepsi turunculasiyor koyu kumral deneyin benim yillar onceki bal kopugu saclarimi o kapatmisti ilk boyadim gozume koyu geldi ama bir kac yikamada normal kumral yani hic boyamamis gibi oldu
Evet geçen sene 3 tonlarında boyadım simsiyah oldu sonra o renk aktı uçlar turuncu oldu yani ne yazik ki saçımın alt tonundan dolayı hep çekiyorum bu turunculuğu mesela sizin saçınız çok güzel olmuş bu arada sevindim benim güneşte turuncu olurdu hatta bu yüzden şapka takardım kendi rengim güzel ama turunculaşımca çok kötü oluyor sevmiyorum küllü kumral ile ilgili de turunculaşan saçlar için her zaman cila boya deniyor açıkçası her zaman yapabilir miyim bilmiyorum bazen de düşünüyorum dümdüz siyah yapsam kurtulur muyum :/

Aslinda ana renk cok koyuysa kullu acik kumrallar icin sanirim tek care acmak o da tek seferde degil dogru aciciyla once boyali yerleri acip bekleyip sona dogru boyasiz diplere surmek lazim ama sac derisine degdirmeden boyali yerler cok zor aciliyor cunku hatta boyali saci acmak bence kuafor olmayanin harci degil. Sonra bir hafta bekleyip ikinci kez acici ile acmak lazim cok fazla turuncu saca veya koyu turuncu saca cila etki etmiyor cunku. Temelli kurtulmak istiyorsan ben tecrube ettigim icin soyluyorum koyu kumrala boya oyle siyah gibi degil guzel bir renk aradan 15 20 gun gecince tekrar koyu kumrala boya o zaman oturuyor birdaha turuncu olmuyor ama kahve tonlari herzaman turunculuk verir. Aslinda saci koyu yapmakta acik yapmakta evde zor seyler degil sacinin yapisini taniyip dogru boyayi dogru teknikle uygularsan her renk yapma sansin var ben beyaza yakin platinden koyu kumral kullu kumral hepsini evde kendim yaptim platinken dip boyami evde kendim yapardim. Mavi boya konusnda da o risk degil merak etme sacin renk skalasi var asiri turuncuysa hayatta yesillenmez yesillenmesi icin turuncunun tamamen kapanmasi lazim zaten turuncuyu bile tam kapatamiyoruz oldu ki yesillendi yada mor boyadan mora calan bir renk oldu zaten bir kac yikamada akan boyalar bunlar alttaki ilk acilmis hali neyse ona donuyor sac.ancak sacin cok kullu acik bir renkse paltin rofle tarzi birsey varsa o zaman yesilleniyor.

Aslinda ana renk cok koyuysa kullu acik kumrallar icin sanirim tek care acmak o da tek seferde degil dogru aciciyla once boyali yerleri acip bekleyip sona dogru boyasiz diplere surmek lazim ama sac derisine degdirmeden boyali yerler cok zor aciliyor cunku hatta boyali saci acmak bence kuafor olmayanin harci degil. Sonra bir hafta bekleyip ikinci kez acici ile acmak lazim cok fazla turuncu saca veya koyu turuncu saca cila etki etmiyor cunku. Temelli kurtulmak istiyorsan ben tecrube ettigim icin soyluyorum koyu kumrala boya oyle siyah gibi degil guzel bir renk aradan 15 20 gun gecince tekrar koyu kumrala boya o zaman oturuyor birdaha turuncu olmuyor ama kahve tonlari herzaman turunculuk verir. Aslinda saci koyu yapmakta acik yapmakta evde zor seyler degil sacinin yapisini taniyip dogru boyayi dogru teknikle uygularsan her renk yapma sansin var ben beyaza yakin platinden koyu kumral kullu kumral hepsini evde kendim yaptim platinken dip boyami evde kendim yapardim. Mavi boya konusnda da o risk degil merak etme sacin renk skalasi var asiri turuncuysa hayatta yesillenmez yesillenmesi icin turuncunun tamamen kapanmasi lazim zaten turuncuyu bile tam kapatamiyoruz oldu ki yesillendi yada mor boyadan mora calan bir renk oldu zaten bir kac yikamada akan boyalar bunlar alttaki ilk acilmis hali neyse ona donuyor sac.ancak sacin cok kullu acik bir renkse paltin rofle tarzi birsey varsa o zaman yesilleniyor.
Yani evet açma işlemi kuaför işi hem beceremem hem de açıcı kullanmak istemiyorum saçıma 😔 tekrar koyu kumral 6.1 mi boyamalıyım o zaman? Rengin tam oturması için bir de kahve tonlar her zaman turunculuk içerir demişsiniz burada bahsettiğiniz siyah saç mı 6.1 mi çünkü 6.1 içermiyor ama 1 numara siyahtan emin değilim aslında siyah saçı turuncu dan hiç kurtulamazsam ve sürekli boya cila zor gelirse tek seferde işi çözmek için düşünüyorum şu an değil tabi en son çare olarak 😄

Siyah ben sevmiyorum acikcasi hem heryere akiyor bulasiyor hemde sacta cok yapay duruyor 6.1 farkli isimlerle geciyor olabilir ama sen koyu kumral yazan bir boyayla boya sonra yine biraz akabilir zamanla ikinciyi boya birdaha alttan cikmiyor turuncu sari herhangi birsey
Yani evet açma işlemi kuaför işi hem beceremem hem de açıcı kullanmak istemiyorum saçıma 😔 tekrar koyu kumral 6.1 mi boyamalıyım o zaman? Rengin tam oturması için bir de kahve tonlar her zaman turunculuk içerir demişsiniz burada bahsettiğiniz siyah saç mı 6.1 mi çünkü 6.1 içermiyor ama 1 numara siyahtan emin değilim aslında siyah saçı turuncu dan hiç kurtulamazsam ve sürekli boya cila zor gelirse tek seferde işi çözmek için düşünüyorum şu an değil tabi en son çare olarak 😄

Simdi sacini yapmak istedigin renk ne tam olarak biraz karar veremedin sanirim :KK70:
Şimdi istediğim küllü bir renk canım 😂 baş edemezsem hala turunculuklar çıkarsa siyah düşünüyorum kullandığım boyayı da atayım sana memnun kaldım şu dipleri de çözersem tamamlanacak çünkü 2 renk var saçımda 😂

Eklentiler

• Screenshot_20210511_150519_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20210511_150519_trendyol.com.jpg
    108,4 KB · Görüntüleme: 75
Teşekkürler ☺️ bi denicem bakalım aslında marka olarak loreali seviyorum kalıcıda sanırım ama buna da bakarım sonucunu yazarım sana 😘

Tabi yanlis yonlendirmekte istemem ama garnier benim cok kullandigim bir boya insallah memnun kalirsin sonucu bekliyorum bende mutlaka :KK66:

X