Tuvalet Eğitimi Tuvalet eğitiminde kabus

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Ben hıc zorlamadım çocuklarımı
Kzimda denedim olmadı üç gün sonunda tekrar beze döndük ikimiz için en iyisi buydu
Bi kaç ay sonra denedik başardık
Oğlumda da o hazır olduğunu hissettigimizde denedik oda iki gün sürdü
Tuvaleti geldiğinde söylüyor gidiyorduk bazen yetişemediği oluyordu ama oda kısa sürdü
Olmazsa biraz daha bekleyip yaza
cocuklar icin kakasi degerli maden olurmuş oyuzden bir sure kakalarini yapmak istemez tutar saklanarak bi yerlere yaparlarmis kaka sorunu bundan sanirim ama çişi bilmiyorum
Evet bi zorlanacağını düşünmüştüm ama bu kadar zorlanacağını düşünememiştim

Çocuk çişini söylemeye başladığında külot bez neden kullandınız.

aslında ilk olarak kumaş kilot kullandık ıslatsada kaka yapsada alışana kadar bu böyle dedik fakat çocuk gizli gizli kaka yapıyor ve asla açtırmak istemiyordu oğlum gel temizleyeyim dediğim zaman mümkün değil açtırmıyordu utanıyordu görüyordu kakayı sebebini anlamadığım bir tepki verdi kayınvalidem de sabahları 1 kere kaka yapıyor sabah kilot bez kullanalım dedi bende mantıklı bulmuştum kilot beze rağmen hiç ıslatmıyordu söylüyordu çişini bir anda kesti

Kzimda denedim olmadı üç gün sonunda tekrar beze döndük ikimiz için en iyisi buydu
Tuvaleti geldiğinde söylüyor gidiyorduk bazen yetişemediği oluyordu ama oda kısa sürdü
Olmazsa biraz daha bekleyip yaza doğru mu deneseniz
Sanırım öyle yapacağım çünkü istemiyor çişin var mı diyorum yok diyor bi bakıyorum yapmış annecim hani yoktu diyorum gülüyor kiyota yaptım diye

Sanırım öyle yapacağım çünkü istemiyor çişin var mı diyorum yok diyor bi bakıyorum yapmış annecim hani yoktu diyorum gülüyor kiyota yaptım diye
Bende kızımda öyle yaptım gordum ikimizde yıpranacağız tuvalet hariç her yere yaptık baktım oluru yok geri bağladım uzun bi süre sonra yeniden denedik bu sefer başarılı olduk
hem yaz evde yerde serili bir yer bırakmadım daha kolay oldu

zynpbg zynpbg benimde bir kizim var 2017 subat dogumlu yaklaşık 10 ay önce bezi kestik cok zorlandik bezi kestgmz dönemlerde bir kardeşi oldu küçük bebek ve çiş egitimi beni cok zorladi kaka konusuna gelnce afedersnz 3 ay altna yapti korkuyordu anne altma kaka yaptm diyip çığlık çığlığa agliyodu en son kendi haline birakdm o yapti ben temizledm konuşdm kakasi geldgni yüzünden anladgm an tuvalete goturdum oturttum konusarak yaptırmaya calsdm kakasni yapip aaaa gule gule de kakaya el salla falan böyle oyuna çevirerek öğrendik sizde bu dedilermi deneyin yaptgnda ödül verin sevndirin cok uzun bi donemdi artik kilot atmakdan yıkamakdan bıkmışdm tam 3 ay sürdü allaha şükür smdi gayet iyiz sizede cok kolay gelsn 😊
İnanın o kadar konuştum ki kaka yapan kedi videoları ödüller stickerlar tuvalet şarkıları herşeyi denedim çiş olmuştu ama kaka olmamıştı şimdi ikisini de altına yapıyor

Bende kızımda öyle yaptım gordum ikimizde yıpranacağız tuvalet hariç her yere yaptık baktım oluru yok geri bağladım uzun bi süre sonra yeniden denedik bu sefer başarılı olduk
hem yaz evde yerde serili bir yer bırakmadım daha kolay oldu
Yurt dışındayım o yüzden yazın türkiyeye gelmeden bunu halletmek istemiştim ama anlaşılan zorlamamak gerekiyor biraz daha beklemeliyim galiba

sil bastan baslamak gerek bazen.diyorum size

cocugu simdi zorlamayin ve bu konuyu kapatin. 1 2 ay sonra, olay unutulunca, alin karsiniza konusun, oglum sen buyudun artik tuvaletini anne baba gibi tuvalete yapman lazim, artik bebek degilsin falan diyin. ikna edin, yine etiketlerle, oyunlarla, sarkilarla tekrar alistirin. bu sefer asla bez baglamayin, altina yaparsa da temizleyin.
1- 2 ay mesafe girerse sizce unutur mu ? İnşallah deneyeceğim :KK43: teşekkür ederim 🙏🏻

Çok üstüne gitmiş olabilir misiniz? Belki daha kendisini tam hazır hissetmiyor
İnanın nerede hata yaptım düşünüyorum bulamıyorum hep anlattım hep konuştum ama asla kızmadım bir kere çok üzülmüştüm ve üzüldüğümü anlasın diye ağlama numarası yaptım çok üzüldüm anne üzülme diye acaba o yüzden mi oldu ama o ger dönüş döneme zaten girmiştik :KK43: Kayıınvalidemle beraber yaşıyoruz bilmiyorum ikimizin bu kadar ilgisi mi onu bunalttı hiç bilemiyorum

Bir arkadaşımda aynı sizin durumda oğlu 3.5 yaşında hala bezli o kilot bezler doğru secim değil malesef direk yazın sadece şort giydirip yakınına lazimligi koyup eğitime başlayın wc eğitimi zor iş
Öyleymiş gerçekten yazı bekleyeyim o zaman ben :KK43:

Tuvalet eğitimi konusunda yanıldığım şey şu lazımlık olmuştu. Kesinlikle alınmaması gereken bir şey. Oğlum ona kakasını yapıp kalktığında görünce şok oldu ve kakasını tuvalete yapma süreci çok uzadı. İkinci bebeğimde direk tuvalete oturtup asla büyük tuvaletini göstermicem.... Bu bana tecrübe oldu.

Tuvalet eğitimi konusunda yanıldığım şey şu lazımlık olmuştu. Kesinlikle alınmaması gereken bir şey. Oğlum ona kakasını yapıp kalktığında görünce şok oldu ve kakasını tuvalete yapma süreci çok uzadı. İkinci bebeğimde direk tuvalete oturtup asla büyük tuvaletini göstermicem.... Bu bana tecrübe oldu.
Valla benimde o kadar çok bir daha yapmıcam dediğim şey var ki .. Bilmiyorum kim ne dese onu yaptım milleti dinlemekte benim hatam bir şeyi yapacaksan kendin yapacaksın :KK43: Evde bir büyük olunca haliyle onun tecrübesine bırakıyor insan kendisini ama insan kendisine ve çocuğuna göre yapmalı ne yapacaksa

Benimde 2017 ocak doğumlu kızım geçen nisanda kestik bezi. 2 günümü almadı maşallah çok çabuk öğrendi 2 buçuk yaşında Bike değildi. Bazıları çabuk öğrenir bazıları zorlanır. Çok üstüne gitmeyin elbet öğrenir oda bi gün 😊
İnşallah ❤️

Olmazsa biraz daha bekleyip yaza doğru mu deneseniz
Kaç yaşındaydı kızınız benim oğlum 3 yaşında şimdi 3 aylık tuvalet eğitimi sürecimiz oldu ve başarısız oldu acaba biraz beklesem çok geç kalmış olmaz mıyım ?

Odul yontemini deneyebilirsiniz.cesitli stickerlar alin.cisini yaptikca wc de istedigi bir yere yapistirmasina izin verin.bu etkinlik hosuna gidecektir.

Odul yontemini deneyebilirsiniz.cesitli stickerlar alin.cisini yaptikca wc de istedigi bir yere yapistirmasina izin verin.bu etkinlik hosuna gidecektir.
Yaptım ödüller aldım stickerler aldım onu heveslendirmek için istediği oyuncağı aldım olmadı ne yazık ki :KK43:

Benimki de öyleydi. Tam anlattığınız gibi. Adla ısrar etmedim. Bir lazımlık koydum eve. İsterse kullanabiliceğini de. Bir süre sonra kendisi oraya oturdu ve tek başına yaptı. Bittiğinde haber veriyor artık. Bağırsak hareketini bilecek bilinçte olması lazım. Kaka ve çişin nereden geldiğini öğretin.

Benim kızımda 31 aylık dün başladık
Çok sabır isteyen bir süreç
3 4 gün bakacağım eğer olmıcak gibiyse yazı beklicem

X