Üç aylık şekerımı düşürürsem kılo alırmıyım

Boya gore zayif değilsin .ben hep 168 boya 54 kiloydum hep kendimi zayif bulmadım dogumdan sonra sadece uykusuzluktan yüzüm çöktü bariz fark ediyor saclarda beyazsa kendinize küsmüş olabilirsiniz 58 kg bana gore fazla bile 55 olsan daha iyi 165 boyun ise yanlis yazmadi isen.sadecr bakimsiz çökmüş bir anne olabirisin organik boyalar var ben kullandim hamile iken bile halads kullaniyurm cok şükür bisey olmadi yalniz biraz pahali 180 200 tl arasi boya
Evet saclarımda beyazlar arttı goz altlarım çöktu kırısıklıklarım arttı kendıme guvenım kalmadı boya zaten kullanıyorum ama dedıgınız gıbı uykusuzda kalıyorım gec uyuyorum sabah da gec kahvaltı yapıyorum sonra aksama kadar bırsey yemıyorım aksam esımle yıyorum acaba onunda etkısı var mı

Şekeriniz çok yüksek değil birde şeker genelde kilo aldırır verdirmez keşke verdirse :KK53: 1.65 e 58 çok zayıf değil ama görüntüyede bakmak lazim bazen insanlar zayif görunuyor ekstra

Eskiden kiloluymuşsunuz baya 165 boya 67 kilo fazla bir kilo. Boyum 173 şu an kilom 71 ve hala şişkoyum. Bence kiloya ve kendinize bakış açınızı değiştirmelisiniz. Yüzünüze kırışıklar için işlem yaptırabilirsiniz, sarkma varsa (ani kilo vermelerde yüz bölgesinden çok kas kaybı olur) yüz yogasını deneyebilirsiniz. Şekerinizi kilo almak için değil de sağlığınız için düzeltmelisiniz mutlaka endokrine gidin. Zaten kilonuzu söylediğinizde onlar da normal olduğunu söyleyeceklerdir.
Siskomusun ben obezim o zaman gidimde bidaha ameliyat olayim :KK53:

ben aynaya bakmak ıstemıyorum fotograf cektırmek ıstemıyorum. Evlenmeden öncekı hallerımı özlüyorum en azından yüzüm dolgundu
Kilo alırsan yüzüne gidecegi belli değil ki. Ya vücut doğumdan alıştığı göbek kısmına gönderirse kalorilerini?
Bencd spor yap, sıkılaşmaya çalış
Beyazlar seni rahatsız ediyorsa da ayda bir boyayabilirsin.. bilmiyorum bebeğin emiyor mu ama, emiyorsa da kimyasalı az boya ya da kinayla halledebilirsin.
Ayrıca insanların her dediğine niye aliniyorsun ki? Belki beş sene önce doğurduğu çocuğun kilosunu bile hala veremeyen insanlardır çoğu, sen çarçabuk zayıflayınca kendilerini iyi hissetmek için sana çöktün diyorlardır.

Evet saclarımda beyazlar arttı goz altlarım çöktu kırısıklıklarım arttı kendıme guvenım kalmadı boya zaten kullanıyorum ama dedıgınız gıbı uykusuzda kalıyorım gec uyuyorum sabah da gec kahvaltı yapıyorum sonra aksama kadar bırsey yemıyorım aksam esımle yıyorum acaba onunda etkısı var mı
Bol bol su ic birde kolajen kremi al iyi bir marka oda yüzü cok iyi toparliyor
gua sha taşları var yüze taş ile msj yapiyorsun ben onlardan aldim cok fark etti ve kolajen kremle c vitamini serum birde.ilk once dış guzelligini toparlican ki icinde düzelsin yediklerine dikkat edersin kendini iyi hissedersen vucutta iyi oluyor

Tip1 diyabetseniz insülin kullanmanız şart
Tip2 diyabet geri döndürülebilir ama tip1 geri döndürülemez kilo kaybıda yapar insülini kullanmanız gerekir
Tip 1de ne gibi bir diyet uygulanır bilmiyorum dr.nuz daha iyi yönlendirir

Inanın bunu kendıme cok soyluyorum vıtamın demır b12 alıyorum faydası olmuyor bazen kımseyı gormek ısyemıyorum eskı zamanlarımı cok ozluyprum resmen özguvenımı kaybettım kıloyu sevmıyorum ama yuzumde cokssun ıstemıyprum
B12 ve demir kilo aldırmaz ki hatta kilo bile verdirebilir. Siz zayıf değilsiniz. Yüzünüzün çökme sebebi kilo vermeniz kaynaklı. Ben diyet kaynaklı 3 kilo verince yüzüm acayip çöktü. Beni kaç yıl yaşlandırdı. Sonra kilom sabit kaldı. Eski halime döndüm. Su yeterli içmiyorsanız su içmeye çalışın. O bile cildi canlandırıyor. Şeker sorunu olmasa meyve yiyin derdim. Yüzünüz için kelle, paça gibi kollajence zengin yiyecekler yiyin. Yanında c vitamini de olsun. Doktor da belki önerilerde bulunur ama muhtemelen kestirip atarlar. Dolgu yaptır derler belki kolaya kaçıp.

Kan değerleriniz düzelince yüze canlılık geliyor aslında. Bir daha doktora giderseniz en iyisi sorun.

3 aylık şeker yazmış herkes. Hb1ac'den mi bahsediyorsunuz? Böyle denildiğini bilmiyordum, hiç duymamıştım da:KK48:

Ayrıca endokrine gidin, şuna gidin dediklerinizi dahiliye yönlendiriyor. İyi ki onlar yönlendiriyor. Tiroidlik durum olsa doktor bakardı. Göz ardı etmişse de başka sefere bakılır. Kilo vermesi gayet doğal değil mi? Doğum yapmış.

Ayrıca yüksek şekeriniz varsa ve tedaviyle düşerse de kilo verirsiniz diye düşünüyorum. Kilo almanız mantıksız geldi bana.

Kilo alırken de verirken de maalesef bölgeleri biz seçemiyoruz. Belirttiğiniz boy ve kilo bencede aşırı zayıf çökmüşsün denecek bir orantı değil. Ama siz böyle mutsuzsanız diyetisyene gidip kilo almak istediğinizi söyleyip sağlıklı kilo alın. Ben sizin yerinizde olsam mevcut kilomu korur sağlıklı gözükmek için verilen tavsiyeleri uygularım

Yasım 23 25 olsa haklısınız ama 32 yasındayım normal degıl yaş ılerledıkce bıraz daha toplu oluyor helekı dogumdan sonra ama benım bunyem tam tersı oldu sizinde mı benım gıbı yuzden mı verdınız kılo
Öyle düşünmeyin ben 60 kg ile hamile kalmış ..doğumdan sonra 75 kilo ile eve dönmüştüm.Kızım 2.5 yaşındayken 52 kiloya kadar düşmüştüm ve sizin yaşınızdaydım.O dönem aynaya baktığımda kendimi yirmili yaşlarımdan bile daha güzel hissediyordum ..ne giysem yakışıyordu diyebilirim.Bu kendimi güzellik kraliçesi gibi hissetmelerim 2.çocukla son buldu 🤣🤣Bence sizin yorgunluğunuz yüzünüze yansıyor veya şeker hastalığınız bünyenizi sarsıyor ..yoksa kilonuz gerçekten çok ideal.

Olsaniz olsaniz tip 2 diyabet olabilirsiniz ama onun yuzunden zayiflamiyorsunuz. Oyle olsa HbA1c sonucunuzun 8,5-9 ve uzeri olmasi gerekirdi ve hayir, sekeriniz duserse kilo almazsiniz. Sizin kilo almamaniz sekerinizin seyri acisindan daha iyi olur. Ustelik cok da zayif degilsiniz, cokmus olabilirsiniz, yorgun olabilirsiniz ama zayifliktan olecek durumda falan hic degilsiniz. Acaba anksiyete bozuklugu mu var sizde?

Ha bir de unutmadan: morel degil moral

Benım yuzum kaşık kadar kalmıs çok zayıf duruyorum ve oyle gorunuyor ve aynaya bakmak ıstemıuorum yuz altlarım resmen çöktü içine
O yorgunluktan, yoksa kilonuz gayet normal zayıf değilsiniz. Uykusuzluk ve yorgunluk yüzde ve göz altlarında çökme yapar. Uykunuza dikkat edin geçer.

Çökme muhtemelen yorgunluktan gerçekten de, ben de 168'im 62 kiloyum, 52lere düşmeye çalışıyorum hayat işte 😂

Yanı hamıle olmadan once kılom 67 dı boyum da 1.65 yanı kılom normaldı ben memnundum suan 58 kıloya kadar dustum 21 aylık bebegım emzırıyorum su ana kadar. Anlamaıdm hormonlarla alakalı olsa kan verdım kac defa doktor derdı onlarla alakalı dıye sımdı aclık sekerım 92 90 99 dıye gıdıyordu gecen olctum yukselmıs 112 olmus uc aylık da 6.4 olmus yuzum coktu kaşık kadar kaldı resmen morelım cok bozuluyor
Bende 35 40 kilo kaldınız sandım kilonuz gayet normal hatta bir beş kilo daha verebilirsiniz güzel durur. Kilo verince sarkma olmuş olabilir onuda bebek büyüyünce spor ile toplarsınız.

Bu kadar insan ikna edememis ama bence de cok zayif kategorisinde degilsiniz, gercekten takmayin. Insan yorgun ve uykusuz olunca yansiyor yuzune bence biraz kendinize vakit ayirmaya ihtiyaciniz var, siz kendinizi sevip deger vermezseniz kim yapacak bunlari?
Şekerinize dikkat edin kilonuz normal

İyi de siz öyle aman aman zayıf değilsiniz ki .

Ben de gerçekten zayıfsınız sandım
Yanlış bilmiyorsam boy kilo oranı -112 olarak hesaplanıyor. Yani 165 cm - 112,= 53 kilo olması lazım.
Sporsuz zayıflama bazen tek bölgeden oluyor. Konu sahibinin yüzü küçülmüş çökmüş gibi. Cilt bakımı serum falan uygulatsa düzelebilir kilosuyla oynamaya gerek yok. Çok zayıfladım deyince ben de 40 civarı falan sandım, 58 kilo zayıf denemez. Yüzünüze kilo aldırmaya çalışırken vücudunuz da kilo alabilir. Armut tipli vücudunuz varsa kilo hep üst taraftan gidiyor.

Emzirmeyi bıraksanız artık daha iyi değil mi, kalsiyum vitamin falan kaybınız mı oluyor? Ben iki çocuğu da 14 aylıkken kestim memeden bilmediğimden soruyorum. 21 aylık çocuk herşeyi yiyebilir.
Ben eşimin spor hocasına danışmıştım hangi bölgeden nasıl zayıflanır veya kilo alınır diye.

ben de 165 boya 35-40 kilo sandım. kilonuz gayet iyi. oldukça fitsiniz. kime göre çok zayıfsınız anlamadım

iyide kilonuz normal zaten kaşık kadar değilsiniz ki... aşırı zayıf olsaydınız doktor ona göre beslenme verirdi zaten
siz doktorunuz ne derse onu yapın

Siskomusun ben obezim o zaman gidimde bidaha ameliyat olayim :KK53:
Valla şişkoyum bibi yaa göbeğim falan çok var, ben ben değilim sanki, alışkın değilim, 4 kg verdim öyle kaldı veremiyorm :KK43: Sen kaç kg sunki :olamaz::olamaz::olamaz: O değil de saçlar efsane olmuş çok yakışmış bayıldımm. 3 yıl kullandım bu rengi ben beyaz tenliyim senin kadar iyi durmuyodu bende kıskandım :KK200: :KK200: :KK200:

X