Ücretsiz izin mi çalışmak mı

Yaren22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2019
61
43
30
Merhaba 4 aylık bebeğim var kamu çalışanıyım. Ailemden veya eşimin aileden bebeğe bakacak kimse yok güvenilir bakıcı bulduk gibi henüz anlaşmadık.. İşim 3 gün yarım gün şeklinde.. Ücretsiz izine mi ayrılmak yoksa çalışmak mı Vijdan azabı çekiyorum sanki içim buruk bana objektif akıl verir misiniz

Merhaba 4 aylık bebeğim var kamu çalışanıyım. Ailemden veya eşimin aileden bebeğe bakacak kimse yok güvenilir bakıcı bulduk gibi henüz anlaşmadık.. İşim 3 gün yarım gün şeklinde.. Ücretsiz izine mi ayrılmak yoksa çalışmak mı Vijdan azabı çekiyorum sanki içim buruk bana objektif akıl verir misiniz
Ben de çalışacağım, maddi durumlardan ötürü evet vicdan ayrılma üzüntüsü olacak ama bebişin geleceği için bazen fedakarlık yapmak gerekiyor🌸
Ama şartlar uygun olsa gitmek istemezdim bebişimle zaman geçirirdim🤍

Merhaba bebeğinizle tam da sağlıklı bağ kurma döneminde bebeğinizin yanında olmanız bence daha mantıklı. 1 yaşa kadar en azından maddi sıkıntınız yoksa bence evde kalın

Bebeğim yok ama 3 gün yarım gün çalışma az değil mi? Bence sizi yoracak bir iş temposu yok. O yüzden ücretsiz izne ayrılmayın.

Valla ben çalışmıştım. Devir tek maasla yasama devri degil.

Ben de çalışacağım, maddi durumlardan ötürü evet vicdan ayrılma üzüntüsü olacak ama bebişin geleceği için bazen fedakarlık yapmak gerekiyor🌸
Ama şartlar uygun olsa gitmek istemezdim bebişimle zaman geçirirdim🤍
Bakıcı mı bakacak Allah bağışlasın

Bence çalışın. Ücretsiz izin alırsanız daha sonra bir de sigorta tamamlama falan yapmanız gerekiyor. 3 gün yarım gün işe gitmek sıkıntı olmaz. İyi bir bakıcı da bulmuşsunuz. Bu bakıcıyı kaçırırsanız sonra iyi bir bakıcı bulamayabilirsiniz.

**Vicdan
Haftada 3 gün yarım gün gerçekten az. Bence çalışın. Hem sosyal ortam size de iyi gelecek. Hem de çok daha zor günler bizi bekliyor, ne kazansanız kar.

4 ay çok erken 3 saat olsa bile ben şuan boşanma sürecindeyim maddi zorluklara rağmen ücretsize ayrıldım ve tek bakıyorum bebeğime babası başka şehirde annemler uzakta başka şehirde bakıcı bulabilirdim ama henüz 7. Aydayiz hazirana kadar ayrıldım izne şuan herkes.maddi sıkıntıda ülkenin durumu ortada ama bebeğiniz çok küçük eğer toplu ödeme çok borç yoksa eşiniz çalışsın siz bebeğe odaklanın para her zaman kazanılır...

X