Ultherapy Ameliyatsız Yüz Germe

Kazen

Yönetim
Administrator
14 Kasım 2001
21.404
69.780
Ultrasonik Yüz Gençleştirme

Ultherapy ile Tek seansta Yüz ve Boyun Germe (Gençleştirme)

Ultherapy teknolojisi cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgaları kullanılarak kollajen üretiminin tetiklenmesi yolu ile ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Ultherapy ile Tek seansta Yüz ve Boyun Germe

- Daha fazla kollajen üretimi
- Güçlenmiş bağ dokusu
- Daha sıkı bir cilt
- Kırışıklarda gözle görülür azalma

Ultherapy teknolojisi cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgaları kullanılarak kollajen üretiminin tetiklenmesi yolu ile ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Ultherapy ile cildin sıkılığını yitirmesi sebebi ile ile sarkma yaşanan kaş, alın, yanak, ağız kenarı, yüz kontürü, çene hattı ve gıdı bölgesi ile torbalanan ve kırışan göz çevresinde ameliyatsız toparlannma ve gençleşme sağlanmaktadır.

Ulthera cihazı ile yapılan bu tedavide, ısı enerjisi veren ses dalgaları monitör ile kontrol edilerek istenen doku derinliğine odaklanmakta ve cildin üst tabakasına zarar vermeden deri altındaki bağ dokusunda kollajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır.

Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma yöntemi olan Ultherapy ile zamanın ve yerçekiminin ciltte yarattığı gevşeme ve sarkmalar 30-60 dakikalık tek bir seans ardından elde edilen cilt altı bağ dokusu yenilenmesi ve güçlenmesi ile tedavi edilmektedir.

Ultherapy nasıl uygulanıyor ?

Ultrasonik yüz ve boyun gençleştirme sırasında ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cilt ve cildin alt katmanları monitörde görüntülenir. Belirlenen uygulama alanlarında, cildin 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ses dalgaları ile bu bölgelerde kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.

Cilt altında taşıyıcı bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan enerji sayesinde dokuda yeni kollajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir ve zaman içinde cerrahi olmadan yüz germe etkisi elde edilir.

Ultherapy işlemi ne kadar sürüyor ?

Ultherapy süresi uygulama yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında değişmekte olup tüm yüz ve boyuna yapılan uygulama 1 saat kadar sürmektedir. Ultherapy ile istenen sonuca ulaşmak için tek seans yeterlidir.

Ultherapy Hangi Bölgelerde Etkili Oluyor ?

Ulthera ile ameliyatsız yüz gençleştirme, yüz cildi ve “jaw line” diye tabir edilen çene çizgisinde sarkmaları olan hastalarda yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, üst göz kapağındaki deri fazlalıklarını azaltmak ve toparlamak amacıyla göz kapaklarına, göz dış ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır.

Uygulama sırasında ne hissedeceğim ?

Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, hastalar hissettikleri acıyı anlık “iğne batması” ya da “elektriklenme” olarak tanımlamaktalar. Hastaların tercihine bağlı olarak bölgesel anestezi veya sedasyon uygulaması ile ağrı hissini tamamen engellemek mümkündür olabilmektedir.

Uygulama sonrasında neler beklemeliyim ?

Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Ultherapy sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı kişilerde hafif kızarıklıklar oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

Ultrasonik yüz gençleştirmenin diğer ameliyatsız yüz gençleştirme işlemlerinden farkı nedir ?

Ultherapy, odaklanmış ultrason teknolojisini kullanan ve cerrahi müdahale olmadan derin dokular üzerinde etki sağlayan tek yöntemdir. Ultherapy ile ciltte sadece tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Cildin toparlanması cilt yüzeyine uygulanacak işlemler ile sağlanamaz. Alt katmanlara ulaşabilmek ve odaklı uygulama yapabilmek için işlem sırasında ısı etkisi oluşturulacak cilt kattmanını ve bölgeyi görüntülemek çok önemlidir. Bu hassas uygulamayı benzer amaçlı diğer teknolojilerle elde etmek mümkün değildir. Uygulamanın hedefi, yüz germe ameliyatları sırasında kesilerek çıkartılan tabakayı ameliyatsız bir şekilde küçültmek ve yeni kollajen üretimi tetikleyerek cildin gerginleşmesini sağlamaktır.

Ultherapy güvenli bir yöntem midir ?

Ultrason enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır ve klinik denemelerle herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır. Ulthera Amerika F.D.A onaylı bir cihazdır.

Ultherapy’nin sonuçlarını ne zaman görebilirim ?

Tek bir uygulama ardından rejenerasyon süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir gerilme etkisi görülmektedir. Cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda istenen sonuç gözlenmeye başlar. Tam sonuç alınması ise 6 ay sürmektedir. Ultherapy ciltte kollajen üretimini uyardığı için elde edilen sonuç uzun süreli kalıcı olmaktadır.

Ultherapy için uygun bir aday mıyım ?

Yüz ve boyun cildinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler Ultherapy için uygun adaylardır. Özellikle 40-65 yaş arasında ciltte kollajen kaybı ve gevşeme giderek artan oranda izlendiği için bu yaş grubunda daha belirgin sonuçlar alınmaktadır.

Doç. Dr. Teoman Dal

Kaynak : Ultrasonik Yüz Gençleştirme

vshape den farkı ne?

vshape anladığım kadarıyla sadece yanaklardaki sarkma ve boyunda yapılıyor diğeri tüm yüz ama vshape etkisi galiba daha kalıcı ve seansı 500tl olduğunu yazmış bir arkadaş ve 3. seanstan sonrada devam etme ihtiyacı görmemiş çok memnun kalmış

merhabaa;

ben gelecek hafta Dr. Coşkun Şanverdi'nin kliniğinde ultherapy yaptıracağım. Benimde çekincelerim vardı ama doktor beyle tanışınca açıkcası beni ikna etti. Orada operasyondan çıkan bir bayanla tanıştım. O fotoğraflarını gösterdi ben ciddi tatmin oldum. Ameliyat olmadan hızlıca etki göstermesi çok iyi bence. Botokstan falan daha mantıklı bence. hem hızlı hemde doldurmadan yapıyorlar. bence yaptırmak isteyen arkadaşlar Coşkun Bey'e danışabilirler. Rinoest Estetik Merkezi | Burun Estetiği | Rinoplasti | Otoplasti | Ultherapy | Botox | Mentoplasti üzerinden soru sorarsanız hemen dönüyorlar. Fotoğraf gönderirseniz de size daha ayrıntılı bilgi veriyor.

Haftaya yaptırdıktan sonra size detaylı bilgi veririm...

merhabaa;

ben gelecek hafta Dr. Coşkun Şanverdi'nin kliniğinde ultherapy yaptıracağım. Benimde çekincelerim vardı ama doktor beyle tanışınca açıkcası beni ikna etti. Orada operasyondan çıkan bir bayanla tanıştım. O fotoğraflarını gösterdi ben ciddi tatmin oldum. Ameliyat olmadan hızlıca etki göstermesi çok iyi bence. Botokstan falan daha mantıklı bence. hem hızlı hemde doldurmadan yapıyorlar. bence yaptırmak isteyen arkadaşlar Coşkun Bey'e danışabilirler. Rinoest Estetik Merkezi | Burun Estetiği | Rinoplasti | Otoplasti | Ultherapy | Botox | Mentoplasti üzerinden soru sorarsanız hemen dönüyorlar. Fotoğraf gönderirseniz de size daha ayrıntılı bilgi veriyor.

Haftaya yaptırdıktan sonra size detaylı bilgi veririm...

Etkisi ne kadar zaman gidiyormuş, acı varmı ve sonrasında şişme, kızarıklık oluyormuymuş birde fiyatı nedir bilgi verirsen sevinirim teşekkürler.
Şimdiden geçmiş olsun

Etkisi ne kadar zaman gidiyormuş, acı varmı ve sonrasında şişme, kızarıklık oluyormuymuş birde fiyatı nedir bilgi verirsen sevinirim teşekkürler.
Şimdiden geçmiş olsun
Merhaba. Ben yaptırdığım için size cevap verebilirim.Coşkun Bey bana bunun kalıcı bir yöntem olduğunu söyledi.cerrahi işlem uygulamadan ameliyat etkisi görebileceğimi belirtti.etkisi üç dört ayda oturuyormuş.ben iki ay olmasına rağmen çok memnunum.yer yer acı hissi oluyo tabi ama dayanılmayacak bi ağrısı yok.bir iz kızarıklık olmadı.tüm yüz 6 bin tl'ymiş.çene altı boyun gıdı 2 bin tl verdim ben.ama bence değer.ameliyat çok daha maliyetli ve zor.bu yöntem en az ameliyat kadar etkili

Şimdiden geçmiş olsun

Merhaba...

Doktor bey tek seansta tamamladı. Çenemde ve boynumda çok az iğne batması gibi bir acı duydum ama çok sıkıntılı olmadı. Öncesinde zaten ağrı kesici verdiler önlem olarak. Bende olmadı ama bazılarında çok az kızarıklık oluyormuş oda 1-2 saate geçiyormuş. Fiyat olarak 2000 ile 5000 arasında yaptırmak istediğiniz bölgeye göre fiyat veriyor.

Merhaba...

Doktor bey tek seansta tamamladı. Çenemde ve boynumda çok az iğne batması gibi bir acı duydum ama çok sıkıntılı olmadı. Öncesinde zaten ağrı kesici verdiler önlem olarak. Bende olmadı ama bazılarında çok az kızarıklık oluyormuş oda 1-2 saate geçiyormuş. Fiyat olarak 2000 ile 5000 arasında yaptırmak istediğiniz bölgeye göre fiyat veriyor.

3 ay sonra belli oluyormuş sonuçlar, siz de bize gelişmeleri anlatır mısınız,ben de düşünüyorum ciddi ciddi,şimdiden teşekkürler,svgiler.

X