ultrasonda bebeğimin kalp atışı çok zayıf :(((

kitmit

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2014
30
2
merhabalar bugün ilk kontrolüme gittim.sat 23 şubat beta 7800.yaklaşık 4 buçuk haftalık.doktor şöyle bi baktı ultrasonda bu bebek çok büyük 4 haftaya göre dedi.0,7mm bebek.betanda yüksek dedi.kalbini duymaya çalıştı kalp yok dedi vajinal ultrasonla baktı yine yok.şimdiye duymam lazımdı duyamıyorum 4 gun sonra tekrar gel dedi.önemli bi sorunmuş bu.yani tek bi olumlu şey demeden beni gönderdi.dayanamadım çıkışta başka hastanenin doktoruna gittim normal karından ultrasonla baktı.o da aynen bebeğin 4 haftaya oranla buyuk olduğunu söyledi.kalbi sordum.derinlerden kalp atışını tek tük duyduk(ortalama10 saniyede 2-3 tane attığını duydum).muhtemelen yeni oluşuyodur dedi.10 gun sonra yeniden gelmemi istedi.sizlerden de aynı olayı yaşayan var mı acaba?şu an içim içimi yiyor da?bir sorun var mıdır gebeliğimde acaba?:KK14:

merhabalar bugün ilk kontrolüme gittim.sat 23 şubat beta 7800.yaklaşık 4 buçuk haftalık.doktor şöyle bi baktı ultrasonda bu bebek çok büyük 4 haftaya göre dedi.0,7mm bebek.betanda yüksek dedi.kalbini duymaya çalıştı kalp yok dedi vajinal ultrasonla baktı yine yok.şimdiye duymam lazımdı duyamıyorum 4 gun sonra tekrar gel dedi.önemli bi sorunmuş bu.yani tek bi olumlu şey demeden beni gönderdi.dayanamadım çıkışta başka hastanenin doktoruna gittim normal karından ultrasonla baktı.o da aynen bebeğin 4 haftaya oranla buyuk olduğunu söyledi.kalbi sordum.derinlerden kalp atışını tek tük duyduk(ortalama10 saniyede 2-3 tane attığını duydum).muhtemelen yeni oluşuyodur dedi.10 gun sonra yeniden gelmemi istedi.sizlerden de aynı olayı yaşayan var mı acaba?şu an içim içimi yiyor da?bir sorun var mıdır gebeliğimde acaba?:KK14:

cnm üzme kendini.4.buçuk hafta iin kalp atışı erken .doktorum bana 7 haftalıkken gel kalp atışını dinlicz demişti.nie öle bişi demişler ki? insanın moralini bozuyorlar.bu arada hangi şehirde oturuyorsun?istanbul veya bursada ıturuyorsan doktor önereblirim.

Bebeğin kalp atışları vajinal ultrasonografide yaklaşık 6. gebelik haftasından itibaren, abdominal ultrasonografide ise yaklaşık 7. gebelik haftasından itibaren gözlenebilir hale gelir. nettede böyle yazıyor.sakın bozmaaa moraliniii

çok teşekkür ederim maalesef elazıgdayım.şark görevinde :KK43: hastane ve doktor seçeneğimin çok kısıtlı olduğu bir yer.

çok teşekkür ederim maalesef elazıgdayım.şark görevinde :KK43: hastane ve doktor seçeneğimin çok kısıtlı olduğu bir yer.

bende kars taym şark nedenyle:) bi diyetisyene gideym dedm oo bile yok :) Allah tan hamileliğim istanbulda geçti.doğumuda bursa da yaptm ailemn yanına gttm .

4. haftada kalp atışı duymak erken. ben de 4.haftada gittim keseyi gördük sadece. Biraz internetten araştırırsan kalp atışlarını duymak için erken olduğunu göreceksin. Ben kalp atışlarını 7. haftada duydum.
Stres yapma. Kalp atışlarını duymak için biraz daha beklemelisin.

bir daha asla o ilk gittiğim doktora gitmicem. moralimi hep o bozdu.çok teşekkürler valla biraz olsun moralim düzeldi.

hep özele gidiyorum.özelde yaşadım bunları.zar zor izin aldım okuldan onu da devlette sıra beklemeyle geçirmeyim dedim

Ben yaşadım, dr bu bebek durmaz dedi, sonra aaa bir yaşıma daha girdim dedi, şimdqi iki aylık olduk... Çok şükür... Emdi ve uyudu...Allah tamamına erdirsin.. Drlar insanı korkuyütmaktan ne anlıyorlar bilmiyorum...

Öncelikle bebeğin hayırlı olsun Allah sağlıkla doğmasını nasip etsin . Moralini hiç bozma daha çok küçük ve ayrıca az da olsa kalp atışı duyulmuş bence yeni oluşuyor kalbi. doktorlar arasından olumlu konuşanını bulmak gerçekten güç o yüzden her söylediklerine canını sıkma .

Kıyamam üzme kendini.. ben düşük yaptım sevincim kursağımda kaldı ilk bebeğimdi çok üzülüyorum çok zor şeyler geçirdim herşey nasip

merhabalar bugün ilk kontrolüme gittim.sat 23 şubat beta 7800.yaklaşık 4 buçuk haftalık.doktor şöyle bi baktı ultrasonda bu bebek çok büyük 4 haftaya göre dedi.0,7mm bebek.betanda yüksek dedi.kalbini duymaya çalıştı kalp yok dedi vajinal ultrasonla baktı yine yok.şimdiye duymam lazımdı duyamıyorum 4 gun sonra tekrar gel dedi.önemli bi sorunmuş bu.yani tek bi olumlu şey demeden beni gönderdi.dayanamadım çıkışta başka hastanenin doktoruna gittim normal karından ultrasonla baktı.o da aynen bebeğin 4 haftaya oranla buyuk olduğunu söyledi.kalbi sordum.derinlerden kalp atışını tek tük duyduk(ortalama10 saniyede 2-3 tane attığını duydum).muhtemelen yeni oluşuyodur dedi.10 gun sonra yeniden gelmemi istedi.sizlerden de aynı olayı yaşayan var mı acaba?şu an içim içimi yiyor da?bir sorun var mıdır gebeliğimde acaba?:KK14:[/QUO

canim üzülme çok erken çünkü daha benim bebegimde normalden büyüktü ve ben 5 haftalıkken gittim dr kalp atısı yok ama erken 8. hafta da gel demirti ve bayram tatili girdi araya 10 haftalıkken gördüm bende atisi bebek daha yeni olusuyor yani duymaması çok normal bence kendini kahretme tevekkül et o bebegin yiyecek ekmegi varsa zaten sogacak ne olursa olsun bak beim kalp atılışını duymuyorum dedigi bebeğim suanda 6 yasinda :)

ben yaşadım, dr bu bebek durmaz dedi, sonra aaa bir yaşıma daha girdim dedi, şimdqi iki aylık olduk... çok şükür... Emdi ve uyudu...allah tamamına erdirsin.. Drlar insanı korkuyütmaktan ne anlıyorlar bilmiyorum...

inşallah bende de aynı durum olur.bu korku hep aklımda işime de odaklanamıyorum.haftaya cumartesi bir an önce gelsin istiyorum

biraz önce kağıtlarımı inceledim.doktor tam olarak sunu yazmış 'dopplerde derinlerde akım oluşmaya başlamış'.inş haftaya cumartesi kalbinin küt küt attığını duyarımda hemen müjdeyi buraya yazarım

biraz önce kağıtlarımı inceledim.doktor tam olarak sunu yazmış 'dopplerde derinlerde akım oluşmaya başlamış'.inş haftaya cumartesi kalbinin küt küt attığını duyarımda hemen müjdeyi buraya yazarım

Aynı benim gebeliğim gibi,,, tek fark ben gittiğimde ikiz dedi, birinde kalp atışı hiç yok diğerinde çok az bir kıpırtı var dedi... İkinci gidişimde kalp atışımız iyiydi ama tek embriyo idi... Daha oluşmadan yok olmuş kuzuşum... En ilginci daha hamileliğimi öğrenmeden bir gece eşim üçüncü kızımız doğuyor görmüş,,, dalga geçmiştim, ikinci olmadan üçüncü nasıl olacak diye... Böyle çıktı rüyası... Ama çok şükür allahım bana bağışladı kızımı...

İçiniz ferah olsun, bol bol dua edin... Çünkü O en büyük yardımcımız....

merhaba canım 4. haftada kalp atımı duyulmazki kese olur ben 3 haftadır gidiyorum daha tık yok canını sıkma sakın sağlıkla al kucagına

cnm çok erken kalp atışı için. 8.haftayı beklıyo ınsanlar. benım 6 ın içinde duyulmuştu am dr duyamadı ayrıntıkı ultrasona göndermıştı düşün.içini ferah tut .bebeişin buyuksede döllenme once olmuştur

tekrar merhabalr dun doktora gittim doktor kalbi dinletti.dakikada 80 atıo kalbi dun oluşmuş sanırım dedi.bi 10 gun sonra 150-200 u bulur dedi.çok mutlu oldum.gununu de 6+6 olarak yazdı.eğerki eski doktoruma dediği tarihte gitseydim kalbi henüz oluşmadığı için simdiye çoktan kürtaj olmuş olacaktım muhtemelen.

X