Bebeğimin kalp atışı ultrason görüntüsünde çok yavaş!

ttomris

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2022
6
3
32
Merhaba arkadaşlar.Gebeliğimi vajinal ultrasonla 6 hafta 1 gun olarak olctu doktor. Bugun kalp atısı ıcın gıttık. Once karından ultrasonla baktı goremedı. Sonra vajinal ultrasonla baktı. Ondada bebegı gorduk. Kalp kıpırtısını da gorduk. Ama yavas hareket edıyordu. Sonra dedıkı normalde o noktada kırmızı bır belırtı gosterır cıhaz. O yok dedı. Kalp atısını duymak ıcın muhtemelen ses dalgası gonderdı. Ama cıhaza yansıyan bı ses olmadı. Yanı sesını duyamadık. Bu tıp gebelıklerde malesef kaybedıyoz dedı. Yuksek ıhtımal dusecek dedı. Bı hAfta sonraya cagırdı. Hazırlık lı ol dedı. Bir hafta sonra gittiğimizde bebek kendini toparlayıp kalp atışı hızlanırsa düzelecek ama tersinin olma ihtimali çok yüksek dedi. Benim gibi bir durum yaşayan varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkür ederim şimdiden.

Bugün kontrolümde bana da aynısını dedi doktor. Benimki hafta olarak geriden geliyor bir de. Bir hafta sonraki kontrolde belli olacak ne olacağı

Ya bu doktorlar gercekten cıldırmıs 6 haftalik bebek kalp atışı daha yeni başlamış niye insanların canını sıkarlar yok oyle birsey kardeşim yok yani 6 haftalık bebekte sen kıpırtıyı gordugune sükür et daha cok yeni ne sesi bekliyorsun haftaya kafan rahat git daha iyi duyulacak korkmayın degistir o doktoruda gercekten bak

Ya bu doktorlar gercekten cıldırmıs 6 haftalik bebek kalp atışı daha yeni başlamış niye insanların canını sıkarlar yok oyle birsey kardeşim yok yani 6 haftalık bebekte sen kıpırtıyı gordugune sükür et daha cok yeni ne sesi bekliyorsun haftaya kafan rahat git daha iyi duyulacak korkmayın degistir o doktoruda gercekten
Bugün kontrolümde bana da aynısını dedi doktor. Benimki hafta olarak geriden geliyor bir de. Bir hafta sonraki kontrolde belli olacak ne olacağı
Evet değistireceğiz. Başka bir doktorla görüştük. Muhtemelen bi rahatsızlıgım olmazsa beş güne kadar ona görüneceğiz. İnşallah yanıltırız doktorları.

Merhaba arkadaşlar.Gebeliğimi vajinal ultrasonla 6 hafta 1 gun olarak olctu doktor. Bugun kalp atısı ıcın gıttık. Once karından ultrasonla baktı goremedı. Sonra vajinal ultrasonla baktı. Ondada bebegı gorduk. Kalp kıpırtısını da gorduk. Ama yavas hareket edıyordu. Sonra dedıkı normalde o noktada kırmızı bır belırtı gosterır cıhaz. O yok dedı. Kalp atısını duymak ıcın muhtemelen ses dalgası gonderdı. Ama cıhaza yansıyan bı ses olmadı. Yanı sesını duyamadık. Bu tıp gebelıklerde malesef kaybedıyoz dedı. Yuksek ıhtımal dusecek dedı. Bı hAfta sonraya cagırdı. Hazırlık lı ol dedı. Bir hafta sonra gittiğimizde bebek kendini toparlayıp kalp atışı hızlanırsa düzelecek ama tersinin olma ihtimali çok yüksek dedi. Benim gibi bir durum yaşayan varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkür ederim şimdiden.
Ya kendinize stres yapacak sebep arıyosunuz, 6 haftada biz sadece booomboş bi kese gördük bebek yoktu içinde bırakın kalp atışını, 7 hafta bitince gittim kalp atışı o zaman belli oldu hamileliğin başında geç döllenme olmuş olabilir ve ya herkesin bebeği aynı gelişimde olmayabilir sabredin tevekkül edin ve bekleyin hamilelikte her şeyi kafaya takarsanız 9 ay asla geçmez ☺️

Geriden gelme normal, hafta belirlenen tarihten sonra bi hafta adetiz bi haftada yumurtlama süresi desen en az 2 hafta fazladan hesaplanıyo ve çoğu kadının yumurtlama tarihi tutmayabiliyo o yüzden canınızı sıkmayın bende geç duydum kalbini

Tam cildirmalik. 8 haftada kalp atisini duymayanlar var. Daha minicik kalbi yeni olusuyo 6 haftada cogu kisi duymaz bile kalp atisini. Evet 1 hafta bekleyin ama baska doktora gidin lutfen. Azicik insanlarin duygularini hallerini anlamali ozellikle kadin dogumcular

Kesinlikle katılıyorum. Kotu bısey olacaksa bile bence bu kadar soğuk soğuk soylememeliler. Yazılanlar moral oldu. Gelişmeleri burdan yazacagım tekrar. Umarım surecim olumlu ilerler ve benim durumumda olanlara moral olur. 🤗

Merhabalar. Malesef bugun aldılar bebeğimi. 4ayrı doktora gıttık. Hepsini de araştırarak iyi bilinen doktorlardı. Hepsi de aynı şeyi söylediler. 6 hafta 1 gün olarak ölçtüğünde bradicardi teşhisi (kalp atışının çok düşük olması) konulduğu için, bu tip durumlarda malesef böyle sonuçlandığını soyledıler. Her gıttıgımız doktora da gün aralıklarıyla gittik. 6 hafta 2 günlük olarak tamamlanmıs gebelik. Kalp atımı durdu. Buna ragmen 4 gün daha bekledik. En son bugün gittik kesenın yapısı tamamen bozulmuştu. Artık yapacak bişey olmadıgını anladık. Şuan kürtaj sonrası eve dönüş yolunda yazıyorum. Bu tıp gebelik saglıksız, kromozom bozukluğu, sakat doğumlara sebep olur dedıler. Benim ilk gebeliğimdi. İlk gebeliklerde de sık karşılaşılan bir durum oldugunu soyledıler. Hatta ıkı doktorunda ilk çocukları böyle sonuclanmıs. Her kayıp üzüyor evet. Biz çok istedik. Nasıp değilmiş. Öncelik senin sağlığın. İnşallah seninki benimki gibi olmaz. Moralını herzaman yuksek tut. Herzaman istisnalar vardır. Rabbim her isteyene saglıklı bebekler nasıp etsin. Sana da inşallah 🙏🏻Saglıcakla kalman dileğiyle

Merhabalar. Malesef bugun aldılar bebeğimi. 4ayrı doktora gıttık. Hepsini de araştırarak iyi bilinen doktorlardı. Hepsi de aynı şeyi söylediler. 6 hafta 1 gün olarak ölçtüğünde bradicardi teşhisi (kalp atışının çok düşük olması) konulduğu için, bu tip durumlarda malesef böyle sonuçlandığını soyledıler. Her gıttıgımız doktora da gün aralıklarıyla gittik. 6 hafta 2 günlük olarak tamamlanmıs gebelik. Kalp atımı durdu. Buna ragmen 4 gün daha bekledik. En son bugün gittik kesenın yapısı tamamen bozulmuştu. Artık yapacak bişey olmadıgını anladık. Şuan kürtaj sonrası eve dönüş yolunda yazıyorum. Bu tıp gebelik saglıksız, kromozom bozukluğu, sakat doğumlara sebep olur dedıler. Benim ilk gebeliğimdi. İlk gebeliklerde de sık karşılaşılan bir durum oldugunu soyledıler. Hatta ıkı doktorunda ilk çocukları böyle sonuclanmıs. Her kayıp üzüyor evet. Biz çok istedik. Nasıp değilmiş. Öncelik senin sağlığın. İnşallah seninki benimki gibi olmaz. Moralını herzaman yuksek tut. Herzaman istisnalar vardır. Rabbim her isteyene saglıklı bebekler nasıp etsin. Sana da inşallah 🙏🏻Saglıcakla kalman dileğiyle
Merhabalar, biz de bugün son kontrolumuze gittik. Maalesef benimkinin de kalbi durmuş hatta hafta olarak gerilediğini söyledi doktor. Kesede bozukluk oluşmuş. Kan sulandirici kullandığım için pzt kurtaj olacağım. Umarım herkese sağlıklı, hayırlı gebelikler bebekler nasip olsun

Merhaba lütfenn bakarmısınızz
Bebeğim 7 hafta 3 günlükken vajinal muayneyle kalp atışını dinledik atış dakikada 100 dedi bşy demedi. Burda araştırdım en az 120 olması gerekiyormuş.:KK43: bilen anlayan başına gelen var mı?

Merhaba bende benzer şeyler yaşadım. 6+4 ken kalp atışını duyduk sonra 7+2 ken doktor çok yüksek değil 140 falan atmalıydı ama 110 dedi ve bir hafta sonra gel dedi. Ben sonrasında dayanamayıp başka bir doktora gittim ve hiç ses yoktu. Dünde kürtaj oldum. Allah kimseye yaşatmasın ama ilk gebeliklerde çok oluyor sanırım. Bir çok kişi bunu yaşıyor ve anne adayı için çok kötü bir durum olsada hayırlısı bu demek ki diyor insan sonuçta vücüdümüz sağlıksız olan hiç birşeyi tutmuyor. Kromozomsal bir sıkıntı olduğunda böyle olabiliyormuş:KK43:

Merhaba. Bende aynı durumdayım o yüzden merak ettim. Bebeğiniz suan ne durumda. Allahim inşallah toparlamistir.sizin kalp atışı ilk kac çıkmıştı acaba

Merhaba. Benım knın kalp atıs sayısını söylememıstı. Sadece farazi olarak, 140 -150 gıbı atması gerekıyoken senınkı bı yetıskın gıbı yanı 70 -80 gıbı atıyo seklınde bır yorum yapmıstı.

Merhaba lütfenn bakarmısınızz
Bebeğim 7 hafta 3 günlükken vajinal muayneyle kalp atışını dinledik atış dakikada 100 dedi bşy demedi. Burda araştırdım en az 120 olması gerekiyormuş.:KK43: bilen anlayan başına gelen var mı?
Senin yine 100. Ben bugün gittim kalp atışı duymak için. 6+6 gebeyim. Benimki 81 çıktı. Haftaya tekrar gitcez. Ağlıyorum tutamıyorum kendimi 🥺🥺🥺

X