Uludağ üniversitesinde tüp bebek yaptıranlar ve yaptıracaklar

Evet ben üniversitede tedaviye başladım.Benim her gittiğimde asistan bir doktor var vajinal USG hep o bakıyor hemşireler dosyaya not alıyor.Daha sonra dışarı çıkarıyorlar hocaya sorup bilgi vereceğiz diyorlar.Sanırım tedaviye ışıl hoca ,Gürkan hoca ve Kiper hoca karar veriyor.Özel hastanelerde olduğu gibi burada da hocaları göremiyoruz.herşeyi hemşireler aktarıyor.Arkadaşım İstanbul acibademde tedaviye başlamış.Orada da hocayı göremiyorum herşeyi hemşireler anlatıyor demişti.Ben şuan için memnunum en azından ilk denemede çok büyük paralar harcamadık.OPU yaptırdığımız gün 1071₺ dışında başka ödeme yapmadık.Birde spermiyogram için 36₺ ödemiştik
Canım ya çok teşekkür ederim detaylı bilgilerin için hakkını helalet yordum seni. Canım bişeyde sorucam, sizin ödediğiniz tüpbebeğe toplam 1071 TL’mi?Bize 6000 TL tüpbebeğe demişdiler. İlaclar kaç para tutar bilmiyoruz.

Canım ya çok teşekkür ederim detaylı bilgilerin için hakkını helalet yordum seni. Canım bişeyde sorucam, sizin ödediğiniz tüpbebeğe toplam 1071 TL’mi?Bize 6000 TL tüpbebeğe demişdiler. İlaclar kaç para tutar bilmiyoruz.
Rica ederim🤗Aralık ayında sormuştum.SGK karşılıyor ise 1071₺ karşılamıyorsa 6000₺ demişlerdi.Evet canım şimdiye kadar 1071₺ ödedik.
Tüp bebek kişiye özel bir tedavi olduğu için ilaçların tutarı değişebiliyor.Sgk karşıladığı için ilaçların %20 sini ödedik cnm.Aklına takılan birşey olursa buradan ya da mesaj atarak ya sorabilirian.Bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım

Canım bana direk yaşın 40 olduğu için paralı oluçak dediler. Hatda en son tüm istedikleri evlatları bide SGK dökümün verdiğim zaman, madem paralı oluçamsa bunlara ne gerek var demişdim🙂 danışmandakı bayan kural gereği demişdi. Aklımdayken birşeyde sorucam canım, özellerde embiryon dondurma parası alıyolar burda nasıl bilgin varmı? Biz inşallah ki düşündüğümüz ki başarılı olur işlemimiz, dondurmayıda düşünyoruz bi kaç sene tekrar transfer etmek için. Sende kaç yumurta toplandı ?

Canım bana direk yaşın 40 olduğu için paralı oluçak dediler. Hatda en son tüm istedikleri evlatları bide SGK dökümün verdiğim zaman, madem paralı oluçamsa bunlara ne gerek var demişdim🙂 danışmandakı bayan kural gereği demişdi. Aklımdayken birşeyde sorucam canım, özellerde embiryon dondurma parası alıyolar burda nasıl bilgin varmı? Biz inşallah ki düşündüğümüz ki başarılı olur işlemimiz, dondurmayıda düşünyoruz bi kaç sene tekrar transfer etmek için. Sende kaç yumurta toplandı ?
Canım ben transfer ücreti sorma ve dondurma işlemi için ücret bilgisi almadım .Ama ben oradayken donmuş transeferlerini kullanmak isteyenlere 500 ₺ gibi bir fiyat söylemişlerdi ama daha sonrasında herhangi bir ücret ödenip ödenmediği hakkında bilgim yok.Benim 16 folikül toplandı.9 tanesinde yumurta olduğunu,yalnızca bunların 5 tanesi döllendi dediler.Fakat sadece 1 embriyom blastokist aşamasına geldiği için onu dondurmuşlar.Yani şuan 1 tane dondurulmuş embriyom var.Bakalım şansımıza ne olacak.🤷

Bende 16 ocakta opu oldu.25 ocakta 40 yaşına girdil.Bundan sonra benimde ücretli olucak.

Canım ben transfer ücreti sorma ve dondurma işlemi için ücret bilgisi almadım .Ama ben oradayken donmuş transeferlerini kullanmak isteyenlere 500 ₺ gibi bir fiyat söylemişlerdi ama daha sonrasında herhangi bir ücret ödenip ödenmediği hakkında bilgim yok.Benim 16 folikül toplandı.9 tanesinde yumurta olduğunu,yalnızca bunların 5 tanesi döllendi dediler.Fakat sadece 1 embriyom blastokist aşamasına geldiği için onu dondurmuşlar.Yani şuan 1 tane dondurulmuş embriyom var.Bakalım şansımıza ne olacak.🤷
Rabbim o bitanneni sana sağlıkla doğup kucağına almağı nasip etsin canım. İnşallah Burdakı bütün bebek için mücadele eden anne adaylarının yardımcısı olsun. Bu ay benim aslında adetimin 20 gününe denk geliyor, ama hemişeri eşinin siperim randevusu bu ay olduğu sen Mart adetinin 20 günü gel tahlile dedi. Bana çok saçma geldi ne alakaysa. Boşu boşuna bir ay zaman kaybı altı ay oluçak. Ekimde başladık da ortada bişey yok😔. Senin maşallah her şeyin hızlı irellemiş.

Evet dostinex kullanıyorum.Evet canım jinekolojik ve hormonal bir engel yoksa ,ve embriyormuzda çözüldüğünde bir sıkıntı olmazsa bu ay ya da martın başında transferim gerçekleşir diye umuyorum.Dün regli olmam gerekiyordu ama henüz olmadım🤷Regli periyotları da değişkenlik düzensizlik olabiliyormuş bakalım nasip😏
Proloktinim 149 cikmisti ben de doxtinex kullandim. Ilac kullaninca cok guzel dusuyor ancak birkinca tekrar cikiyor. Bakalim benim nasil olacak.
E cok ilac aliyoruz illaki adet duzeninde degisiklik yapiyor. Cok guzel bir bekleyis suan sizinki. Rabbim saglikla kavustursun.
Siz igneleri ilaclari yazildigi gibi degil kullandikca alacaktiniz. Nasil yaptiniz ne kadar kullanildi?

Rabbim o bitanneni sana sağlıkla doğup kucağına almağı nasip etsin canım. İnşallah Burdakı bütün bebek için mücadele eden anne adaylarının yardımcısı olsun. Bu ay benim aslında adetimin 20 gününe denk geliyor, ama hemişeri eşinin siperim randevusu bu ay olduğu sen Mart adetinin 20 günü gel tahlile dedi. Bana çok saçma geldi ne alakaysa. Boşu boşuna bir ay zaman kaybı altı ay oluçak. Ekimde başladık da ortada bişey yok😔. Senin maşallah her şeyin
Biz temmuz gittik ilk o tahlil bu tahlil o kadar ileri tarihlere gun veriyorlarki tup bebek dosyamiz ancak bugun acildi. Bir tahlil icin bizr de ayni soylenildi esimin sperm testinin olduhu ay gelin diye. 2 ay bekledim artik bu ay gittim testi bwklemedim, yapildi

Biz temmuz gittik ilk o tahlil bu tahlil o kadar ileri tarihlere gun veriyorlarki tup bebek dosyamiz ancak bugun acildi. Bir tahlil icin bizr de ayni soylenildi esimin sperm testinin olduhu ay gelin diye. 2 ay bekledim artik bu ay gittim testi bwklemedim, yapildi
Elimiz mahkum canım, malesef bekliyoruz. Sizin sperm randevunuzu ne zamana verdiler? Bizimki üç aya anca sıra geldi . Yarın veriçek eşim. Dosyaya aslında eklendi . Özelde yaptırdı eşim, onu kabul etmediler.

Evet orda olsun istiyorlar hepsi. Martta sperm tahlili.
Evraklarda Üroloji heyet raporu yaziyor. Bu raporda kastedilen ne acaba biliyor musunuz ?

Raporda eşinin tüp bebek yapılmasında her hangi bir sıkıntı varmı yokmu genel olarak alınan tahlillerin sonuçunu rapor ediyolar canım

Raporda eşinin tüp bebek yapılmasında her hangi bir sıkıntı varmı yokmu genel olarak alınan tahlillerin sonuçunu rapor ediyolar canım
Haftaya esimin tahlilleri var. Bu raporu tahlil sonuclari cikinca urolijiden aliyoruz oyleyse? Peki bu raporun cikmasi uzun mu suruyor tahlil sonrasi gun icinde veriliyor mu

Rabbim o bitanneni sana sağlıkla doğup kucağına almağı nasip etsin canım. İnşallah Burdakı bütün bebek için mücadele eden anne adaylarının yardımcısı olsun. Bu ay benim aslında adetimin 20 gününe denk geliyor, ama hemişeri eşinin siperim randevusu bu ay olduğu sen Mart adetinin 20 günü gel tahlile dedi. Bana çok saçma geldi ne alakaysa. Boşu boşuna bir ay zaman kaybı altı ay oluçak. Ekimde başladık da ortada bişey yok😔. Senin maşallah her şeyin hızlı irellemiş.
Evet canım herşey çok hızlı gelişti yaşımdan dolayı öne aldılar.Nasipten ötesi yok.İnşallah rabbim dileyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar verir.🤲

Haftaya esimin tahlilleri var. Bu raporu tahlil sonuclari cikinca urolijiden aliyoruz oyleyse? Peki bu raporun cikmasi uzun mu suruyor tahlil sonrasi gun icinde veriliyor mu
Tüm tahliller cıkdıkdan sonra ürolojiden gün alıyorsunuz ürolojiye dışarda yaptırdığınız sperim tahlilinde veryorsunuz. Dana sonra üç bilemedin dört güne sizi aricaklar rapor hazır diğe , raporunuzu alıp tüp bebek bölümüne veriyorsunuz

Evet canım herşey çok hızlı gelişti yaşımdan dolayı öne aldılar.Nasipten ötesi yok.İnşallah rabbim dileyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar verir.🤲
Amin canım Güzel haberlerini bekliyoruz inşallah . Önce sen sonra biz paylaşalım inşallah

Proloktinim 149 cikmisti ben de doxtinex kullandim. Ilac kullaninca cok guzel dusuyor ancak birkinca tekrar cikiyor. Bakalim benim nasil olacak.
E cok ilac aliyoruz illaki adet duzeninde degisiklik yapiyor. Cok guzel bir bekleyis suan sizinki. Rabbim saglikla kavustursun.
Siz igneleri ilaclari yazildigi gibi degil kullandikca alacaktiniz. Nasil yaptiniz ne kadar kullanildi?
Sana Sella mr çekildi mi?Bana hiperprolaktinemi teşhisi konuldu.Canım tedavi sürecinde kullandıkça aldım.İlaçlarım yeterli geldi bir kaç tane daha ilave ilaç yazıldı onlarında aldım.Merional, Cetrotide,gonapeptyl kullandım.Kalan iğneleri hastaneye bıraktım ihtiyacı olanlar verilsin diye,inşallah kullananlarda faydasını görür.Bugün SGK dan mesaj geldi opu için SGK ya 796.60₺ ödenmiş.25 Aralık'ta tedaviye başladım 16 ocakta yumurta toplandı.

Tüm tahliller cıkdıkdan sonra ürolojiden gün alıyorsunuz ürolojiye dışarda yaptırdığınız sperim tahlilinde veryorsunuz. Dana sonra üç bilemedin dört güne sizi aricaklar rapor hazır diğe , raporunuzu alıp tüp bebek bölümüne veriyorsunuz
Anladim tesekkur ederim🎀
Sana Sella mr çekildi mi?Bana hiperprolaktinemi teşhisi konuldu.Canım tedavi sürecinde kullandıkça aldım.İlaçlarım yeterli geldi bir kaç tane daha ilave ilaç yazıldı onlarında aldım.Merional, Cetrotide,gonapeptyl kullandım.Kalan iğneleri hastaneye bıraktım ihtiyacı olanlar verilsin diye,inşallah kullananlarda faydasını görür.Bugün SGK dan mesaj geldi opu için SGK ya 796.60₺ ödenmiş.25 Aralık'ta tedaviye başladım 16 ocakta yumurta toplandı.
Mr cekildi hipofizde tumor var 13 mm. Prolaktini yukseltiyor. Gebelik olusunca baskilamaya calisilacak. Aa hastaneye birakmak iyi fikirmis. Hayirli haberler bekliyoruz💫

Canım merhaba. 4 gözle hayırlı haberlerini bekliyorum.gittigim 2 farklı doktor da amh dan dolayı kesinlikle tüp bebek dedi. Senin işlemlerin hızlı imiş ama ben zaten ücretli yaptıracağım yaşımdan dolayı. O yüzden tavsiye eder misin uludağ üniv. Bilge hocaya mı alayım özel muayene
Yani üniversiteyi tavsiye eder misin. Yoksa özele mi git dersin. çünkü olqa nın sırası bayağı sürmüş. En çabuk sana sıra geldi çünkü.

Canım merhaba. 4 gözle hayırlı haberlerini bekliyorum.gittigim 2 farklı doktor da amh dan dolayı kesinlikle tüp bebek dedi. Senin işlemlerin hızlı imiş ama ben zaten ücretli yaptıracağım yaşımdan dolayı. O yüzden tavsiye eder misin uludağ üniv. Bilge hocaya mı alayım özel muayene
Yani üniversiteyi tavsiye eder misin. Yoksa özele mi git dersin. çünkü olqa nın sırası bayağı sürmüş. En çabuk sana sıra geldi çünkü.
Sağ ol canım teşekkür ederim güzel temmenin için🤗Canım bilgi hoca artık üniversitede hasta bakmıyormuş geçen gün mesaj geldi bana jimer'E geçmiş.Canım üniversitede iyi ama bir çok arkadaş uzun süre beklediğini geç sıra geldiğini yazıyor.Tüp bebek ile ilgili ışıl kasapoğlu var onun için istersen üniversitede randevu ayarlayıp onunla konuş.ya da acibademde şahin bey varmış onuna görüş ,görüşmeler zaten ücretsiz oluyor diye biliyorum.İçine hangisi siner ise orada tedavi olmanı öneririm.

Arkadaşlar aklımdayken sizlere hatırlatayım.Bazen hastanede sekreterliği aradığımızda telefonlara cevap verilmeyebiliyor,haftasonu ya da mesai saati dışı birşey sormak istediğimiz oluyor.Bunun için mesela size reglinin 20.günü gel diyorlarsa muhakkak takvimden haftasonuna ya da resmi tatile denk gelip gelmediğine bakıp ona göre bilgi alın ve verin.Bana reglinin 20.günü gel demişlerdi takvimden kontrol ettiğimde cumartesiye denk geldiği için hemşireye sormuştum 19.günü gel demişti.Opu öncesi tedaviye başlamıştık bana reglinin 2.günü gel demişti ama 31 Aralıkta akşam regli olmuştum.Reglimin 4.günü gitmiştim sekreterler bir sonraki aya kaldın demişlerdi ama ben tedavimin öne alındığını hemşireyle konuşmak istediğimi söylemiştim.İyi ki konuşmuştum hemen iğne ve ilaç tedavisine başlamıştık.Beniö yumurta rezervimde problem olmadığı için birazda tedavim hızlı gelişti...Aklıma geldikçe yazarım yine,sormak istediklerinizi buradan ve özelden yazabilirsiniz

X