Uludağ üniversitesinde tüp bebek yaptıranlar ve yaptıracaklar

yorumlarınız bana umut oldu çok teşekkür ederim inş hayırlısıyla olumlu sonuç alırız devlet hastanesinde en azında kar amacı gütmediği için hastaları kullanmazlar diye düşünüyorum hayırlısı sonbahar gibi denemeyi düşünüyorum deneyimlerimi bende forumda paylaşırım diğer arkadaşlarda fikir edinir:)
Zaten şimdi başvuru yaparsan ancak sıra gelir diye düşünüyorum.
evet hayırlısıyla güzel sonuçlar alalım çevremdeki herkes hamile kaldı 33 yaşındayım inş sağlıkla bizde gebe kalabiliriz acaba yumurta toplama işlemini asistanlar yapıyor mu merak ettim
Yumurta toplama işlemini ve transferi asistanlara yapmıyor.

Amin insallah....Kaliteli olsun da hasat az olsa da olur.Benim 16 folikülden 9 yumurta 5 embriyodan elimizde kalan 1 tane embriyo var.
Aynen canım ya umarım kaliteli olur...onca zahmete değer inşaallah...ben hala yumurta toplama gününden tırsıyorum 🤦‍♀️ 😃

evet hayırlısıyla güzel sonuçlar alalım çevremdeki herkes hamile kaldı 33 yaşındayım inş sağlıkla bizde gebe kalabiliriz acaba yumurta toplama işlemini asistanlar yapıyor mu merak ettim
yorumlarınız bana umut oldu çok teşekkür ederim inş hayırlısıyla olumlu sonuç alırız devlet hastanesinde en azında kar amacı gütmediği için hastaları kullanmazlar diye düşünüyorum hayırlısı sonbahar gibi denemeyi düşünüyorum deneyimlerimi bende forumda paylaşırım diğer arkadaşlarda fikir edinir:)
Bizde ilk tüp bebek negatifimden sonra ertledik. Tam başlayalım dedik virüs çıktı...herşeyde bir hayır vardır tabi...ama keşke daha önce baslasaydik yaş gittikce herşey daha zor...

Masallah arkadaslar transfer vakti yaklasanlarda sayimiz artti. Kolaylikla hallolsun isleriniz 🎀
Ilac surecini atlatan arkadaslar hangi igne ve ilaclardan kac adet verildigini yazabilir misiniz?

Masallah arkadaslar transfer vakti yaklasanlarda sayimiz artti. Kolaylikla hallolsun isleriniz 🎀
Ilac surecini atlatan arkadaslar hangi igne ve ilaclardan kac adet verildigini yazabilir misiniz?
Amin canım...adetimin 2.günü gittiğimde folidece folik asit,femera,merional 300, cetrotide,ovitrelle verdiler...bakalım femara 3 gün kullanılacakmışım,cuma iğne başlanacak, pazartesi sabah kontrol bakalım hayırlısı...

Canım bişey sorucam merional kaç gün vurdurdun bide kaçıncı gün toplandı yumurtan???
Arkadaşlar öncelikle şunu tekrar hatirlatmak istiyorum.Tüp bebek kişiye özel bir tedavi,hepimizin tedavisinde kullanılan ilaç ve iğneler aynı olabilir ,fakat dozlar kişinin rahim, yumurta ve hormonal durumuna göre değişkenlik gösterebilir.Bu şekilde kıyas yapılmasının doğru olduğunu düşünmüyorum.Sadece tedavi sürecindeki merakımızin gidermesi adına paylaşımlarda bulunduğumuzu düşünerek bende cevap yaziyorum.Benim iğne tedavim reglimin 2 günü değil 4.gunu başladı jenekolojik muayane,yumurta ve hormon değerlerime uygun olduğu için tedavi uygulandı.

Tedavi sürecinde kullanilanlar;
4 gün Merional 300 ünite
7 gün Merional 375 ünite,5 gün Cetrotide
Toplamda 11 gün iğne yaptırdım.13. gün yumurta toplama işlemi gerçekleştirildi.

Yumurta toplama ve transefer işlemini asistanlar değil operatör doktorlar yapıyorlar.

Bende bugün gittim fakülteye...ilaç ve iğneler verdi tüp bebek tedavisine başladık...3 gün femera ve pazartesiye kadar iğneler var sonra kontrole gidicem..bakalım süreç nasıl geçicek 😊 yalnız femera rapaorda yok diğer ilaçlar 1000 TL tutuyor...femerayi neden rapora sokmamışlar anlamadım...
Ilaclar rapor çıktıktan kac ay sonra karşılanıyor. Ben bu ay rapor çıkartsam önümüzdeki ay da ozel bir yerde tedaviye başlasam ilac hakkim gecmis mi oluyor,n

Ilaclar rapor çıktıktan kac ay sonra karşılanıyor. Ben bu ay rapor çıkartsam önümüzdeki ay da ozel bir yerde tedaviye başlasam ilac hakkim gecmis mi oluyor,n
Benim rapor çıkar çıkmaz hemen tedavime başlandı.ilaclari yazdıkları gün ilaç raporuda cikartiliyor.ilac raporu 1 ay geçerli ,tedavi negatif sonuçlanırsa yeniden ilaç raporu düzenlenmesi gerekiyor.

Arkadaşlar öncelikle şunu tekrar hatirlatmak istiyorum.Tüp bebek kişiye özel bir tedavi,hepimizin tedavisinde kullanılan ilaç ve iğneler aynı olabilir ,fakat dozlar kişinin rahim, yumurta ve hormonal durumuna göre değişkenlik gösterebilir.Bu şekilde kıyas yapılmasının doğru olduğunu düşünmüyorum.Sadece tedavi sürecindeki merakımızin gidermesi adına paylaşımlarda bulunduğumuzu düşünerek bende cevap yaziyorum.Benim iğne tedavim reglimin 2 günü değil 4.gunu başladı jenekolojik muayane,yumurta ve hormon değerlerime uygun olduğu için tedavi uygulandı.

Tedavi sürecinde kullanilanlar;
4 gün Merional 300 ünite
7 gün Merional 375 ünite,5 gün Cetrotide
Toplamda 11 gün iğne yaptırdım.13. gün yumurta toplama işlemi gerçekleştirildi.

Yumurta toplama ve transefer işlemini asistanlar değil operatör doktorlar yapıyorlar.
Tabiki haklısın herkese farklı uygulama yapıyorlardır muhakkak...ben merak ettiğim için sordum...benimde reglimin de 5.günü başlanacak igneler...ama ben bu sabah erken gitmedim o yüzden öyle oldu diye düşünüyorum...benim birde diş tedavim olcakta transfere kadar yaptırayım diye sormuştum...

Siz tedavi sürecinin hangi aşamasında siniz? Bu soylediklerimiz adetin 2.günü gidip muayene oluyorsun sonra aynı gün rapor çıkartıyorlar..online zaten.. reçeteyle gittiğinde rapor tanımlanmış oluyor sistemde ve ilaçlarını alıyorsun..

Tabiki haklısın herkese farklı uygulama yapıyorlardır muhakkak...ben merak ettiğim için sordum...benimde reglimin de 5.günü başlanacak igneler...ama ben bu sabah erken gitmedim o yüzden öyle oldu diye düşünüyorum...benim birde diş tedavim olcakta transfere kadar yaptırayım diye sormuştum...
Hepimiz için hayırlısı olsun canım🤲🏻Aklınıza gelen herşeyi sorabilirsiniz.Bildigim birşey ise seve seve cevap veririm.Sadece yanlış anlaşılmamak ve yanlış yorumlamamak adına hatirlatmak istedim.Benimde ilk defa başıma gelen birşey,tecrübesiz olunca insan ister istemez merakından her şeyi soruyor öğrenmek istiyor.🤗mesajla ben en son gittiğimde tesadüfen embriyonun hangi kalitede olduğunu ,doktorun hocaya benimle ilgili bilgi verirken duydum.Aklinizda olsun embriyoglar sizi aradığında kalitesini de sorarsınız😉Bununla ilgili de detaylı bilgiyi aşağıya bir link bırakıyorum oradan izleyebilirsiniz.

maalesef şehir dışındayım randevu alsam kaç ay sonra sıra geliyor
Valla canım benim herşey yaşımdan dolayı çok çabuk gelişti.Bazi arkadaşların 2-6 arasi sürdüğünü duyduk.Yas,sağlık durumu ,kadın ve erkekteki üreme problemlerine göre değişebiliyor.

maalesef şehir dışındayım randevu alsam kaç ay sonra sıra geliyor
Suan icin fakultede hic islem yapmadiysaniz tup bebege dosya teslim etmeniz tum tahlilleri orda istediklerinden ve uzun sureli tarihlere randevu verdiklerinden yaklasik 6 ay surer. Ilk kadin dogumdan randevu aliniyor onlar infertiliteye yonlerdiriyor ordanda tup bebege. Dosya teslimi sonrasi da sizin ozel durumlariniza gore sirq geliyormus. Burdan gordugum kadariyla 2 aya cagrilmis arkadaslar. Ben henuz teslim edemedim

Suan icin fakultede hic islem yapmadiysaniz tup bebege dosya teslim etmeniz tum tahlilleri orda istediklerinden ve uzun sureli tarihlere randevu verdiklerinden yaklasik 6 ay surer. Ilk kadin dogumdan randevu aliniyor onlar infertiliteye yonlerdiriyor ordanda tup bebege. Dosya teslimi sonrasi da sizin ozel durumlariniza gore sirq geliyormus. Burdan gordugum kadariyla 2 aya cagrilmis arkadaslar. Ben henuz teslim edemedim
Canim sen ne için teslim edemedin?Üroloji randevusundan dolayı mı?

Evet. Diger evraklarimi hazirladim koyuyordu uroloji heyet raporunuz yok diye geri verdi. Onumuzdeki hafta cikacak ins. Sonra ben de sira beklicem insallah 😊
Hadi hayırlısı olsun🤲Yavaş yavaş mutlu sonlara yaklaşıyoruz

Forumdaki tüm değerli arkadaşlarım ve güzel anne adaylarımız hepinizin 8 Mart dünya kadınlar gününüzü kutluyorum. Hepinize sağlık mutluluk arzu ediyorum. İnşallah gelen sene bu zaman yavrularımız kucağımızda olur, ve bu zorlu süreci musmutlu tamamlarız. Sevgilerimle: Olqa

X