Uludağ üniversitesinde tüp bebek yaptıranlar ve yaptıracaklar

Canım PCR testini hem boğazdan hemde burundan sürüntü testi olarak yapıyorlar.
Kovid polikliniklerine yapıyorlar.Ama buna doktor karar veriyor.Ben geçtiğimiz cumadan beri cok ağır gribal enfeksiyon geçiriyordum ,tüp bebek tedaviside gördüğümu doktora söyledim ,Çünkü kovid varsa opu işlemi iptal oluyor.Bosuna ilaç kullanmamak adına gittim doktora izah ettim durumumu hemen test yapıldı.
PCR testini opudan 2 önce Uludağ üniversitesi zaten ücretsiz yapıyor.
Anladım kuzum tşk ederim.

Sinema avm maç vs. Gitmiyorum. Çok gerekmedikçe almam herhalde.

Eylül de tedavi ama şimdi de aşı olursam bu seferde aşı olmuşsun diye ertelerler diye korkuyorum.

Çok tşk ederim bilgi için.
Mesela Pakistan’da aşı olmayanlarin sim kart’larinin dondurulcagi ve maas kesintileri olacak demis devlet, herkes siraya girmis 😂
Türkiye’de yapmazlar boyle bir sey elbet isverenler yada devlet memurlari icin bir zorunluluk olabilir.
Oyle birsey oldugunda belki bizde neden aşı olamadigimizi bildiren bir yazi ile gezicez 🤭
Eylul’de tedavin baslicaksa tabiki asi simdi ters olur sen once tedavini dusun aşı elbette yapilir.

Sinema avm maç vs. Gitmiyorum. Çok gerekmedikçe almam herhalde.

Eylül de tedavi ama şimdi de aşı olursam bu seferde aşı olmuşsun diye ertelerler diye korkuyorum.

Çok tşk ederim bilgi için.
Ben sordum yeni tedaviye başlamadan önce aşını yaptır dediler.2-3ay sonra tekrar tedaviye başlarsam daha iyi olacak.

merhaba arkadaşlar 2 kez özelde tüp bebek yaptırdım memnun kalmadığım için 3.denememi üniversite hastanesinde yaptırmaya karar verdim ilk muayenemi oldum doktorun tavrı olumluydu fakat özeldeki gibi bilgi vermiyorlar bu süreci yaşayan arkadaşlar en geç ne zaman sıra gelir maliyeti nedir embriyo genetik test yaptırmada maliyet nedir genel olarak süreç hakkında bilgi verirseniz sevinirim bende yaşadıklarımı bu platformdan paylaşıyor olacağım Allah hepimizin yardımcısı olsun inş bu süreci en az hasarla atlatırız :)

Merhaba,
Maalesef üniversitede özel muayane gördüğünüz ilgi ve bilgiyi beklemeyiniz.Süreçte asistan doktorlar muayane ediyor hocalara danışıp dosyanıza notlar alıyorlar.Daha sonra hemşireler size ilaç ve tedavi hakkında bilgi veriyorlar.Bu süreçte İlkay ve Tülay hemşire gerçekten güzel anlaşılır şekilde bilgilendirme yapıyorlar.Yaşınız kaç bilmiyorum ama şöyle söyleyeyim.Eğer SGK destekli olursanız sizin tüp bebek yaptırma nedeniniz ne ise ona göre sıraya sokuyorlar.Eğer devlet desteği yok ise ücretli tedaviye başlıyorsunuz onun içinde sıraya girmenize gerek yok.Embriyo genetik testini yapmıyorlar eğer genetik bir hastalık var ise,ve doktorunuz uygun görür ise dışarıdaki laboratuvarlarda yaptırıyorlar bunların maliyeti hakkında bilgim yok Tavsiyem bu başlık adı altındaki tüm sayfaları tek tek okursanız ,kafanızdaki bir çok sorunun cevabını almış olacaksınız.Yeni gelen arkadaşlar sayfaları okumayıp, direkt aklına ilk gelen soruları soruyorlar ve sürekli aynı şeyleri yazmak istemiyor insan 🤷
Allah hepimizin yardımcısı olsun.

merhaba arkadaşlar 2 kez özelde tüp bebek yaptırdım memnun kalmadığım için 3.denememi üniversite hastanesinde yaptırmaya karar verdim ilk muayenemi oldum doktorun tavrı olumluydu fakat özeldeki gibi bilgi vermiyorlar bu süreci yaşayan arkadaşlar en geç ne zaman sıra gelir maliyeti nedir embriyo genetik test yaptırmada maliyet nedir genel olarak süreç hakkında bilgi verirseniz sevinirim bende yaşadıklarımı bu platformdan paylaşıyor olacağım Allah hepimizin yardımcısı olsun inş bu süreci en az hasarla atlatırız :)
Aramiza hosgeldin :) sanirim daha kadin hastaliklari bolumunde muayene oldun dimi tup bebege aktarilmadin, özelden sonra sana süreç agir gelebilir ama acelen ve maddi durumun yoksa sgk’dan da yararlanacaksan NaaNaa NaaNaa ’nin da dedigi gibi tum tecrubelerimiz, sureclerimiz eski sayfalarda var. Allah yardimcin olsun
Yaş kac, kac yildir evlisin, 2 tup bebek diyorsun denemeyi bizlerden tecrubeli gelmissin benim ilk denememdi cok sukur devam ediyoruz hala 🤲🏻 Allah her isteyene nasip etsin insallah 🥰

Kızlar birde şunu belirteyim.Eğer sürecin hızlı ilerlemesini istiyorsanız özellikle heyet raporunun iki hafta öncesinde olmasını istiyorsanız üroloji doktoruna dışarıdan özel muayanesine gitmek gerekiyor.muayane ücreti 500₺biz eşim için randevu almıştık aynı döneme gelmesi isabet oldu.spermiyogram verdiği tarihte üroloji uzmanına tesadüfen randevumuz olunca onunda dile getirdiğimiz için evrak toplama işlemlerimiz 4 gün sürdü.Eğer maddi olarak imkanınız ve yaş ile ilgili sıkıntınız yoksa mele gitmenin bir anlamı yok.Üniversitede şunu çok iyi öğrendim.Eğer hocaların özel muayanesine giderseniz tüm işlem ve randevularınız daha öncelikli oluyor.
bizde bugün 2. kontrole gittik 1.muayenede dışardan sperm testi getirseniz olur dediler fakat bugün sperm testi kabul edilmedi asistanın adını da bilmiyorum kolu dövmeli genç biriydi tekrar sperm testine gönderdi 28 aralıka gün verildi bu gidişle bize 1 seneye sıra gelir :) vay canına

Arkadaslar biz temmuz ayindan beri fakultede ugrasiyoruz hala neticelenmedi. Cok sasirdim hemen halledebilenlere. Bu surec beni cok yordu. Ilacli rahim filmi yeterli gelmedi kamerali bir sekilde tekrsr bakilacak artik yoruldum diye vazgecmistim. Yorumlari gorunce yine kararsiz kaldim. Fiyat konusunda cok fark ediyor mu? Ozele basladik ama degecek bir farksa hazir sartlari sagliyorken fakulteye mi donsek. Ne kadar oldugunu bilen varsa ve donerse cok sevinirim
canım banada 6 ay sonraya gün verdiler tedavini fakültede de mi yaptırdın toplam ne kadar sürüyor 1 seneyi bulan var mı

bizde bugün 2. kontrole gittik 1.muayenede dışardan sperm testi getirseniz olur dediler fakat bugün sperm testi kabul edilmedi asistanın adını da bilmiyorum kolu dövmeli genç biriydi tekrar sperm testine gönderdi 28 aralıka gün verildi bu gidişle bize 1 seneye sıra gelir :) vay canına
Ürolojiden randevu alıp sperm testi yaptırabilirseniz belki Aralık ayını beklemek zorunda kalmazsınız.

Ürolojiden randevu alıp sperm testi yaptırabilirseniz belki Aralık ayını beklemek zorunda kalmazsınız.
ürolojide ekim 15e kadar doluymuş hergün arayacağız artık valla çok zor bi süreç Allah herkesin yardımcısı olsun doktorlar bilgi vermiyor ilgi tabiki özeldeki gibi değil bakalım hayırlısı 1 seneyi göze aldım gibi 1 kerede üniversitede deneyeyim dedim

ürolojide ekim 15e kadar doluymuş hergün arayacağız artık valla çok zor bi süreç Allah herkesin yardımcısı olsun doktorlar bilgi vermiyor ilgi tabiki özeldeki gibi değil bakalım hayırlısı 1 seneyi göze aldım gibi 1 kerede üniversitede deneyeyim dedim
Uzun zamandır çok iyi takip edemiyorum buradaki topikleri,senin tedavi sürecin ve bu yoldaki hikayen nedir ?Beklemekte yorucu oluyor.

Uzun zamandır çok iyi takip edemiyorum buradaki topikleri,senin tedavi sürecin ve bu yoldaki hikayen nedir ?Beklemekte yorucu oluyor.
ben 2 defa bahçecide denedim fakat hiç memnun kalmadım 1 kerede üniversitede deneyelim dedik ağustos başı üniversitede tedaviye dışarda sperm testi yaptırabilirsiniz dediler neyse bugün sonucu götürdük üniversitedeki hastanedede sperm testi yaptırmamızı istediler ağustosta deseydi 1 ay beklemezdik neyse şimdi 28 aralıka sperm testine gün verildi doktorlın özel muayenesine gitmeyi düşünüyorum yoksa 1 sene sonra bile sıra geleceğini düşünmüyorum

ben 2 defa bahçecide denedim fakat hiç memnun kalmadım 1 kerede üniversitede deneyelim dedik ağustos başı üniversitede tedaviye dışarda sperm testi yaptırabilirsiniz dediler neyse bugün sonucu götürdük üniversitedeki hastanedede sperm testi yaptırmamızı istediler ağustosta deseydi 1 ay beklemezdik neyse şimdi 28 aralıka sperm testine gün verildi doktorlın özel muayenesine gitmeyi düşünüyorum yoksa 1 sene sonra bile sıra geleceğini düşünmüyorum
İnşallah hayırlısıyla en kısa sürede olumlu pozitif sonuçlar alırısınız.Eğer imkanınız var ise aralığa kadar beklemeye gerek yok.Sanırım tüp bebeği de ücretli yaptıracaksın?

İnşallah hayırlısıyla en kısa sürede olumlu pozitif sonuçlar alırısınız.Eğer imkanınız var ise aralığa kadar beklemeye gerek yok.Sanırım tüp bebeği de ücretli yaptıracaksın?
maalesef şu an imkanım da yok özelde yaptırınca yüzde 100 de sonuç olmuyor inanın 20 000 vereceksiniz ama kesin olumlu olacak deseler bi yerlerden borç bulup denerim ama garantisi yok maalesef devlet hastanesini de deneyimleyeyim duruma göre bakacağım

maalesef şu an imkanım da yok özelde yaptırınca yüzde 100 de sonuç olmuyor inanın 20 000 vereceksiniz ama kesin olumlu olacak deseler bi yerlerden borç bulup denerim ama garantisi yok maalesef devlet hastanesini de deneyimleyeyim duruma göre bakacağım
İmkanınız var ise ,üroloji için özel muayaneye gidip test yaptırın demek istedim.Uludağ üniversitesinde SGK lı olarak mı tedaviye başlayacaksın.Yoksa sıra beklememek için ücretli mi olacaksın onu tam anlayamadım

İmkanınız var ise ,üroloji için özel muayaneye gidip test yaptırın demek istedim.Uludağ üniversitesinde SGK lı olarak mı tedaviye başlayacaksın.Yoksa sıra beklememek için ücretli mi olacaksın onu tam anlayamadım
sgklı olarak sıraya gireceğiz de evrakları daha toplayamadık .2 kez muayeneye gittim benim gözlemim şu oldu bilgilendirmede sıkıntı var gibi ağustosta özellikle doktora sperm testini dışardan yaptırabilir miyim diye sormama rağmen olur zaten ürolojide randevular dolu dedi neyse dışarda sperm testini özelde yaptırdık sonucu göstermek için gittiğimizde doktor demez mi sperm testini bizim hastanemizde yaptırmanız lazım bende sizden önceki doktor dışarda yaptırabilir dedim bu defa doktor hıım test sonucu kötü o yüzden üniversite hastanesinde sperm testi yaptırmanız gerek dedi.Ayrıca doktorlar alttan muayenede çok canımı acıktılar özelde alttan muayenede ultrason aletini yavaşca ilerletiyorlardı üniversite hastanesinde canım acıyor diyincede off bekleyen çok hasta var hadii diyor . 2.muayenede böyle bakalım daha neler deneyimleyeceğim.Su süreçlerin biran önce sağlıklı bi şekilde bitmesini istiyorum :halay:

Son düzenleme:
sgklı olarak sıraya gireceğiz de evrakları daha toplayamadık .2 kez muayeneye gittim benim gözlemim şu oldu bilgilendirmede sıkıntı var gibi ağustosta özellikle doktora sperm testini dışardan yaptırabilir miyim diye sormama rağmen olur zaten ürolojide randevular dolu dedi neyse dışarda sperm testini özelde yaptırdık sonucu göstermek için gittiğimizde doktor demez mi sperm testini bizim hastanemizde yaptırmanız lazım bende sizden önceki doktor dışarda yaptırabilir dedim bu defa doktor hıım test sonucu kötü o yüzden üniversite hastanesinde sperm testi yaptırmanız gerek dedi.Ayrıca doktorlar alttan muayenede çok canımı acıktılar özelde alttan muayenede ultrason aletini yavaşca ilerletiyorlardı canım acıyor diyincede off bekleyen çok hasta var hadii diyor daha 2.muayenede böyle bakalım daha neler deneyimleyeceğim.
Canım üroloji özel muayene varsa uludağ üniv de özel muayene sırası alın. Ve uludağ üniv de bir spermiyogramınız mutlaka olsun. Ve üroloji raporunuzu alın. Bu arada yaş kaç?

X