Erkek İnfertilitesi Umudumu kaybetmeden beklemeye devam...

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
evet evet biliyorum yaptirdin tetstlerini. Asla gelip test gostereckleri kabul etmiyor. Bizim yanimizda birileri geldi test gostermeye geri gonderdiler sadece dna hasar tetsi istedi bizden hormon falan istemedi
Hadi yaaa. Beklemeye mahkumuz o zaman. Ben de dusunuyorum 3ay tedavi sonra hasar testi 15 gun sonucu 1 ay cevap bayagi sure olacak.

Merhabalar. Icimdekileri bir yere dökmek istedim. O yuzden bu konuyu açtim.
Benim hikayem yaklasik 3 sene once basladi.
En yakin arkadaslarimdan birisi beklenmeyen hamilelik durumunu israrlarim sonucu test yaparak ogrendi. O an soktaydik. O haberi almamla cok uzak oldugum bebek fikri aklimda yer etmeye basladi. Hemen ben de yapacaktim birlikte buyutecektik. O ay hamile kaldim. Herkesi aradik cok mutluyduk. Esimin gozleri doldu. Kan testim 54 cikmisti. Ertesi gun uyandim tuvalete gittim kanama baslamis. Korkarak doktora gittim. Dusuk yapiyorsun dedi daha bakmadan. Yikilmistim. Cok zordu o an. Ilk heves ilk heyecan kursagimda kaldi.
3 ay gecti tekrar hamileydim. Bu kez buruk bir sevinc vardi. Hersey guzel gidiyordu degerim 2 katina cikmisti. Kese gormeye cagirdi doktor ve gorduk bebegim benimleydi. Kalp atisi icin gittik esin telefonu hazirladi videoya kaydedecekti. Doktorun surati degisti bi anda. Sorun mu var dedim evet dedi. Hic bir sekilde alamadik kalp atisini. Haftaya alinamazsa kurtaj dedi. O bir hafta nasil gececekti? Bu surede 3 doktora daha gittim. 10 gun gecti hala yok. Kurtaj karari verildi. Suni sanci aldim 3 saat bekledim. Yan oda suslenmis dogum yapmis bayan yatiyordu. O an cektigim acilara kaybetme acisi eklendi. Icim buruk ayrildim hastaneden. Bu sirada doktorlar olabilir sorun yoktur dediler test yapilmadi. Sonra 4. Ay yine hamileyim bu kez progesteron ve coraspin kullaniyordum. 2 gunde bir kan veriyordum. Keseyi gormeye gittik doktor gordu. Biz goremedik. Baska doktora daha goturdu esim. Dedi ki kese yok dis gebelik. Sonra bir doktor daha gordu ve kese yok dedi degerler dusmezse igneyle dusurecegiz dedi. Bu kez heyecanla degerler dussun diye bekledim. Kendiliginden dustugu icin mutluydum. O hale gelmistim.
Sonra 1aylik arastirma sureci. Tiroid, hsg, hormonlar, esime ve bana genetik testler. Kucuk bir tsh yuksekligi disinda sorun yok onu da onemsemiyorlar hormon ilacimi ilk hamileligimden beri iciyorum.
Sonuclarin hepsi ciktiginda doktora sperm testi yapmayacak misiniz diye sordum. 3 kere hamile kalmissin sorun sperm yumurta olamaz sebepsiz, cesitli ilaclar deneyecegiz dedi. Hsg den sonraki ay yine hamileydim bu kez kan sulandirici kullaniyordum icim rahatti koruyacakti bebegimi. Derken yine artislar bozuldu ve 2 gun sonra kanama. 4 olmustu artik tutunacak dalim yoktu. Sonra tayinimiz cikti sehir degisikligi yeni doktorlar derken tup bebekte genetik incelemeye karar verildi bir doktor sperm testi istedi. Yaptirdik. Sonucunda gayet iyi dedi. Orada bas %95 yaziyordu. Ben sanirim normal oran anormal olsa ilgilenirlerdi diye dusundum onemsemedim. Tup bebege basladik. Cok mutluydum kavusacaktim melegime. 18 yumurta toplandi. 10 olgundan 9u dollendi cok iyi dedi. Arkadaslarimi aradim herkese soyledim. 5. Gun geriye 3 tane kaldi biri orta digerleri kotu dedi. (Yumurtalarda problem var dusuklerimizin sebebi de bu dedi. Ben o an yikildim cunku benim butun degerlerim cok iyi rezervim de oyle ama yeni yumurta uretemeyecegime gore var olanlardan iyi cikana kadar dnemeemiz gerekecekti) Orta olani biyopsi alip donduracagiz 5. Gun dedi doktor. 6. Gune en az 1tane daha kalir dedi. 6. Gun embriyolog aradi 1taneden biyopsi alip gonderiyorum dedi. Yani toplam 2 mi dedim hayir 1 dedi. O orta olani da bekletmis. 21 g un sonra temiz olarak sonuc geldi ve adetimle koydular. Test yaptik 123tu 2 gun sonra 159. Doktorum umutsuz olma dedi ama ben anlamistim dusecekti. Uzun suren aglama krizlerim oldum cok daha zordu 2aylik surecten sonra kaybetmek cokyordu. Artik ne yapacagimi bilmiyordum.
Yeni bir doktora gittim o bana bagisiklik sistemimin reddettigini serum alacagimi soyledi. Eylulde asilama yaltirip seruma baslayacaktik. Derken forumda bir arkadasla yazistik @azrabebek147 .
O da o merkeze gitmisti. Bana israrla dedi ki asilama yaptirma sperm dna hasari testi var onu yaptir. Ben doktorlar sperm testine iyi dedi hem spermden degil yumurtadan dedim. O bana yaptirmamin cok daha mantikli olacagini soyledi. Derken bir arastirma surecine girdim. Yurtdisi siteler dahil okudum. Esim de okuyunca mantikli geldi. Istanbula gittik. Gecen hafta sonucumuz geldi %58 hasarli. Su anda dusuklerimin sebebini buldugumu dusunuyorum. Pazartesi gunu kaan aydosla gorusecegim. Umarim 2 sene once de dusuk yaptigimda bu hasar orani etkilemistir ve onu tedavi edince dusuk yapmam. Su an heyecanla bekliyorum. Beslenmemizi duzenledik. Kaan hocanin soyleyeceklerini heyecanla bekliyorum. Eger olur da duzelince bebegim beni birakmazsa ozellikle dusuk yapan herkese umut olmak isterim. Biraz uzun yazdim ama icimi dokmeye ihtiyacim vardi. Herkese sevgiler selamlar.
Canim benim durumum da sana benziyor.esimde varikosel vardi ameliyat oldu .3ay sonra hamile kaldim ama 8.haftada bebeğin kalbi durdu sonra bekle belke hamile kalamiyorum bu sefer tupbebek yaptirdik ama tutmadı.kaan aydosu arastirdim ona randevu aldik.randevu zamanimizi beklerken aktardan aldiklarimizi ve emodexi kullandik.emodexin ilk kutusu bitmeden hamile kaldığımı öğrendim ama onuda kaybettik.simdi tekrar randevu aldim kaan beyden.oradaki sekreter keske korundaydin hocaya gelene kadar dedi. eşim sperm dna hasar testi verdi bakalim sonuc ne cikacak.umarim bu kayıpları birdaha yasamayiz.Rabbim hepimizin yardimcisi olsun

Canim benim durumum da sana benziyor.esimde varikosel vardi ameliyat oldu .3ay sonra hamile kaldim ama 8.haftada bebeğin kalbi durdu sonra bekle belke hamile kalamiyorum bu sefer tupbebek yaptirdik ama tutmadı.kaan aydosu arastirdim ona randevu aldik.randevu zamanimizi beklerken aktardan aldiklarimizi ve emodexi kullandik.emodexin ilk kutusu bitmeden hamile kaldığımı öğrendim ama onuda kaybettik.simdi tekrar randevu aldim kaan beyden.oradaki sekreter keske korundaydin hocaya gelene kadar dedi. eşim sperm dna hasar testi verdi bakalim sonuc ne cikacak.umarim bu kayıpları birdaha yasamayiz.Rabbim hepimizin yardimcisi olsun
Benziyomus canim durumumuz. Cok zor kaybetmek. Ne zaman cikacak sonuç? Biz de yarin goruscez bakalim ne diyecek

Hadi yaaa. Beklemeye mahkumuz o zaman. Ben de dusunuyorum 3ay tedavi sonra hasar testi 15 gun sonucu 1 ay cevap bayagi sure olacak.
Evet canim beklemek zorundayiz :KK43:
merhaba DNA hasar testi 10 gune cikmiyor mu?

Amin canim darisi isteyen herkese. Cok zordu hakkaten Allah yasatmasin kimseye. Ben aslinda gitmeden yaptirdim sana da soylemistim ya. Gec cevap veriyo diye ben bari sonuclarla gideyim herseyi sorayim demistim. Sizin baska tahliller istedi mi? Biz hormonlari flaan herseyi yaptirdik sitesinden baktim hormonlara. Aslinda ankaradaysan ugrasan hemen 2dk gostersen bakar mi
Öncelikle geçmiş olsun cnm Allah şifa versin. Benim eşimde varikosel vardı ameliyat oldu 4. Ayımızdayız ama çok az artış var şuanda sperm kons 4.33 ml. Bizde Kaan hocadan randevu aldık kasım başında gideceğiz inş. Siz testleri hoca istemeden yapmışsınız ya neden ben istemeden yaptırdınız dedi mi ? Bide bizim değerler düşük ya acaba bu değerlerle DNA hasar testi yapılır mı ? Yani sonuç çıkar mı ? Bide tam olarak hangi testleri yaptırdınız ?

Bu hasar düzelir mi kızlar ya.demekki dusuklerin sebebi buydu demekki.ne aci 4senedir cocuk istiyorum ama her seferinde baska birşeyle karsilasiyoruz.

Bu hasar düzelir mi kızlar ya.demekki dusuklerin sebebi buydu demekki.ne aci 4senedir cocuk istiyorum ama her seferinde baska birşeyle karsilasiyoruz.
ne guzel 1 haftada cikmis insallah bizkmde cikar. Sizin ankara duzen miydi laboratuvariniz? Birde tam olarak sorununuz neydi?

Canim cok zor donemler atlatmissin ALLAH oyle bir sevinc yasatsin ki sana cektigin tum acilari geride birak insallah Rabbim kucagini tez zamanda doldursun hepimizin:emir_bebek:

ne guzel 1 haftada cikmis insallah bizkmde cikar. Sizin ankara duzen miydi laboratuvariniz? Birde tam olarak sorununuz neydi?
Yok canim istanbul düzendeydi orda yaptırdık.aslında kaan hoca bizden istemedi ama ben tedbir amacli yaptirdim hormon testlerini de yaptirdik gittiginde elinde olsun die.eşimde varikosel vardi ameliyat oldu değerler yükseldi hamilede kaldim ama iki düşüğum oldu.

Yok canim istanbul düzendeydi orda yaptırdık.aslında kaan hoca bizden istemedi ama ben tedbir amacli yaptirdim hormon testlerini de yaptirdik gittiginde elinde olsun die.eşimde varikosel vardi ameliyat oldu değerler yükseldi hamilede kaldim ama iki düşüğum oldu.
anladim belki orada daha hizlidir. Ben hormon testi falan yaptirmadim yaptirsa miydik acaba?

Bence dna hasar testi yeter olabilir ama vaktinizde varsa fsh lh testesterona baktirabilirsiniz

X