Umut içinizde

Gizem nur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2015
739
260
26
Merhaba bu satırları yazacağımı hiç düşünmezdim. Ama sanırım düzendim. Açtıgım konuları bilen bilir. Baya sancılı süreçler yaşadım. Düzelir diyenlere ne düzelecek be diye bağırasım geliyordu. Bu acı daha ne kadar benle beraber gider diye çok düşündüm. Ve sanırım bunları hallettim. Bipolar hastasıyım bilen bilir babamın intiharı falan baya zorlu süreçler atlattım. Bipolar hiçbir zaman düzelmez diye çok duydum.Lac sabah ağlayarak kalkıp ağlayarak yattiğim geceler oldu. Sınıfın ortasında ağlama krizine girmem mi daha bir sürü şey. Ama bunların hepsi geçti. Geçmiyor sanıyorsunuz ama geçiyor. Acınızı yaşayın öncelikle o acının üstünü kapattıkca daha kötü oluyor. Artık sanırım düzendim. İlaçlarımı alıyorum. Her gün yürüyüş yapıyorum. Spor yapıyorum. Ders çalışmaya başlıycam benki üniversite sınava zorla giren bir insan. Bu kötü günleriniz inşallah hepinizin son bulur. Bu kötü olaylar mutlaka geçecek bir güneş mutlaka doğacak sız sadece bekleyin

Ben de borderline ömür boyu tedavi edilemez şeklinde bir şey duydum ama psikolog değilim tabii yanlış bir şey demiş olabilirim. Bir psikolojik rahatsızlık yaşamanın en kötü yanı da bir gün iyi bir gün kötü olmak. Yani bir gün umut dolusundur bir gün dünyan başına yıkılmıştır kriz gelir... Bu iyi ruh halini umudu hep taşıman dileğiyle :)

Ben de borderline ömür boyu tedavi edilemez şeklinde bir şey duydum ama psikolog değilim tabii yanlış bir şey demiş olabilirim. Bir psikolojik rahatsızlık yaşamanın en kötü yanı da bir gün iyi bir gün kötü olmak. Yani bir gün umut dolusundur bir gün dünyan başına yıkılmıştır kriz gelir... Bu iyi ruh halini umudu hep taşıman dileğiyle :)
teşekkür ederim uzun zamandır atak geçirmiyorum geçirsemde hafif olur umarım halkımız ııcn

Sizin adınıza çok sevindim ama yine de belirtmeden geçemeyeceğim;
bahar aylarında umudun dozunu fazla kaçırmayın. :)
Yemek ve uyku düzeninize bilhassa bu dönemde dikkat edin.
Her şey geçiyor, insan istemeye görsün, sizin o kocaman kalbiniz yeter.

Sizin adınıza çok sevindim ama yine de belirtmeden geçemeyeceğim;
bahar aylarında umudun dozunu fazla kaçırmayın. :)
Yemek ve uyku düzeninize bilhassa bu dönemde dikkat edin.
Her şey geçiyor, insan istemeye görsün.
Benimde aklımda bu soru var kışın ya tekrarlarsa diye elimden geldiğince dikkat etmeye çalışyorum. Teşekkür ederim

Benimde aklımda bu soru var kışın ya tekrarlarsa diye elimden geldiğince dikkat etmeye çalışyorum. Teşekkür ederim

Depo iğneler var, doktorunuzla konuşun.
Daha 19 yaşındasınız, kontrol etmeyi ve bazı alanlarda bu farkınızı avantaja dönüştürmeyi öğreneceksiniz, merak etmeyin.

Anladım ama ben hiç mani geçirmedim hastalıgımdanda emin değilim psikoloğum borderline olabilirsin dedi bende şüpheleniyorum

E bipolar hastasıyım demişsiniz, demeyin o zaman. Hiç mani atağı yaşamamış birisi için nasıl bu ihtimal düşünülebilir ki? Öyle "Şunu olabilirsin, bunu olabilirsin" diye yürümez ki bu işler. Hiç gerçeklikten kopmamış birine de şizofren olabilirsin diye yatış versinler oldu olacak.

E bipolar hastasıyım demişsiniz, demeyin o zaman. Hiç mani atağı yaşamamış birisi için nasıl bu ihtimal düşünülebilir ki? Öyle "Şunu olabilirsin, bunu olabilirsin" diye yürümez ki bu işler. Hiç gerçeklikten kopmamış birine de şizofren olabilirsin diye yatış versinler oldu olacak.
Doktorum bipolarsın dedi ama hiç mani geçirmeyen bipolar hastalarıda varmış. Daha öncede depresyon teşhisi koyuld. Ne olduğumu bende bıkmıyorum

X