Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

meraba klaracım canım bebeğini hissetmeye başladınmı ben bazen bişeyler hisssediyorum ama sen benden ilerdesinya belki başlamıştır ...hareketler sende......dr sordum burda ne zaman hissederim diye ilk çocuk olduğu için 18den sonra olur dedi.....seninde 19 haftaya sorayım dedim canım.....ismini inşlh eymen koycam inşlh..kesin....anlamı çok güzelll...siz ne düşünüyosunuz isimmm klaracımmm....

Merhaba PATK,
Hissetmeye başladım canım, muhteşem bişey. İlk 17 haftamı doldururken bir kere pıt pıt pıt şeklinde bişey hissetmiştim, bir daha olmadı. 17+2 de gittiğimizde ultrasonda hareketleri görünce Süleyman bey sordu hissediyor musun diye, o zaman daha birşey hissetmemiştim, 20 de hissedebilirsin demişti. Sonra pıt pıt ları sordum bebektir o dedi seyirme gibi.
Bunu saymazsak ilk 18.haftamı doldurduğumda ciddi ciddi hissetmeye başladım, hatta buraya da yazmıştım. Ondan sonra hergün hissettiriyor kendini küçük tekmeler şeklinde(el yada ayakla iteklemeler ya işte ben öyle diyorum) bazen geriniyor galiba kafasını, sırtını sert bir şekilde hissediyorum. Hatta vurduğu anda üstten gözüküyor bile minik çıkıntılar şeklinde :)

Senin daha çok erken gibi geldi bana ama sen anlarsın zaten hiçbirşeye benzemeyen birşey.
Allah ismi gibi ömrünü, kaderini de hayırlı kılsın inşallah.

kızlar tüp bebek yaptıranlar; Doktorunuz size de kan sulandırıcı cleanex iğne verdi mi?
1 kutu verdi aldım 12 gün sonrada randevu verdiler, bu ne kadar daha kullanılacak? Öldüm yaf bu ne biçim iğnedir ya çok can yakıyor. Daha ne kadar kullanılacak acaba merak ettim. Coraspirin içiyordum bir de bunu ekledi.
:KK19:

Pıhtılaşma sorunu varsa bu iğne sürekli kullanılıyor diye biliyorum, gidince sorarsın dokoruna tekrar. Şükret canım şikayet etme yine de.

canım ben sadece coraspin kullanıyorum sadece onu vermişti süleyman bey şimdiki doktorumda devam ettiriyor hala

Bana da coraspin vermişti Süleyman bey, en son 17+2 de gittiğimizde durum iyi gözüküyor dedi kesti, normalde 28.haftaya kadar devam ettiriyormuş , öyle söyledi.

merhaba kızlar... bugün transferimin 4. günü. 3 gün yattıktan sonra bugün işbaşı :)))) kaldı 8 gün... acaba bebişim benimle mi değil mi ister istemez aklım hep bunda... sizde yaşadınız bilirsiniz insan düşünmeden edemiyo Allahtan hayırlsı inşallah :))) hamişler sağ salim kucağınıza alın inşallah bizede duayı unutmayın :KK66:))

Seninledir canım merak etme, inşallah hayırlı sonucu alıcaksın. Allaha emanet et bebişini. Hem kafanı dağıtırsın işte, sadece dikkatli ol, ani hareketlerden, yükseğe uzanmaktan, ağır kaldırmaktan kaçın. Allah gönlündekinin hayırlısı versin.

kızlar bende 2 sene önce umutta tedavi gördüm ama ne yazıkki olmadı.şimdi tekrar denemek istiyorum ama umut ve fulya arasında kararsızım.doktorum ulun beydi.acaba süleyman bey dahamı tecrübeli.gebelik aşısı diye birşey okudum herkeze yapıyorlarmı tam olarak ne için yapıyorlar.birde 2. denemede indirim yapıyorlarmı.bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

canım benim doktorum süleyman beydi.19 şubatta pozitifi aldım 6 marta gün verdiler kese için.6 martta gittim jele coraspine devam dedi.ve istediğin doktorla devam edebilirsin dedi.zaten ben edirnede oturuyorum her ay oraya gitmem mümkün değil.burada özel hastaneye gidiyorum muayene 45 tl. 2li taramayı 50 tlye yaptırdım.çok memnunum.gerçekten 225 ağır gelir insana tamam bebeklerimizin canı sağolsun insanın gözü para görmüyor sağlılkları için ama genede çok zor kazanıyoruz bende çalışmaya başladım ve gerçekten kazanmak zor canım bence sende daha uygun olacak bir hastanede devam et:emir_bebek::nazar:

şu 3 ayı doldurayim Medipol'e devam etmeyi düşünüyorum. Şimdi tüp bebek ya bugüne kadar Ulun bey yaptı herşeyimi dosyam açık takibimi yapıyor. Ters giden bir şey olur eder bilemezler belki diğer doktorlar. Riske atmak istemiyorum. 3 ay dolsun Allahın izniyle mecbur değiştireceğim. Yoksa gönlüm hep Ulun beyden yana çok isterim doğumumu da o yapsın ama maalesef bütçem buna uygun değil. :KK19:

cimcimecim iğnelerden bu kadar şikayet etmemeye çalış biliyorum canın çok yanıyor ama bebeğinin seninle olacağını düşün ve kendini rahatlatmaya çalış keşke bende pozitif sonuç alabilseydim de oturamasaydım canım çok yansaydı da benimle olsaydı ama yapacak bişey yok bunda da vardır bir hayır diyorum . canım bu arada iğne yerlerine sıcak su pansumanı yap apse yapmaması için biraz daha sık dişini ne kaldı ki şurda bebeğinin hareketlerini hissetmeye başladığında, bebeğini kucağına aldığında bunları unutacaksın inan bana biraz daha sabır maddi yöne hiçbirşey demiyorum seni anlıyorum çok zor

Canım benim zaten kendimi o şekilde avutuyorum kendim için değil içimdeki canlı için sıkıyorum dişimi.
Allah'ım sana da en yakın zamanda tattıracak bu duyguları emin ol. Sende bize yazarsın o zaman biz de seni avuturuz :) Sık dişini beyaz_gül deriz.

benimki tüp bebek değil ama ben de clexane kullanıyorum hem de bir kaç ay kullanacağım. hamile olduğumu öğrendiğim günün ertesinde ulun beye gittim zaten randevum vardı genetik tes sonucu için. kan pıhtılaşması çıkınca clexane kaçınılmaz oldu. başka ne kullanıyorsun cimcimexx?

Kullandığım ilaçlar;
Folbiol
ACE Selenyum
Zinco C
Coraspirin
Glifor
Clexane iğne
bir de sabah akşam crinone jel

Şeker hapını ben taaa opudan sonra bırakmıştım. Hani ona yumurtan kaliteli olsun diye kullan demişlerdi ya ben sandım ki yumurtam kaliteli oldu toplandı da geçti herhalde bitti kullanmadım. Aradan neredeyse 20 gün geçti. Kese için gittiğimde
Ulun bey dedi ki; Glukofen'e devam ediyorsun değil mi?
Dedim; yoooooo kullanacak mıydım ki onu?
Tabiki onu bırakmayacaksın neredeyse 3 ay kullanacaksın geri başla dedi.

Bu arada glifor ve glukofen aynı işi gören haplar ikisi de şeker hapı glukofen yoktu o günü eczacı glifor verdi. Ben bir de içilmeyecek diye anneme vermiştim (Annem şeker hastası) al bitti işim sen kullan diye Kadından geri aldım :) :KK76:

Son düzenleme:
kızlar bende 2 sene önce umutta tedavi gördüm ama ne yazıkki olmadı.şimdi tekrar denemek istiyorum ama umut ve fulya arasında kararsızım.doktorum ulun beydi.acaba süleyman bey dahamı tecrübeli.gebelik aşısı diye birşey okudum herkeze yapıyorlarmı tam olarak ne için yapıyorlar.birde 2. denemede indirim yapıyorlarmı.bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

içeride dondrurulmuş embriyoların var mı? Yeniden mi başlayacaksın?
Bence doktoruna güven Süleyman beyde Ulun beyde ikisi de çok iyi doktor başarıları çok yüksek.
Gebelik aşısını parayı veren herkese yapıyorlar 600 TL. Bebeğin tutunma şansı yükseliyormuş. Burada 3. denemesinde gebelik aşısı yaptırıpta bebeği tutan arkadaşımız var.
Fiyat konusunda indirim yapılıyor mu bilmiyorum. Sıfırdan başlayacaksan sanmam aynı ilaçlar aynı tedavi ücrette aynı olur. Ama içeride dondurulmuş embriyoların varsa tabi tedavin en baştan başlamayacağı için fiyat farklı olabilir. Telefonla öğrenebilirsin.
Ama Ulun bey çok iyi bir doktor. Doktoruna güvenmelisin. Onlar ellerinden gelen en iyisini yapıyorlar gerisi Allah'a kalmış.
Ulun bey bana bir defa aşılama yaptı tutmadı ama yine ona gittim tüp bebeğimi de ona yaptırdım bu sefer tuttu çok şükür. Doktor istediği kadar iyi olsun herşey ilkinde olacak diye birşey yok ki.

içeride dondrurulmuş embriyoların var mı? Yeniden mi başlayacaksın?
Bence doktoruna güven Süleyman beyde Ulun beyde ikisi de çok iyi doktor başarıları çok yüksek.
Gebelik aşısını parayı veren herkese yapıyorlar 600 TL. Bebeğin tutunma şansı yükseliyormuş. Burada 3. denemesinde gebelik aşısı yaptırıpta bebeği tutan arkadaşımız var.
Fiyat konusunda indirim yapılıyor mu bilmiyorum. Sıfırdan başlayacaksan sanmam aynı ilaçlar aynı tedavi ücrette aynı olur. Ama içeride dondurulmuş embriyoların varsa tabi tedavin en baştan başlamayacağı için fiyat farklı olabilir. Telefonla öğrenebilirsin.
Ama Ulun bey çok iyi bir doktor. Doktoruna güvenmelisin. Onlar ellerinden gelen en iyisini yapıyorlar gerisi Allah'a kalmış.
Ulun bey bana bir defa aşılama yaptı tutmadı ama yine ona gittim tüp bebeğimi de ona yaptırdım bu sefer tuttu çok şükür. Doktor istediği kadar iyi olsun herşey ilkinde olacak diye birşey yok ki.

çok sevindim senin adına.Allah bizede nasip etsin inşallah.dondurulmuş yok malesef.benim yumurta rezervim az olduğu için az yumurtam luyor.sıfırdan başlayacağım herşeye.ulun beye güveniyorum ama kafam çok karışıyor bazen.aslında şansım azmış ama sık sık denemem gerekliymiş.bu 3. denemem olacak.hep dua ettim kendiiğinden hamile kalmak için ama olmuyor.2 ene önce yoktu bu gebelik aşısı o yüzden merak ettim.çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

Son düzenleme:
çok sevindim senin adına.Allah bizede nasip etsin inşallah.dondurulmuş yok malesef.benim yumurta rezervim az olduğu için az yumurtam luyor.sıfırdan başlayacağım herşeye.ulun beye güveniyorum ama kafam çok karışıyor bazen.aslında şansım azmış ama sık sık denemem gerekliymiş.bu 3. denemem olacak.hep dua ettim kendiiğinden hamile kalmak için ama olmuyor.2 ene önce yoktu bu gebelik aşısı o yüzden merak ettim.çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

Sıfırdan başlayacaksan muhtemelen 6100 TL ödeyeceksin.
Canını sıkma seninde olur Allah'ın izniyle. Hepimiz bu yollardan geçtik, olmayan çocuklarımızla sınanıyoruz, zorlu sınavlardan geçiyoruz.
Allah yar ve yardımcın olsun. Bu sefer olur inşallah. Sana da dua edelim bol bol.

Arkadaşlar bende Umuta gelicem Haziran ilk haftası inşalllah... Süleyman beyden randevu aldım
Herşeyin hayırlısı olsun hepimiz için İnşallah

benim sizlere sorum olacaktı ,
Beslenme konusunda dikkat ettiğiniz konular varmı bende şimdiden başlayım 2-3 aydır folik hapı içiyorum.

slm kızlar.Allah bu yola giren tüm arkadaşların yar ve yardımcısı olsun inşallah.bebek bekleyenleri sağlıkla bebeğine kavuştursun diğerlerinede en kısa sürede nasip etsin.
bende umut ta şansımı denemk istiyorum.bu benim 2. denemem olacak nasipse.aranızda rapor çıkarıp tedavi olan varmı?geçmişi biraz okudum ama bulamadım.hamiş olanlar genelde raporsuz.eğer raporlu olan varsa danışmak istediklerim var.

canım bende 2.denemem olacak inşallah umutta.. İlkini raporlu yapmıştım.
Bana sorabilirsin ben rapor almak için uğraşıcam tekrar.

Arkadaşlar bende Umuta gelicem Haziran ilk haftası inşalllah... Süleyman beyden randevu aldım
Herşeyin hayırlısı olsun hepimiz için İnşallah

benim sizlere sorum olacaktı ,
Beslenme konusunda dikkat ettiğiniz konular varmı bende şimdiden başlayım 2-3 aydır folik hapı içiyorum.

Kilo problemin varsa verebildiğin kadar vermeye çalış.
sigara kullanıyorsan bırak.
Abur cuburu da kestinmiydi daha ne olsun?
Allah yardımcın olsun. Şimdiden hayırlı olsun.

Kilo problemin varsa verebildiğin kadar vermeye çalış.
sigara kullanıyorsan bırak.
Abur cuburu da kestinmiydi daha ne olsun?
Allah yardımcın olsun. Şimdiden hayırlı olsun.

Teşekkür ederim arkadaşım. Allah razı olsun .. Rabbim seninde yavrunu kucağına almayı nasip etsin sağlıkla sıhhatle ..

bende kilo sorunu yok şükür 54 kilodayım yeşilaycıyım ne sigara ne alkol çok şükür eşimde öyle
abur cubur değilde arasıra bisküvi ve çikolata alıyorum .. şimdilerdede kuru yemişe başladım sizleri merak ettim
nasıl beslendiniz diye

Arkadaşlar birde tedaviye başladığınızda vitamin destek öneriyorlar mı?

yumurta kalitesi konusunda ben ilk denememizde başarısızlık yaşadım. Şimdikinde kaliteli olması için elimden geleni yapmak
istiyorum : (

Teşekkür ederim arkadaşım. Allah razı olsun .. Rabbim seninde yavrunu kucağına almayı nasip etsin sağlıkla sıhhatle ..

bende kilo sorunu yok şükür 54 kilodayım yeşilaycıyım ne sigara ne alkol çok şükür eşimde öyle
abur cubur değilde arasıra bisküvi ve çikolata alıyorum .. şimdilerdede kuru yemişe başladım sizleri merak ettim
nasıl beslendiniz diye

vallahi ben çok özel bişi yapmadım 2 sene önce çocuk yapmaya karar verdiğimde sigarayı bıraktım, son 1 yıldır da tuzu çıkardım hayatımdan, yemeklerin içine az katıyorum içindeki miktarla yetinmeye çalışıyorum ekstra yemeklerin üstüne dökmüyorum ki eskiden tuz manyağıydım. yemeklerin tadına bakmadan tuz dökerdim üstlerine. Şimdi alıştım biraz tuzlu bişi gelse önüme yiyemiyorum zehir gibi geliyor tadı. Bir de abur cuburu kestim o kadar.

yumurta kalitesi konusunda ben ilk denememizde başarısızlık yaşadım. Şimdikinde kaliteli olması için elimden geleni yapmak

Yumurta kalitesi için glukofen ya da glifor veriyor doktorlar. Vitamin ise bana doktor 3 ay önceden başlattı.
Folbiol (Folikasit)
Ace selenyum
Zinco C
verdi Ulun bey erkenden başlattı. Bence muayeneye erken gitsene. Ben öyle yapmıştım. Erken muayene oldum önümüzdeki ay tüp bebek istiyorum bi sorun çıkar mı diye erken geldim demiştim. Doktorum ilaçlarımı verdi yolladı. imkanın varsa sende gel erken muayene ol.

nasıl beslendiniz diye

vallahi ben çok özel bişi yapmadım 2 sene önce çocuk yapmaya karar verdiğimde sigarayı bıraktım, son 1 yıldır da tuzu çıkardım hayatımdan, yemeklerin içine az katıyorum içindeki miktarla yetinmeye çalışıyorum ekstra yemeklerin üstüne dökmüyorum ki eskiden tuz manyağıydım. yemeklerin tadına bakmadan tuz dökerdim üstlerine. Şimdi alıştım biraz tuzlu bişi gelse önüme yiyemiyorum zehir gibi geliyor tadı. Bir de abur cuburu kestim o kadar.

Yumurta kalitesi için glukofen ya da glifor veriyor doktorlar. Vitamin ise bana doktor gecen sene aşılama zamanında başlattı bunların zararı yok kullan demişti.
Folbiol (Folikasit)
Ace selenyum
Zinco C
Bence muayeneye erken gitsene. Ben öyle yapmıştım. Erken muayene oldum önümüzdeki ay tüp bebek istiyorum bi sorun çıkar mı diye erken geldim demiştim. Doktorum ilaçlarımı verdi yolladı. imkanın varsa sende gel erken muayene ol.

arkadaşlar ya ben daha doktora gitmedim o yüzden giden arkadaslara sorum olacak doktorunuz gebelikte cinsel ilişki hakkında bişey soyledimi test tarihine kdr yasakti zeten ama sonrası ilk günler ilk aylarr:-)

canım bende 2.denemem olacak inşallah umutta.. İlkini raporlu yapmıştım.
Bana sorabilirsin ben rapor almak için uğraşıcam tekrar.

canım çok teşekkür ederim.kafam çok dağınık inan cümleleri toparlayamadım.yarın ayrıntılı sorucam inşallah.sen raporu nerden almıştın/alacaksın? Zeynep kamilden mi?

kızlarrr günaydınnn gününüüüzzz çok güzel geçsin inşallaah... kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun inşallah :) benim şafak 7 :))) belim ağrıyo birazcık acaba hamile miyimmmmm :))))) cimcime flzask2003 klaram gh43 ve diğer hamişler kaçıncı gün idrar testi (evde) yapmıştınız??

X