Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

arkadaşlar bişey soracağım bliosunuzki perşembe günü berat kandili ve o günü oruçlu geçrmek lazımmm...tutmak istiorummm amaaa insan tereddütde ediooo siz napmayı düşünüosunuzzzz

Cevabin icin tesekkur ederim. bu rapor olayini merak ediyorum esimin sperm testi sonucunu devlet hastanesinemi goturmemiz gerekiyor. ne yapmamiz lazim nerden baslicamizi bilemedik. Tecrubeli arkadaslar bi yol gosterirse cok iyi olur. Allah razi olsun iyi ki varsiniz.

rpor için ikinizn de devlet hastanesinde kontrolden geçmeniz gerekiyor. ilk iş olarak kendiniz için infertilite bölümünden bir randevu alın zaten yapılması gerekenlerle ilgili sizi yönlendirirler.
allah kolaylık versin.

arkadaşlar bişey soracağım bliosunuzki perşembe günü berat kandili ve o günü oruçlu geçrmek lazımmm...tutmak istiorummm amaaa insan tereddütde ediooo siz napmayı düşünüosunuzzzz

Bu durum hakkında kesin hükme sahip değilim.
Sana tut ya da tutma diyemem.
Bir hoca varsa etrafında ona sor. Riskli bir soru bu şimdi tutuluyorsa tutma diyipte alacağın sevaba engel olmak istemem. Engel olmakla kalmaz kendimi de günaha sokmuş olurum. Sanırım bu sorunun cevabını bizde bulamazsın. Nette araştır istersen biraz.

diğer arkadaşın dediği gibi seni yanlış yönlendirmek istemem ama artık senin kendine yediğine içtiğine daha dikkat etmen gerek ilk önce bebeğini düşünmem gerek o şimdi tutunmaya uğraşıyor sana annesi sen sağlıklı beslen dengeli beslenki bebeğinde sağlıklı gelişsin ben ilk doktora gittiğimde günde 6 öğün beslen demişti amacımız aç kalmamak ve kiloda almamak demişti.sen gene bilen birine sor ama benim fikrim bebeğini düşün canım

bizde iyiiz 13haftam bitdi bugün ...şükür....ikli testimi yaptırdım .1hafta önce çok şükür iyi çıktı...dr 1hafta önce tam 12haftalıktım..baktı banada erkek dedi...benmde oğluşum olck inşlh....sağlıklı olsunlarda......herşeye şükürolsun......rabbim isteyen herkese nasip etsin inşlh.....yani eymoşum geliyor inşlh......yolda şimdilik....

rabbim kucağına almayı nasip etsin hayırlısı olsun ne güzel cinsiyetler öğreniliyor ben hala öğrenemedim çok merak ediyorum:emir_bebek::nazar:

Cevabin icin tesekkur ederim. bu rapor olayini merak ediyorum esimin sperm testi sonucunu devlet hastanesinemi goturmemiz gerekiyor. ne yapmamiz lazim nerden baslicamizi bilemedik. Tecrubeli arkadaslar bi yol gosterirse cok iyi olur. Allah razi olsun iyi ki varsiniz.

canım ben sana bizim başımızdan geçenleri anlatayım sen ona göre hareket edersin biz aydında oturduğumuz için devlet hastahanesinin doktoru bize ege üniversitesine yönlendirdi. bizde egedeki profun özel muanehanesinden randevu alıp özeline gittik biz birşey bimediğimiz için bizi hemen egeye yönlendirdi ameliyat günü verdiler bize eşim ameliyat olduğunda bizim tüp bebek servisinde bir dosyamız bile yoktu sonradan dosya açtılar bize bu yüzden seni çok iyi anlıyorum eşim egede ameliyat olduğu için tüp bebeğide orda denedik üniversite olduğu için rapor orda çıktı burda nasıl çıkıyor ben bilmiyorum ama diğer arkadaşlar bilgilendirir canım içini ferah tut her şerde bir hayır vardır rabbim gönlüne göre versin.....

canım benim hamilesin değil mi? hayırlı olsun. allah tamamına erdirsn.
berat kandilinde oruç tutman gerekiyor diye bişey olamaz. islamda farz olan tek oruç ramazan orucudur. o bile eğer bebek için riskli olacaksa bırakılması uygundur.
sana tut tutma diyemem. ama bu oruç farz değil. tutmam gerek diye düşünme.

canım benim hamilesin değil mi? hayırlı olsun. allah tamamına erdirsn.
berat kandilinde oruç tutman gerekiyor diye bişey olamaz. islamda farz olan tek oruç ramazan orucudur. o bile eğer bebek için riskli olacaksa bırakılması uygundur.
sana tut tutma diyemem. ama bu oruç farz değil. tutmam gerek diye düşünme.

canım bebişin hayırlı olsun allah kucağına almayı nasip etsin hayıt hakkında konuşmuştuk bende 25 aralıkta bekliyorum bebeğimi senin adına çok sevindim

ayy valentinas sen de hamilesin. nasıl oldu? benimki kendiliğinden geldi biliyor musun? sürpriz yumurta :KK52:

evet benimkide sürpriz gibi bişi oldu klomenle yumoş takibine başladık 13. gün çağırdı benim genelde geç yumurtlama olduğu için 21. falan olurdu bazen 14. gittim dr yumurta görünmüyor dedi belki çatlamıştır dedi ben hiç ihtimal vermedim tabi 21. güne kadar yavaşyavaş büyüyen yumoş 14. günden öncemi çatlıcak hahaaaayyyyy dedim ve sonuç rabbim ol deyince oluyor işte çok şükür ikimizinde oldu allah hepimizin kucağımıza almamızı nasip etsin

evet benimkide sürpriz gibi bişi oldu klomenle yumoş takibine başladık 13. gün çağırdı benim genelde geç yumurtlama olduğu için 21. falan olurdu bazen 14. gittim dr yumurta görünmüyor dedi belki çatlamıştır dedi ben hiç ihtimal vermedim tabi 21. güne kadar yavaşyavaş büyüyen yumoş 14. günden öncemi çatlıcak hahaaaayyyyy dedim ve sonuç rabbim ol deyince oluyor işte çok şükür ikimizinde oldu allah hepimizin kucağımıza almamızı nasip etsin

ayy çok sevindim. hayırlı olsun. kalp atışı falan duydunuz mu ?

5+6 oldu bu gün. doktor 20 mayıs demişti ama ben 17 sine randevu aldım:KK1:

iyi düşün iyi olsun ama biraz acele etmişsin bune sabırsızlık okadar tedavi oldun sabrettin 3gün daha bekleseydin hem garanti olurdu inşaallah sende duyarsın pıtpıtları mütiş bişi daha sırada neler var 4. aydan itibaren hareketlerini hissedicen sonraki aylarda belki yatarken seni rahatsız bile edicek düşünsene ufak tefek şeylere takılıp hiçbir şey için kendini üzme hiçbirşeyi kafana takma allaha emanet ol

Anaaaaaam demek oğluşun geliyor. Ay ne güzel bizler de görebilecek miyiz o günleri?
Asıl telaş şimdi başlar maviş maviş ciciler almaya başlarsın. Nerde erkek bebek cicileri görsen elin gider alsam mı almasam mı?
oh mis mis benimki de belli olsa da benimde gördüğüm herşeye içim gidiyor pembe mi mavi mi alacam acaba diyorum. Bilsem cinsiyetini direk alırım vallahi :KK37:

Görürsün canım görürsün, zaman çabucak geçiyor.
Sizin msjları okurken annem geldi, cicişler almış, ben daha bişey almadım canım ya biraz daha zaman geçsin diye bekliyorum derken doğacak :) Korktum galiba alıp ta Allah korusun bişey olur da üzülürüm diye. Ama bundan sonra yavaş yavaş başlarım inşallah.

bizde iyiiz 13haftam bitdi bugün ...şükür....ikli testimi yaptırdım .1hafta önce çok şükür iyi çıktı...dr 1hafta önce tam 12haftalıktım..baktı banada erkek dedi...benmde oğluşum olck inşlh....sağlıklı olsunlarda......herşeye şükürolsun......rabbim isteyen herkese nasip etsin inşlh.....yani eymoşum geliyor inşlh......yolda şimdilik....

Maşallah. Gözünaydın sonucunuz da iyi çıkmış, stres yapıyor insan. Hayırlı olsun oğluşun sağlıklı olsun inşallah. Eymen mi düşünüyorsunuz isim, biz daha düşünmedik, bakıyoruz öyle yavaş yavaş.

2 tane prens geliyo demekkkkkkk:KK52::KK52::KK52::KK55::KK55:
Rabbim kucağınıza almayıda nasip etsin..darısı bizlerin ve isteyen herkesin başınaaaaa...:26:

Amin canım, darısı tüm isteyenlerin başına inşallah.

2 tane erkek maşallah, kızları olanlarla kertelim bunları kader arkadaşlarımız bir de dünür arkadaşları olalım :KK52:

Sizlerin sonuçları belli olsun aradan seçeriz artık :)

rabbim kucağına almayı nasip etsin hayırlısı olsun ne güzel cinsiyetler öğreniliyor ben hala öğrenemedim çok merak ediyorum:emir_bebek::nazar:

Seninkisi nazlı olucak galiba göstermediğine göre, sonraki kontrolünde öğrenirsin canım sen de. Bazen doktorlar kesinleşmeden söylemiyor. Süleyman bey de ikili test için gittiğimiz 13.haftanın içinde erkek gibi ama bu haftalarda yanılabiliyoruz demişti, biz her iki kontrolde de sormadan o söyledi cinsiyeti. Belki senin doktorun da emin olmadığı için söylememiştir. Eli ayağı düzgün, sağlıklı olsunlar doğsunlar da farketmez.

Kızlar;
1) çok uykum var ölüyorum uykusuzluktan resmen ayakta uyuyorum. Sabah kalkamıyorum, öğlenleri de hep uyuyorum, uyumasam bile hep yatıyorum oturamıyorum hiç içim geçiyor. Akşam da 9-10 olunca yatağa gidiyorum. Bugün de markete gittim alış verişe Allah'ım bir uykum geldi markette reyonlara kafamı koysam uyurum çok rahat. Eve dar geldim hemen koşa koşa yattım.
2) Halsizlik var bir de yemek yapmaya halim yok o derece kötüyüm. Az evvel girdim mutfağa, ben mi yemek yaptım, yemek mi beni yaptı bilemiyorum.
3) Bir de başım çok dönüyor. hemen olduğum yerde ne varsa oturuyorum geçsin diye. Sarhoş gibi oluyorum bastığım yeri bilmiyorum. Sanki uçuyorum. Tansiyonumu ölçüyorum o sırada normal çıkıyor. 12-7 falan çıkıyor. Acaba şekerim mi düşüyor?
4) bir de çok acıkıyorum dünyaları verseniz yiyebilecek potansiyele sahibim. Bu kadar yemek ve uyku sonumu hiç hayırlı görmüyorum.

Çok şükür daha mide bulantısı, kusma vb. başlamadı
Sizlerin hamişliği nasıl geçiyor? Benim gibi olanlar var mı? :KK37:

X