Tüp Bebek Merkezleri Ünlü kliniklerden gelen cevaplar

Arkadaşım, mail attığın merkezlerden CENTRUM da ben de tedavimi oldum. Ve ilk denememde şu an çok şükür ki hamileyim. Centrum da Recai Papuçcu türkiyede ilk tüp bebek eğitimi alan doktordur. Şu an türkiyedeki merkezlerin bir çogu da onun öğrencisidir. Klinikte sadece 3 hekim tüp bebek içn görev yapıyor ve her doktorun yaptığı iş bellidir. Recai Hoca bizzat kendisi her hastası ile ilgilenir, transferleri kendisi yapar. Ve fiyatları da bir çok kliniğe göre çok uygun. Hatta diğer klinklerin +ücretle yaptığı sağlıklı sperm seçme işlemini de ücretsiz yapıyorlarmış.. Ben de bunu sonradan öğrenmiştim.
değerlendirmelerinizde ışık tutar belki diye yazdım..

tesekkur ediyorum ve hayirli olsun, sizin icin cok sevindim :)

Kendi sitesinde kendisi hakkinda ve tup bebek hakkinda bircok bilgi veriyor, ama internette arattigimda kendisi hakkinda pek bir bilgiye rastlayamiyorum, bu yuzden biraz tedirginim Recai bey hakkinda...

merhaba hanımlar :)

Erdem Hastanesi ile görüştüm bugün izlenimlerimi yazıyorum merak edenler için :)

güzel temiz bir hastane ilk defa gittim ben diğerlerinden daha sıcak içten bi havası var nedense, tüp bebek bölümünde bizimle görüşen çok tatlı bir hanım vardı ismi gelmedi aklıma şimdi :) uzun uzun ayrıntılarıyla anlattı süreçleri bir sürü soru sordum bu sefer uzun uzun cevapladı onları zaten güler yüzlü samimi bir hanım konuşmalarından olumlu bir elektirik alıyorsunuz ister istemez gülüşmeler arasında geçti konuşma, konuşma sırasında şunu öğrendim tüp bebek üniteleri olumlu sonuçlanan tadeviler yapmazsa belli bir süre izlenip kapatılıyormuş o nedenle öyle bir endişeniz olmasın bütün hastaneler tedavinin lab. bölünüme çok önem verir hemen hemen hepsinde şans aynıdır siz aralarından kendinizi rahat hissettiğiniz güven duyduğunuz içinize sinen yeri seçin o yer burası olmayabilir ama her zaman soru sorabilir bizden bilgi alabilirsiniz dediler bu çok hoşuma gitti.

semra hanımla görüştük sonra ilk muayene ücretsiz tedavi olsanızda olmasanızda, muayene oldum haliyle işini ciddiye alan ciddi bir doktor fakat benim semear testinde çektiğim ızdırabı görünce yumuşadı :) vazgeçti testten yumurta toplandığı gün onuda anestezi altıydayken yapalım dedi saolsun :)

toplam ücret ilaçlar dahil : 3500tl

herhangi bir tahlil istemiyorlar gerek yok zaten tedavi sırasında testler yapılıyor şuan tahlil istemek gereksiz masraf diyorlar çok mantıklı geldi, sadece spermiogram istediler onun içinde bi görelim neyle karşı karşıyayız dediler o da mantıklı geldi bana

benim için tek sorun, ben yumurta toplanırken eşimi yanımda istiyorum ona hayır dediler :/ o biraz hoşuma gitmedi sonuçta bu bir ameliyat değil evet ben korkuyorum ama basit bi işlem onuda biliyorum eşim yanımda olsa bana güç verir kendimi iyi hissederim daha az korkarım biliyorum bununda bi zararı yok ama kuralları öyleymiş

bunun dışında bence sizlerde bi görüşün yabana atılacak bi yer değil gerçekten

nisan&doruk soylediklerinde mantikli..

esim girmedi benimkilerdede, girebilirdi istese ama, kendisi cok kotu olur boyle seylerde onun icin girmedi. yanimda olan hemsireler cok iyi idi ama, elimden tuttular ve sakinlestirici sozler soylediler, sakinlestiricide veriyorlar surekli zaten, sorun olmuyor yani, katlanilmayacak bir aci degil, bu yuzden sende hic korkma, anlik birsey.

nisan&doruk soylediklerinde mantikli..

esim girmedi benimkilerdede, girebilirdi istese ama, kendisi cok kotu olur boyle seylerde onun icin girmedi. yanimda olan hemsireler cok iyi idi ama, elimden tuttular ve sakinlestirici sozler soylediler, sakinlestiricide veriyorlar surekli zaten, sorun olmuyor yani, katlanilmayacak bir aci degil, bu yuzden sende hic korkma, anlik birsey.

canım teşekkür ederim rahatlatıcı sözlerin için, özellikle hasta yakınını almıyoruz diyince rahatsız oluyorum ben 'neden' diye düşünüyor insan içime sinmedi o nedenle, belki iş o raddeye gelince bende gerek yok girme sen diyeceğim ama yinede girebileceğini bilmek istiyorum işte :)

Arkadaşlar yazdıklarınızı okudum, birşeyler de ben karalamak istedim. Bence iyi bir tüp bebek ekibinde doktor kadar hatta daha fazla laboratuvarı ve embiyoloğun tecrübesi önemli, işin mutfak kısmı lab. unutmayın, araştırmanızı yaparken buna göre yapın, ayrıca şurası daha fazla tahlil istedi burası daha ucuz kıyaslamasına gitmeyin, tüp bebek fiyatları 3 aşağı 5 yukarı belli, 5000 TL^Ye yapan yer ile 2000 TL'ye yapan yer arasında kıyaslama yapacaksam başarı oranları, doktorun tecrübesi, lab., embriyoloğu araştırılmalı, 3000-4000 fazla vericem diye başarısız bir deneme yapmaktansa fazla veririm ama hayalime kavuşurum, böyle ufak hesaplar bana göre bu tedavide yanlış...Ayrıca bazı yerler daha az tahlil istiyor demişsiniz, belki de o yerin istemediği ama tedavinde hayati öneme sahip olacak tahlillerin var ne bşiliyorsunuz? Ben o kadar tedavi ve 2 düşük yaşadıktan sonra vardığım sonucu yazıyorum.

Ayrıca yeditepe hastanesini, memeorial,, amerikan hastanesini önermem. Ben gönlüme yatan merkezi bulduğum için rahatım, inşallah isz de bulursunuz.

Arkadaşlar yazdıklarınızı okudum, birşeyler de ben karalamak istedim. Bence iyi bir tüp bebek ekibinde doktor kadar hatta daha fazla laboratuvarı ve embiyoloğun tecrübesi önemli, işin mutfak kısmı lab. unutmayın, araştırmanızı yaparken buna göre yapın, ayrıca şurası daha fazla tahlil istedi burası daha ucuz kıyaslamasına gitmeyin, tüp bebek fiyatları 3 aşağı 5 yukarı belli, 5000 TL^Ye yapan yer ile 2000 TL'ye yapan yer arasında kıyaslama yapacaksam başarı oranları, doktorun tecrübesi, lab., embriyoloğu araştırılmalı, 3000-4000 begin_of_the_skype_highlighting**************3000-4000******end_of_the_skype_highlighting fazla vericem diye başarısız bir deneme yapmaktansa fazla veririm ama hayalime kavuşurum, böyle ufak hesaplar bana göre bu tedavide yanlış...Ayrıca bazı yerler daha az tahlil istiyor demişsiniz, belki de o yerin istemediği ama tedavinde hayati öneme sahip olacak tahlillerin var ne bşiliyorsunuz? Ben o kadar tedavi ve 2 düşük yaşadıktan sonra vardığım sonucu yazıyorum.

Ayrıca yeditepe hastanesini, memeorial,, amerikan hastanesini önermem. Ben gönlüme yatan merkezi bulduğum için rahatım, inşallah isz de bulursunuz.

Sizin yazdiklarinizda dogru, ama bu labaratuvar isini nasil arastirabilirizki?

Yazdiginiz hastahaneleri neden tavsiye etmiyorsunuz? Hangi merkezde karar kildiniz acaba ogrenebilirmiyiz? Belki bizim icinde dogru secim olacaktir..

cumartesi günü için Kadıköy şifadan randevu aldım , Engin bey ve Birgül hanım için çok iyi yorumlar var. Lab. olayıda çok iyiymiş orada, anadolu yakasındaki ilk tüp bebek bölümü Şifada açılmış, bizde sperm sorumu var onedenle lab. çok önemli bakalım nasıl geçecek görüşme yine paylaşırım sizinle

Arkadaşlar yazdıklarınızı okudum, birşeyler de ben karalamak istedim. Bence iyi bir tüp bebek ekibinde doktor kadar hatta daha fazla laboratuvarı ve embiyoloğun tecrübesi önemli, işin mutfak kısmı lab. unutmayın, araştırmanızı yaparken buna göre yapın, ayrıca şurası daha fazla tahlil istedi burası daha ucuz kıyaslamasına gitmeyin, tüp bebek fiyatları 3 aşağı 5 yukarı belli, 5000 TL^Ye yapan yer ile 2000 TL'ye yapan yer arasında kıyaslama yapacaksam başarı oranları, doktorun tecrübesi, lab., embriyoloğu araştırılmalı, 3000-4000 fazla vericem diye başarısız bir deneme yapmaktansa fazla veririm ama hayalime kavuşurum, böyle ufak hesaplar bana göre bu tedavide yanlış...Ayrıca bazı yerler daha az tahlil istiyor demişsiniz, belki de o yerin istemediği ama tedavinde hayati öneme sahip olacak tahlillerin var ne bşiliyorsunuz? Ben o kadar tedavi ve 2 düşük yaşadıktan sonra vardığım sonucu yazıyorum.

ufak hesaplar yapmıyoruz zaten ben görüştüğüm hastanelerde fiyat bile sormuyorum bütün konuşma bittikten sonra size birde fiyat bilgisi verelim diye onlar söylüyorlar :)

yeditepenin , memorial' in lab.ları iyidir mesela tavsiye etmemişsiniz, her ikisinde de spermleri 7bin kat büyüten bir teknoloji var sperm şekil bozukluğu olan hastalar için çok faydalı bu. ben memorial'ı ilgisizliğinden dolayı tercih etmedim. Yeditepe konusunda kararsızım, sizin neden tavsiye etmediğinizi merak ettim bilgilendirirseniz çok sevinirim

tabi hangi testin neden istendiğini doktorlar kadar bilemeyiz, fakat bütün hastanelerde ilk tüp bebek uygulaması rutin aşamalardan geçer ne yazık ki tutmadığı taktirde nedenleri araştırılır ve o yönde farklı uygulamalar başlar, o nedenle istenilen bazı testler gerçekten gereksiz

tüp bebeğin tutunamama nedenleri, kalitesiz embriyo, kadının yaşı ile ilgili rahim duvarının kalınlaşması, yumurta zarının kalınlaşması, (co-kültür uygulanıyor böyle durumlarda) rahim anormalileri, birde kandaki pıhtılaşma deniliyor onun içinde aspirin kullanılıyormuş ama son araştırmalara göre yumurta toplama işlemi sırasında ve sonrasında kanamaya yol açtığı için deri yada kas altına yapılan iğnelere geçilmiş. bunun dışında birde bilinmeyen sebepler var ki tüp bebekte %60 kadının yaşı %40 şansa ihtiyacımız var.

hangi testle hangisinin önüne geçebiliriz?

tabiki yinede vardır bir bildikleri fakat bu sefer 2 sayfa test istenirse sorucam neyin niçin istendiğini :)

ufak hesaplar yapmıyoruz zaten ben görüştüğüm hastanelerde fiyat bile sormuyorum bütün konuşma bittikten sonra size birde fiyat bilgisi verelim diye onlar söylüyorlar :)

yeditepenin , memorial' in lab.ları iyidir mesela tavsiye etmemişsiniz, her ikisinde de spermleri 7bin kat büyüten bir teknoloji var sperm şekil bozukluğu olan hastalar için çok faydalı bu. ben memorial'ı ilgisizliğinden dolayı tercih etmedim. Yeditepe konusunda kararsızım, sizin neden tavsiye etmediğinizi merak ettim bilgilendirirseniz çok sevinirim

tabi hangi testin neden istendiğini doktorlar kadar bilemeyiz, fakat bütün hastanelerde ilk tüp bebek uygulaması rutin aşamalardan geçer ne yazık ki tutmadığı taktirde nedenleri araştırılır ve o yönde farklı uygulamalar başlar, o nedenle istenilen bazı testler gerçekten gereksiz

tüp bebeğin tutunamama nedenleri, kalitesiz embriyo, kadının yaşı ile ilgili rahim duvarının kalınlaşması, yumurta zarının kalınlaşması, (co-kültür uygulanıyor böyle durumlarda) rahim anormalileri, birde kandaki pıhtılaşma deniliyor onun içinde aspirin kullanılıyormuş ama son araştırmalara göre yumurta toplama işlemi sırasında ve sonrasında kanamaya yol açtığı için deri yada kas altına yapılan iğnelere geçilmiş. bunun dışında birde bilinmeyen sebepler var ki tüp bebekte %60 kadının yaşı %40 şansa ihtiyacımız var.

hangi testle hangisinin önüne geçebiliriz?

tabiki yinede vardır bir bildikleri fakat bu sefer 2 sayfa test istenirse sorucam neyin niçin istendiğini :)

dediklerin haklısın sonuçta içine sinecek yerde yaptıracaksın tahliller kısmına gelince daha önce yapılmış bi testin yoksa epey bişey istiyolar anjelic ve ben aynı merkezdeyiz onun dediklerine bende katılıyorum biz gittiğimiz yere güvenerek gittik başta ve aklına gelebilecek en ufak soruya dakikalarca cevap veriyolar spermin büyütülmesi işlemi ordada yapılıyor ve bunu türkiyeye getiren ilk merkezlerden biri gereksiz yere seni boşuna yıpratmıyolar benim orda ilk denemem negatif oldu ama hemen histeroskopi yapıldı ve neden tutmadığı belli oldu şimdi dondurulmuşlarımı deniyecez bu ay bu arada o kadar yazmışım ama hangi merkezolduğunu söylememişim brüksel tüp bebek merkezi

anjelik, cok gecmis olsun. Umaraim simdi dogru doktorda ve dogru merkezdesindir. Kan pihtilamasi mi cikti? Simdi tedavide misin? Umarim bu seferki basarili olur.

cherry, sanirim hala karar veremedin degil mi?

angelic yasadiklarin gercekten cok uzucu seyler. Insallah bizlerle boyle seyler yasamayiz dedigin gibi..

Zapandit hayir maalesef henuz karar vermis degilim..

acibadem ve cem demirel e biraz kayiyor gibiyim, ama kendisi sanirim hastahane degistirecekmis. nereye gidecek bilmiyorum..

ankara tup bebek merkezi (cem akarsu) da olabilir, memleketime daha yakin oldugu icin..

Bilemiyorum..

Son düzenleme:
Cherry, ben Dr. Cem Demirel ile maillestim. Kendisi ve ekibi 15 Haziran itibariyle Atasehir Memorial'da baslayacagini yazmis, bilgilerine... Biz de hala karar veremedik!

angelic yasadiklarin gercekten cok uzucu seyler. Insallah bizlerle boyle seyler yasamayiz dedigin gibi..

Zapandit hayir maalesef henuz karar vermis degilim..

acibadem ve cem demirel e biraz kayiyor gibiyim, ama kendisi sanirim hastahane degistirecekmis. nereye gidecek bilmiyorum..

ankara tup bebek merkezi (cem akarsu) da olabilir, memleketime daha yakin oldugu icin..

Bilemiyorum..

Merhaba Cherry,
Ben de sizin gibi yıllardır çocuk sahibi olmaya çalışıyorum. Araştırıcı olduğum için uzun zamandır da merkezleri inceliyorum. Ayrıca bir kaç merkezde denemelerim oldu. Benim vardığım kişisel sonuç şu. Tabii bu kişesel bir kanaat. (Ancak bu konudaki pek çok öneri öneri bilimsel değil zaten, reklam ve pazarlamanın rolü var.) Şayet 30 altı ve hiç bir sorunu olmayan bir hasta değilsen İstanbul da ki hiç bir merkezi önermiyorum. Madem yurt dışında tedavi imkanın var neden orda devam etmiyorsun. Benim önerdiğim ülke ABD. Orda para iadesi garantisi veren klinikler dahi var. Çocuk olayı ciddi bir olay ve imkanı olan için en iyi yere gitmeye değer. Bunun dışında başka ülkeleri de araştırıyorum ama henüz net bir kanaat oluşmadı diğer ülkeler hakkında.

arkadaşlar bende araştırma aşamasındayım ama araştırdıkça kafam daha da karıştı bu arada başarısız 3 tüp denemem var yaşım 38 cevaplarınızı bekliyorum

arkadaşlar bende araştırma aşamasındayım ama araştırdıkça kafam daha da karıştı bu arada başarısız 3 tüp denemem var yaşım 38 cevaplarınızı bekliyorum

Şayet yaşınızdan genç görünüyorsanız mutlaka gittiğiniz doktora her muayene de vurgulayarak 38 yaşında olduğunuzu söyleyin. Benim bir doktorum genç görünüyorum diye benim yaşımın olduğundan daha düşük olduğunu düşünüyormuş. Ve bir noktada bu tedaviyi yanlış olarak etkiledi tabii. Düşünebiliyormusun bir hastaya gösterilen ilgiyi ? Hiç mi hasta bilgi formuna bakmıyorlar ? Bu kadar önemli bir noktada bu kadar büyük bir ihmal kabul edilebilir mi ?
Tabii bu münferit bir olay, ve kimseyi eleştirmeden insanlık hali deyip geride bırakmak gerekir. Ama bu tip yakaladığım ipuçları yüzünden maalesef güven duygum oldukça sarsıldı. Bu yüzden özellikle ileri yaşta veya problemi olup da pozitif sonuç alan arkadaşlar kaybolup gitmesin. Pozitif deneyimlerini burda paylaşsınlar ki biz de diyelim ki bak işte zor durumlarda dahi iyi sonuç alan arkadaşlar var. Bu da bize bir umut versin.

ben MEMORİAL hastanesini tavsiye ederim.Semra hanımı mutlaka ama mutlaka uğrayın arkadalar onlardaki labaratuar şartları hiç bir merkezde yok
ben orda tedavi görüyorum ayrıca memorialde tedavi görenler gelin süreci beraber takip edelim diye topik açtım orda cevaplayabilirim.

X