Üst bacak (uyluk) liposuction yaptırdım

Size birşey sormak istiyorum, bugün ilk duşumu aldım korse üzerimdeyken. Sonra saç kurutma ile kuruttuk en yüksek ayarda. Ve korse beni bugün sıktı. Acaba ısının etkisi ile genleşmiş olabilir mi? Siz böyle bişe yaşadınız mı?
Korse genleşti ise yani genişlediyse sizi nasıl sıkıyor anlamadım? Ben maalesef yedek korsen vardı diğerini yıkadım makinede ve çok bol geldi ısının etkisiyle o yüzden daraltmıştım. Sıkması iyi bir şey zaten

Herkese merhaba, çok geçmiş olsun. Ben de 22mayısta diz, diz çevresi, üst bacak, iç bacak, basen ve popodan yaptıracağım. 160 boy 67 kiloyum. Özellikşe diz çevresinden çok rahatsız oluyordum. Umarım güzel olur. Doktorum basen, üst bacak çok riskli bölgeler, dalgalanmalar olabiliyor vs çok detaylı açıklama yaptı. Umarım güzel olur. Sizlerin tavsiyelerine çok ihtiyacım olacak

Herkese merhaba, çok geçmiş olsun. Ben de 22mayısta diz, diz çevresi, üst bacak, iç bacak, basen ve popodan yaptıracağım. 160 boy 67 kiloyum. Özellikşe diz çevresinden çok rahatsız oluyordum. Umarım güzel olur. Doktorum basen, üst bacak çok riskli bölgeler, dalgalanmalar olabiliyor vs çok detaylı açıklama yaptı. Umarım güzel olur. Sizlerin tavsiyelerine çok ihtiyacım olacak
Dalgalanmaları önlemek için uzun süreli korse kullanımı ve egzersiz şart bence

muhakkak yapacağım o zaman. Korseyi kullanırım zaten ama egzersizi düşünmemiştim açıkçası. Yürüyüş vs yaparım ama yetmez sanırım. Bir de doktorum şöyle söyledi. Biz sizi ameliyt öncesi ayakta çiziyoruz fakat işlemi yatarken yapıyoruz. Dolayısıyla yağların pozisyonu değişmiş oluyor. Bu da dalgalanmaya, çökmeye neden olabiliyor. Ben sedyeyi tam yatırmıyorum hafif eğimli yapıyorum bu yüzden.
Şuanda da var zaten bacaklarımda dalgalanma. Bu halide pürüzsüz değil. Umarım güzel olur. Sizlerin tavsiyesine çok ihtiyacım olacak. Ameliyata kadar yediklerime dikkat edeyim istiyorum.sonrası için zaten dikkat ederim.

Dalgalanmaları önlemek için uzun süreli korse kullanımı ve egzersiz şart bence
muhakkak yapacağım o zaman. Korseyi kullanırım zaten ama egzersizi düşünmemiştim açıkçası. Yürüyüş vs yaparım ama yetmez sanırım. Bir de doktorum şöyle söyledi. Biz sizi ameliyt öncesi ayakta çiziyoruz fakat işlemi yatarken yapıyoruz. Dolayısıyla yağların pozisyonu değişmiş oluyor. Bu da dalgalanmaya, çökmeye neden olabiliyor. Ben sedyeyi tam yatırmıyorum hafif eğimli yapıyorum bu yüzden.
Şuanda da var zaten bacaklarımda dalgalanma. Bu halide pürüzsüz değil. Umarım güzel olur. Sizlerin tavsiyesine çok ihtiyacım olacak. Ameliyata kadar yediklerime dikkat edeyim istiyorum.sonrası için zaten dikkat ederim.

Çökmeler oldu evet 🥺

Çökmeler oldu evet 🥺
Çok mu belli oluyor? Belki zamanla geçiyordur?
Benim zaten mevcut çökmelerim var bacaklarımda.benim dikkatimi çekmemişti muayene enasında gösterdi. Doktorum şimdi dikkatini çekmiyor ameliyattan sonra muhtemelen dikkatini çekecek bu çökmeler dedi. Korkuyorum açıkçası ama bu haliyle de hem kalın hem pürüzsüz değil. Ameliyattan sonra en azından ince be pürüzsüz değil olur en kötü diye düşündüm.

Çok mu belli oluyor? Belki zamanla geçiyordur?
Benim zaten mevcut çökmelerim var bacaklarımda.benim dikkatimi çekmemişti muayene enasında gösterdi. Doktorum şimdi dikkatini çekmiyor ameliyattan sonra muhtemelen dikkatini çekecek bu çökmeler dedi. Korkuyorum açıkçası ama bu haliyle de hem kalın hem pürüzsüz değil. Ameliyattan sonra en azından ince be pürüzsüz değil olur en kötü diye düşündüm.
Ödemlerim tam olarak geçmedi erken yorum yapmayım.

Arkadaşlar selam dalgalanma kesinlikle olacaktır olmayacak diyen doktora kulak vermeyin derim. Ben spor ile destekliyorum şu an kendim yok etmeye çalışacağım. Ben uyluk ameliyatını 25 bine yaptırdım

Arkadaşlar selam dalgalanma kesinlikle olacaktır olmayacak diyen doktora kulak vermeyin derim. Ben spor ile destekliyorum şu an kendim yok etmeye çalışacağım. Ben uyluk ameliyatını 25 bine yaptırdım
Di mi? Sadece belki dalgalanma boyutu farklılık gösteriyordur. Benim doktorum ameliyat esnasında bi cihaz daha kullacak hem dalgalanma için hem iç bacakta daha fazla yağ alabilmesi için. Bı cihazı kullanmazsam sarkma korkusuyla rahat hareket edemem dedi.

Merhaba şimdiden geçmiş olsun en hızlı şekilde iyileşirsiniz inşallah.. ilaçları düzgün kullanıp bol sıvı tüketip mümkün olduğuncada hareket ederseniz hızlıca toparlarsınız.. 12. Günümdeyim 1 beden küçüldüm gözle bariz farkı fark ediyoruz 🥰 size motivasyon olsun 🙏🏻

Merhaba,
Lipodem hastaları eğer ki iç varis (venöz yetmezlik) gibi bir rahatsızlıkla boğuşuyor ve tedavi ettirmiyorsa tekrarlamaya mahkum demişti doktorum. Selülit bir dolaşım bozukluğu hastalığı dedi. Biz ne kadar kilo versek de o yap hücrelerini besleyen damarlar normal seyrinde olmadığı için Lipodem görüntüsü oluyor. Ama bu dediğim rahatsızlık yok ise şanslınız tekrarlaması murasın dediği gibi ciddi kilo almada olacaktır.
Ben daha 1. Ayımı doldurmadım 27 martta ameliyat oldum maşallahım var zıplayabiliyorum bile:) beni gören ne kadar zayıfladın diyor hep. Dezavantajı yok bence ya :) ilk birkaç günün buhranıyla ne yaptım ben keşke olmasaydım demiştim ama hızlıca iyileşiliyor
Aynı dertten muzdaribim Malesef. Lipödem bol selülit kalın bacaklar😔 üst tarafım incecik alt taraf kocaman. Liposaction ile kurtulurmuyum tekrarlar mı kafamda deli sorular. Ya istediğim gibi olmazsa. Parasında hiç deyilim yeterki aynaya bakınca vay be dedirttirsin. Sizde durumlar nasılgerçek anlamda incelme oluyomu

Merhaba,
161 cm boyunda 59 kg idim. Üst bedenim değil ama alt bedenimde anormal yağ birikmesi vardı basen ve uyluk bölgemde.
İşim dolayısı ile hem ayakta hem de masa başı bir işim var ancak son zamanlarda ayakta duramayacak kadar ağrım oluyordu. Sürekli masaj yaptırmak istiyordum ağrı kesiciler fayda etmiyordu. Doktorlar sadece ayakta durmaktan bacağını yüksek tuttan başka bir şey söylemiyordu. Kendim araştırmaya başladım ve bu konu ile ilgili bir doktora gittim ve kendisine ben Lipodem olabilir miyim soruma evet hem de 2. Evresin yanıtını aldım. Bağ dokusu rahatsızlığı bu sporlar gitmiyor inanın çok kez denedim. Ancak doktor bana doppler çektirmemi söyledi. Sol bacağım 3 sağ bacağımda 1. Evre venöz yetmezlik vardı. Kalp damar doktoru bu durumun Lipodem ameliyatına engel olmadığını ancak 2 sene içerisinde venöz yetmezlik ameliyatını da olmam gerektiğini söyledi. 27 Mart 2023 te ameliyat oldum bugün ameliyat sonrası 9. Günüm. 1. Haftanın sonuna kadar keşke olmasaydım dediğim ameliyata şimdi şükür ediyorum. Her iki bacağımdan toplamda 2.5 kg yağ alındı. Ameliyattan sonraki 2. Gün kilom ameliyatan öncesi kilom 59 ve 2.5 kg yağ alınmasına rağmen 63 kg olmuştu. Bacağımın fotoğraflarını çekiyorum muhtemelen görseniz korkarsanız. Ama ağrısız ve bacak ve bu görüntü için inanın değerdi:) her gün çok fazla su içiyorum kendime masajlar yapıyorum iyileşmemi gerçekten de hızlandıran etkenler. Anesteziden deli gibi korkan bu ameliyattan kesin ölüm çıkar triplerindeki ben bu ameliyatı olduysam herkes olur bence :KK70: Bunları yazma istediğinde bulundum çünkü benimle aynı süreçten geçmiş geçecek kişilere belki bir yardımım dokunur istedim. Sorularınız var ise sorabilirsini

Merhaba,
161 cm boyunda 59 kg idim. Üst bedenim değil ama alt bedenimde anormal yağ birikmesi vardı basen ve uyluk bölgemde.
İşim dolayısı ile hem ayakta hem de masa başı bir işim var ancak son zamanlarda ayakta duramayacak kadar ağrım oluyordu. Sürekli masaj yaptırmak istiyordum ağrı kesiciler fayda etmiyordu. Doktorlar sadece ayakta durmaktan bacağını yüksek tuttan başka bir şey söylemiyordu. Kendim araştırmaya başladım ve bu konu ile ilgili bir doktora gittim ve kendisine ben Lipodem olabilir miyim soruma evet hem de 2. Evresin yanıtını aldım. Bağ dokusu rahatsızlığı bu sporlar gitmiyor inanın çok kez denedim. Ancak doktor bana doppler çektirmemi söyledi. Sol bacağım 3 sağ bacağımda 1. Evre venöz yetmezlik vardı. Kalp damar doktoru bu durumun Lipodem ameliyatına engel olmadığını ancak 2 sene içerisinde venöz yetmezlik ameliyatını da olmam gerektiğini söyledi. 27 Mart 2023 te ameliyat oldum bugün ameliyat sonrası 9. Günüm. 1. Haftanın sonuna kadar keşke olmasaydım dediğim ameliyata şimdi şükür ediyorum. Her iki bacağımdan toplamda 2.5 kg yağ alındı. Ameliyattan sonraki 2. Gün kilom ameliyatan öncesi kilom 59 ve 2.5 kg yağ alınmasına rağmen 63 kg olmuştu. Bacağımın fotoğraflarını çekiyorum muhtemelen görseniz korkarsanız. Ama ağrısız ve bacak ve bu görüntü için inanın değerdi:) her gün çok fazla su içiyorum kendime masajlar yapıyorum iyileşmemi gerçekten de hızlandıran etkenler. Anesteziden deli gibi korkan bu ameliyattan kesin ölüm çıkar triplerindeki ben bu ameliyatı olduysam herkes olur bence :KK70: Bunları yazma istediğinde bulundum çünkü benimle aynı süreçten geçmiş geçecek kişilere belki bir yardımım dokunur istedim. Sorularınız var ise sorabilirsiniz :)
Öncekle geçmiş olsun. Size ne kadara mal oldu bu ameliyat. Doğru düzgün birşey deniliyor merak ettim

X