Çene Estetiği Üst çene geriliği ve alt çenede asimetri

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

Vishnu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2011
185
177
Merhabalar,

Ben kısa bir süre önce çene problemi yüzünden ortodontiste gittim. Yüz tipim uzun olduğundan ben hep alt çenemin önde olduğunu düşünürken doktor üst çenede gerilik olduğunu öne alınması gerektiğini söyledi ayrıca alt çenede de asimetri olduğundan alt çene de sola kaydırılmalıymış. Gittiğim ortodonti uzmanı ilk önce durumun çok kötü olmadığını çokta bir değişiklik yaratmıycağını söyledi fakat sonrasında üst dudağın bulunduğu kısmın çökük olduğunu ameliyatın profilime çok şey katabileceğini söyledi. Bana çene ameliyatı için Hakan Arslan ile Kemal Uğurlu'yu önerdi. Açıkçası ameliyat beni oldukça korkutuyor. Kendisinden sonra gittiğim diğer bir ortodontist ise ameliyat olacağım doktoru çok iyi seçmem gerektiğini piyasada çok insan olduğunu söyledi. Kendisi özel bir klinikte çalışıyor kendi çalıştığı estetik cerrahların 40 bin civarında aldığını ama ameliyatı üniversite hastanelerinde olmanın daha güvenilir olduğunu söyledi.
Burada pek çok konu açılmış tavsiyelerde bulunulmuş. Kimisi samimi gelse de bazıları da reklam kokuyor gibi. Son zamanlarda ameliyat olanlardan nacizane birer tavsiyede bulunmalarını rica ediyorum. Bunun ötesinde bir de merak ettiğim bir durum var. Üst ve alt çene ameliyatı üst çenenin dolayısıyla dudağın öne gelmesinin dışında buruna iyi ya da kötü herhangi bir etki yapıyor mu? Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Benimde ust cenem gerideydi ve Hacettepe üniversitesinde hocam tarafından ileri alındı açıkçası ameliyatın iyi bir cerrah tarafından yapılması çok önemlidir. Ben açıkçası kesinlikle olmanı tavsiye ederim çünkü insanın yaşam kalitesi artıyor daha bir çok yönden yaşamıniz değişiyor :)

Merhabalar,

Ben kısa bir süre önce çene problemi yüzünden ortodontiste gittim. Yüz tipim uzun olduğundan ben hep alt çenemin önde olduğunu düşünürken doktor üst çenede gerilik olduğunu öne alınması gerektiğini söyledi ayrıca alt çenede de asimetri olduğundan alt çene de sola kaydırılmalıymış. Gittiğim ortodonti uzmanı ilk önce durumun çok kötü olmadığını çokta bir değişiklik yaratmıycağını söyledi fakat sonrasında üst dudağın bulunduğu kısmın çökük olduğunu ameliyatın profilime çok şey katabileceğini söyledi. Bana çene ameliyatı için Hakan Arslan ile Kemal Uğurlu'yu önerdi. Açıkçası ameliyat beni oldukça korkutuyor. Kendisinden sonra gittiğim diğer bir ortodontist ise ameliyat olacağım doktoru çok iyi seçmem gerektiğini piyasada çok insan olduğunu söyledi. Kendisi özel bir klinikte çalışıyor kendi çalıştığı estetik cerrahların 40 bin civarında aldığını ama ameliyatı üniversite hastanelerinde olmanın daha güvenilir olduğunu söyledi.
Burada pek çok konu açılmış tavsiyelerde bulunulmuş. Kimisi samimi gelse de bazıları da reklam kokuyor gibi. Son zamanlarda ameliyat olanlardan nacizane birer tavsiyede bulunmalarını rica ediyorum. Bunun ötesinde bir de merak ettiğim bir durum var. Üst ve alt çene ameliyatı üst çenenin dolayısıyla dudağın öne gelmesinin dışında buruna iyi ya da kötü herhangi bir etki yapıyor mu? Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben İstanbul'da oturuyorum. Burada iyi bir doktor bulursam ameliyat olmak istiyorum. Hala tereddütlerim olsa da. Ameliyat fiyatları da oldukça yüksek geldi ama bakalım.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben İstanbul'da oturuyorum. Burada iyi bir doktor bulursam ameliyat olmak istiyorum. Hala tereddütlerim olsa da. Ameliyat fiyatları da oldukça yüksek geldi ama bakalım.

İlk üst çene ameliyatımı 03.06.15 tarihinde oldum lakin alt çenem de ilerilık vardı Yedi ay geçti ve 21.01.16 da hocama bu sefer de alt çene ameliyatı oldum. Çok memnunum 2 gün sonra tam 2 ay olacak ve gerçekten çok rahatladım çene duruşu, dişlerin kapanması hatta gülüşüm bile çok fark etti ve değişti :) Tereddütleriniz de hak veriyorum insan güvenmediğinde birisine kafasında çok soru işaretleri oluyor . Ben doktoruma çok güvendim ve güvendiğimden daha fazlasıyla hakkını verdi ameliyatın . Eğer aklınızda herhangi birisi yoksa kesinlikle tavsiye ederim en azından bir görüşüp fikirlerini almanızı isterim. :)

Ameliyat fiyatlari hakkında biraz bilgi verebilirmisin bende aynı ameliyatı düşünüyorum. Devlet yada özel hangisini düşündünüz siz?

Ben de daha dün alt çenem de asimetri olduğu için ameliyat oldum. Özel hastanelerin kolay kolay yapmadığı bir ameliyatmış ben Gazi Hastanesini seçtim bu yüzden. Doktorum Mustafa Sancar Ataç hocaydı. Şimdi yüzüm fazlasıyla şiş ama bu çok normalmiş. Eğer sorularınız var ise ben de cevaplayabilirim

Ben de daha dün alt çenem de asimetri olduğu için ameliyat oldum. Özel hastanelerin kolay kolay yapmadığı bir ameliyatmış ben Gazi Hastanesini seçtim bu yüzden. Doktorum Mustafa Sancar Ataç hocaydı. Şimdi yüzüm fazlasıyla şiş ama bu çok normalmiş. Eğer sorularınız var ise ben de cevaplayabilirim
Geçmiş olsun inşallah yakında iner şişlik ve sağlıkla aşarsınız bu süreci. siz ankara'da mı yaptırdınız ameliyatı? Devlet hastanesinde ne kadar ödediniz ve yaşınız kaç bunları merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim.

Ben 19 yaşındayım 6-7 aydır diş teli tedavisi görüyordum zaten. Ankara da yaptırdım. Fiyat ne yapılacağına göre değişiklik gösteriyor. Ortodontist 10bin tl tuttu. Ama ameliyat sadece alt çene ve çene ucu yapıldı 4bin tl tuttu. Çift çene fiyatlarında artış olacaktır.

Ameliyat fiyatlari hakkında biraz bilgi verebilirmisin bende aynı ameliyatı düşünüyorum. Devlet yada özel hangisini düşündünüz siz?
Ben hala ameliyat olmadım. Açıkçası beni fazlasıyla korkutuyor çok zorlu br dönem falan deniyor. Hissizlik oluşanlar ve geçmeyenler varmış. Ama üst çenemin geride olmasını da çok takıyorum. Ben geçen sene özele sormuştum yalan olmasın hatırladığım kadarıyla sadece ameliyata 10 bin civarı tutar demişti ortodontist tabi estetik cerrahtan net fiyat almamız gerek demişti. Tel için de 5.500 civarı bişi demişti diye hatırlıyorum. Gittiğim başka bir ortodontistte 10 bin dedilerse çok uygunmuş benim çalıştığım doktor 40 bin lira alıyor demişti. Bana 10bin bile fazla göründü. Maalesef o kadarını bile karşılayacak durumum olmadığı için yamuk çeneme katlanmak durumundayım :))

Merhaba,
Bende sizinle aynı problemi yaşıyorum üst çenede gerilik, alt çenede asimetri. Hatta benim üst çenemde darlıkta var o da açılacak.
Ben çapa tıp fakültesinde estetik cerrahi Anabilim dalı başkanı Prof.Dr.Ufuk Emekli hocaya muayene oldum. Cuma günleri sadece hasta bakıyor. Bizzat kendisine muayene olmak için estetik cerrahi sekreterliğini arayıp ücretli randevu almak gerekiyor. Randevusu yanlış hatırlamıyorsam 110-120 civarı.
Çok tatlı bir insan, çok ilgili. Bende tavsiye üzerine gittim.
İstediği tetkikleri çapa çok uzak tarihe verdiği için dışarıda yaptırdım. Yaşım 29 olduğu için zaten teli devlet karşılamıyor. Çapada ücretli hasta olsan da tel için 6 yıl sonraya randevu veriliyormuş. Tel meselesini özelde halledeceğim büyük ihtimalle.
Yaptırdığım tetkikleri topladım mart sonu gibi sonuçları göstereceğim hocaya. Bakalım neler olacak.

Ufuk hoca araştırdığım kadarıyla çok idealist bir insan özel muayenehanesi bile yok. Hastalarıyla da çok ilgileniyormuş.

Merhaba arkadaşlar
Bende de malesef aynı sorun var. Bu kadar maliyete değer mi bilmiyorum. Çok bir değişiklik oluyor mu ameliyat olan arkadaşların önerilerini bekliyoruz

Merhaba arkadaşlar
Bende de malesef aynı sorun var. Bu kadar maliyete değer mi bilmiyorum. Çok bir değişiklik oluyor mu ameliyat olan arkadaşların önerilerini bekliyoruz
Bugun cift cene ameliyatimin 7.gunu ust cenem one cekildi alt cenem geri alindi
Sisliklerim inmeye basladi cok sukur

Kızlar ne yaptınız kimlere oldunuz ? Ben de araştırıyorum tüm gece uyumadım ağlamaktan artık yoruldum bu dertten ya.
Telsiz ameliyat için zorladım şansımı. Beni tam tersine ikna ettiler. Dişlerle değişiklik yapılacak ameliyatsız ama içime sinmiyor. Estetik cerrah yapalım dedi ortodontist dişlerini düzelteyim bana gelsen ameliyatı ben direk önermezdim çok ameliyatlık gelmedi bana dedi.
Celal candırlıyı gördüm instagramda telsiz yapmış. Duydunuz mu hiç bu doktoru? Kimse bir şey yazmamış hakkında.
Bir de ameliyat olanlar ne kadara oldu?
Ben ameliyat için uygulanması gereken diş tedavisi yerine tam tersi diş tedavisini seçtim ve on bin verdim daha yarısı kadar daha verilecek sadece bunun için verdim tellerim ayarlanıyor. Bu tedaviden sonra ameliyat olmak istersem işim daha da uzayacak yani oysa aklım hala ameliyatta benim. Annem ailem bana deli gözüyle bakmasa direk yapcam. Ama ikna oluşları bile içime oturuyor.

X