Üst Kat Komşum!

Komşuların ikisi de normal değil bence. Evinize sokmayın.

Ayrıca ben de temizlik yapıyorum. 12 - 5 arası evi süpürürüm her zaman. İnsanları rahatsız etmemek için illa hayvan gibi güdülmek mi lazım? Müzik sesini kısmayı, çocuğun zıplamasına dur demeyi kendimiz düşünmeyeceksek beynimiz niye var ? Her şey kural mı olmalı... Hayret bir şey.
Ah keşke herkes sizin gibi düşünse... Uyardiktan sonra bile acaba çocukluktan veya hastalıktan dolayı mı yapıyor bunu, acaba art niyeti yok muydu diye ben kendi kendime dert ederken milletin düşündüğü şeye bak...

Ah keşke herkes sizin gibi düşünse... Uyardiktan sonra bile acaba çocukluktan veya hastalıktan dolayı mı yapıyor bunu, acaba art niyeti yok muydu diye ben kendi kendime dert ederken milletin düşündüğü şeye bak...
Allah yardımcınız olsun. Gürültü mevzusu değil de en çok diğer konular daha can sıkıcı. Gerçekten tehlikeli bir tip bence. Anlattıklarınızdan yola çıkarsak tehlike çanları çalıyor gibi. Kadın gümbür geliyorum ben diyor. Muhtemelen ben olsam sorardım neden video çektiğini gizlice fotoları istese kendim verebileceğimi söylerdim. Açık açık konuşurdum komşunun dediğini de derdim.

Bir de şunu anlamıyorum ben konu sahibi öğretmen, öğretmen olmasını da geçtim kurduğu cümleler zaten mantıklı hareket ettiğini gösteriyor yani herhalde hangi saatler temizlik yapılıp yapılmadığını bilir. Israrla konu sahibini eleştirenleri anlamıyorum. Çocuk sesinden rahatsız olduğunu söylese konu sahibine uygun bir dille anlatılabilir ama süpürge sesi eşya sesinden bahsediyor konu sahibi. Eminim burdaki arkadaşların %99 luk kısmı telefonunu dahi açmaz sabahın o saatinde.

Ya aynenn önce yatak odasından başlıyor bir de. Bizimki de aynı. Eşine söyleyince dövüyor, kendisine söyleyince umursamıyor. Yüz göz olmak da istemiyorum napcagimi sasirdim
Komsunun bahsettigi lafi soylerken esim duyarsa ne yaparim diye de dusunmuyor cahil cesareti var galiba

Bir de şunu anlamıyorum ben konu sahibi öğretmen, öğretmen olmasını da geçtim kurduğu cümleler zaten mantıklı hareket ettiğini gösteriyor yani herhalde hangi saatler temizlik yapılıp yapılmadığını bilir. Israrla konu sahibini eleştirenleri anlamıyorum. Çocuk sesinden rahatsız olduğunu söylese konu sahibine uygun bir dille anlatılabilir ama süpürge sesi eşya sesinden bahsediyor konu sahibi. Eminim burdaki arkadaşların %99 luk kısmı telefonunu dahi açmaz sabahın o saatinde.
ben de gec kalkarim. temizlige misafir gelmediği surece erken baslayamam. misafirim nadir gelir. calistigim icin haftasonu dinlenirim. ama apartmanındaki herkes ev hanimi. hep erken temizlik yaparlar. alt komsum yan komsum. 12 demeden isleri biter cunku gelenleri gidenleri de cok oluyor. herkesin yaşam sekli farkli. ben hic uyarmadim supurge sesinden dolayi. tabi alt kat ve yan kat olmasindan da olabilir. uykudan uyandiracak kadar ses gelmiyor. üst katim bos. bu konuya ozel olarak demedim ama genel olarak insanlarin erken temizlik yapmak istemesi de normal aslinda. 12 de geleni gideni oluyorsa erkenden temizlik yapmak isteyebilirler.

Kalpli helva veren birisi kötü niyetli değildir ya sadece çok seviyor belli ki yani aşırı çok seviyor :KK70:

Şaka bir yana da elimden gelse kocasını da alırım ne demek öyle ya. Hiç muhatap olmayın kendi kafasından senaryo uydurur falan.

ev kiralıksa daha iyi bir yere taşının sizin gibi memurların oturdugu siteler vs uzun süre orada oturacaksanız çevrede önemli bu sefer çocukları bahane edip gelmek isteyebilr arsız biri sanırım

Töbeler olsun. Acil taşının. Eşine anlat elinden kocasını da alırım dediğini. Aaaa adam farkında olsun temkinli olsun. Çok tehlikeli

• Beğen
Reactions: rpt
Apartmanın kendine ait ekstra bir kuralı yoksa da bu genel bir kuraldır. 7 den sonrası günlük işler yapılıp, süpürge açılabilir.
Genel kural diye de 7 de süpürge mi açılır? Bir ay öncesine kadar 7 de güneş bile doğmuyordu. Bunun bebeği var , hastası var, yaşlısı var...f Haftada bir dip köşe temizlik yapmama rağmen aşağı çok ses gitmesin diye uğraşıyorum. Allah'ın her günü saat 7 de temizlik başlasın. Biraz makul olmak lazım.

Siz farketmediniz mi evinizin odalarını videoya cektigini?dikkat edin bu durumda saplantı haline getirmiş demekki

Gerçekten saat 7den sonra temizlik yapılabilir fikrinin savunuluyor olması çok ilginç. Kusura bakmayin saat 7de babam olsa izin vermem temizlik sesine. Geleni gideni olacaksa ona gore ayarlayacak kendini. Haftasonu tepenizde biri güm güm diye ses çıkarsa sabahın 6.30unda acaba o zamanda bu kadar anlayışlı davranilabilirdi. Ben de çalışıyorum o zaman akşam 10da süpürge acayim . Maalesef bazı insanlar apartmanda yaşama kültürüne sahip değil mesela üst kat komsum. Gunun her saati güm güm diye ses çıkarıp bide sürekli ceviz kırar söylememize rağmen ayni taş aynı hamam.
Konu sahibesi arkadaşım kesinlikle evini degistirmelisin cok takıntılı biri var karsinda.

Gerçekten saat 7den sonra temizlik yapılabilir fikrinin savunuluyor olması çok ilginç. Kusura bakmayin saat 7de babam olsa izin vermem temizlik sesine. Geleni gideni olacaksa ona gore ayarlayacak kendini. Haftasonu tepenizde biri güm güm diye ses çıkarsa sabahın 6.30unda acaba o zamanda bu kadar anlayışlı davranilabilirdi. Ben de çalışıyorum o zaman akşam 10da süpürge acayim . Maalesef bazı insanlar apartmanda yaşama kültürüne sahip değil mesela üst kat komsum. Gunun her saati güm güm diye ses çıkarıp bide sürekli ceviz kırar söylememize rağmen ayni taş aynı hamam.
Konu sahibesi arkadaşım kesinlikle evini degistirmelisin cok takıntılı biri var karsinda.
Saat 7de süpürulmesini normal karşilayanlar inş kısa sürede üst katlardakiler 7de süpürge açar tepelerindee.. benim üst kattaki kadinda çok görgüsüz vallahi kadın sabah akşam saate bakmaz evi süpürür saat farketmeksizin

Valla dayak yemesine üzülemedim.
Sabahın 9'unda, haftasonu, komşu beni arayacak ha, güya kendince bedel ödetmek için?
Rezalet çıkartırım.
Ben olsam evimizi video'ya çektiğini ve eşimle ilgili lafını da eşine anlatır, kenara çekilir olanları izlerdim.

Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum üst kat komsum. Iki sebepten dolayi sikinti yasiyoruz bu kadinla. Birincisi, kiz daha 20 yasinda, hayatta cogu seyi gormeden cocuk sayilabilecek bir yasta evlenip hemen cocugu olmus biri. Agustos ayinda tasindik ve tanışmak için bize geldikler ve o günden sonra evimdeki her eşyanın markasını ve nerden aldığımızı sorarak bizimkilerden almaya çalışıyor. Evlerine gittiğimde sok oldum, mutfak ve oturma odalarimiz ayni! Kendi esyalari da yeni olmasina ragmen hepsini degistirip bizimkine yakin seyler almis. Heveslenip beğenip almıştır diyeceğim ama geçenlerde başka bir komşu gelip o kızın hakkında öyle bir şey dedi ki çok şaşırdım. Bizim tüm odalarımızın videosu resmi varmış kızda. Hayır normal de evimiz var öyle çok harika değil... Kadin demiş ki her şeyden aliyosun kadinin, elinde olsa kocasini da alacaksin demis, o da elimden gelse alirim demis. Ben sok! Ikisiyle de muhabbeti kestim ben o andan itibaren. Gelelim ikinci soruna. Eşimle beraber öğretmeniz ve haftanın yalnızca iki gunu evdeyiz. Ikimiz de uykuyu seven insanlarız. Sabah 8de basliyor temizlik yapmaya. Ben de uyardım hem de en az beş kez. Haftaiçi istediğin saatte yap ama haftasonu 12den sonra yap lütfen diye. Dinlemedi, saat 9da arıyor, uyandiniz mı yapabilir miyim temizlik diye. E sen arayınca uyanıyorum Malesef! En sonunda eşim eşiyle konuştu, lütfen buna bi çözüm getirelim diye tatlı bir dille. O gün adam karısını dövmüş sanırım, kadın geldi bana siz öyle deyince şiddet uyguladı eşim bana diyor.. Ama ben de hamileyim ve hazirandan sonra izne ayrılacağım bir yıl. O zaman daha zor olacak bu durum. Şimdi elektrik süpürgesini açmıyor evet ama eşyaların yerini değiştirmeye ve gürültüye 8 buçukta başlıyor. Sizce ne yapmalıyım? Karşımdaki normal biri değil anladığım kadarıyla...

Aman yaRabbim bi yaşıma daha girdim. inanamıyorum, taklitçi rezil!!!!
ay kendime acıdım değil koltuk mutfak herşeyimİ değişmem lazım ama yapamıyorum. ne para var millette hemencecik değişmiş odasını vs ben şok 😒

bu insanlara tatlı dille konuşulmaz ya. baksana kaç kez konuştuk diyorsun. Allah yardımcın olsun... net kesin konuşun. eşi dövmüş , çok yanlış ama demek adamda konuş konuş anlamıyor diye çözümü şiddette bulmuş ne yazık :KK43:

X