Üst Komşu sorunu

Huzur kalplerde

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2016
711
206
33
Merhaba arkadaşlar ben 1.ci katta oturuyorum üst katımdaki komşunun otizmli çocuğu var doktora gidip geliyorlar diğer çocuklardan farklı olağanüstü gürültü yapıyor güm güm güm güm ama görmeniz lazım evet rahatsızlığından ötürü anlıyorum bir kaç kez konuştuk onlar bize hak veriyor biz de onlara hak veriyoruz ama maalesef bazen tahammül sınırımız kalmıyor ve evin iç kapılarının kenarına vuruyoruz ki rahatsız olduğumuzu anlasınlar diye şusn taşınamam maalesef başka planlarımız var eşim eşiyle ben kadınla bir kaç kez konuştum ama çözülmüyor kiracılar ev sahibi ile hiç konuşmadım polis vs çağırmak istemiyorum ne yapmalıyım hanımlar ya valla kafayı yemek işten değil

Merhaba arkadaşlar ben 1.ci katta oturuyorum üst katımdaki komşunun otizmli çocuğu var doktora gidip geliyorlar diğer çocuklardan farklı olağanüstü gürültü yapıyor güm güm güm güm ama görmeniz lazım evet rahatsızlığından ötürü anlıyorum bir kaç kez konuştuk onlar bize hak veriyor biz de onlara hak veriyoruz ama maalesef bazen tahammül sınırımız kalmıyor ve evin iç kapılarının kenarına vuruyoruz ki rahatsız olduğumuzu anlasınlar diye şusn taşınamam maalesef başka planlarımız var eşim eşiyle ben kadınla bir kaç kez konuştum ama çözülmüyor kiracılar ev sahibi ile hiç konuşmadım polis vs çağırmak istemiyorum ne yapmalıyım hanımlar ya valla kafayı yemek işten değil
Polis çağırarak elde etmeyi umduğunuz sonuç nedir ? Allah komşunuzun yardımcısı olsun.

Tavanlarınız çok alçak değilse, ses yalıtımı için ne yapılabilir diye araştırabilirsiniz.

Polis çağırarak elde etmeyi umduğunuz sonuç nedir ? Allah komşunuzun yardımcısı olsun.

Tavanlarınız çok alçak değilse, ses yalıtımı için ne yapılabilir diye araştırabilirsiniz.
Yok ses yalıtımı düşünmüyoruz çünkü 3,4 seneye kadar taşınacağız eşim masraf yaptırmak istemiyor

Çocuk otizmli farkında mısın? Elini kolunu bağlayıp odaya mı kapatmasını istiyorsun? Şaka gibisin cidden ya etme bulma dünyası dikkat et.
Ben hiç bir zaman ilenmem herşeyin farkındayım sadece ailenin daha fazla ilgilenmesini istiyoruz sonuçta ben de evimde dinletemiyorum ne yapıcaz

Ben hiç bir zaman ilenmem herşeyin farkındayım sadece ailenin daha fazla ilgilenmesini istiyoruz sonuçta ben de evimde dinletemiyorum ne yapıcaz
Sen de haklısın ama kadın napabilir nasıl daha fazla ilgilenebilir? Yalıtım işini ortak yaptırmayı konuşun madem komşunuzla

Bize hak veriyorlar ama ben ilgisiz kayıtsız kalmalarını istemiyorum
Ama ilgisizlikten değildir inanın durduramıyorlar. Hatta müdahale edince çocuk daha da hırçınlaşabiliyor. Özel duruma sahip çocuğu olan bir anne mahcubiyetini anlatmak için konu açmıştı burada yani onun için de çok zor bir durum çözümsüz gibi.

Yok ses yalıtımı düşünmüyoruz çünkü 3,4 seneye kadar taşınacağız eşim masraf yaptırmak istemiyor

3-4 sene bir evde değişiklik yapıp o değişikliğin de masrafını gayet çıkartabilecek bir süre. Çocuk bilerek yapmıyor ailesi de çaresiz ve mahçuptur. Ben de üst komşu seslerinden çok rahatsız oluyorum aşırı hassas biriyimdir ama söz konusu bir sağlık problemi ise dert etmezdim.

Annemlerim üst katında amcamlar oturuyor ve torunu engelli. Bu seslerden kat kat fazlasını çıkarıyor çocuk. ama bir kere bile şikayette bulunmadık çünkü ailecek çocukla yeterinde ilgileniyorlar. Ellerinde olmayan şey için o aileyi incitmeye gerek duymadık. Çok rahatsız oluyorsanız eviniz değiştireceksiniz.

Bize hak veriyorlar ama ben ilgisiz kayıtsız kalmalarını istemiyorum
Napsinlar ya tasinacaklar yada çocuğu bağlayacaklar.benim üst komşumun kızı sağlıklı olmasına rağmen sürekli hoplayıp zıplıyor yinede idare ediyorum.sizde bı alemsiniz aynısı sizin başınıza da gelebilirdi.

Ortak olarak ses yalıtımı yaptırın komşunuzla bence böyle bi öneri ile gidin. Otizmli özel çocuk ,eminim zaten çok ilgileniyordur. Polis vs gelse dahi siz haksız çıkarsınız çocuğun özel durumu var çünkü. Engelli ve özel bireyler toplumun ortak değeri diye düşünüyorum. Tölerans göstermesi gereken daha çok sizsiniz bence

Ama ilgisizlikten değildir inanın durduramıyorlar. Hatta müdahale edince çocuk daha da hırçınlaşabiliyor. Özel duruma sahip çocuğu olan bir anne mahcubiyetini anlatmak için konu açmıştı burada yani onun için de çok zor bir durum çözümsüz gibi.

Aynen yapma dedikçe tersini yapıyorlar. Bir kere yere vurmuş ayşe teyzeyi korkutuyorsun demiş annesi o günden beri bu işi şakaya alıp vurmaya başladı. annem tepki vermeyince azaldı gitti. Maalesef bu çocuklara sahip olmayanlar çok rahat konuşuyorlar

polis vs çağırmak istemiyorum
Çağırsan bile bi sonuç çıkmaz.
Rahmetli babam demans hastasıydı. Ne yaptığını bilmezdi. Bağırırdı çağırırdı zıplardı. Olabildiğince ses yapardı. Birinde alt komşumuz polisi aramış. Tam da babamı sakinleştiremedim diye ağlarken kapı çaldı açtım çok gürültü olduğunu söylediler. Ben de durumu anlattım. Gelip bakabilirsiniz adamı sakinleştiremiyorum napayım dedim polisler hak verip gittiler.
Sizi de anlıyorum ama yapacak bişey yok maalesef🤷🏻‍♀️

3-4 sene az bir zaman değil, masrafa değer. Kadın ne yapsın, durduramıyordur. Yoksa kim komşusuyla bu yüzden problem yaşamak ister. Onların yaşadığı stres ve mahcubiyeti düşünüyorum da. Allah yardımcıları olsun. Tek suçları daha izole bir ev bulmamış olmaları bence. Müstakil veya giriş kat olabilirdi. O da imkan dahilindeyse tabi.
Çocuğun özel durumu olmasa %100 siz haklısınız diyeceğim ama ellerinden bir şey gelmiyorsa ne yapılabilir ki? Polis çağırıp ne yapacaksınız, zaten aile durumun farkında. Duruma ilgisiz kalmalarını istemiyorum demişsiniz, ne yapılabilir mesela? Üstte bir arkadaş daha söylemiş, ses yalıtımını ortak yaptırmayı teklif edin. En fazla bu yapılabilir.

X