Uygun bir dille nasıl söylerim?

Sevimlikedi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2020
254
744
32
Merhaba arkadaşlar. Konuyu çok uzatmadan derdimi anlatmak istiyorum. Ben eşimin ailesiyle görüşmüyorum. Yani uzunca bir süredir bu böyle. Bir tek eltimle arada konuşuyoruz. Eltim ev üstünde bu arada. Kaynanam ve kayınbabamla birlikte yaşıyor. Geçenlerde bize gelmek istediğini söyledi. Bende geçiştirdim. Onu seviyorum ama görüşmek istemiyorum. Neden derseniz ben zorla koptum onlardan. Bayağı kötü günler yaşadım ve çok savaş verdim. Zar zor bu hale geldim. Onu kabul etsem eşim o geliyorsa annem babamda gelsin der diye çekiniyorum ama gerçekten çok kötü şeyler yaşadım çok detaya girip sizi sıkmak istemiyorum. Sadece onlarla bir araya gelme düşüncesi bile beni çok geriyor. Eltimi kırmadan bu gelme işinden nasıl kurtulabilirim. Çünkü kabul edersem olacakları biliyorum. Kalp kırmaya da cok korkuyorum nasıl yapsam kırılmaz?

Merhaba arkadaşlar. Konuyu çok uzatmadan derdimi anlatmak istiyorum. Ben eşimin ailesiyle görüşmüyorum. Yani uzunca bir süredir bu böyle. Bir tek eltimle arada konuşuyoruz. Eltim ev üstünde bu arada. Kaynanam ve kayınbabamla birlikte yaşıyor. Geçenlerde bize gelmek istediğini söyledi. Bende geçiştirdim. Onu seviyorum ama görüşmek istemiyorum. Neden derseniz ben zorla koptum onlardan. Bayağı kötü günler yaşadım ve çok savaş verdim. Zar zor bu hale geldim. Onu kabul etsem eşim o geliyorsa annem babamda gelsin der diye çekiniyorum ama gerçekten çok kötü şeyler yaşadım çok detaya girip sizi sıkmak istemiyorum. Sadece onlarla bir araya gelme düşüncesi bile beni çok geriyor. Eltimi kırmadan bu gelme işinden nasıl kurtulabilirim. Çünkü kabul edersem olacakları biliyorum. Kalp kırmaya da cok korkuyorum nasıl yapsam kırılmaz?
Evet haklisiniz simdi ayni evin icindeler nasil birine gel birine gelme diyeceksiniz eltinizle konusun bence ozel olarak sen gel ama belli etme fln die ispikcimiidr oda soyler mi yani bi hava almaya die ciksin evden olmzmi

Bir şeyi ya yapın ya da yapmayın.
Arada konuşuyorsanız, arada gelmesinde ne gibi bir sakınca var anlamadım.
Elbette kimseyi evinize almak zorunda değilsiniz ama söylediğiniz şey beni tatmin etmedi, kocanız böyle bir şey söyleyecekse ‘konuşuyorsan, annemle -babamla da konuş’ der.
Yani konuştuğum bir insana evime gelme diyemezdim ben. Fakat herkes başka tabii ki.
Bana biraz bahane geldi söylediğiniz şey 😉

Evet haklisiniz simdi ayni evin icindeler nasil birine gel birine gelme diyeceksiniz eltinizle konusun bence ozel olarak sen gel ama belli etme fln die ispikcimiidr oda soyler mi yani bi hava almaya die ciksin evden olmzmi
Söyler hemde ben çağırmışım gibi yapacağına eminim. Onlarda barışmak istiyorum diye düşünürler...

Bir şeyi ya yapın ya da yapmayın.
Arada konuşuyorsanız, arada gelmesinde ne gibi bir sakınca var anlamadım.
Elbette kimseyi evinize almak zorunda değilsiniz ama söylediğiniz şey beni tatmin etmedi, kocanız böyle bir şey söyleyecekse ‘konuşuyorsan, annemle -babamla da konuş’ der.
Yani konuştuğum bir insana evime gelme diyemezdim ben. Fakat herkes başka tabii ki.
Bana biraz bahane geldi söylediğiniz şey 😉
Ben onlarla görüşmüyorum o ararsa açıyorum aramasa ben aramıyorum o yüzden arada... Ayrıca bahane üretiyor olsam sizden neden fikir alayım? Seni tatmin etmek için uğraşmayacam üzgünüm...

Hm kokten bisey bulmanz icin küsün bidaha gorusmeylm deyin ama esinizin ailesi sncta illaki bi araya gelirsiniz omur boyu ozmn bosanmanz gerek
Bir araya gelecek durumumuz kalmadı çok kötü ve farklı olaylar yaşandığı için. Ya eltimle de işte bir sorunum yok diye aradıgında açıyorum onu da silemedim bana zararı yok diye. Ama aynı evde olmaları beni korkutuyor. Tşk ederim cevaplarınız için.

Eltinize evde çok bunaldim dışarıda görüşelim mi hem banada değişiklik olur deyin ve dışarıda görüşün. Böylece evinize gelmemiş olur. Hem de kalbini kırmamış olursunuz
Bunu diyebilirim haklısınız inşaallah görüştükten sonra yine ev muhabbeti olmaz.

X