Uygun fiyatlı HİJYENİK PEDLERDEN hangisinden daha memnunsunuz? Bim, A101, Şok, Migros, Gratis...???

Merhaba arkadaşlar malum fiyatlar uçtu ve ped fiyatları epey pahalandı, en azından yoğun olmayan özel günlerimizde destek olarak kullanmak için deneyenler varsa UYGUN fiyatlı HİJYENİK PEDLERDEN hangisinden daha memnunsunuz? Bim, A101, Şok, Migros, Gratis...???
Molped yüzde yüz organik pamuklu. Hem kalın hem bantları iyi hem uygun fiyatlı.hem yerli Koteks kalitesiyle aynı. Orkid neymiş ondan daha iyi. Orkid çoğu naylon. Yahudi mallarını bu kadar abartmamak lazım.

Ben gayet memnunum sızdırmıyor. Kanamam aşırı fazla olduğu için iki gece pedini ard arda takarak kullanıyorum hep. Bir kere sleepy denemiştim anında sızdırmıştı mesela.
İki gece pedini arda arda takmak mı? Evet kanaman gerçekten çokmuş. Üzüldüm. Allah yardımcın olsun. Ben gece boyu yani 3. boy kullanmıyorum, 2 yetiyor onun yerine bana genelde. Ama Kotex Natural'in sızdırmama açısından iyi olduğunu öğrenmem de iyi oldu, hassiyet yapınca ben de ondan kullanırım, en azından küçük bir paket bulundurayım ondan da. Teşekkürler.

İki gece pedini arda arda takmak mı? Evet kanaman gerçekten çokmuş. Üzüldüm. Allah yardımcın olsun. Ben gece boyu yani 3. boy kullanmıyorum, 2 yetiyor onun yerine bana genelde. Ama Kotex Natural'in sızdırmama açısından iyi olduğunu öğrenmem de iyi oldu, hassiyet yapınca ben de ondan kullanırım, en azından küçük bir paket bulundurayım ondan da. Teşekkürler.
Teşekkür ederim 😔 zor gerçekten. Rica ederim ne demek

Molped yüzde yüz organik pamuklu. Hem kalın hem bantları iyi hem uygun fiyatlı.hem yerli Koteks kalitesiyle aynı. Orkid neymiş ondan daha iyi. Orkid çoğu naylon. Yahudi mallarını bu kadar abartmamak lazım.
Ben Molped de kullanmıştım ama şu pembe pakette olan Ultra olanından sanırım. O o kadar pamuksu gelmedi, Orkid benzeri naylonumsuydu yanlış hatırlamıyorsam ama sanırım bir tık daha inceydi, fakat yine de güzel emiciydi. Senin dediğin beyaz pakette olan Pure&Soft serisi sanırım, cilt dostu organik pamuk diyor üzerinde? Bu arada indirimden falan 2 normal, 2 uzun toplam 4 paket Orkid'im olmuş evde, onları yavaş yavaş bir şekilde kullanacağım, yine de pahalı geldiğine yoğun gelmeyen günler için daha ekonomik bir arayışa geçtim. Bir de Molped'in mavi paketlisi çıkmış, antibakteriyel Extra Hijyen çeşidi çıkmış, onun yüzeyi nasıl acaba pamuksu mu, naylonumsu mu?

Ben yenisini denedim, Orkid'in Platinum yada Ultra'sının çakması gibi geldi yüzeyi, yine aşırı pamuksu değil ama o naylonumsunun daha yumuşak yüzeylisi sanırım. Denebunu sitesindeki yorumlardan anladım ben de yenilemiş olduklarını, eskisini hiç bilmiyorum, bundan daha naylonumsuysa o kadar iyi olmamalı hakikaten ama şimdiki gayet idare eder bir ürün, özellikle de yoğun gelmeyen günlerde pahalı ürün kullanmaya gerek yok, böyle ekonomik ürünler olunca, acaba diğer marketlerin pedleri nasıl? Ben yine kadınlarkulubünün yorumlarından Şok'un Softy'sini de iyi olarak hatta daha iyi olarak okudum ama acaba nasıl gerçekten???
Şok softy denemistim bi ara ama memnun kalmadım hic digerleri hakkında bi fikrim yok benim icin onemli olan sizdirmamasi ve yüzeyinin pamuklu olmasi o yüzden beni tatmin etmisti scarlet. Kesinlikle cok paralar dökmeye gerek yok eninde sonunda çöp oluyor

Şok softy denemistim bi ara ama memnun kalmadım hic digerleri hakkında bi fikrim yok benim icin onemli olan sizdirmamasi ve yüzeyinin pamuklu olmasi o yüzden beni tatmin etmisti scarlet. Kesinlikle cok paralar dökmeye gerek yok eninde sonunda çöp oluyor
Scarlet naylon ya pamuk değil ki. İlerde cilt sıkıntısı veriyor. Kaşıntı döküntü Mantar. Molped yeşil paket sızdırmıyor ve kaliteli uygun fiyat. Tavsiye edilir. Sleppy den memnun kalmadım.

Ben Molped de kullanmıştım ama şu pembe pakette olan Ultra olanından sanırım. O o kadar pamuksu gelmedi, Orkid benzeri naylonumsuydu yanlış hatırlamıyorsam ama sanırım bir tık daha inceydi, fakat yine de güzel emiciydi. Senin dediğin beyaz pakette olan Pure&Soft serisi sanırım, cilt dostu organik pamuk diyor üzerinde? Bu arada indirimden falan 2 normal, 2 uzun toplam 4 paket Orkid'im olmuş evde, onları yavaş yavaş bir şekilde kullanacağım, yine de pahalı geldiğine yoğun gelmeyen günler için daha ekonomik bir arayışa geçtim. Bir de Molped'in mavi paketlisi çıkmış, antibakteriyel Extra Hijyen çeşidi çıkmış, onun yüzeyi nasıl acaba pamuksu mu, naylonumsu mu?
[/QUOTE
Molped beyaz yeşil organik pamuk yazanı kullanıyorum ben bahsettiğim o. Mor olan naylonlu. Ondan da aldım ama kaşındırıyor. Bu kısmın sağlığı da çok önemli. Mantar enfeksiyon olsa dünya tahlil muayene ilaç parası vereceksin. Bir de öyle hemen geçmez. Molped in pamuğu ve emiciliği kotexden bile daha iyi bence. Hepsinden kullandım.

Molped beyaz yeşil organik pamuk yazanı kullanıyorum ben bahsettiğim o. Mor olan naylonlu. Ondan da aldım ama kaşındırıyor. Bu kısmın sağlığı da çok önemli. Mantar enfeksiyon olsa dünya tahlil muayene ilaç parası vereceksin. Bir de öyle hemen geçmez. Molped in pamuğu ve emiciliği kotexden bile daha iyi bence. Hepsinden kullandım.

Scarlet naylon ya pamuk değil ki. İlerde cilt sıkıntısı veriyor. Kaşıntı döküntü Mantar. Molped yeşil paket sızdırmıyor ve kaliteli uygun fiyat. Tavsiye edilir. Sleppy den memnun kalmadım.
Eski üretimi evet bildigimiz naylondu ama ben hamile kalmadan önce paketinin degistigini gördüm bi sans daha verdim ve gördüm ki icerigini de degistirmisler daha pamuksu daha yumuşak bi ic yüzey yapmışlar

Ben toparlama ihtiyacı duydum. Ben ilk defa, daha yeni aldım Scarlett Ultra'nın normal boyunu, bana da naylonumsu geldi ama hem arkadaşların yorumlarından, hem denebunu sitesindeki yorumlardan ürünün eskisine göre yenilendiğini anladım, sanırım biraz daha yumuşak bir yüzey yapmışlar, bana göre Orkid Ultra Extra yada Platinum'un yüzeyine epey yakın olmuş, ben şahsen herhangi bir kaşıntı, kızarıklık yada cilt problemi yaşamadım bu seferlik, ki bazen Orkid'le bile hassasiyet yaşayabiliyorum arada. Aşırı hassas bir cildiniz yoksa, ekonomik ürün arıyorsanız Scarlett'e gayet şans verilebilir, emiciliği, sızdırmazlığı hiç fena değil. Ama hassas bir cildiniz varsa yada hassasiyet yaşadığınız dönemlerde Molped Beyaz yada Kotex Natural gibi ürünler tercih edilebilir, fakat daha da ekonomik olsun diyorsanız Migros'un pedleri de yüzey olarak çok güzel, bambu ve saf su diyor, gayet yumuşak ve pamuksu ama yoğun olduğunda sızdırma sorunu yaşayabilirsiniz. Hassas ama yoğun olmayan, az kanamanız varsa en ekonomik olarak Migros'unkini denemediyseniz tavsiye ederim. Ben de henüz denemediğim diğerleri A101, Şok, Gratis, Watsons, Carrefour... falan denemeyi düşünüyorum. Onlar hakkında da yorum yazarım ama bu biraz zaman alabilir.

Bimde lal markası var pembe renkli kalın duruyor ama en iyisi o bence
Baktım da burada başka başlıklarda da Bim'in LÂL pedinden bahsedilmiş, hem pamuksu yüzey, kaşındırma, tahriş yapmıyor, hem de sızdırma yapmıyor denmiş. Ameliyat, estetik operasyon sonrası bile bunu öneriyorlarmış anladığım kadarıyla. Varsın biraz kalın olsun, biraz kalınlığın sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Hassasiyet dönemleri için bu kadar ucuz bir çözüm olabileceğini hiç düşünmemiştim, bir dahaki aya mutlaka denemeyi düşünüyorum. Yani biz Orkid falan alıştığımız için, senelerden beri Bim'de satılan ürünlerin de iyi, memnun edici ve yeterli olabileceğini hiç düşünmemişiz. Scarlett naylonumsu olmasına rağmen memnun kalınca, eminim Lâl Ped de pamuklu olunca daha iyi olabilir diye düşündüm, siz de tavsiye edince. Halbuki ne kadar ucuz, al dene değil mi? Kalın ped ve ucuz ürün diye önyargı yapıyoruz işte. Senelerden beri satılıyormuş, biz daha yeni keşfedeceğiz.

Baktım da burada başka başlıklarda da Bim'in LÂL pedinden bahsedilmiş, hem pamuksu yüzey, kaşındırma, tahriş yapmıyor, hem de sızdırma yapmıyor denmiş. Ameliyat, estetik operasyon sonrası bile bunu öneriyorlarmış anladığım kadarıyla. Varsın biraz kalın olsun, biraz kalınlığın sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Hassasiyet dönemleri için bu kadar ucuz bir çözüm olabileceğini hiç düşünmemiştim, bir dahaki aya mutlaka denemeyi düşünüyorum. Yani biz Orkid falan alıştığımız için, senelerden beri Bim'de satılan ürünlerin de iyi, memnun edici ve yeterli olabileceğini hiç düşünmemişiz. Scarlett naylonumsu olmasına rağmen memnun kalınca, eminim Lâl Ped de pamuklu olunca daha iyi olabilir diye düşündüm, siz de tavsiye edince. Halbuki ne kadar ucuz, al dene değil mi? Kalın ped ve ucuz ürün diye önyargı yapıyoruz işte. Senelerden beri satılıyormuş, biz daha yeni keşfedeceğiz.
Kalın ama evde kullanırım neyse bi deneyim dedim yıllardır vazgeçmiyorum dışarıda da gayet rahat
Markalaşmis isim yapmış markalara kaniyoruz maalesef ama ucuz ürünlerin yanından bile geçemiyor çoğu zaman
Orkid en kötüler arasında bence
Kotex te öyle topak topak oluyor çok rahatsız

Sleepy kesinlikle orkid gibi markalardan pişik olmaktan iflahım kurumuştu sleepy yumuşacık pamuk gibi çok rahattım onda

Ben ne kadar iyi olursa olsun kalın ped sevmiyorum ince,orta kalınlıkta ped daha rahat ettiriyor. Molped pamuklu serisi var beni onu kullanıyorum, tahriş yapmıyor

Sleepy kesinlikle orkid gibi markalardan pişik olmaktan iflahım kurumuştu sleepy yumuşacık pamuk gibi çok rahattım onda
Bugün Lâl ped temin ettim. Kalınlığı Sleepy'nin mor paketindekilere epey yakın, öyle abartı kalın sayılmaz. Sleepy bir tık daha muntazam bir ürün gibi geldi bana. Ama bunun yüzeyi de güzel, yumuşak bir doku. Eğer sızdırmazlığı da dedikleri gibi iyiyse, gayet idare edebilir bir ürünmüş, tabi Sleepy bir tık daha iyi galiba. Ama Lâl ped de kullanılamaz, alınmaz bir ürün değilmiş. Lazım olduğu o an indirimde diğer markalardan bir ürün yoksa, idare etsin diye 10 tane ekonomik olarak ve herhangi bir Bim bulması kolay olduğundan gayet alınabilirmiş.

Önce Bim'in Scarlett Ultra pedini (Orkid Ultra çakması gibi), sonra da LÂL klasik kalın pedini (Sleepy çakması gibi ve aşırı kalın sayılmaz) gayet idare eder ve alınabilir bulduğum için, daha sonraları Şok ve A101'in klasik kalın pedlerini yani Softy ve La Belle Klasik Kalın pedleri de denemeyi düşünüyorum, çünkü klasik pedler daha pamuksu yada yumuşak yüzeye sahip olup, biraz kalın olmaları da sızdırmalarına engel oluyor. Şok ve A101'in klasik pedlerini deneyen oldu mu? Memnun kaldınız mı?

Bugün Şok'un Softy Klasik pedini aldım, bu Bim'in Klasik Kalın pedi Lâl pedden daha ince, pamuksu yüzeyi var ve hiç kalın sayılmaz, yani Sleepy'nin daha önce şimdi piyasada olmayan mor ambalajlı olanından kullanmıştım, ya onunla aynı kalınlıkta yada ondan bile ince olabilir, Bim'in Lâl pedini kalın bulanlar, Softy Klasik Ped'den daha memnun kalır gibi geliyor ama iyice sızdırmasın biraz kalın olsun diyenler Lâl pedi daha çok tercih edebilir. İkisi de ucuz ürünler, alıp denemeye değer, ben yazarken şimdi ikisinin de 10'lu paketi sadece 13 TL idi. Bence Klasik Pedler özellikle HASSAS ciltler için Ultra pedlere göre daha tercih edilesi ürünler, çünkü yüzeyleri ve içleri daha pamuksu. Bim'deki Scarlett Ultra da beni tatmin etti ama her cilde her zaman uymayabilir.

sleepy yi yıllar önce kullandım üzeri sanki kagıtımsı gibiydi hiç hoşuma gitmemişti
bimdeki scarlette geçtim gece için olanı uzunluğu süper fakat çok ince fiyat/performans olarak iyi ama
çok yoğun kanamam oluyor günde 10 ped değiştirmek durumunda kalıyorum her türlü zaten

Bugün Şok'un Softy Klasik pedini aldım, bu Bim'in Klasik Kalın pedi Lâl pedden daha ince, pamuksu yüzeyi var ve hiç kalın sayılmaz, yani Sleepy'nin daha önce şimdi piyasada olmayan mor ambalajlı olanından kullanmıştım, ya onunla aynı kalınlıkta yada ondan bile ince olabilir, Bim'in Lâl pedini kalın bulanlar, Softy Klasik Ped'den daha memnun kalır gibi geliyor ama iyice sızdırmasın biraz kalın olsun diyenler Lâl pedi daha çok tercih edebilir. İkisi de ucuz ürünler, alıp denemeye değer, ben yazarken şimdi ikisinin de 10'lu paketi sadece 13 TL idi. Bence Klasik Pedler özellikle HASSAS ciltler için Ultra pedlere göre daha tercih edilesi ürünler, çünkü yüzeyleri ve içleri daha pamuksu. Bim'deki Scarlett Ultra da beni tatmin etti ama her cilde her zaman uymayabilir.
şok ve a101 inkini denedim hiç begenmedim yüzeylerinde sıvı durmuyor kenardan akıyor gibi ya da üstlerinde topak topak kalıyor hissiyatı verdi bana
bimin scarletti ah keşke biraz daha kalın yapsalar alır yürür valla

şok ve a101 inkini denedim hiç begenmedim yüzeylerinde sıvı durmuyor kenardan akıyor gibi ya da üstlerinde topak topak kalıyor hissiyatı verdi bana
bimin scarletti ah keşke biraz daha kalın yapsalar alır yürür valla
Bim'in LÂL pedi kalıncarak ama çok yoğun kanamamanız varsa, sadece normal boyda olduğu için size yetmeyebilir, naylonsu yüzeyle hassasiyet yaşayanlar için ben yüzeyleri pamuksu olduğu için ultra yerine klasik kalın pedleri tavsiye ettim ama sizin durumunuzda da hassiyet varsa kotex yada molped'in natural serilerinin büyük yada gece boylarını denemekte fayda olabilir. Yine de ilk ve son günler gibi yoğunluğun azaldığı günlerde Lâl'i de bir alıp deneyebilirsiniz. Ben öyle yapacağım ortasında Orkid'in 2 numarasını kullanıp, başlarda ve sonlarda ekonomik ürünleri kullanıp iktisat yapmayı düşünüyorum.

X