Çocuk Hastalıkları Uyku eğitimi işe yaramayan bebekler

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

sureyya66

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2020
11
4
57
5 aylık kızımız , doğduğundan bu yana düzenli uyumadı , uyku eğitimine başladık , 1. Hafta
, ama işler tam yoluna girmedi , uzun sürer
Mi öğrenmeleri , zorluklat yaşayanlat oldu mu , Iyumayan bebeklerde sorun varmı ilerki zamanlarda, çok kaygılıyım yardıma ihtiyacım var

Böyle bir deneyim yaşayan annemiz yok mu , neler yaptınız , her çocuk farklı olsa da , yine de bilgi almak açısından yardımınıza ihtiyacım var

5 aylık kızımız , doğduğundan bu yana düzenli uyumadı , uyku eğitimine başladık , 1. Hafta
Mi öğrenmeleri , zorluklat yaşayanlat oldu mu , Iyumayan bebeklerde sorun varmı ilerki zamanlarda, çok kaygılıyım yardıma ihtiyacım var
Daha çok erken geceyle gündüzü bile 4.aydan sonra ayırt etmeye başlıyorlar dünyaya alışma süreçleri vs baya zaman alıyor bu zamana kadar düzensiz uyuması gayet normal 😊 biraz daha sabır

Nasılda insanın yüreğine su serpiliyor, çokkkk teşekkürler, benim kızım hemen uyurdu , çok sorunsuz büyüdü , ama bu toruncuk , zamane çocuğu mu bilmem , uykuya geçemiyor , endişe ediyorum allta bir sorun olur mu diye 😔

Etrafta uyaran fazlaysa uyamakta güçlük ceker bebekler ( ışık , ses , tv gibi )

Bide uyku egitimi taraftari degilim ben
Cocuk diş çıkaracak
Hasta olacak
Atak zamanlari olacak vs vs

Bunlar hep verilen egitimin geri gitmesine yol açar

Her çocuk bir olmaz ayrica ilk cocugumun uykuyu severken
Ikinci cocugum uykuyu pek sevmiyor

Haklısınız , uykuyu sevmeyen bebek zormuş :KK43: kızım tüm bu uyaranları ortadan kaldırıyor tabi ki , ama kurallı ve saatli uyutmaya çalışıyor , bebiş buna zorlanıyor , 3 gün de öğrenirmiş diyor , 1. Haftada hala zorlanıyor uyumakta:KK43:( inşallah bunlar büyüdükce geçecek , burada bunları ve benzer şeyleri yaşayan ve şimdi çocukları büyümüş , koşan yürüyen anneler vardır , sizlerin yaşadığı deneyim nasıl da kıymetli 🙏🙏🙏

Merhaba eğitimi ne şekilde uyguluyorsunuz acaba yazarmisiniz teşekkür ediyorum.simdiden

Merhaba eğitimi ne şekilde uyguluyorsunuz acaba yazarmisiniz teşekkür ediyorum.simdiden
Günaydın , rutin oluşturuyoruz , kitap okuma , okşama ,masaj , perdeler kapalı, ninni , önce biraz kucak , sonra yatağında , anne yanında , katılarak ağlamadığı sürece kucağa almadan uykuya geçmesini bekliyoruz, sonra yanından ayrılıyoruz , eğer çok ağlarsa sakinleştirip yeniden yatağa ... bu şekilde devam ediyoruz ..

Son donemlerde uyku egitiminin zararlari konusuluyor ve bu yonde calismalar var. Pedagog bir arkadasim soylemisti, bilginiz olsun. Yanlis hatirlamiyorsam sebep de agladigi zaman onu yalniz birakmak, oyle hissettirmek guven duygusunu zedeliyordu. Sebebinden cok emin degilim ama birkac uzmanla daha gorusun bence

Son donemlerde uyku egitiminin zararlari konusuluyor ve bu yonde calismalar var. Pedagog bir arkadasim soylemisti, bilginiz olsun. Yanlis hatirlamiyorsam sebep de agladigi zaman onu yalniz birakmak, oyle hissettirmek guven duygusunu zedeliyordu. Sebebinden cok emin degilim ama birkac uzmanla daha gorusun bence
Kesinlikle haklisiniz

Kesinlikle haklisiniz
Bebeği yalnız bırakıp ağlatmak değil yaptığımız , sadece bir rutin oluşturmak , aynı saatlerde , aynı şeyleri yaparak , bebeğin uykuya geçişini öğrenmesine yardımcı olmak ,aksi halde odaya bırakıp çıkmak değil asla

X