Uyku gerilemesi mi destekli uyumadan mı kaynaklı?

selina26

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2023
143
68
30
4. Aya girdiğimiz gibi bebeğim 10 gün meme reddi zar zor ayağa kalkıp sallaya sallaya emzirme derken sonrasında 3 gün eskisi gibi emip uyudu. Oh rahatladım bitti diyordum. Bunu uyku gerilemesi olarak görüyordum uykuya direniyor diye.
Şimdi de 5 gündür geceleri saat başı hatta 30-40 dk gibi sürelerle uyanıyor. Gündüz uykuları da yarım saat. Ben hem emziriyorum hem de beşiğe koyunca da sallıyorum. Böyle alıştık malesef.
kaç kez kalktım geri uyuyamıyorum da bu kadar kalk uyan emzir geri yat aşırı baş ağrısı uykusuzluk var. Her uyandığında emzirdim. Bebeğimle aktivite falan yapamıyorum bu bile suçluluk duygusu yaptı bikaç gün boş bıraktım diye.
Umarım uyku gerilemesidir ve geçer yoksa diyorum memeye sallamaya alıştığı için yeni bişey mi geliştirdi sürekli onu isteyip uyanıyor. Gaz sorunu da biraz var o da uyandırıyor olabilir.

Bir de 4. Ay uyku gerilemesi kalıcıdır ne demek oluyor yani sürekli böyle saat başı uyanacak değil ya neden kalıcı diyorlar

Son düzenleme:
Uyku gerilemesi bence. Tabii diğer yaptıklarınıza da zamanla alışıyor ama gerileme böyle olayın cılkının çıktığı, hiçbir şeyin doğru gitmediği hissini veren şey. Biz yaklaşık 1 hafta iyi geçirdiysek, bir gerileme, bir atak, bir diş, bir hastalık derken Tokat yedik aylarca.
10 aylık olmak üzere artık, şimdi de oluyor ama bu sefer daha kolay alışıyorum sanırım. Şu an mesela kendi uyursa 2-3 kere kalkar gece, destekle uyutsa 5-8.

Oncelikle bebegin hayirli olsun gule gule buyut. Gaz sqncisi icin herhengi bi damla kullaniuor musunuz? Sende yediklerinde dikkat et gazdan da uyaniyor olabilir. Surekli sallanmakta istiyor olabilir. Gunduzleri sallamadan uyutmaya calisirsan gece de o sekilde alismaya baslar. Seni cok iyi anliyorum ilk cocugumu market arabasinda uyutuyordum 🤣 cok zor bir surec ama gunduzleri dusene sokmakla baslarsan geceye de katki yapmis olursun

X