Davranış Bozuklukları Uyku terörü/gece terörü

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Rup

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2016
907
653
36
Merhaba anneler,
21 aylik kizim gece aglayip uyaniyor ve yataktan cikip odadan kaciyor ve aglamasini durduramiyorum. Sakinlesmiyor benimle temas etmekten hoslanan sarilan cocuk beni gece itekliyip bagiriyor agliyor ve sinirleniyor. Kafayi yemek uzereyim su falan veriyorum iciyor ama sonra yine sakinlesmiyor bu durumu en kolay nasil atlatiriz? Ne olur yontemini bilen yazsin. Birlikte uyuyoruz mecburen hep. Ben yatagima gidince gece gelip kaldiriyor beni yatagina cagiriyor normalde devamli o yuzden artik onla uyuyorum mecbur. Ve bu uyku teroru yuzunden ben akil ve ruh sagligimi kaybedecegim neredeyse :KK43:

Bizimde başımıza geldi 2 kere gece terörü tanıma tam oturmuştu bizdeki belirtiler . Kendiliginden geçti şükür

• Beğen
Reactions: Rup
2 yasindan once cikmaz deniyor ama ben bebegimde bu sorunu 6. Aylik oldugundan beri yasadigimizs eminim. Bizi gormuyor sakinlesmiyor ve cildirmis gibi aglayip aniden tekrar uykuya daliyor. Kucukken daha cok oluyordu simdi 1 yasinda ve nisbeten azaldi.

• Beğen
Reactions: Rup
2 yasindan once cikmaz deniyor ama ben bebegimde bu sorunu 6. Aylik oldugundan beri yasadigimizs eminim. Bizi gormuyor sakinlesmiyor ve cildirmis gibi aglayip aniden tekrar uykuya daliyor. Kucukken daha cok oluyordu simdi 1 yasinda ve nisbeten azaldi.
Ben baya araştırdım galiba en büyük problem gün içinde fazla uyarılması. Örn. Avm de cok vakit geçirmek,ışıklı sesli ortamlar , tv ile fazla haşır neşirlik gibi bunları azaltıp sakin bir gün geçirince olmuyor genelde arkadaşlar :KK66:

Merhaba anneler,
21 aylik kizim gece aglayip uyaniyor ve yataktan cikip odadan kaciyor ve aglamasini durduramiyorum. Sakinlesmiyor benimle temas etmekten hoslanan sarilan cocuk beni gece itekliyip bagiriyor agliyor ve sinirleniyor. Kafayi yemek uzereyim su falan veriyorum iciyor ama sonra yine sakinlesmiyor bu durumu en kolay nasil atlatiriz? Ne olur yontemini bilen yazsin. Birlikte uyuyoruz mecburen hep. Ben yatagima gidince gece gelip kaldiriyor beni yatagina cagiriyor normalde devamli o yuzden artik onla uyuyorum mecbur. Ve bu uyku teroru yuzunden ben akil ve ruh sagligimi kaybedecegim neredeyse :KK43:
Canim ben de uyku teroru yasayan bir anneyim ve bu dertten muzdarip olan anneleri tek cati altinda toplamak icin uyku teroru adli instagram sayfasi actim orada konusuyoruz doktora giden tedavi goren atlatan aileler var.. yasamayan bilmez cok berbat bisi uykusuz 2 yildir ruh gibiyiz..Ben instagramdan ulasabildiklerime ulasmaya calisiyorum..

Canim ben de uyku teroru yasayan bir anneyim ve bu dertten muzdarip olan anneleri tek cati altinda toplamak icin uyku teroru adli instagram sayfasi actim orada konusuyoruz doktora giden tedavi goren atlatan aileler var.. yasamayan bilmez cok berbat bisi uykusuz 2 yildir ruh gibiyiz..Ben instagramdan ulasabildiklerime ulasmaya calisiyorum..
Ben uyku terörü yaşamış biriyim. 6 yaşından sonra kaybolup yerini uykuda bazen konuşmaya bırakmıştı. Ergenlikte tekrar ortaya çıktı. Sonra kayboldu. 25 yaşındayım şu an sadece uykuda konuşma olarak devam etmekte. Ama ne zaman stresli, mutsuz bir gün geçirsem çığlık çığlığa kalıyorum. Tabi ben hatırlamıyorum ama yetişkinlikteki etkisi bu olarak kaldı maalesef.

Gorumcemin oglunda vardı. Şimdi 12 yaşında bir delikanlı oldu. Her gece abartısız 1 saat kadar ağlardı. Bahaneler basit. Bu kapı neden kapalı, bakkal neden kapalı, bu çiçek neden açmamış, neden pembe giydin.. Ama nasıl aglama. Sanırsın ki çocuğu kesiyorlar. 1-4 yaş arası sürdü. Doktora da hocaya da götürdüler çare olmadı. Sonra bir gece aniden bıraktı ağlamayı.

X