Sünnet Uykularımı kaçıran bir sünnet meselesi

2 günde iyileşir ki tazecik o daha neyini dert ediosun.
Ya insan kiyamiyor biliyormusunuz. Valla bende heves ediyorum sünnet için ama ay bı tarafım öyle buruk oluyorki. Yani aslında öyle aman aman dustugunde yaralandığı da oturup aglayan bir anne de değilim. Ama bu olay beni strese sokuyor nedense

Cocugum yokken sunnet icin konu acmaya gerek duymuyorum. Açılan bir konu varken ve benim de bunun uzerinde soru isaretlerim varken de diger kadinlarin fikirlerini merak ettim. Olamaz mi? Olabilir.
Tamamen dini açıdan Peygamber Efendimizden gelen en güzel sünnet olduğu için evladımı sünnet ettirmek istiyorum🤗🤗

Cocugum yokken sunnet icin konu acmaya gerek duymuyorum. Açılan bir konu varken ve benim de bunun uzerinde soru isaretlerim varken de diger kadinlarin fikirlerini merak ettim. Olamaz mi? Olabilir.
Yazdığınız konu içinde konu şeklindeki yorumlarla konu sahibinin gerginliğini, endişesini artıracak olmanız hiç önemli değil, önemli olan sizin soru işaretleriniz tabi haklısınız.

Size iyi merak gidermeler.

Olabilir ama benim konumda olamaz. Yurt dışında yaşayıp yeterince geniş görüş açısına sahip birisiniz ya hani, bizim gibi teokratik bir ülkede yaşayan insanların görüşlerinin de sizin için polemikten başka bir anlam ifade etmemesi lazım.Lütfen kendinize özel bir konu açıp merakınızı giderir misiniz? Eminim cevaplayacak onlarca üye bulabilirsiniz demek ki bu başlık sizin seküler yaşam tarzınızla çelişiyor niye ve neyi hala zorluyorsunuz anlamış değilim. Kibarca konumdan çıkmanızı ve cevap vermenizi istemediğimi ima ediyorum hâlâ birilerine cevap yetiştiricem diye paralanıyorsunuz. Ben tecrübeli annelerden bilgi almak için başlık açtım. Tecrübeli misiniz hayır. Bilgili misiniz okuduğunuz kadarıyla. Bu benim için yeterli mi asla. O yüzden iyi akşamlar. Stresinizi ve merakınızı kendinize özel konular açarak giderin lütfen.

Komşum 3 aylıkken sünnet ettirdi ilk gün huzursuz oluyormus ama bir haftada hiç biseyi kalmiyomus Allah yardim eder korkma

Olabilir ama benim konumda olamaz. Yurt dışında yaşayıp yeterince geniş görüş açısına sahip birisiniz ya hani, bizim gibi teokratik bir ülkede yaşayan insanların görüşlerinin de sizin için polemikten başka bir anlam ifade etmemesi lazım.Lütfen kendinize özel bir konu açıp merakınızı giderir misiniz? Eminim cevaplayacak onlarca üye bulabilirsiniz demek ki bu başlık sizin seküler yaşam tarzınızla çelişiyor niye ve neyi hala zorluyorsunuz anlamış değilim. Kibarca konumdan çıkmanızı ve cevap vermenizi istemediğimi ima ediyorum hâlâ birilerine cevap yetiştiricem diye paralanıyorsunuz. Ben tecrübeli annelerden bilgi almak için başlık açtım. Tecrübeli misiniz hayır. Bilgili misiniz okuduğunuz kadarıyla. Bu benim için yeterli mi asla. O yüzden iyi akşamlar. Stresinizi ve merakınızı kendinize özel konular açarak giderin lütfen.
Konunuzdan severek ayriliyorum ancak ultimatom vermeye calistiginiz icin degil, yorumcuların konservatif zihniyetlerinden. Cünku burada herkese konu aciyorsaniz tum yorumlara acik olmaniz gerekir, burasi boyle bir platform bunu kabul ederek konu acmak zorundasiniz. Bundan rahatsizsaniz konularinizi sadece es dost ile konusun, boyunuzu ve psikolojinizi aşan bir platforma degil.

Konunuzdan severek ayriliyorum ancak ultimatom vermeye calistiginiz icin degil, yorumcuların konservatif zihniyetlerinden. Cünku burada herkese konu aciyorsaniz tum yorumlara acik olmaniz gerekir, burasi boyle bir platform bunu kabul ederek konu acmak zorundasiniz. Bundan rahatsizsaniz konularinizi sadece es dost ile konusun, boyunuzu ve psikolojinizi aşan bir platforma degil.

Komik duruma düşmek hoşunuza mı gidiyor? Şu kelime kalabalığınıza ve benden bilgi fışkırıyor edalarınıza bakarak diyorum ki bana akıl verebilecek eğitim düzeyinde , psikolojik donanıma, görgüye ya da empati yeteneğine sahip değilsiniz o yüzden sizi daha fazla muhatap almak istemiyorum (z). Avrupai kişiliğiniz ve zihniniz umarım algılar ve sessizce uzaklaşırsınız.

Mune Mune arkadaşımız ile ilgilenirseniz çok sevinirim zira kendisini moderatör zannedip yeni konu açma kurallarını öğretme çabasında

Sakin ol annesi. Gerginliğini alır sonra bebeğin. Ben de 2 ay evvel yaptirdim. 3 aylıkti, ilk gün bjraz agrısı olacak ama sonraki gun hersey normale yakın olqck inan. Calpolunu vereceksin, agrisi dinecek bir kiktar zaten. Ben de cok gerildim ama korkutuğum kadar olmadı şükür..

Özelliklerinize bir de müneccimligi, psikologlugu falan da ekleyin, malum insanlarin diplomasini siz vermissiniz gibi egitim duzeylerine, psikolojik durumlarına kadar hakimsiniz. Komik ama benim gulesim yok, sizinle ya da bir baskasiyla polemige giresim de yok.

Son kez belirtmek istiyorum ki ogrenmek istedigim dinin disinda gercekten arastirarak mi sunnet gerceklestirildigi cunku yeterince arastirmadan bir insanin vucuduna ona sormadan ve geri donusu olmayan bir ameliyat yaptirmanin bu kadar kolay verilebilecek bir karar olmamasi gerektigini dusunuyorum.
Bizim cografyamizda doktorlar kimileri gelenek kimileri para icin direkt sunnete yonlendiriyor ama biz cocuklarimizin sagligini dusunmeliyiz.
Ben daha once isin bu kismini dusunmemis, veya dusunup benimle ayni fikirde olan, ya da arastirip benim aksime saglik icin faydali maddeler bilen kadinlarla yorumlaşmak istedim.

Tamamen dini açıdan Peygamber Efendimizden gelen en güzel sünnet olduğu için evladımı sünnet ettirmek istiyorum🤗🤗
Ya sünnetsiz erkekler hos degil ha marjinal olmaya çalışanlar varsa söyleyim. Acayip bir hijyen problemi yaratıo. Kocaman adamlar bile o deriyi çekip icini temizlemeyi akil edemio. Peynirimsi bir katman bile oluyor bazisinda cok fena cok.

Merhaba hanımlar,
Size şimdi uykularımı kaçıran bir sorundan bahsetmek istiyorum 1 haftadır aşırı gerginim.
Bebeğim 8 aylık ve doğuştan sünnet derisinde darlık vardı. Doktor bi kaç kere açtı ama maalesef her seferinde kapandı ve artık sünnet şart. Tam hareketli zamanları sürünüyor emekliyor kalkmaya çalışıyor kıpır kıpır.

Salı gününe randevu aldık ama benim içim içimi yiyor. Gurbette olduğumuz için yardıma gelecek kimsem yok, eşim sabah 7 akşam 10 çalışıyor bana gram faydası yok yani. Ben tek başıma nasıl yapıcam nasıl edicem bu çocuğu nasıl kolluycam aklımı kaçırmak üzereyim. Evim 4. Kat Asansör yok. Biz hergün kanguru ile sabah ve akşam çıkar dolaşırdık biraz olsun sakinler rahatlardı. Onu zaten yapamıycam. Yürüteçe biner en azından biraz oyalanırdı şimdi o da olmayacak. Eeee Şimdi nasıl olacak ben kafaları yiyorum. Deneyimli anneler lütfen benimle tecrübelerinizi paylaşın biraz sakinleşmeye ihtiyacım var 😥
Merhaba,

benim oglum sünnet oldugunda bir bucuk yasindaydi. Cok hareketli bir cocuktu. Keske daha önce yürümeden önce yapsaydim dedim. Ilk zamanlar pansuman konusunda zorlandim, oglum yasina göre iri bir cocuktu, hem pansuman hem sakinlestirme nasi olacak diye panik yapiyordum. 8 aylik bence yine idare edilebilecek bir yas. Bebek sonucta.
Ben mesela sargi bezine bepanthen sürüp pipisinin etrafina sarmaktansa, dörtgen sargi bezlerinden iki kat alip onun icine sürüp, pipisinin üstüne koyuyordum. asilma ihtimalide olmuyordu.

Hatta sonrasinda bezini baglayacagim zaman direk bezine kremi sürüyordum, yani kapatmadan önce bakiyordum denk geliyormu diye. O sizin isinizi kolaylastirir. Umarim hersey kolay gecer, gerekirse komsudan vs yardim istemeye cekinmeyin. Insan böyle bir zamanda baskasinin tecrübesine yardimina ihtiyac duyuyor, sonucta buda kücük bir ameliyat:)

İnanın tek korkum o kadar hareketli ki kendine zarar vermesi ve benim o an buna engel olamamam. Çünkü çok minik daha hani aç tv yi otursun izlesin olmaz ki. Kıpır kıpır yerinde durmuyor. Dualarınız için çok teşekkür ederim amin inşallah. Rabbim evlatlarımızı bize bağışlasın sağlıkla sıhatle inşallah
Benim oğlumda bebekken oldu inanın çok daha kolay iyilestiler sadece ilk idrarını yaparken çığlık attı birden oda sadece ilkinde oldu bezli oldukları için idrariyla çabuk iyileşiyor demişti doktor 1 numara büyük bez almamızı önermişti doktorumuz sürtünme yapışma vs olmaması için öyle yaptık çok rahat ettik geçmiş olsun şimdiden

X