Uykumda çok terliyorum

sapiens

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Mart 2017
54
90
36
Kendimi bildim bileli uyurken terlerim. Ama bu durum son zamanlarda iyice rahatsız etmeye başladı beni. Mesela dün gece uykum bölündü, bir baktım bacaklarım bile sırılsıklam. Göğsümde duştan yeni çıkmışım gibi su birikiyor. Sentetik, koyun yünü yorganlar denedim, nevresimlerim kalitesizdir diye değiştirdim, hiçbir zaman kayda değer bir değişiklik olmadı. Uykuda aşırı terlemenin sebebi ne olabilir? Ben bununla ilgili ne yapabilirim? Yaptırmam gereken bir tahlil var mı, doktora gitmem gerekir mi? Benzer deneyimleri olan varsa önerilerini bekliyorum.

Not: 29 yaşındayım, zayıfım, bildiğim bir sağlık problemim yok, stresse herkes kadar var :)

Hormonlarınıza bir baktırın

Bir doktora gorunsen daha iyi bilir canm ayriyeten dogum yaptinmi cunku lohusayken insan cok terliyor uykuda sabah kalktigimda heryerim islakti terlemekten

Kendimi bildim bileli uyurken terlerim. Ama bu durum son zamanlarda iyice rahatsız etmeye başladı beni. Mesela dün gece uykum bölündü, bir baktım bacaklarım bile sırılsıklam. Göğsümde duştan yeni çıkmışım gibi su birikiyor. Sentetik, koyun yünü yorganlar denedim, nevresimlerim kalitesizdir diye değiştirdim, hiçbir zaman kayda değer bir değişiklik olmadı. Uykuda aşırı terlemenin sebebi ne olabilir? Ben bununla ilgili ne yapabilirim? Yaptırmam gereken bir tahlil var mı, doktora gitmem gerekir mi? Benzer deneyimleri olan varsa önerilerini bekliyorum.

Not: 29 yaşındayım, zayıfım, bildiğim bir sağlık problemim yok, stresse herkes kadar var :)
terlemek kotu degildir. öncelikle bunu diyeyim
aşırı terleme : regl olacaksan bu olur.
az bir enfeksiyoın varsa vucudunda terleme görülür. fark etmezsin bile az bir yorgunlıuk verir terlersin atlatırsın
lenflerinde büyüme vrsa ama korkam kanser degil. enfeksiyona baglı buyume. enfeksiyon gecer terleme biter.
daha kötüleri: cinsel yolla bulaşan rahatsızlıklar - kanser
daha az kötüler = guatr.
kafana cok takılıyorsa doktrr.git.
en hafifi = yapın bu. kesin bebekkende cok terleliyorsundur. veya stres.

Gece terlemeleri bazı hastalıklara işaret olabiliyor inşallah değildir ama. Bir doktora görünün.

terlemek kotu degildir. öncelikle bunu diyeyim
aşırı terleme : regl olacaksan bu olur.
az bir enfeksiyoın varsa vucudunda terleme görülür. fark etmezsin bile az bir yorgunlıuk verir terlersin atlatırsın
lenflerinde büyüme vrsa ama korkam kanser degil. enfeksiyona baglı buyume. enfeksiyon gecer terleme biter.
daha kötüleri: cinsel yolla bulaşan rahatsızlıklar - kanser
daha az kötüler = guatr.
kafana cok takılıyorsa doktrr.git.
en hafifi = yapın bu. kesin bebekkende cok terleliyorsundur. veya stres.
Evet, kendimi bildim bileli böyle. Bu ara arttı gibi ama belki kafama taktığım için öyle geliyor bana, bilemedim. Kimileri çok şeker tüketmekten olabileceğini söylüyor, aslı astarı var mıdır bilmiyorum.

Evet, kendimi bildim bileli böyle. Bu ara arttı gibi ama belki kafama taktığım için öyle geliyor bana, bilemedim. Kimileri çok şeker tüketmekten olabileceğini söylüyor, aslı astarı var mıdır bilmiyorum.
enfeksiyon vardır o zaman. bahar adamı carpar. baharda hep hasta oluruz. farkında olmadan atlatırız.
sıcak soguk nasıl giyinecegini bilmezsin, ceyranda kalmışsındır. bekle daha devam ediyorsa dokt. görünürsün.
ailede ve en yakınlarında (anenen nene dede gibi ) şeker hast. öyküsü yoksa şekerden cok korkma. ama gene de test yaptırırsan iyi olur.
saglık ocakları tum bu testleri ucretsiz yapar.

Merhaba.. Gece terlemesi sıcak hava şartlarında normal sayılabilir ama bunun dışındaki zamanlarda önemli hastalıkların belirtisi olabilir. Örneğin akciğer sarkoidoz hastalığı. Bu hastalık 20 ile 40 yaş aralığındaki bayanlarda özellikle sigara içmeyen bayanlarda ortaya çıkan tamamen strese bağlı bir rahatsızlıktır. En belirgin özelliği gece terlemesi,kilo kaybı ve kilo alamama durumudur. Dahiliye ve göğüs polikliniğine görünmenizi öneririm. Not:Akciğer sarkoidozlu biri.

canım sana tavsiyem trombositlerine baktır... bende çok zayıftım ama bir dönem geceleri özellikle heryerim ter içinde uyanıyordum. normal kan olarak bakmıyorlar buna. trombositlere ayrıca baktırman gerekiyor. kan değerlerimde bir anormallik çıktı hamileliğimde hematoloji bölümüne yönlendirdiler beni. inşallah birşeyin yoktur.

Bende geceleri uykumda çok terlerim artık yorgansız yatıyorum ve yaz kış şort askılı uyurum anca böyle engelleyebildim hala terliyorum ama eskisi kadar çok değil

Gece terlemesi seker ve kolesterol belirtisidir. Açlık şekerine baktir bi. Kolestrol icinde eti azalt yagsiz yemekler ye cevizi horozuyla aksamdan suya koy sabah suyunu ic cevizi ye. Bol su ic.

Gece terlemesi seker ve kolesterol belirtisidir. Açlık şekerine baktir bi. Kolestrol icinde eti azalt yagsiz yemekler ye cevizi horozuyla aksamdan suya koy sabah suyunu ic cevizi ye. Bol su ic.
Evet, şekerim yok ama kolesterolüm senelerdir biraz yüksek çıkıyor. Dediğiniz gibi ondan olabilir. Et çok az yiyorun, vejeteryan beslenmeye çalışıyorum. Cevizi deneyeceğim. Çok teşekkürler

Evet, şekerim yok ama kolesterolüm senelerdir biraz yüksek çıkıyor. Dediğiniz gibi ondan olabilir. Et çok az yiyorun, vejeteryan beslenmeye çalışıyorum. Cevizi deneyeceğim. Çok teşekkürler
Tiroid,şeker,kolestrol olabilir eğer baktırmadıysanız baktırın derim dahiliye doktoruna.

Arkadaşlar adet dönemimde aşırı ter oluyor gece ıykudan uyanıyor üstümü değiştiriyorum.Ve internette bakınca innaılmaz kötü şeyler yazıyor korktum açıkcası.Sadece adet dönemimde olan varmı boyle:KK43:((

X