Uyuz Hastalığı

beyazzcicek

Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2018
4
0
29
Arkadaşlar merhaba,
Şiddetli kaşıntılarım nedeniyle cildiyeye gittim ve uyuz tanısı koyuldu. Tedavi olmama rağmen 3 aydır kurtulamadım. 3 farklı cildiyeye gittim belki uyuz değildir diye ama geçmiyor. Kurtulan var mı lütfen yardımcı olun. Evdeki kimseye hala bulaşmadı.

Arkadaşlar merhaba,
Şiddetli kaşıntılarım nedeniyle cildiyeye gittim ve uyuz tanısı koyuldu. Tedavi olmama rağmen 3 aydır kurtulamadım. 3 farklı cildiyeye gittim belki uyuz değildir diye ama geçmiyor. Kurtulan var mı lütfen yardımcı olun. Evdeki kimseye hala bulaşmadı.
Oncelikle gecmis olsun boyle birsey gecirmedim kasintilarin icin banyo suyunda sirke ve tuz kullan son durulanma suyuna kat sni rahatlatir emin ol ve canim belki de kasintilarinin sebebi ciltle alakali degildir alerjin olabilir farkinda degilsindir yada cigerlerinle alakali bi skintin vardir bence baska doktorlarla konus altta yatan sebebi arastir Allah sifa versin

Oncelikle gecmis olsun boyle birsey gecirmedim kasintilarin icin banyo suyunda sirke ve tuz kullan son durulanma suyuna kat sni rahatlatir emin ol ve canim belki de kasintilarinin sebebi ciltle alakali degildir alerjin olabilir farkinda degilsindir yada cigerlerinle alakali bi skintin vardir bence baska doktorlarla konus altta yatan sebebi arastir Allah sifa versin
Tüm doktorlar uyuz olduğunu söyledi 3 farklı doktor da yanılamaz diye düşünüyorum:KK43:

Tüm doktorlar uyuz olduğunu söyledi 3 farklı doktor da yanılamaz diye düşünüyorum:KK43:
Beyaz sirke ve su karıştır kendine sür ergun yap çamaşırları hergun değiştir yatakları hergun yıka kremini sür kolay geçmez evdekilerede bulaşır

Allah yardimcin olsun canim valla ozman evdeki herseyi kaynat camasirlarini evdekilerin camasirlarini guzelce bi evi ilacla temizle sonrada kendini guzelce bi ilacla yikan anca oyle kurtulursun canim dun komsu soyledi 15 gun bir sampuanla yikanmislat snrasinda gecmis ins sanada sifa olur

Cildiyeciler %5 permetrin losyon veriyor ama uyuz malesef permetrine direnç kazanmış. Wilkinson pomadı tavsiye edeceğim. katran ve kukurtlu bir pomad cok kotu kokuyor ve esyalara siniyor. 3 gün yıkanmadan bu pomadı sureceksiniz, 3.günün sonunda temizlenceksiniz. çalışanlar cuma aksamı baslayıp pazartesi sabah yıkananabilir. yalnız bu pomad yumurtaları oldurmuyor, bu yuzden bu tedaviyi tekrarlamanız gerekecek.3 gün aynı kıyafetleri giyeceksiniz.alez kullanın ve varsa gozden çıkaracagınız carsaf vs kullanın. geçmiş olsun.

Ben wilkinson ve kwelladaya(permetrin) tövbe ettim.
Dün birşeyler denedim bugün rahatım. Sanırım en iyi geleni akşam yaptıgım banyo. Küveti dayanabileceğim bayağı sıcak su ile doldurdum, 1/2-1 bardak yogun çamaşır suyu ile en fazla 30 dk durdum (kaşıntılarımın azaldığını hissedince biraz daha durdum< 30dk), başta yarım bardak koymuştum sonra 1 e çıkardım başımı zaman zaman dışarda tutmaya çalıştım, en cok ayaklarım suda kaldı.
etkilerini tam anlayamadım ama şunları da yaptım dün:
akşam, çay ağacı yağı ile zeytin yağını 1 -1 karıştırıp sürdüm.
ikindi gibi ise swk gümüş suyu ile fısfıs yapmıştım heryerime.
geçmiş olsun.

Benimde kanım uyuz olmuştu ondanda bebeğime geçti 3 haftadır ilaç kullniyoruz evi temzledm eşyalarını kaynatım utuledim eşimle benimkini 60 sa yıkadım yüksek ayarda utuledim hergün çarşaf yikayip değiştiriyorum ve hala geçmedi ama azalma oldu çaresini bilen yazsin lutfen

Uyuz tedavisinde aşağıdaki %20 lik benzil benzoatlı ilaç çok etkili, tavsiye ederim, sadece biraz yakıyor, seyrek kullanılabilir. Rusyadan bir tanıdıgım getirdi, aynısı değil ama içeriği %20 benzil benzoat. Bizimkisini geçiren bu oldu çok şükür. Kullanımı rahat ama biraz yakıyor. Zararlı mı, değil mi sini siz araştırın. Yurtdışından getireceklerin gümrüğe takılmaması için reçetelerinin olması gerekiyor. Belki eczacılar da yapabilir. Kullanımı kwellada gibi: boyun/çeneden aşağı heryere sürülüyor nokta bırakmayacak şekilde, 3-4 gün sonra tekrarlanıyor. Geçmiş olsun.

İlacın gelmesi 25 gün falan sürüyor. Gümrük fatura,kimlik ve reçete talep ediyor. Bilginize..

alamazsınız. ama wilkinson ondan daha iyi bir ilaç. boş verin.benzil benzoat tahris edici cok.

Cildiyeciler %5 permetrin losyon veriyor ama uyuz malesef permetrine direnç kazanmış. Wilkinson pomadı tavsiye edeceğim. katran ve kukurtlu bir pomad cok kotu kokuyor ve esyalara siniyor. 3 gün yıkanmadan bu pomadı sureceksiniz, 3.günün sonunda temizlenceksiniz. çalışanlar cuma aksamı baslayıp pazartesi sabah yıkananabilir. yalnız bu pomad yumurtaları oldurmuyor, bu yuzden bu tedaviyi tekrarlamanız gerekecek.3 gün aynı kıyafetleri giyeceksiniz.alez kullanın ve varsa gozden çıkaracagınız carsaf vs kullanın. geçmiş olsun.
Dün birşeyler denedim bugün rahatım. Sanırım en iyi geleni akşam yaptıgım banyo. Küveti dayanabileceğim bayağı sıcak su ile doldurdum, 1/2-1 bardak yogun çamaşır suyu ile en fazla 30 dk durdum (kaşıntılarımın azaldığını hissedince biraz daha durdum< 30dk), başta yarım bardak koymuştum sonra 1 e çıkardım başımı zaman zaman dışarda tutmaya çalıştım, en cok ayaklarım suda kaldı.
geçmiş olsun.
Uyuz tedavisinde aşağıdaki %20 lik benzil benzoatlı ilaç çok etkili, tavsiye ederim, sadece biraz yakıyor, seyrek kullanılabilir. Rusyadan bir tanıdıgım getirdi, aynısı değil ama içeriği %20 benzil benzoat. Bizimkisini geçiren bu oldu çok şükür. Kullanımı rahat ama biraz yakıyor. Zararlı mı, değil mi sini siz araştırın. Yurtdışından getireceklerin gümrüğe takılmaması için reçetelerinin olması gerekiyor. Belki eczacılar da yapabilir. Kullanımı kwellada gibi: boyun/çeneden aşağı heryere sürülüyor nokta bırakmayacak şekilde, 3-4 gün sonra tekrarlanıyor. Geçmiş olsun.

alamazsınız. ama wilkinson ondan daha iyi bir ilaç. boş verin.benzil benzoat tahris edici cok.
Şaka yapıyor olmalısınız.
Düzenli olarak ilaç deneyip sonra yok yapmayın ise yaramıyor yazmışsınız.wilkinson u önce önermiş sonra ise yaramıyor diyip yurtdisindan ilaç getirtmelerini söylemiş sonra yine tahriş ediyor en iyisi wilkinson pomad kullanın yazmışsınız.
Ama Lütfen iyice emin olmadan ilaç isimleri yazıp durmayın. İnsanlar burada çözüm arıyorlar. Çamaşır suyuyla banyo yapmalarını nasıl önerirsiniz!

Şaka yapıyor olmalısınız.
Düzenli olarak ilaç deneyip sonra yok yapmayın ise yaramıyor yazmışsınız.wilkinson u önce önermiş sonra ise yaramıyor diyip yurtdisindan ilaç getirtmelerini söylemiş sonra yine tahriş ediyor en iyisi wilkinson pomad kullanın yazmışsınız.
Ama Lütfen iyice emin olmadan ilaç isimleri yazıp durmayın. İnsanlar burada çözüm arıyorlar. Çamaşır suyuyla banyo yapmalarını nasıl önerirsiniz!
Haklısınız. Silmeye çalıştım mesajları silemedim. Benim geçmedi malesef. Önerilerimi dikkate almayın. nasıl silebilirm mesajları bilmiyorum.

geçmiş olsun.
sakın denemeyin! Yapmayın!

Arkadaşlar merhaba,

Uyuz hastalığı dediğiniz ürtiker mi? Kurdesen diyende var..

Arkadaşlar uyuz hastalığı ile ilgili kendi deneyimlerimi paylaşıyorum. Doktor değilim, dermatolog değilim. Yaptıklarım doktor tavsiyesi değildir, çoğunu da önermem,yarardan çok zarar görebilirsiniz. Önerilerimi tedavi garantisi de vermez.

Yeni denememi de eklemeden geçemeyeceğim:
Şu anda benim kaşıntım yok. Ama, hijyene dikkat etmeme rağmen, kaşıntısız durumdan kaşıntılı duruma birkaç kez geldiğim için vucudumdan tam olarak temizlendiklerini düşünmediğim için şu an diatomiti (diatomaceous earth) deniyorum. Pudra gibi. Bir web sitesinde şöyle bir kullanımı da var:

take a small tupperware container, put about 1/4 a cup of a healing body lotion, and mix in a couple spoonfuls of diatomaceous earth. The mix will end up looking fairly grayish, but it should still apply to your skin just like normal lotion. Apply this mixture multiple times daily, making sure to cover your entire body. Take extra care to apply to spots like in between your fingers, the backs of your knees, and anywhere you might miss during a normal lotion application.

You can use several different kinds of carrier oils for this as well, all economical and fairly easy to find. My recommendations are almond oil and grapeseed oil, but you can use others if you have them on hand. Make sure you use oil that is meant for your skin. You can prepare and apply the oil the same way you would with the lotion.

X