Uyuz muyum

Carla1356

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2022
482
225
Kızlar bir haftadır geceleri bitmek bilmeyen bir kaşıntım var sırtımda boynumda ensemde ve cenemde döküntü yok uyuz mu bu 1 ay önce doğum yaptım bebeğim için korkuyorum

Uyuzda mutlaka döküntü ve özel olarak tünel adı verilen görüntü oluyor diye biliyorum. Ürtikerde de kabarıklık oluyor. Tamamen halktan biriyim, hekim değilim. Bildiklerim böyle..
Ürtiker nedir boyunda kaşıntı uyuz mudur acaba en çok boynum kaşınıyor

Kurdeşen.

Kaşınır ve geçer, asla iz bırakmaz :KK51:

daha önce uyuz geçirdim. kendimden örnek verebilirim. kaşıdığım yerlerde uzun tünel gibi iz oluyodu kızarık. geceden sabaha kadar daha çok azıtıyodu kaşıntı ama bacaklarım özellikle üst iç bacaklarım ve kollarım kaşınıyodu benim çenem falan kaşınmıyodu bence bi sağlık ocağına gidin

Ne yapabilirim peki bunun için hangi bölüme gitmeliyim
Dermatolojiye gidip teşhis alabilirsin tabi ki ama pek kesin bir çözümü yok

Bir ilaç tetikliyorsa onu kesebilirler, bir yiyecekse onu yemezsin ama stres falan tetikliyorsa zor yani. Alternatif tedavi yolları deneyen arkadaşlar vardı forumda,onlarda işe yaramıştı.

Kaşındığı zaman bölgenin fotoğrafını çek doktora gösterirsin çünkü kurdeşense kayboluyor.

daha önce uyuz geçirdim. kendimden örnek verebilirim. kaşıdığım yerlerde uzun tünel gibi iz oluyodu kızarık. geceden sabaha kadar daha çok azıtıyodu kaşıntı ama bacaklarım özellikle üst iç bacaklarım ve kollarım kaşınıyodu benim çenem falan kaşınmıyodu bence bi sağlık ocağına gidin
Duştan sonra kasinmiyorum ben internetten baktığım kadarıyla duştan sonra uyuz daha çok azitiyormus doğru mu

Dermatolojiye gidip teşhis alabilirsin tabi ki ama pek kesin bir çözümü yok

Bir ilaç tetikliyorsa onu kesebilirler, bir yiyecekse onu yemezsin ama stres falan tetikliyorsa zor yani. Alternatif tedavi yolları deneyen arkadaşlar vardı forumda,onlarda işe yaramıştı.

Kaşındığı zaman bölgenin fotoğrafını çek doktora gösterirsin çünkü kurdeşense kayboluyor.
Ya bende hipotriodi var doğumdan beri doğru düzgün ilaç içmiyorum kurdesene baktım trioid sebep olabilirmiş büyük ihtimalle odur

X