Bütün hormonlarım bozuk nolur bana yardım edin

VanessaRinki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2020
702
1.145
19 senedir 80 kg olan ben bir anda 45 kiloya yakın aldım ve kan tahlillerim bozuldu
1 ay önce çenemde bilidğin 10 tane kıl kökü sakala dönüştü önceden yoktu
3 ay regl olamıyordum neredeyse sürekli kilo artışı metabolizma yavaşlığı ve diyette bile kilo verememe
kadın doğuma gittim bugün tsh testosteron prolaktin yüksek kilo vermemi söyledi ve hiçbir ilaç yazmadı şimdilik gerek yok dedi
zar zor metabolizmam yavaşlamasına rağmen 103 kiloya düştüm düzelir kıllanmamım artmasından çok korkuyorum

19 senedir 80 kg olan ben bir anda 45 kiloya yakın aldım ve kan tahlillerim bozuldu
1 ay önce çenemde bilidğin 10 tane kıl kökü sakala dönüştü önceden yoktu
3 ay regl olamıyordum neredeyse sürekli kilo artışı metabolizma yavaşlığı ve diyette bile kilo verememe
kadın doğuma gittim bugün tsh testosteron prolaktin yüksek kilo vermemi söyledi ve hiçbir ilaç yazmadı şimdilik gerek yok dedi
zar zor metabolizmam yavaşlamasına rağmen 103 kiloya düştüm düzelir kıllanmamım artmasından çok korkuyorum

Tsh yüksekse, yani olması gerekenden yüksekse kilo vermen çok zor, eğer yüksek ise ilaç yazmaları gerek. İç hastalıklarından randevu al, mevcut tahlillerden onlar değerlendirme yaparlar.

Mesela benim de eskiden tsh değerim normal aralıktaydı, kilo aldığım süreçte tsh değerim arttı, düşük dozda ilaca başladım.

Tsh yüksekse, yani olması gerekenden yüksekse kilo vermen çok zor, eğee yüksek ise ilaç yazmaları gerek. İç hastalıklarından randevu al, mevcut tahlillerden onlar değerlendirme yaparlar.
şöyle diyim normali max 4 falan olmalı ki o bile yüksek sağlıklı insanlarda max 2 çıkıyormuş yani
bende 7ydi neredeyse
haftalardır düşük kalori almama rağmen asla yeterli şekilde veremedim
1 kiloyu bile ittirerek verdim

Burdan kim nasıl yardım edebilir ki? Güzel bir diyetisyene gideceksin, spor salonuna haftanın 3 günü devam edeceksin ( öyle bir şansın yoksa hergün yürüyeceksin) bol su içeceksin. Kilo verdikçe de değerlerin düzelecek.

dahiliyeye sevk etti
ama metformin yazakcaktı diğer hastalığımı görünce vazgeçti
folik asit ve egzersiz diyet önerdi
Diğer hastalığın neydi? Metformin iştah da keser, zayıflardın. Zayıfladıkça reglin de düzene girerdi. Kıllar için yapacak bir şey yok, iğneliyle kökten hâlledersin. Böyle devam edersen, erkek tipi kıllanman artacak.

şöyle diyim normali max 4 falan olmalı ki o bile yüksek sağlıklı insanlarda max 2 çıkıyormuş yani
bende 7ydi neredeyse
Benimde 7 ydi TSH tedavi gördüm şuan düştu. Yüksek olması kilo vermenize engel olur mutlaka dahiliyeye görünün.

bende 7ydi neredeyse

Tamam işte tsh için ilaç kullanmadığın için kilo veremiyorsun. Mutlaka iç hastalıklarına git onlar ilacı yazarlar. İnsülin değerine bakarlar. Sana tsh için bilgi verirler.

pkos'la uyumlu durumunuz. endokrinoloji bölümüne gidin. 22 kiloyu kendi kendinize vermişsiniz zaten, siz kilo vermeye devam ettikçe sorunlarınız da düzelir.

ama insülin direnci tsh bunlar mı pcos yapıyor
yoksa pcos mu bunları tetikliyor
pcos deyince sondaki s sendromun kısaltması yani tüm o saydığınız kıllanma artışı, aşırı kilo, adet görememe durumlarını barındıran bir hastalık. direkt olarak şu pcosa sebep olur denilemiyor benim bildiğim kadarıyla.

X