Uyuz salgını, uyuz oldum :(

MaysaveBulut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
378
450
Arkadaşlar iyi akşamlar
Bugün özel dermotolaga gittim (devlette sıra yok) kolumda küçük bir döküntü vardı ama anlamıştım farklı olduğunu uyuz başlangıcı dedi

1 ay önce sadece şehirler arası otobüse binmiştim 2 saatlik oradan kaptığımı düşünüyorum
Kewelleda verdi dr. ama çoğu kişi bu losyonların işe yaramadığını 1 yıldır kaşındıklarını yazıyorlar
evde ne var, ne yok yıkıyorum şuanda beyaz sirke aldım, zaten titiz sayılacak biriyimdir çok kötü hissediyorum çocuğuma geçti mi bilmiyorum
Atlatan var mı, nasıl kurtuldunuz? nolur yardım edin alerjik bir bünyeye sahibim kaşıma döngüne girersem hastanelik olurum

Fena biseymis o ya psikolojik olarak zaten kaşınmaya başlayacaksınız yakında umarım kısa zamanda geçer tedaviyle

Benim kayinvalidemler çok ağır geçirdiler En son çare doktor elbiselerini siyah çöp poşetine koyup 3 gün bekletin ağzını bağlayıp bütün dolabı bosalti kadıncağız öyle kurtuldular

Bende zar zor atlattım geçmiş olsun eczanede sarı karışım yapıyorlar ondan alın vilkinson pomat merhem kokusu kötü ama yapacak bişey yok İstanbul'da iseniz Fatih'te ki hasekiden randevu düşürmeye çalışın cildiye Vildan baş mükemmel bir insan Allah ondan razı olsun benim de konum vardı ve çok beter durumda idim ben

Darısı başıma inşallah biz Ege bölgesindeyiz bu yazdığınız ilaçlarla mı atlattınız ekstra bir şey yaptınız mı?

Darısı başıma inşallah biz Ege bölgesindeyiz bu yazdığınız ilaçlarla mı atlattınız ekstra bir şey yaptınız mı?
Sirkeli suyla falan yıkandım crebros diye hap kullandım geçti hamd olsun ama çok zor geçti sanırım fark etmeden 3 4 ay çektim ben bu durumu sonra kurdeşene çevirdi

Evet banaca söyledi bugün dr yıkayamadığın her şeyi 1 hafta poşette hava almayacak şekilde beklet dedi
Uygulayın vallaha çok zor bir durum karbonatlı sirkeyle silin evi makinenin çamaşır gözüne bile şirketle karbonat dökün yatağınızda karbonat döküp bekletin sonra süpürgeyle çekersiniz çok geçmiş olsun

Eltimler ailecek uyuz oldular. Eczanede özel bir karışım hazirlattilar.eczaneye bir sorun. Onu kullandilar. Malesef bulaşıcı çocuğa inşallah gecmez.

Biz de geçirdik kükürtlü bir karisim krem verdi Dr gecmistir umarım yani en son dr yok dedi ama biz hala kasiniyoruz. Ben o kadar kaşınıyorum ki meme ucum gobegim geceleri uyuyamıyorum. Pazartesi randevum var kasintidan ölmezsem gideceğim bakalım ne diyecek

Bugün eczanede yazı asmislardi uyuz için losyon hazırlanır diye ama hapi varmış birde o daha etkili dedi eczacı ben sordum çok yaygın olduğu için geçmiş olsun yayılmadan kurtulursunuz inşallah

Öncelikle çok geçmiş olsun.
Ben aromaterapiden bir öneri verebilirim sizin için. Tekstil ürünleri için Artdehuile sayfasında karanfil ve palmarosa yağı ile hazırlanmış akar sprey var uyuza karşı. Bir bakın isterseniz. Hergün yatak, çarşaf, yastık vs, dolap içi kıyafetlere sıkılıyor. Sprey şişesi büyük ancak anladığım kadarıyla içi tam dolu değil. Bir miktar yağ var. Kullanacağıniz zaman su ekliyorsunuz bir seviyeye kadar. Orası bana biraz saçma geldi. Hadi yatak tekstili neyse de koltuk halı falan uğraşması biraz zor gibi. Bu biraz daha kolaylık.

Cilt ve saç için cilt losyonuna ve şampuana onar damla neem yağı ve ökaliptüs yağı eklenerek kullanılabilir. Yalnız sizde alerji varmış. Bu ürünler aynı zamanda antialerjenik diye biliyorum ancak yinede sormanızda fayda var. Marka sahibi aromaterapi ile ilgileniyor medya hesabından ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Hamile olduğum için çok ilaç da kullanamadım. Bir senedir ara ara geldi gitti bize de.

Xabion candır. Sadece o çözüm oldu.
Şampuan+losyon bir hafta sonra da tekrarlanacak. Direkt bitiyor.

Her şeye ek olarak her gün çarşafları koltuk örtülerini en az 60 derecede yıkayın ve ütüleyin. Anneannemin evinde yanlış hatırlamıyorsam koltuk ve halıları bile yıkatmıştık.

Onu da deneyeyim haftaya şuan geçti dimi atlattınız?
1 yıl çok değil mi

1 yıl aralıksız değildi tabi ki.
Ne kullandıysak ya rahatladı ya geçti ama hepimiz de aynı anda olmadı bu etki. Yani bende geçti ama kızımda kaşıntı olunca bende de tekrar başladı vs vs. Ziver kullanmadık ben hamileyim diye sadece ve şu kokulu kükürtlü tedaviyi uygulamadık.
Bunda 1 aydır tık yok. Kullanım çok daha pratik.

Xabion da insana asla güven vermiyor bayağı doğal ve ilaç gibi durmuyor ama gerçekten işe yarıyor.

Kesin çözümü Ziver hap diyorlar. Biz de Ziver kullandık aile boyu. Sadece küçük kızımın kilosu tutmadığı için karışım krem kullandık onda.

Her gün kiyafet değişip banyo yaptık. Banyoda da çam ağacı yağı mıydı öyle bir duş jeli kullandık ve ek olarak her banyoda beyaz sirke döktük baştan aşağı.

Her gün kiyafet değiştik ve hepsini poşetlerde bekletip 60 derece uzun alerji programında yıkadım, yikadiktan sonra da on gün yine poşetlerde beklettim sonra da buharlı ütüyle utuledim her şeyi. Psikolojik ve fiziksel olarak tükendiğim bir dönemdi iki küçük çocukla.

Kıyafet dolaplarimizi komple boşaltıp poşetlere doldurdum. Kıyafet askılarına kadar her şeyi her yeri karbonatlı sirkeli suyla sildim.

Her gün nevresim değiştim, her gün yastık yorgan yatak ütüledim. Yataklara koltuklara karbonat serpip beklettim süpürdüm sonra da sirkeli karbonatli suyla sildim.

Kızlarımın ikisinin de alerjik egzama geçmişi var. Bu dönemde ve sonrasında ciddi egzama ataklariyla uğraştık. Sanırım beyaz sirke ile banyo çocukları kötü etkiledi. Şimdi günde üç kez tepeden tırnağa nemlendiriyorum ona rağmen bir saat sonra her yeri pul pul dökülüyor.

Geçmiş olsun öncelikle. Bir öğrencimde var uyuz, yaklaşık 6 aydır devam ediyor. En son doktor döngüye girmişsiniz demiş. Yani birinde bitiyor ailede diğerinde başlıyor, sonra diğerinde gibi... belirti olsa da olmasa da herkes dikkatli olsun. Başka yolu yordamı var mıdır bilemiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…