uzaklık en güzeliymiş

kriziantem

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2014
33
2
arkadaşlar hamileyim 1 hafta sonra kısmetse doğum yapacağım fakat bu stres ve üzüntü ile nasıl olacak bilmiyorum. ben aynı zamanda uzmanlık sınavına hazırlanıyorum ve ders çalışıyorum. eşim yemek ve temizlik konusunda çok hassas.
özellikle yemek konusunda her öğün farklı istiyor sebze yemiyor zorlanıyorum bazen.

bu yüzden rahat ders çalışmam için kayınvalidem gelmek istedi ben yardımcı olmayacağını bilmeme rağmen yanlış anlaşılmasın diye buyursun gelsin dedim. doğuma 3 ay kala geldi. eşimi bildiğim için yemekleri ben yapıyorum fakat gün boyu ya uzanıyor ya tv izliyor 20 gün banyo yıkanmasa yıkayayım demiyor onu da geçtim ne istediğim gibi birine gidebiliyorum ne misafir alabiliyorum. sen zahmet etme anne dedikce daha çok nazlanıyor sürekli hasta parmağı ağrısa tüm gün onu dinliyorum.

ben artık iyice bunaldım hamileliğin sonuna geldim her şeyi batıyor belki diyeceksin ortada bişi yok abartıyorsun ama hamilelikte gerçekten çekilmiyor insanın yükü kendine yetiyor ben bir de onun dağınıklığını toplamaktan hizmet etmekten gerçekten bıktım. ne ders çalışabildim ne psikoloji kaldı. kalbi kırılmasın diye bişi demedim bunca zaman ama şu son zamanlar geçmek bilmiyor surat yapıyorum yapmak istemiyorum ama elimde değil. surat yapınca üzülüyor ağlıyor eşime bişi demiyor ama demesine gerek yok eşim anlıyor zaten ve bana kızıyor alttan al annemi diyor yapamıyorum artık sabrım kalmadı ya uzaklık en güzeliymiş diyorum başka bişi değil.

eLmayRa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
36.904
6.852
arkadaşlar hamileyim 1 hafta sonra kısmetse doğum yapacağım fakat bu stres ve üzüntü ile nasıl olacak bilmiyorum. ben aynı zamanda uzmanlık sınavına hazırlanıyorum ve ders çalışıyorum. eşim yemek ve temizlik konusunda çok hassas.
özellikle yemek konusunda her öğün farklı istiyor sebze yemiyor zorlanıyorum bazen.

bu yüzden rahat ders çalışmam için kayınvalidem gelmek istedi ben yardımcı olmayacağını bilmeme rağmen yanlış anlaşılmasın diye buyursun gelsin dedim. doğuma 3 ay kala geldi. eşimi bildiğim için yemekleri ben yapıyorum fakat gün boyu ya uzanıyor ya tv izliyor 20 gün banyo yıkanmasa yıkayayım demiyor onu da geçtim ne istediğim gibi birine gidebiliyorum ne misafir alabiliyorum. sen zahmet etme anne dedikce daha çok nazlanıyor sürekli hasta parmağı ağrısa tüm gün onu dinliyorum.

ben artık iyice bunaldım hamileliğin sonuna geldim her şeyi batıyor belki diyeceksin ortada bişi yok abartıyorsun ama hamilelikte gerçekten çekilmiyor insanın yükü kendine yetiyor ben bir de onun dağınıklığını toplamaktan hizmet etmekten gerçekten bıktım. ne ders çalışabildim ne psikoloji kaldı. kalbi kırılmasın diye bişi demedim bunca zaman ama şu son zamanlar geçmek bilmiyor surat yapıyorum yapmak istemiyorum ama elimde değil. surat yapınca üzülüyor ağlıyor eşime bişi demiyor ama demesine gerek yok eşim anlıyor zaten ve bana kızıyor alttan al annemi diyor yapamıyorum artık sabrım kalmadı ya uzaklık en güzeliymiş diyorum başka bişi değil.

Madem hicbir şeye elini sürmeyecekti niye geldi ki? Ne kadar düşüncesiz bu insanlar ya, sorumluluk birdi iki olmuş

The Calender

Guru
Pro Üye
10 Mart 2014
15.314
17.286
bazıları gerçekten düşüncesiz oluyo yük almaktan çok yük olmak yazık karnın burnunda bir de bu. o yüzden bende şimdiden yerimi yapıyom doğum yapabilirsem kızkardeşim gelsin diye az kalmış cnm dişini sık.......bu arada Allah bir nefeste kurtarsın sağlıkla al kucağına .....

BuzlarUlkesi

aşkım oğlum
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2007
7.299
346
36
Allahım ya karnı burnunda kadına yük oluyor yahu..o nazlanıyrosa sen daha çok nazlan ya ay gıcık oldum..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2452 gün geçti.

Kaety

Çok Şükür, Bin Şükür..
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2012
4.128
753
Oğlu da olsa siz el oluyorsunuz, elin evinde 3 günden fazla kalınmaz..
Şahsen ben 1 hafta bir yerde kalsam kalamam yani, çok rahatsız edici, kim kimin evine sığabilir ki..
Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Ne yapılabilir bilemiyorum, odanıza çekilin halsizim diyip herkez kendi başının çaresine baksın, ben olsam hamile halimle iş falan yapmam yani, kayınvalidem evdeyse birde

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1155 gün geçti.

Kaety

Çok Şükür, Bin Şükür..
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2012
4.128
753
Allahım ya karnı burnunda kadına yük oluyor yahu..o nazlanıyrosa sen daha çok nazlan ya ay gıcık oldum..

Değil mi yani, hele ki benm doğumuma bir hafta kalacak, yerimden kalkmam yani, burda insanın eşinede çok iş düşüyor

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1155 gün geçti.

deniz_1988

Olmayınca olmuyor işte
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2013
3.552
577

Doğum yapan kadının yanına sadece kendi annesi gelmeli bence çünkü kayınvalide varken insan rahat hareket edemiyor.valla kayınvalidemle ne kadar bir araya gelsek ağzımızın içine bakıyor eşimle benim ne konuşuyoruz diye hiç rahat edemiyorum.bide sizinki işe gücede el sürmüyormuş zor valla Allah yardımcınız olsun

Velvette

💪🏋️‍♀️
Pro Üye
12 Mart 2013
38.336
51.799
27
Hani kalbi kırılmasın diye demişsin ya bırak kırılsın kapleri zaten ne oluyorsa uysallıktan hayır diyememekten oluyor :KK24:

el_miray

MİRAY ADA % ELA SU......KIZLARIM HERŞEYİM
Pro Üye
24 Mart 2014
5.900
1.417
35
sen de sandın ki kv gelirse doğuma kadar rahat ederim yemegim aşım işim yapılırrrr....gördünmüüüü
kvdeden bişi beklemek en başta saçmalık canım sakın bu hataya bidaha düşme
sürüne sürüne yap işini çağırma bi daha

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1441 gün geçti.

_NarCicegi_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2011
7.829
1.531
eşin annesinin iş yapmadıgını bilmiyormu
göndersin annesini artık
dogumdan sonra hiç çekilmez çünkü
tecrübeyle sabitlendi:KK51:

TurkuazM

Hayat ve su
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2010
3.328
1.123
bi kaç gün hasta yatın ne kocanızı ne kvnizi düşünün azıcık numara yapın kalkmayın yerinizden ağrım sancım var deyin siz kendinizi naza çekin hanıma birde hizmetediyorsun
eşin ne diye sana kızıyor ki anasnın neden geldiğini bir güzel hatırlatıverin ona sanki tatile geldi ne kadar güzel karnınız burnunuzda hizmet edin ona ohhh keyfe bak

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1227 gün geçti.

SheZofren

.....
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2011
6.136
6.886
Allah aşkına kaynanaların yardımı falan kalsın, kendi başına yapılan bir iş onun yaptığı beş işten iyidir. Bir de sorun çıkarırlar hamile halinle çok zor ya.

5February

|| Rabbime Bin Şükür.. ||
Kayıtlı Üye
1 Mart 2013
4.052
518
Yardımı şöyle dursun.. Külfet olmuş bir de.. Çok şahit oldum buna, kayınvalideler doğumu bahane edip gezmeye geliyor yemin ederim ki..

Sibelim84

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2011
9.800
3.654
eşim yemek ve temızlık konusunda hashas demışsınızde karnı burnunda kadın yemekle temızlıklemı uğraşacak.doğuma bır hafta var sız işmi yapıyorsunuz.eşiniz çok hashassa hızmetçı tutsun.bu donemde karısını uzmesın
bu arada mumkunse annenız gelsın kayınvalıdenın iş yapanına ben rastlamadım keşke bastan istemesydınız bukadar kalmasını

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-11-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 178 gün kaldı.

Bebeğinizin saç modeli bugün ortaya çıktı. Bebeğinizin bağırsaklarında mekonyum (ilk dışkı) oluştu. Bu ay artık daha az meme hassasiyeti ve memelerinizde daha az karıncalanma hissetmelisiniz. Anne adayları genelde ikinci trimester da (4,5 ve 6. aylar) kendilerini daha rahat hissederler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın