uzaklık en güzeliymiş

kriziantem

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2014
33
2
arkadaşlar hamileyim 1 hafta sonra kısmetse doğum yapacağım fakat bu stres ve üzüntü ile nasıl olacak bilmiyorum. ben aynı zamanda uzmanlık sınavına hazırlanıyorum ve ders çalışıyorum. eşim yemek ve temizlik konusunda çok hassas.
özellikle yemek konusunda her öğün farklı istiyor sebze yemiyor zorlanıyorum bazen.

bu yüzden rahat ders çalışmam için kayınvalidem gelmek istedi ben yardımcı olmayacağını bilmeme rağmen yanlış anlaşılmasın diye buyursun gelsin dedim. doğuma 3 ay kala geldi. eşimi bildiğim için yemekleri ben yapıyorum fakat gün boyu ya uzanıyor ya tv izliyor 20 gün banyo yıkanmasa yıkayayım demiyor onu da geçtim ne istediğim gibi birine gidebiliyorum ne misafir alabiliyorum. sen zahmet etme anne dedikce daha çok nazlanıyor sürekli hasta parmağı ağrısa tüm gün onu dinliyorum.

ben artık iyice bunaldım hamileliğin sonuna geldim her şeyi batıyor belki diyeceksin ortada bişi yok abartıyorsun ama hamilelikte gerçekten çekilmiyor insanın yükü kendine yetiyor ben bir de onun dağınıklığını toplamaktan hizmet etmekten gerçekten bıktım. ne ders çalışabildim ne psikoloji kaldı. kalbi kırılmasın diye bişi demedim bunca zaman ama şu son zamanlar geçmek bilmiyor surat yapıyorum yapmak istemiyorum ama elimde değil. surat yapınca üzülüyor ağlıyor eşime bişi demiyor ama demesine gerek yok eşim anlıyor zaten ve bana kızıyor alttan al annemi diyor yapamıyorum artık sabrım kalmadı ya uzaklık en güzeliymiş diyorum başka bişi değil.

arkadaşlar hamileyim 1 hafta sonra kısmetse doğum yapacağım fakat bu stres ve üzüntü ile nasıl olacak bilmiyorum. ben aynı zamanda uzmanlık sınavına hazırlanıyorum ve ders çalışıyorum. eşim yemek ve temizlik konusunda çok hassas.
özellikle yemek konusunda her öğün farklı istiyor sebze yemiyor zorlanıyorum bazen.

bu yüzden rahat ders çalışmam için kayınvalidem gelmek istedi ben yardımcı olmayacağını bilmeme rağmen yanlış anlaşılmasın diye buyursun gelsin dedim. doğuma 3 ay kala geldi. eşimi bildiğim için yemekleri ben yapıyorum fakat gün boyu ya uzanıyor ya tv izliyor 20 gün banyo yıkanmasa yıkayayım demiyor onu da geçtim ne istediğim gibi birine gidebiliyorum ne misafir alabiliyorum. sen zahmet etme anne dedikce daha çok nazlanıyor sürekli hasta parmağı ağrısa tüm gün onu dinliyorum.

ben artık iyice bunaldım hamileliğin sonuna geldim her şeyi batıyor belki diyeceksin ortada bişi yok abartıyorsun ama hamilelikte gerçekten çekilmiyor insanın yükü kendine yetiyor ben bir de onun dağınıklığını toplamaktan hizmet etmekten gerçekten bıktım. ne ders çalışabildim ne psikoloji kaldı. kalbi kırılmasın diye bişi demedim bunca zaman ama şu son zamanlar geçmek bilmiyor surat yapıyorum yapmak istemiyorum ama elimde değil. surat yapınca üzülüyor ağlıyor eşime bişi demiyor ama demesine gerek yok eşim anlıyor zaten ve bana kızıyor alttan al annemi diyor yapamıyorum artık sabrım kalmadı ya uzaklık en güzeliymiş diyorum başka bişi değil.

Madem hicbir şeye elini sürmeyecekti niye geldi ki? Ne kadar düşüncesiz bu insanlar ya, sorumluluk birdi iki olmuş

bazıları gerçekten düşüncesiz oluyo yük almaktan çok yük olmak yazık karnın burnunda bir de bu. o yüzden bende şimdiden yerimi yapıyom doğum yapabilirsem kızkardeşim gelsin diye az kalmış cnm dişini sık.......bu arada Allah bir nefeste kurtarsın sağlıkla al kucağına .....

Allahım ya karnı burnunda kadına yük oluyor yahu..o nazlanıyrosa sen daha çok nazlan ya ay gıcık oldum..

Oğlu da olsa siz el oluyorsunuz, elin evinde 3 günden fazla kalınmaz..
Şahsen ben 1 hafta bir yerde kalsam kalamam yani, çok rahatsız edici, kim kimin evine sığabilir ki..
Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Ne yapılabilir bilemiyorum, odanıza çekilin halsizim diyip herkez kendi başının çaresine baksın, ben olsam hamile halimle iş falan yapmam yani, kayınvalidem evdeyse birde

Allahım ya karnı burnunda kadına yük oluyor yahu..o nazlanıyrosa sen daha çok nazlan ya ay gıcık oldum..

Değil mi yani, hele ki benm doğumuma bir hafta kalacak, yerimden kalkmam yani, burda insanın eşinede çok iş düşüyor

Doğum yapan kadının yanına sadece kendi annesi gelmeli bence çünkü kayınvalide varken insan rahat hareket edemiyor.valla kayınvalidemle ne kadar bir araya gelsek ağzımızın içine bakıyor eşimle benim ne konuşuyoruz diye hiç rahat edemiyorum.bide sizinki işe gücede el sürmüyormuş zor valla Allah yardımcınız olsun

Hani kalbi kırılmasın diye demişsin ya bırak kırılsın kapleri zaten ne oluyorsa uysallıktan hayır diyememekten oluyor :KK24:

sen de sandın ki kv gelirse doğuma kadar rahat ederim yemegim aşım işim yapılırrrr....gördünmüüüü
kvdeden bişi beklemek en başta saçmalık canım sakın bu hataya bidaha düşme
sürüne sürüne yap işini çağırma bi daha

eşin annesinin iş yapmadıgını bilmiyormu
göndersin annesini artık
dogumdan sonra hiç çekilmez çünkü
tecrübeyle sabitlendi:KK51:

bi kaç gün hasta yatın ne kocanızı ne kvnizi düşünün azıcık numara yapın kalkmayın yerinizden ağrım sancım var deyin siz kendinizi naza çekin hanıma birde hizmetediyorsun
eşin ne diye sana kızıyor ki anasnın neden geldiğini bir güzel hatırlatıverin ona sanki tatile geldi ne kadar güzel karnınız burnunuzda hizmet edin ona ohhh keyfe bak

Allah aşkına kaynanaların yardımı falan kalsın, kendi başına yapılan bir iş onun yaptığı beş işten iyidir. Bir de sorun çıkarırlar hamile halinle çok zor ya.

Yardımı şöyle dursun.. Külfet olmuş bir de.. Çok şahit oldum buna, kayınvalideler doğumu bahane edip gezmeye geliyor yemin ederim ki..

eşim yemek ve temızlık konusunda hashas demışsınızde karnı burnunda kadın yemekle temızlıklemı uğraşacak.doğuma bır hafta var sız işmi yapıyorsunuz.eşiniz çok hashassa hızmetçı tutsun.bu donemde karısını uzmesın
bu arada mumkunse annenız gelsın kayınvalıdenın iş yapanına ben rastlamadım keşke bastan istemesydınız bukadar kalmasını

Esinle konusmayi denesen cnm. Anlatsan guzelce. Ben anneni cok seviyorum ve en guzel sekilde agirlamak istiyorum ama suan mumkun degil. Yaninda ayagimi bile uzatamiyorum. Cok kulfet oluyo desen. Nacizane fikrim bu isi en guzel sekilde esinle hallet. Ama konusurken sectigin kelimeler cok onemli. Biliyorum zor heleki hamilesin duygusal olarak esinin destegine ihtiyacin var ama ne yazikki bazen erkekler gozu onunde olanlari goremiyor. Annesine olan sevgisini ve saygisini vurgulayip guzellikle anlatsan annesine biz ailemize 3. kisi gelmeden biraz daha 2 kisi olmayi tatmak istiyoruz anne diyebilir belki.

eşim sadece sabret bak az kaldı gidecek diyor. annesi o da sonuçta ben surat yapınca çok bozuluyor üzülüyor neden anne demiyorsun diyor. ben de içimden gelmiyor artık diyorum. şuan kırşehirdeyiz ankara buraya yakın illa ankaraya gidip gezelim diyor ben de diyorum doğuma 1 hafta var ben yola çıkmayayım sen kal biz gidelim diyor ne diye geldin o zaman gezmeye mi diyesim var sıkıyorum kendimi iyice.

sürekli hasta olan kayınvalideme gezmek deyin maşallah herkesten dinç oluyor

Cok ilginc arkadaşım bu hamile hslinle ne hizmeti yaaa.asil otursunlar sana hizmet etsinler cok ayip

eşim sadece sabret bak az kaldı gidecek diyor. annesi o da sonuçta ben surat yapınca çok bozuluyor üzülüyor neden anne demiyorsun diyor. ben de içimden gelmiyor artık diyorum. şuan kırşehirdeyiz ankara buraya yakın illa ankaraya gidip gezelim diyor ben de diyorum doğuma 1 hafta var ben yola çıkmayayım sen kal biz gidelim diyor ne diye geldin o zaman gezmeye mi diyesim var sıkıyorum kendimi iyice.

sürekli hasta olan kayınvalideme gezmek deyin maşallah herkesten dinç oluyor

Doguma az kslmis seni birakip nereye gidiyorlar azcik isyan et yaaa.iyilik hic yaramaz hele sessiz kalmak hic

her gün yeni bir şey çıkıyor kafayı yemek üzereyim doğumdan 10 gün sonra gidecek sanıyordum o da iptal oldu hastaneye gidecek bir rahatsızlığından dolayı tedavi görmek için yani anlayacağınız bu da uzun sürecek ve 1 ay daha yanımda doğumdan sonra. kayınbabamda olacak ya hiç düşünmüyor bu kadın lohusa kocamın ne işi var burda diye.

kayınvalidem bir gezmeye iki hastane işlerini halletmeye gelmiş üstüne işime karısması arkasını toplamam da çabası.

o düzenli mutfağımı şimdi görün bir her şeyin yeri değişmiş etraf ıvır zıvır dolu.

karnımdaki bebeğe acımasam gidip doktora al beni sezeryana diyesim var ama kıyamıyorum işte

X